Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Pregled rezultata glasanja: Koliko igrate avanture?
Igram isključivo avanture 1 2,17%
Najviše igram avanture ali ni ostali žanrovi mi nisu strani 15 32,61%
Desi se da odigram neku avanturu 24 52,17%
Jedina avantura koju sam igrao je "Syberia" 1 2,17%
Frag, frag, FRAAAAG!!!! 5 10,87%
Glasova: 46. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2007, 10:30   #81
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
HELL-O kaže:
Avanturisti su manjina u PC svetu zato sto su ljudi sa malo pameti manjina u svetu. Kako se udeo avantura u svetu igara smanjivao, tako je broj igraca rastao.
Nista ja ovo ne kontam...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 13:31   #82
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

@Lunatic
Mislim da je onde gde je napisao malo i manjina, na jednom mestu trebalo da stoji, puno, odnosno vecina.
I onda je sve dalje razumljivo.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 15:09   #83
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Ma znam sta je mislio samo nije tako rekao, a ja sam ukazao na to.Nije trebao staviti "puno" umjesto "malo" nego samo "vecina" umjesto "manjina" i to onda ima smisla.Upravu sam, zar ne?

Poslednja ispravka: LunaticRS (25.1.2007 u 11:41)
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 21:27   #84
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Pa u sustini je isto, samo drugacije formulisana recenica.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 23:34   #85
HELL-O
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Post Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Bas sam se i plasio ovoga. OK, dakle, da to drugacije kazem: ljudi sa dovoljno mozga za takve stvari su manjina u svetu. Ovo "sa malo pameti" je trebalo da bude "sa dovoljno pameti". Sorry zbog toga, malo sam bio u zurbi... Sad je, nadam se, sve razjasnjeno. Mada vec sam rekao, samo se ponavlja ono sto je receno vec sto puta.
HELL-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 5:02   #86
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Ne bih ja to tako postavio i uopste generalizovao da moras da si neki Tesla da bi igrao avanture, jednostavno je stvar u pristupu igrama, vecinu zanima lagana i pitka zabava i odmor od svakodnevnih briga pa se okrecu drugim zanrovima jer avanture traze dosta koncentracije,strpljenja i razminsljanja ,tako da neko ko je seo da se odmori uz igre nema nikakvu zelju da igra avanture i malo je besmisleno prozivati ih glupavim.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 23:01   #87
HELL-O
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Post Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

@nebojsa986
Nisam hteo nikoga da nazovem glupim, samo sam hteo da kazem da igrace mrzi da razmisljaju. Tebe sam vidjao na tredu "Metal Gear Solid", i verovatno se secas kad je dragonmix rekao da "Ipak vecina igraca jedva shvati kako da igra NFS, a kamoli MGS". Ovo je nazalost istina, u to sam se licno uverio. Dakle, mnogo je lakse lupati po misu kao lud nego bar malo upotrebiti mozak, slozices se. Jos jednom, nisam imao nameru da ikoga uvredim, ljubitelji FPS-ova ne osecajte se prozvanim! Inace i ja volim da igram pucacine, ali, za razliku od vecine igraca, volim s vremena na vreme da sednem i "duboko se zamislim".
HELL-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 23:02   #88
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Zato sto treba vise vremena,vise mozga i strpljenja.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 23:10   #89
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Ono sto raduje je proces revitalizacije avantura. Pogledajte samo koliko ih je izaslo u poslednjih nekoliko meseci. Kao da avantura ponovo postaje jedan od vodecih zanrova na PC-ju.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 23:28   #90
HELL-O
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Post Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
Dio37 kaže:
Kao da avantura ponovo postaje jedan od vodecih zanrova na PC-ju.
Iz tvojih usta u Bozje usi. Mada ne verujem da ce se to desiti skoro. A volim da se nadam da hoce, samo to da dozivim... Kad (ili mozda ako?) konzole postanu glavno sredstvo za igranje "super-sljastecih" igara, PC igre bi trebalo da ponovo postanu kao sto su nekad bile. Renesansa.
HELL-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 23:42   #91
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
HELL-O kaže:
Kad (ili mozda ako?) konzole postanu glavno sredstvo za igranje "super-sljastecih" igara, PC igre bi trebalo da ponovo postanu kao sto su nekad bile. Renesansa.
Morao sam da se umešam. Jedino na konzolama možete da nađete neke zaista inovativne igre. PC je to izgubio onog trenutka kad su konzole ojačale (u smislu hardvera). A to što većina pamti samo dobre igre ne znači da nije bilo (kao i danas) gomile đubreta.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 0:05   #92
HELL-O
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Post Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Definitivno ne mogu da diskutujem sa tobom o tome "kako je bilo", previse sam mlad za to. Ocigledno sam svoje misljenje izgradio na osnovu premalo podataka... A i sta bi drugo mogao da pomislim kad svuda cujem o "starim dobrim vremenima, kad su igre bile zanimljive, a danas se samo grafika ceni"... Bicu iskren, ideju sam "ukrao" iz Digital-a 01/2007, rubrika "U potrazi za savrsenom igrom", gde se pominje (ili sam bar ja tako shvatio) prebacivanje "sarenih" igara na konzole, i radjanje boljih PC igara. Eto, to je cela filozofija. I odosmo mi u offtopic...
HELL-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 0:24   #93
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
Ocelot kaže:
Morao sam da se umešam. Jedino na konzolama možete da nađete neke zaista inovativne igre. PC je to izgubio onog trenutka kad su konzole ojačale (u smislu hardvera). A to što većina pamti samo dobre igre ne znači da nije bilo (kao i danas) gomile đubreta.
Bullshit.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 0:26   #94
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Neke zaista inovativne igre na PC su....
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 0:33   #95
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Fahrenheit?
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 0:40   #96
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

To je jedna. Mada, neke stvari su se već pojavljivale u drugim igrama. Neču više da idem u offtopic. Postoji tema za ovakve rasprave.

