Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2015, 23:21   #1201
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Ukoliko gledaš na kupovinu konzole kao zamenu za komp i po koju ekskluzivu, svakako stoji da je PS3/XBX360 bolja kupovina. Ukoliko pričamo o kvalitetu naslova koje su izlazile kao ekskluzive, 360 nema šta da traži pored 2-ke. Jednostavno, raznolikost igara je na strani PS-a.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Grond (26.2.2015), Howard1 (26.2.2015), Sh0m1 (26.2.2015)
Stara 25.2.2015, 23:34   #1202
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Opet se vrtimo u krug i pricamo prazne price i ne razumemo se ali cu pokusati da objasnim . Naravno da je bolje imati XBOX360 ili PS3 od PS2 ali ja o tome ne govorim. Ja govorim o tome koliko je PS2 bila bolja konzola i koliko je imala vise igara u svom vremenu nego danas XBOX360 i PS3. Nemogu da se porede sa popularnoscu i igrama koje je imala PS2 u svom vremenu. Crysis 3 i Titanfal su toliko dobre igre da mi je zao da trosim vreme i da ih pogledam na youtube-u a kamoli da ih igram, ratovanje sa vanzemaljcima i izmisljenim likovima, ma daaaaaaajjj (Ovo je licno moje misljenje i necu da se neko uvredi ili naljuti). XBOX360 ima gomilu smeca od igara i retko koji je dobar naslov doj je PS2 u svom vremenu bio pojam i igrao se stalno. XBOX360 jedva da i ukljucim u poslednjih godinu dana.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 3:23   #1203
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Citat:
Howard1 kaže: Pregled poruke
Opet se vrtimo u krug i pricamo prazne price i ne razumemo se ali cu pokusati da objasnim . Naravno da je bolje imati XBOX360 ili PS3 od PS2 ali ja o tome ne govorim. Ja govorim o tome koliko je PS2 bila bolja konzola i koliko je imala vise igara u svom vremenu nego danas XBOX360 i PS3. Nemogu da se porede sa popularnoscu i igrama koje je imala PS2 u svom vremenu. Crysis 3 i Titanfal su toliko dobre igre da mi je zao da trosim vreme i da ih pogledam na youtube-u a kamoli da ih igram, ratovanje sa vanzemaljcima i izmisljenim likovima, ma daaaaaaajjj (Ovo je licno moje misljenje i necu da se neko uvredi ili naljuti). XBOX360 ima gomilu smeca od igara i retko koji je dobar naslov doj je PS2 u svom vremenu bio pojam i igrao se stalno. XBOX360 jedva da i ukljucim u poslednjih godinu dana.
Pa ako ideš tom logikom, onda dodaj i PS1 koji je u svoje vrijeme unio revoluciju... PS2 je pregažen, ali ima da se igra svega i svačega ko nije nikad imao PS2 i ko ima debeli televizor
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 9:04   #1204
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Било би добро када би људи почели да размишљају изван традиционалних, сервираних оквира. По мом мишљењу, делити игре на "старе" и "нове" је потпуно промашено, интерпретирати игру као индустријски производ. Такав резон омета медиј у његовом развоју јер је са њим лако манипулисати, што видимо и из стања данашње конзолашке сцене, уз пар изузетих подручја на истој. Играти игре што је могуће касније у односу на тренутак изласка има великих предности.

Planescape Torment или Silent Hill 2 (узимам насумичне примере старијих игара, са PC-ja и конзола) са својом уметничком вредношћу олако надмашују готово сву данашњу AAA продукцију.
Нико не може некоме дириговати шта ће му се допасти и из којих разлога (нпр. јер је ново), могу се евентуално разменити аргументи о томе зашто и како. Ти аргументи могу бити боље или мање поткрепљени.

