Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre > Platformske igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2013, 21:50   #41
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Јао што волите да философирате... Каква црна поента. То је рандом одговор развојног тима. Иначе универзалан за све проблеме. Када игри недостаје нека компонента то само умањује вијек трајања односно употребну вриједност. Моја је ствар како ћу играти. Што више корисних опција буде на располоагању дуже ћу у њој уживати и више ће ми значити.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2013, 0:32   #42
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Јао што волите да философирате... Каква црна поента. То је рандом одговор развојног тима. Иначе универзалан за све проблеме.
Šta?

5char
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2013, 13:42   #43
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Sinoć sam odigrao sa malim bratancem. Obojica smo oduševljeni, igra je odlična!
Nešto novo i originalno kada je narativni gameplay u pitanju, a pogotovu što ja lično obožavam je coop, koji je jednostavan ali odličan. Pored svega toga, vizuelno igra izgleda fantastično, u većini slučajeva sam imao utisak kao da gledamo jednu od Pixarovih avantura

Takođe, interaktivna priča je vrlo kvalitetno izvedena i neće vas ostaviti ravnodušnim! Neverovatno je kako jedna ovako mala igra ima više šmeka, duše i stila u odnosu na mnogo veće i popularnije igre...

Posle Limba mislim da imamo novo malo remek delo.
Preporuka
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Asmodeus (9.10.2013), Yonai (29.12.2014)
Stara 14.10.2013, 22:16   #44
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Kako mozete (pojedini), pobogu, da kudite ovakvo nesto???
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vazquez na korisnoj poruci:
Yonai (29.12.2014)
Stara 25.10.2013, 20:25   #45
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

6$ na GMG-u uz kod GMG20-50Z66-SCTEU

http://www.greenmangaming.com/s/ba/e...-sons/#item-s2
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 2:42   #46
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Upravo odigrah ovo remek delo... Kakva igra covece, jos ne mogu da se opasuljim. Ovo su napravili geniji. Kakav kraj, kako odlicno uvodjenje gameplay-a i atmosfere da se docara nesto tako... ma ostao sam bez teksta bukvalno. Stomak mi se prevrce.

GOTY, bez razmisljanja. Ma sta GOTY, najbolja igra ikada.

Da se ovako nesto pretoci u film, verujem da bi pobralo sve oskare 5 godina za redom. Steta sto je igra prosla tako relativno ne zapazeno.



P.S. Fora je igru igrati sam i kontrolisati oba lika da bi kraj dobio potpuni dozivljaj. Nisam video bolju upotrebu gameplay-a da se docara emocija, cak mislim da nikad nisam video, ovo je prvi put i jako je mocno.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.12.2013), bokela (25.12.2013)
Stara 22.12.2013, 16:27   #47
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Bas sam je kupio kad je bila na prethodnom snizenju... Kako si je nahvalio jbt, znaci sad cu da je skinem i odigram.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 16:49   #48
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Kontrole ce te nervirati, nemoj da odustanes, a na kraju ces shvatiti u cemu je fora. Igraj je sam, sa gamepadom po mogucnosti.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 17:36   #49
kellhus
Banned
 
Član od: 3.12.2013.
Poruke: 116
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Moje mišljenje je da je ovaj naslov pravi užitak igrati sa još nekim. Laganica je rasporediti kontrole na tastaturi tako da dva igrača mogu igrati.
Slažem se da je ovo jedno pravo remek delo, zaista predivan naslov koji bi svaki pravi gamer morao da odigra.
kellhus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kellhus na korisnoj poruci:
Emix (22.12.2013)
Stara 22.12.2013, 19:00   #50
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Citat:
kellhus kaže: Pregled poruke
Moje mišljenje je da je ovaj naslov pravi užitak igrati sa još nekim. Laganica je rasporediti kontrole na tastaturi tako da dva igrača mogu igrati.
Slazem se. Jedno 2 puta zanimljivije. Pa se iznerviras/te kad nesto krene po zlu.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 19:18   #51
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Spoiler za Zasto ne u co-op-u (MASIVAN SPOILER, ne citati ako nije igra predjena):
Zasto ne u co-op-u?

Celu igru covek muku muci sa kontrolama. Leva i desna strana mozga se bore sta je gde, ko se gde nalai i kontrola nad likovima je uzasno teska. Bukvalno te iznerviraju kontrole, zelis da imas samo jednu palicu i kontrolises jednog lika u jednom trenutku.

