Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2010, 16:48   #21
Nixx
Član
 
Član od: 9.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 88
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Da i ja sam izguglao resenje za drugi deo i ima krek za patch, ali ce tekst u igri biti na franckuskom.
A koje je resenje za loop problem?
Nixx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 14:30   #22
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

http://www.adventuregamers.com/forum...?t=9745&page=4

Citat:
The problem is AVI-Spliter by Gabest!
I've tested the game with most current KL-Codec pack 3.6.5 Full Edition and the game works fine. So deselect AVI-Spliter by Gabest and choose that one by Microsoft or deselect AVI-Spliter completely.
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Densetsu na korisnoj poruci:
Nixx (3.2.2010)
Stara 3.2.2010, 22:20   #23
Nixx
Član
 
Član od: 9.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 88
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Fora je sto ja ne koristim K-Lite codec pack, vec CCC, pa prema tome ne koristim "AVI-Splitter by Gabest" vec avi-splitter (Haal).
Skinuo sam CodecTweakTool i pokusao da disejblujem taj sto ja koristim, ali on je bio u samo u kategoriji "Enable these codecs" ili tako nesto.
Mozda sam nesto pogresno razumeo?
Nixx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2010, 23:05   #24
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Probao sam ovo pre neki dan i uzasno sam se razocharao. Chitam recenzije i nije mi jasno kako je igra uopste mogla bilo kome da se dopadne. Klishe je i krade fore iz drugih igara (Broken Sword), zagonetke su glupe i nelogicne, pixel hunting koji mi inache skoro nikad ne smeta je ovde doveden do absurdnog nivoa, ona zenska mi je uzasno losh lik (wow, dobra riba!) i grafika koju svi hvale, taj deo mi je najmanje jasan, grafika je uzasna, izgleda kao neka od jeftinih nezavisnih igara koju je crtao jedan lik bez talenta.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2010, 23:33   #25
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Probao sam ovo pre neki dan i uzasno sam se razocharao. Chitam recenzije...
Verovatno (opet!) nisi odigrao celu igru pre no što si dao o njoj svoj sud, a bolje da si to uradio no što si čitao šta su drugi imali da kažu. Opet, možda ti se stvarno ne bi ni dopala, samo u tom slučaju teško da ći ti se puno avantura svideti. Kod ove vrste igara (to je moje lično iskustvo) ima jedna čudna stvar: kad kreneš da igraš, retko koja je smesta na početku "UH" & "JAO", treba malo vremena da se uživiš i da te radnja ponese.

Meni je Runaway: A Road Adventure jedna od najdražih i najboljih avantura. Prešao sam je celu.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Klishe je i krade fore iz drugih igara (Broken Sword)
Šta to "Runaway" (osim što je crtana avantura sa mladićem i devojkom u glavnim ulogama) ima zajedničko sa BS?

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
... pixel hunting koji mi inache skoro nikad ne smeta je ovde doveden do absurdnog nivoa,
Kad si stigao do "lova na piksele"? Toga u početku nema, a čak i kasnije nije preterano zastupljen. Doduše, skoro svi opisi vrve od kukanja kako ga ima strašno mnogo. Ponekad se zapitam ko je šta igrao i da li sam ja prešao istu avanturu kao ti opisivači.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
... i grafika koju svi hvale, taj deo mi je najmanje jasan, grafika je uzasna, izgleda kao neka od jeftinih nezavisnih igara koju je crtao jedan lik bez talenta.

Da li misliš na ovu igru?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2010, 23:38   #26
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

pa pazi sve sto si nabrojao su ti odlike nekog "road" americkog filma B produkcije - preporucujem Roadhouse 66 sa Viljem Defoom, odlican je a to je ono sto su autori i hteli da postignu

e sad, ja nisam najveci fan Runawaya ali kec kad se pojavio je vise nego i Syberia bio nesto "Wow" odnosno ludi spanci su napravili solidno-budzetnu igru kako god da okrenes, uz muziku u fazonu u kom nije radjena od Fullthrottle-a - a i igra nije bila prelaka jos ako dodas neke nelogicne zagonetke i piksel hanting eto ti i epike koja je takodje retka

mislim da si ga pretero malo sto se grafike tice, ne znam, moze da ti se ne svidja stil, ili kako su likovi uradjeni ali ovakve pozadine bih izabrao anytime

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	runwpc016.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	48,6 KB
ID:	35603 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	runwpc027.jpg
Viđeno:	26 puta
Veličina:	67,7 KB
ID:	35608

ne mislim na pozadinu debelog

nego cekaj Caine da vidi sta si rek'o za grafiku

Poslednja ispravka: dijego_ (3.8.2010 u 1:10)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 1:15   #27
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Citat:
Šta to "Runaway" (osim što je crtana avantura sa mladićem i devojkom u glavnim ulogama) ima zajedničko sa BS?
Sve ovo navedeno + je radnja na slichnu foru. Medjutim to i nije neki nedostatak, mislim bas zbog te slicnosti sa BS-om sam i nabavio igru.