За мене је PS2 неупоредиво квалитетнији од било чега што су касније генерације донеле, управо због невероватне разноликости игара и још више, неких веома храбрих дизајнерских и артистичких наслова. Не кажем да тога нема на новијим конзолама али нема ни у приближном броју као на PS2. Тешко да се све може приписати носталгији, приметан је процес рудиментализације дизајна ААА игара који форсирају менаџери у великим издавачима и једини дашак ветра су indie наслови којима су отворена врата са нижим баријерама на конзолама тек када је PC почео добрано да одмиче у броју наслова.

PS2, PS1 и старије конзоле са својим монструозним библиотекама и оригиналним остварењима представљају веома висок креативни зид за нове конзоле на подручју ААА, као и средње струје (која је готово потпуно нестала, mind you) и тек понека, као на пример Nintendo DS, а и 3DS је на добром путу, успедну да се угурају у тај елитни клуб у очима играча.

360 је одлична конзола, барем што се тиче броја наслова (хардвер је мало проблематичан) и сваки гејмер би требао да проба наслове на њему, међутим поред игара као што су Echo Night: Beyond, Haunting Ground, Rule of Rose, Shadow Hearts, мора JRPG-ова и ко зна колико осталих на PS2 са јаком уметничком потком, он у мојим очима иде далеко иза.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
DragonSlayer (4.3.2015), Howard1 (27.2.2015), NjegovaWisost (17.7.2015), Ocelot (26.2.2015), simke85 (18.7.2015)
Stara 14.7.2015, 20:01   #1205
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Alal vera.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2015, 2:21   #1206
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Sjajan post Grond, ali ja i dalje imam utisak da mi je PS1 daleko zabavniji i kreativniji... Jer, šta god vidim na PS2 - igrao, dosadno, prešao i sl... A na PS1 - sve neka ludila totalna Iako sam možda daleko više vremena proveo uz PS1.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2015, 9:48   #1207
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

^A dobro u ono vreme je ps1 doneo revoluciju u konzolama pa je bilo bas wow ali stvarno ima brdo igara za njega pa ga s vremena na vreme i ja ukljucim sa tv iako mi je nekako lakse da igram preko emulatora. Elem, ps2 mi je takodje mnogo gotivna zbog gran turisma crash nitro cart i tekken. A i dobro bi mi dosao kao dvix player posto je moj samsung crkao
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2015, 14:22   #1208
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Svakodnevno se igram na ps2, pauza od ispita Neke igrice mi slabije ili nikako učitava, a neke perfektno, nikako da nabavim neki hard diskić preko usb.. Ultra zabava uz pacman world 2, midnight club 3, mg solid 2, killzone, ace combat...
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2015, 17:10   #1209
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Slažem se PS1 i PS2 imaju do danas veliki broj igara različitih žanrova preko platformskih igara, akcionih igara, simulacija vožnji i letenja, sportskih simulacija, borilačkih igara, ekstremnih sportova poput vožnja skejta, skijanja, snoubordinga, bicikla, glisera, društvene igre kvizovi muzičke i porodične igre, pa do igara baziranih na filmovima i tv igranim i animiranim serijama, to je bilo vreme kada je bilo originalnih ideja (doduše bilo je i rivalstva te dosta igara koje su kopirale jedna drugu pa smo imali i dosta klonova) i slobodne koncepcije danas je situacija na novim konzolama malo drugačija nema više te raznovrsnosti i originalnosti kao pre nekim delom je svetska ekonomska kriza te uspon interneta i tehnologija uticalo na stanje kakvo je danas.
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2015, 19:56   #1210
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Citat:
sloba89 kaže: Pregled poruke
Slažem se PS1 i PS2 imaju do danas veliki broj igara različitih žanrova preko platformskih igara, akcionih igara, simulacija vožnji i letenja, sportskih simulacija, borilačkih igara, ekstremnih sportova poput vožnja skejta, skijanja, snoubordinga, bicikla, glisera, društvene igre kvizovi muzičke i porodične igre, pa do igara baziranih na filmovima i tv igranim i animiranim serijama, to je bilo vreme kada je bilo originalnih ideja (doduše bilo je i rivalstva te dosta igara koje su kopirale jedna drugu pa smo imali i dosta klonova) i slobodne koncepcije danas je situacija na novim konzolama malo drugačija nema više te raznovrsnosti i originalnosti kao pre nekim delom je svetska ekonomska kriza te uspon interneta i tehnologija uticalo na stanje kakvo je danas.
Dodaj na sve to uspon "farmvil" igara na mobilnim telefonima, što je uništilo hendheld konzole...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2015, 14:34   #1211
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Има ли овде људи који су играли PS2 игре преко network adaptera на дебелом PS2 са хард диска? Уколико је неко упућен, зна ли који је најбољи програм за то, тј. највиша компатибилност, је ли Open PS2 Loader? Говорим баш о том setup-y значи не преко USB порта или LAN-a. Колико сам разумео ToxicOS више није толико актуелан, има још понеких опција.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 11:20   #1212
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