Onda dodje kraj. Nije samo gubitak brata taj koji te rastuzi vec mozes da osetis da je jedan deo kontrolera bespotreban. Meni je utrnula bukvalno leva ruka jer sam sa njom kontrolisao starijeg brata. Gubitak je takav da deo tebe odnese, fizicki. Dakle ma koliko te nervirale kontrole, sad ti nedostaje sto ne mozes lika da kontrolises sa svojom levom rukom.

Isto kao u zivotu kad izgubis dragu osobu na bilo koji nacin. Izgubis deo sebe. Vise nikad nista nije isto, a sve oko tebe (na kraju igre, kad nailazis na iste zagonetke a nema brata da ti pomogne) te podseca na tu osobu. Dakle bol postaje ne samo emocionalan nego i fizicki, jer je igrac fizicki vezan za glavnog karaktera. Nikad do sad smrt glavnog lika nije imala ovakve posledice u jednoj igri.


Dakle, moj iskreni savet svima je da igraju sami ovu igru i sa gamepadom, jedino tako se dozivljava potpuno cela igra.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 19:32   #52
kellhus
Banned
 
Član od: 3.12.2013.
Poruke: 116
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Emocionalni efekat igre može biti samo jači ako se igra sa nekim dobrim prijateljem a tek mogu da zamislim kako je ako neko ima brata ili sestru da odigraju igru sa njim.
kellhus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 19:53   #53
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Imam i bracu i sestru, i njima sam preporucio da igru odigraju sami. Kad imas sa nekim da podelis emocije nije to to.

Ubedacio sam se sinoc kad sam presao igru, nisam mogao da spavam. Da sam odigrao sa burazerom, popricali bi 15 minuta posle kraja i nikakav problem mi ne bi bilo da spavam.

Kome se svidja inace da igre deli sa nekim, a kao sto je opste poznata stvar na PC-u retko koja igra ima lokalni co-op, predlazem jedan eksperiment. Uzmite neku igru tipa Deus Ex, Mass Effect, ma moze i obican COD, i jedan nek igra tako sto je na tastaturi, druga osoba na misu. Ludnica je koliko zabavno moze biti. Pogotovu ovu metodu preporucujem onima koji imaju devojku/momka (verenicu/verenika, muza/zenu), veza ce postati samo jaca.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
ezenkiel (28.1.2014)
Stara 22.12.2013, 21:54   #54
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

@dragomix Slazem se da je igra odlicna ali malo si se previse uziveo.
Mislim... samo igra je u pitanju, na kraju. Nista toliko da kazem bitno.

Vidim da ti se igra bas svidela ali svako neka igra kako hoce ja sam probao sam i smorio se nakon 10 minuta. Igram igre da bih uzivao i zabavio se a ne da se mucim, da mi crvene i trnu prsti.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 22:30   #55
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Bas sam je kupio kad je bila na prethodnom snizenju... Kako si je nahvalio jbt, znaci sad cu da je skinem i odigram.
Aj molim te kad je odigras napisi utiske. Generalno svi dizu igru u nebesa, a ja uopste ne vidim razlog za tako nesto. Eventualno je zanimljivo kontrolisanje 2 lika na jednom dzojpedu, mada je meni vise bilo frustrirajuce i prakticno se do kraja igre nisam dovoljno dobro navikao na to. Platformisanje je lagano, polu-automatski, a zagonetke su krajnje trivijalne.

Ustvari srz igre je odnos izmedju ta 2 brata, ali ja sam stekao utisak da je sve ostalo samo tek tako ubaceno, samo da bi se takva prica ispricala. Prica jeste OK i u igrama nije cesto ubacena emotivna komponenta kao ovde, ali meni je sve to bilo over-the-top (oni koji su presli znaju na sta mislim). Po mom misljenju, postoje mnoge knjige i filmovi koji su emotivno mnogo jaci od ovoga.

Bio je jedan momenat koji me je odvalio, ali bas zato sto je suptilan, uspeo je da me izmesti.
Spoiler za asmodeuse, ne otvaraj ti!:
Kada mladji burazer na samom kraju igre pocinje da pliva, i to uz pomoc onog dugmeta koje je ranije sluzilo da ga brat nosi na ledjima preko vode.
E to je bilo jbeno i odlicno i nenametljivo i bas bas jako.

Sve u svemu javi kad odigras, igra je pored svega jos plus i vrlo kratka.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2013, 0:18   #56
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Igra je remek delo zato sto ni jedna igra do sad nije uspela da isprica pricu na ovako mocan nacin, bez i jedne reci i bez ijednog dugog cutscene-a, samo preko gameplay-a i kontrolera.

Ima mozda filmova i knjiga koje bolje mogu da docaraju slicne teme, ali fora je sto nema ni jedne igre koja se na ovaj nacin bavi tako ozbiljnom temom. Pogotovu na nacin kako igra pocinje i kako se zavrsava.

