Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2012, 23:10   #141
Anathemic
Novi član
 
Član od: 26.12.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

http://www.winwin.rs/racunari-i-komp...6790-500w.html
To je moj nov komp, danas sam probala sa starijim monitorom (koji radi upravo sad na drugom kompu!) da ga ukljuchim, i nema slike. Monitor se ponasha kao da je komp ugashen iako sam ga lepo ukljuchila.
I to nije sve, primetila sam da komp ne zapishti kad se upali, shto mozhe da bude znak ozbiljnog problema??
Molim vas pomagajte, recite neshto, bilo shta. Plashim se da cu morati da ga nosim u BG (ako odem u servis gubim garanciju), a nemam kola, jedino busem :X
Anathemic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2012, 18:51   #142
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Vrlo je teško napamet pričati kako da rešiš problem.
Mnogo bi nam pomoglo da nam kažeš šta se sve dešavalo pre toga.
Da li si imala nekakvih problema ili se ovo desilo iznenada?
Da li je nestajalo struje, pa makar kompjuter bio ugašen (ali i ne isključen iz struje)?

Ako komp ne zapišti, može biti da je potpuno "mrtav" (dakle nema napajanja), što bi moglo da bude zbog neispravnog napajanja, isključenog prekidača sa zadnje strane kompjutera, pregorelog osigurača u kući, stujnog kabla koji je malo ispao iz kompjutera (ili iz štekera) ili, nažalost, zbog nekog kvara na ploči/komponentama. Nekada se desi čak da se napajanje "zaglupi" i neće da proradi sve dok ne izvučeš strujni kabl iz računara i vratiš ga.

Ako vidiš da kompjuter dobija struju, tj. pali ti se na računaru odgovarajuća lampica (ako nemaš lampicu, onda kroz neki otvor vidiš da se na ploči pale neke lampice ili po vibracijama osećaš da hard disk radi), onda je stvar malo komplikovanija, jer može biti u pitanju napajanje, kao i bilo koja komponenta računara. Može biti i bezazlena stvar tipa da su se pokarabasile BIOS-ove postavke (rešava se vađenjem dugmaste baterije na desetak minuta i vraćanjem, sve pri isključenom strujnom kablu). Ili pak da neka od komponenata (memorija, grafička kartica...) gubi kontakt, ili neki od kablova sa napajanja nije gurnut do kraja u konektor na ploči (obično ima dva takva kabla sastavljena od snopa žica, jedan sa velikim konektorom negde sa strane i jedan sa malim konektorom negde oko procesora).

Sad tek vidim da si napisala da bi izgubila garanciju ako bi računar dala u neki servis u svom mestu, dakle verovatno ima nalepnicu koja ne sme da se ošteti, tj. računar ne sme da se otvori da ne bi izgubila garanciju.
Ostaje ti, dakle, da proveriš ovih nekoliko bezazlenih stvari. Pa ako nema uspeha, nažalost, pakuj se pa na put...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 16:16   #143
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Samo što sam upalio komp, startovao se sistem i sve se pokočilo, ovo prvo pokazalo kada sam pokušao da otvorim folder:





Morao sam da koristim restart dugme, i par puta pre startovanja sistema javio ovo:


Sve češće se javlja taj problem... Prikopčao sam drugi hard isto javlja DISK BOOT FAILURE... i neće i neće i neće... nema! Otišao kod komše da probam kabliće da nije nešto do njih, nije... Znači ipak je nešto do ploče
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 23:38   #144
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Evo proradeo nekako...
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 19:22   #145
Dacha82
Novi član
 
Član od: 16.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Pozdrav ljudi, evo mog problema

Prosle nedelje mi komp zabode i kad sam ga restartovao komp se pokrene ali bez bip-a i ne daje nikakvu sliku, monitor stalno stoji u stand by modu.

Odem u servis, kazu mi crkla ploca, ja kupim novu, sve prebacim i opet isto. Probao sam sa drugim napajanjem, drugom memorijom, drugim hardom, opet nista. Testirao grafiku i procesor kod ortaka, rade. Stavio na drugi monitor, nista, promenio kablove, naravno opet nista.