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=7441
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 1:02   #97
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Šta da se kaže, i nisam baš penzioner, ali sam odigrao što šta od starih stvari. Jedan ili dva pirata u gradu, sa velikim cenama i... Uzeo komp 96. Uzeo neke mixove, pamti li to ko, 250 igara na i CD. Imao sam skoro sve što je na PC vredelo od 93. do 95. i dalje mi nije jasno zašto više nema dobrih igara.

Moram da priznam, većinu avantura sam odigrao debelo se konsultujući sa rešenjem. Kad sam bio klinac nisam imao strpljenja, sad na faxu nemam verena. Kako neko može da išta kaže za sebe ako nije video Monkey Island? I Indiana Jones. I dalje su mi i sitnice iz njih u glavi. Interesantne, zabavne... U poređenju sa zlatnim, ma kakvo zlato, sa dijamantskim dobom PCija (93.-97.) sve ovo sada je samo grafika ili amaterizam. Koliko god jedna Syberia bila dobra, džaba kad: "My name is Guybrush Threepwood, prepare to die!"

A Myst, srećom po mene nisam imao prilike da vidim prva tri dela, ali Uru, grafika znači ako je i igra dobra...

I nemojte da vređate Far Cry, kamo sreće da ga je više ljudi igralo. 99% ljudi na PC igra NFS, FIFU i menadžere. Ili još gore, CS. Ej, ljudi koji su igrali HalfLife ili Far Cry zaslužuju respect u poređenju sa neukom rajom.

Većina ljudi ni nema pojma koji i kakvi žanrovi igara postoje na PCiju. Malo zainteresovaniji će možda videti da tu ima nešto sem CS i War3, a oni retki koji imaju želje da igraju avanture nemaju vremena. Još jedan razlog zašto jako volim kada mi negde daju hintove o rešenju zagonetke, a ne metoda proba greška, sa kodiranim simbolima i brojnom osnovom 12!
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 1:05   #98
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
grdja kaže:
Šta da se kaže, i nisam baš penzioner, ali sam odigrao što šta od starih stvari. Jedan ili dva pirata u gradu, sa velikim cenama i... Uzeo komp 96. Uzeo neke mixove, pamti li to ko, 250 igara na i CD. Imao sam skoro sve što je na PC vredelo od 93. do 95. i dalje mi nije jasno zašto više nema dobrih igara.

Moram da priznam, većinu avantura sam odigrao debelo se konsultujući sa rešenjem. Kad sam bio klinac nisam imao strpljenja, sad na faxu nemam verena. Kako neko može da išta kaže za sebe ako nije video Monkey Island? I Indiana Jones. I dalje su mi i sitnice iz njih u glavi. Interesantne, zabavne... U poređenju sa zlatnim, ma kakvo zlato, sa dijamantskim dobom PCija (93.-97.) sve ovo sada je samo grafika ili amaterizam. Koliko god jedna Syberia bila dobra, džaba kad: "My name is Guybrush Threepwood, prepare to die!"

A Myst, srećom po mene nisam imao prilike da vidim prva tri dela, ali Uru, grafika znači ako je i igra dobra...

I nemojte da vređate Far Cry, kamo sreće da ga je više ljudi igralo. 99% ljudi na PC igra NFS, FIFU i menadžere. Ili još gore, CS. Ej, ljudi koji su igrali HalfLife ili Far Cry zaslužuju respect u poređenju sa neukom rajom.

Većina ljudi ni nema pojma koji i kakvi žanrovi igara postoje na PCiju. Malo zainteresovaniji će možda videti da tu ima nešto sem CS i War3, a oni retki koji imaju želje da igraju avanture nemaju vremena. Još jedan razlog zašto jako volim kada mi negde daju hintove o rešenju zagonetke, a ne metoda proba greška, sa kodiranim simbolima i brojnom osnovom 12!
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 13:22   #99
HELL-O
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Post Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
grdja kaže:
Ej, ljudi koji su igrali HalfLife ili Far Cry zaslužuju respect u poređenju sa neukom rajom.
Imam druga koji sve sto valja (cast izuzecima) naziva sr**em. Far Cry? To je sh*t. HL1 i 2? Takodje. Good God, dao sam mu prosle godine The Moment of Silence da igra, zaglavio se na pocetku. Moracu u skoli da ga pitam dokle je stigao. Zaista, ne mogu da razumem ljude koji uopste nemaju zelje da razmisljaju, da bar malo uzburkaju misli, a takvih je vecina, nazalost. Nasao sam par starih naslova u jednoj igraonici ovde (narezuju po porudzbini), ali treba mi vremena da skupim pare za sve to. S obzirom da su poneke na 7 CD-ova, a jedan CD naplacuju 90 din. mo's misliti. Cisto sumnjam da ce hteti na DVD da narezu, ne isplati im se.
HELL-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 16:50   #100
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Ovo je toliko strasno da kazem, ali ajde, znam ljude kojima je PES previse komplikovan.

PES im je previse komplikovan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!1111
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto? Psihijatar Tekstovi u SK 7 24.2.2006 9:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com