Ima igra sa boljim gameplay-om, ima igara koje imaju lepsu grafiku, holivudske glumce za pricanje price ili nesto sto moze da ih izdigne iznad proseka. Ni jedna igra koju sam do sad odigrao nema ovakav nacin da uradi to sto je uradila, da kroz audio-vizuelni dogadjaj i interaktivnost isprica jednu tako dobru pricu, opet ponavljam, bez i jedne reci.

Male stvari koje se srecu uz put, a koje pricaju podjednako dirljive i zanimljive price je samo dodatni plus.

Kao sto neko napisa na netu, video igre su dobile svoju prvu bajku. Mislim da se slazem sa time.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
ezenkiel (28.1.2014)
Stara 23.12.2013, 1:00   #57
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Nema sta, svaka tvoja recenica je tacna. Prva bajka mozda i ne, al sve ostalo je na mestu.

Ali ipak, smatram da je sam gameplay koji karakterise logicke platforme bio izazovniji, ovo bi bila i meni mnogo bolja igra. Jednostavno, sve je podredjeno toj prici i igrac prakticno ima veoma malu ulogu i nema vecih izazova, a bilo bi super da ima.

A sto se tice same price, moze vrlo lako da bude da je i do mene, jer covek vremenom posle svega sto iskusi, sto u svom privatnom zivotu, sto kroz umetnost i filmove, igre, knjige, muziku - jednostavno ogugla na mnoge stvari (ne kazem da je to dobro, vec da je vremenom neminovno).

Ja sam se npr. setio sam Braida, logicka platforma koja po meni ima sve, od super zeznute i emotivne price, preko izazovnog, zabavnog i originalnog gameplaya do grafickog art-stylea i prelepe muzike. Prosto ne mogu da joj nadjem manu.

Ali razumem sta pricas, i razumem da igra moze da pogodi. Meni je bila OK, ali samo je steta sto onolika atmosfericnost nije ispracena do kraja malo kompleksnijim gameplayom, jer onda bi bila pokrivena na svakom polju.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Asmodeus (23.12.2013)
Stara 23.12.2013, 2:03   #58
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Downloaduje se.
Odlazem igranje svega, da isprobam ovu igru.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2013, 3:27   #59
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

@Rainman:

Slazem se da su mogli malko gameplay da naprave izazovnijim, ovako se sve svodi na "bitku" sa sopstvenim mozgom i pojmom sta koja palica radi (barem je tako na gamepadu). Cesto puta sam pokusavao da pomerim pogresnog brata sa pogresnom palicom samo zato sto je dosao na desnu ili levu stranu ekrana. Gameplay se svodi iskljucivo na to upravljanje dva karaktera istovremeno.

Sa druge strane, ono sto igra uspeva da uradi je to da non stop namece novi gameplay i za to skidam kapu. Sa svim variacijama gameplay-a koje dolaze mogla je da se napravi znatno duza igra sa znatno repetativnijim gameplayom, sto rade mnogi developeri i izdavaci. Ovako u igri od svega nekoliko sati imamo desetak razlicitih gameplay mehanika koja je svaka na svoj nacin zahtevna i zanimljiva. Jerste da se sve svodi u sustini na isto i da je jedini nacin da covek napravi gresku cisto mehanicke prirode, ali ni u jednom trenutku nece biti dosadno to sto se radi i uvek se radi nesto novo.

Ja jedinu zamerku koju imam vezano za igru je cinjenica da je napravljen odlican svet koji je dosta malo istrazen. Da su developeri bili voljni da ponavljaju neke gameplay elemente, mogli bi smo jos malo da istrazimo fantastican svet u kome se nalaze likovi, za koje nikad nije ni odgovoreno otprilike koju ulogu imaju u celokupnom svetu. Mada, nadam se uspehu ove igre i dubljem istrazivanju nekih drugih tema kroz neke druge igre u istom svetu.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 19:18   #60
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Brothers: A Tale of Two Sons

ja sam ovo presao sa sestrom i njoj se bas svidelo. e sad me interesuje postoji li jos nesto ovako slicno da mozemo igrati zajedno na jednoj tastaturi a da ne bude nesto previse tesko?
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Folk Tale Leonida Strateške igre 1 23.6.2013 20:24
Brothers in Arms:Furious 4 gagi011t Akcione igre 34 3.9.2012 11:37
Tale of a Hero dijego_ Avanturističke igre 2 14.8.2012 17:56
A Tale of Two Kingdoms zoran845 Avanturističke igre 2 24.5.2008 21:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com