Citat:
Kad si stigao do "lova na piksele"? Toga u početku nema
Sad ja moram ja tebe da pitam jesmo li igrali istu igru? Na samom pocetku sam se ceo dan bakcao u onom spremishtu gde moras da ubodes nevidljive shrpiceve, bocice i jos gomilu stvari koji ne da su slabo vidljive, nego ih ni nema na ekranu, da im se ne ispisuje naziv kad predjes mishem preko njih ne bi ih nikad ni nashao. Ovo je vec ozbiljna mana.

Pozadine su ok na momente, ali su likovi ruzni, a pogotovo u medju animacijama koje izgledaju kao neki jeftini crtac sa Happy TV-a :shrudder:

Ja sam vec matori gejmer sa puno igara pod pojasom, a pogotovo P&C avantura, i stvarno ne zelim da trosim vreme na polufabrikate, loshe ili prosechne igre. Istina igrao sam samo pochetak, ali sam provalio stil igre i ne zelim da nastavim jer sam prilicno siguran da mi se ni ostatak ne bi dopao

Ovo su mojih pedeset para
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 1:32   #28
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Istina igrao sam samo pochetak, ali sam provalio stil igre i ne zelim da nastavim jer sam prilicno siguran da mi se ni ostatak ne bi dopao.
Na stranu moje mišljenje o igri, ali moram da se složim sa Zokijem. Odigrao si samo početak, i na osnovu njega skontao da je u pitanju "takva-i-takva" igra? I onda si još bacio pet minuta svog života da bi ovde napisao kako si odigrao samo početak i skontao je u dušu?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 12:03   #29
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Spoiler za glomazni odgovor:
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Šta to "Runaway" (osim što je crtana avantura sa mladićem i devojkom u glavnim ulogama) ima zajedničko sa BS?
Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Sve ovo navedeno + je radnja na slichnu foru.
"Na sličnu foru" (tj. da ima neki zaplet) je 99,99% avantura.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Kad si stigao do "lova na piksele"? Toga u početku nema, a čak i kasnije nije preterano zastupljen.
Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Sad ja moram ja tebe da pitam jesmo li igrali istu igru? Na samom pocetku sam se ceo dan bakcao u onom spremishtu gde moras da ubodes nevidljive shrpiceve, bocice i jos gomilu stvari koji ne da su slabo vidljive, nego ih ni nema na ekranu, da im se ne ispisuje naziv kad predjes mishem preko njih ne bi ih nikad ni nashao. Ovo je vec ozbiljna mana.
Molim te da me od sada oslovljavaš isključivo sa "Genije" , jer sam ja taj deo prešao dok kažeš "Fantazmagorija". Ne pamtim nikakve naročite probleme sa traženjem drangulija u "Runawayu", a veruj mi da dobro (zlo)pamtim takve (i slične) stvari.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Pozadine su ok na momente, ali su likovi ruzni, a pogotovo u medju animacijama koje izgledaju kao neki jeftini crtac sa Happy TV-a :shrudder:
Ponavljavam da je meni grafika u "Runawayu" krasna, ali možda su za to krivi samo moji niski standardi jer ne igram najnovije igre (čitaj "koljačine") u kojima se (rekao bih po skrinšotovima) glavnom junaku vide ne samo sve dlake na međunožju nego i picajzle. Mislio sam da si (kao neko ko je igrao i (pra)stare igre) malo manje probirljiv kad je u pitanju grafika, a ovamo ispade da manišeš igre protiv kojih čak ni ... onaj, znaš ga ... nema šta da prigovori.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ja sam vec matori gejmer sa puno igara pod pojasom, a pogotovo P&C avantura, i stvarno ne zelim da trosim vreme na polufabrikate, loshe ili prosechne igre.
Ako si igrački staž stekao tako što si i druge igre igrao kao "Runaway" (počneš, "aha, to je to" - odigrao), onda ti (da izviniš) i nije neki staž.
Uzgred, mislim da nema smisla da nečije delo u koje je taj neko uložio godine truda otpišeš uz uvrede posle (pretpostavljam) najviše pola sata igranja istog.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Istina igrao sam samo pochetak, ali sam provalio stil igre i ne zelim da nastavim jer sam prilicno siguran da mi se ni ostatak ne bi dopao
Ovde ću da se (donekle) složim s tobom: i ja mislim da ti se "Runaway" (verovatno) ne bi dopao, samo da sam ja neko ko nije igrao pomenuti naslov i da sam došao na forum i pronašao ovu temu da se informišem pre igranja, pa pročitao tvoje viđenje - nikada ga (naslov) zaigrao ne bi. Čime bih (po mom ličnom mišljenju) debelo pogrešio. Iskren da budem, ni mnogobrojne recenzije ove fine igre ne podstiču nikoga da zaigra "Runaway", ali se time po ko zna koji put potvrđuje zakon čije autorstvo neskromno prisvajam: "Što gora мејнстрим recenzija neke avanture - to bolja avantura".