E to i mene zanima što je Grond pitao. Zanima me još da li ima net adapter da se kupi kod nas i za koju cenu? Da li hard disk dolazi uz njega ili njega treba zasebno kupiti, to je neki stari model Maxtora?
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 17:09   #1213
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

^
Службено немаш нигде међутим може се понекад наћи по огласима или евентуално на некој пијаци. То је доста ретка ствар тако да је потребно да се ангажујеш ако хоћеш да је прибавиш. Цена може да варира, око 2000-2500 динара бих оквирно рекао али можда се може наћи за мање на пијацама, нисам проверавао. Хард диск наравно не долази са адаптером.
Може се користити низ дискова од 3.5 инча, не мора бити Maxtor, мада његове моделе најчешће препоручују. Овде можеш погледати компатибилност: http://ps2drives.x-pec.com/?p=list
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
ETR1 (23.8.2015)
Stara 11.11.2015, 12:00   #1214
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Pozdav svima!
Ja imam dzojstik za PS2 koji mi radi perfektno sem onih palica (pecurki).Problem je u tome da kada povucem palicu na jednu stranu I pustim je ona tako ostane, tj. nece da se vrati.(I to me izuzetno nervira jer ne mogu nista od FPS-ova da igram).Moje pitanje je da li je moguce skinuti palice sa tog dzojstika I staviti na njega palice sa PS1 dzojstika?(znam da se mogu skidati, imam lemilicu I ostalo sto je potrebno, samo ne znam da li je to kompatibilno.)
Drugo pitanje je, ako ovo nije moguce, da li je moguce te palice nekako podmazati pa da opet rade kako treba?
Probavao sam I dzojstik od PS1 na PS2 ali pola igrica ne radi, samo mi izbaci da je potreban DualShock 2 dzojstik...
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2015, 12:14   #1215
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Ako se poklapaju konektori na ploči, može.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DragonSlayer na korisnoj poruci:
MasterChief2 (11.11.2015)
Stara 11.11.2015, 12:27   #1216
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Odokativno koliko vidim trebalo bi da moze, probacu danas pa cu javiti sta sam uradio
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2015, 22:45   #1217
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Zamenio sam palice i rade odlicno sada
Postoji li neki mis za PS2 jer je na ovom dzojstiku ne moguce igrati igrice tipa Call of Duty?
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2015, 22:53   #1218
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Pa verovatno, cim je postojao za ps1 ali koliko ga je tesko naci...
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
MasterChief2 (15.11.2015)
Stara 15.11.2015, 3:01   #1219
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

i kad ga nadjes neces moci da igras cod sa njime.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2015, 4:30   #1220
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Postoji li neki mis za PS2 jer je na ovom dzojstiku ne moguce igrati igrice tipa Call of Duty?
Понављам се али са таквим питањима, боље батали конзолни гејминг. Нису ми јасни ти softcore играчи никако.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
playstation 2, ps2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com