Ima li neko bilo kakvu ideju?
Dacha82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 19:42   #146
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Ja sam imao slican problem, ispostavilo se da je "gremlin" bio u kablovima sa prednjeg panela od kucista za USB-ove, kad sam to raskacio sa ploce odma je proradilo i nije vise bilo problema.
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 19:50   #147
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Pri paljenju racunara, kada se zavrte svi ventilatori, a nema slike na monitoru. Ponekad pomaze cupanje kabla iz napajanja od pozadi, 30 tak sekundi zadrzati ruku na ona tri metalna pina, gde se stavlja kabl od napajanja. Ako ne pomogne resetovati plocu, Dzamperom ili vadjenjem baterije, ako i to ne uspe poskidatei sve sa ploce memoriju, otkaciti hardove dvd, grafiku../ sem procesora probati upaliti bez icega videti da li ce i koji zvucni signal da se cuje. U uputstvu ploce ili na netu videti, sta zvucni signali biosa znace za pomenutu plocu. Vracati jedno po jedno. Ako nista od ovoga ne uspe pravac SERVIS.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 22:25   #148
Dacha82
Novi član
 
Član od: 16.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Probao sam sve sto ste predlozili, nista nije upalilo. Povadio sam sve sa ploce i ne pisti
Dacha82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2012, 15:30   #149
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Onda je crkla i ta ploča jer MORA da pišti ako si sve povadio i onda nije ni do kablova.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2012, 10:24   #150
Dacha82
Novi član
 
Član od: 16.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Nista, nosim ga u servis pa nek vide sta je sa plocom koju su mi prodali, hvala vam svima u svakom slucaju.
Dacha82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 23:37   #151
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Evo meni jutros se desilo da komp radi i ugasi se i nikako da se vise da proradi. Kad god ga upalim on u stand by modu, probao sam sve, menjao na drugi komp i na kraju i ovaj drugi komp prestao da radi i pokazuje iste znake, upali se i non stop u stand by, monitor nikako da se upali ni na jedno ni na drugom. Eh mukama nikad kraja te sada uopste nece ni da se upale, kao da oba napajanja nemaju struje. Uspem da ga upalim jednom ali opet dtand by mod, pa posle opet pokusam i nista ne reaguje, kao da nije ukljucen u struju.
I sada pokusavam da upalim ali jednostavno nece ni jedan ni drugi, kao da nemaju struje. Ne znam vise sta da radim
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 20:30   #152
alhemicar
Novi član
 
Član od: 3.6.2007.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa pokretanjem računara?!?

Imam problem sa laptopom. U pitanju je ACER ASPIRE 5551G. Nece da podigne sisten,niti da startuje bios. Kada pritisnem power dugme posle par sekundi se startuje cooler,a zadim racunar kao da ode u stendbay. Lampica na power dugmetu sija ali se vise nista ne desava. Kada ostavim racunar da ovako radi nekih sat dva, pa ga nasilno ugasim i ponovo upalim sistem se nekada podigne normalno, a nekada ne. Dali bi neko moga da me uputi sta je problem? Ja licno sumnjam na bateriju. Laptop je kupljen u USA.Unapred hvala na odgovoru.
alhemicar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 19:53   #153
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Ploca Asus A8N5X.Problem:nece da ukljuci monitor.Dakle kada ukljucim komp,kuleri se vrte ali nece da upali monitor.Probao sam tu grafucku na drugi komp i radi bez problema,menjao sam jos i napajanje(3kom od 400,450,550W),ram,hard disk i isto.Nakon 50 pokusaja reseta biosa pomocu dzampera racunar se ukljuci,proradi monitor,bios resetovan upozorava,podigne sistem i komp radi bez problema.Nakon restarta ili gasenja nece da upali monitor.Opet nakon 50ak reseta biosa pomocu dzampera proradi,nekad samo izbaci resetovan bios poruku i zamrzne ekran,i ubaci monitor u power saving mod.Kupio sam novu bateriju za maticnu zamenio ali nista ne pomaze.Probao sam i reset biosa na sl nacinoskidao sve komponente,kablove sa maticne,izvadio bateriju,sacekao 4h ali nista.Napominjem da se nekad ni nakon 50ak reseta biosa pomocu dzampera(15-20s) nece da ukljuci,dakle vrlo nasumicno.
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2012, 8:25   #154
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Imam problem koji se pojavio pre 2 dana.Kompjuter ostavljam da radi preko noci i mislim da se restartuje zbog. update posto je sveze instaliran windows.Kad sam ustao juce kompjuter stoji napocetku ucitavanja dakle pre biosa stoji na ekranu crtica samo.Juce je jedan restart pomogao danas nece.