Hvala za (boldovanu) iskrenost. Podebljana slova sve objašnjavaju.

P.S. Poslao bih ti ovaj svoj odgovor (zbog dužine) na L.P, ali držim da nije loše da oni koji se spremaju da zaigraju "Runaway" vide da nije sve tako crno kako se tebi (i opet mislim - pogrešno) učinilo.

Poslednja ispravka: zoran845 (3.8.2010 u 12:23)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 13:21   #30
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Jedino cu da se pobunim oko ovog
Citat:
Ako si igrački staž stekao tako što si i druge igre igrao kao "Runaway" (počneš, "aha, to je to" - odigrao), onda ti (da izviniš) i nije neki staž.
Nikako nije tako, brojim samo predjene igre, chak i igre koje sam preshao uz veliku pomoc reshenja ili tako necheg se ne rachunaju u ovu kategoriju.
Sta da kazem, different folks, different strokes. Nije mi se dopala igra, a stil MOGU da ocenim po jednom chapteru (koliko sam i preshao). Zanimljivo da sam se ja manje kochio na Discworld 1, Simon the sorcerer 2 i drugim igrama koje su notorne po pixel huntingu i nelogichnim zagonetkama. Takodje mi se mnogo vishe svidja grafika u pomenutim igrama. Ne kritikujem tehnikalije, nego stil (sem u pomenutim animacijama gde kritikujem i tehnikalije ) Nemojte previshe da se uzbudjujete, ja imam malko chudan ukus, npr meni je najnoviji Monkey Island tezak shit koji nije vredan uvodne sekvence originalne igre, dok mi je novi Sam&Max zakon. I ja sam chudan chovek

Poslednja ispravka: Nash Knight (3.8.2010 u 16:50)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 15:53   #31
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Meni je prvi Runaway dosla kao savrseno pitka limunada pretproslog ljeta, nabavkom konfiguracije koja je mogla da izgura to, i posle jedne duze avanturisticke pauze... I svidjela mi se, igra u koju je ulozeno mnogo brige i truda...

Par stvari mi se i nije svidjelo - malo previse mainstream karakter price, klishei, klishei... Ali igra je jednostavno cakana, i savrsena za nekog ko ima 17-18 godina npr, i na pragu je zaranjanja u svijet avantura - a jos uvijek ne zna sta je indie, uopste u umjetnosti... Ali opet - meni je savrseno dosla, avantura starog kova u novom ruhu, i savrseno zalijetanje za nesto ozbiljnije malo kasnije...

A mozda smo mi postali malo previse art-cjepidlake, koje u svemu vide hiljadu puta ispricanu pricu, patetiku, ko-zna-sta-sve-ne... I ponekad treba otvoriti sebe za jednu veliku avanturu i pricu o ljubavi. Zasto da ne.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2010, 15:46   #32
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

jos nesto oko kvaliteta Runawaya

slucajno sam naleteo na pesmu sa kraja Phantasmagorie koju sam totalno zaboravio - koja ja u onom stilu kao kad puste neku totalno "out of place" pop pesmicu na kraju horor filma

nije da je neka pesma, sta vise krajnje je "cheesy", "corny" "so 80-te", "so Rocky dok vozi kola" i Zan Klod dok se rasteze - nego je potrazim na googlu i iznenadim se da vidim da su je komponovali za igru specijalno, eto da bi se culo u tih par minuta

zato mislim da Pendulo, nevezano za igre ima sjajan i iskreni entuzijazam zato sto se prvo njih setim od danasnjih primera da rade ovako nesto slicno sa muzickim detaljima tj. angazovanjem benda i docaravanjem neke "filmske" atmosfere, a usput su i pesme odlicne

Jos je onda to bila normalna stvar jer je FMV bio "cudo nevidjeno" a glavna fora je bila imati Kristofera Vokena u igri, ali Spanci ne haju za to i mislim da je to jos jedan razlog zasto je Runaway iznad prosecna igra jer se takav pristup odrazava i na samu igru, pocev od grafike pa preko ostalog bez obzira na to da li se to sad nekom svidja ili ne

Poslednja ispravka: dijego_ (5.8.2010 u 16:09)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 21:11   #33
Typhoon
Banned
 
Član od: 22.1.2011.
Poruke: 2.187
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 335 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Ahoj There!

Lets Play: Runaway A Road Adventure

Part 1 http://www.youtube.com/watch?v=zz4p9B9OE-g
Part 2 http://www.youtube.com/watch?v=2Fohv_NWlEI
Part 3 http://www.youtube.com/watch?v=nXuXTjgdgJA
Typhoon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
a road adventure, adventure, avanture, runaway

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Adventure Quest RPG 3LANCER Male igre 9 2.10.2008 0:11
Action/Adventure žanr, preporuke? zvucnjak O igrama uopšte 9 5.5.2008 10:35
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
Adventure Game Studio Shlaymara Avanturističke igre 7 21.2.2006 21:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com