Edit: Posle 165 restarta podigao je windows izbacilo mi je " prevous overclocking failed bios will set it back to default" tako nesto.
Nisam nikakav overclock radio...sta bi moglo ovo da bude?

Poslednja ispravka: Kidja (30.7.2012 u 8:33)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2012, 12:56   #155
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Meni se to isto jednog jutra javilo, takodje posle nekoliko restarta takva poruka i ispostavilo se da je otisao jedan slot za ram, ploci je bila MSI, reklamirao je i dobio sam drugu
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2012, 17:17   #156
seyo71
Član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

ja imam problem pri startu kompa..ustvari sistem se podigne ali dodje obavjest "There was a problem starting msiodn.32.dll" i u donjem desnom uglu pise da nije pokrenut vazan program....kako da znam koji je to program i kako ga pokrenuti...komp radi normalno jedino sam sada primjetio da mi kursor misa pokazuje oko 1 cm desno npr.stavim kursor na 6 (redni broj stranice ovog foruma) a ono poplavi broj 4 i otvara stranu 4...kako da to popravim (neznam dali su problemi povezani)
seyo71 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2012, 0:29   #157
S a s k a
Novi član
 
Član od: 9.10.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Uh, ljudi, pomgajte.
Imam veeeliki problem. Kada upalim kompjuter, on mi ne prikaze moju radnu povrsinu, vec me prebaci na priiiiivremenu (tako pise u objasnjenju u donjem desnom uglu) radnu povrsinu, jos napise da ne mogu da pristupim mojim dokumentima i da ce se obrisati sve sto kreiram kada uradim log off.
I to je navodno resenje problema, ali kada ja kliknem na log off, on mene vrati na istu ovu radnu povrsinu.
Sta je u pitanju, tj. sta trebam da uradim?
S a s k a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 15:07   #158
MileZP
Član
 
Član od: 11.7.2011.
Poruke: 61
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Probaj da uđeš u sejf mod, skeniraj računar malverbajtom. Verovatno su u pitanju virusi.
MileZP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2012, 16:28   #159
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Glupo mi bilo da otvaram novu temu radi ovoga,elem, malo starija graficka nvidia 6600 je dugo stajala u kutiji, sigurno jedno 5 godina. Uglavnom pri prvom pokretanju racunara venitlator je bio malo bucniji a slike na monitoru nije bilo. Izvadio ocisitio malo ventilator, vratio opet isto, samo sto ovaj put ni ventilator nije vise htio da se okrece a graficka je hladna kao led. Probao drugu graficku da se uvjerim da nije do ploce i radi normalno,s' tim sto se radi o 8600GTS. Probao sam i u drugi racunar da je stavim mrtva skroz na skroz. Ima li neko ideju u cemu bi mogao da bude problem?
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 0:42   #160
srga88
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 81
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Prilikom paljenja racunara upali se i ugasi nakon 1-2sec, pa taj isti proces ponovi, i onda se upali. Poslednjih par dana se to desavalo, sta to moze da bude?
srga88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa mišem Natasa Ostale komponente 8 31.12.2015 1:36
Problem sa kablovskom konekcijom! Nikola_BN Internet usluge 5 17.5.2006 22:04
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com