Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2008, 0:18   #1
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Jack Keane


Nemacki Deck13 (ANKH serijal) nam donosi jos jednu retro cartoonoliku avanturu - Jack Keane. Kako sami autori kazu, Jack je mesavina Indiana Jonesa i Guybrusha Threepwooda, a ja bih jos dodao i Hana Soloa. Igra je izasla jos u oktobru, ali nemacka verzija. Engleska verzija se ocekuje u martu (UK) a americka 15. aprila (za USA trziste igra izlazi pod imenom Jack Keane and the Dokktor's Island). Pre par dana je konacno izasao engleski demo koji se moze skinuti ODAVDE (~650MB)
Igru tera isti endzin kao i ANKH, sto znaci da nije graficki sampion. Grafika je sarena sa puno detalja ali je ocigledno da je vec pomalo zastarela. Rezolucija moze da se menja (od 640X480 pa sve do 1600X1200) i postoje neke graficke opcije. Igra je klasican P&C i iako je 3D, nema problema sa poziconiranjem kamere (bar u demu).
Demo sadrzi prva 3 poglavlja igre. Igra pocinje u Londonu, gde je neustrasivi kapetan Jack vezan za stolicu i pokusava da objasni siledzijama zasto jos nije vratio pare koje je pozajmio. Naravno, uspeva da pobegne i tad ga kontaktira sluzbenik britanske taje sluzbe i daje mu zadatak da preveze super giga specijalnog agenta na ostrvce u Indijskom okeanu - Tooth Island. Gde zli doktor T kuje zaveru protiv covecansta sa ciljem da zavlada svetom i to tako sto planira da postane jedini proizvodjac caja na svetu . Jack u zurbi isplovljava na svojoj olupini od broda i plovi ka Cape Townu gde treba da pokupi tajnog agenta. Drugo poglavlje se bavi dogodovstinama u Cape Townu a trece o "nasilnom" pristajanju na ostrvo doktora T i tu se demo zavrsava.
Igra je vedra i duhovita, nije bas da za valjanje po podu ali ima momenata.
Zagonetke nisu teske tj pre bih rekao da su lake (mozda je to samo u pocetku igre) i logicne. Inventar skoro da i ne postoji (predmeti su poredjani u gornjem delu ekrana) a predmeti mogu da se kombinuju. Inventar se priziva tasterom Enter, sa Tab se otvara Notes a sa X se prikazuju svi hot spotovi.
Voice acting nije los, kao i ostali zvukovi u igri.
Meni najvise smeta upravljacki sistem koji je isti kao u ANKH-u (levi klik za look a desni za akciju) i nikako ne mogu da se priviknem. A da stvar bude jos gora, Jackovi komentari ne mogu da se prekinu, dok se dialozi mogu prekidati. Takodje mi smeta sto se opis predmeta/lokacija ispisuje u donjem delu ekrana, pa se jednim okom mora pratiti kursor a drugim sta pise dole. Mozda ne deluje kao veci nedostatak ali ovo zna da bude bas zeznuto (u ANKH kecu situacija sa bakicom na pijaci i njenom tasnom).

Sve u svemu, mislim da ce ovo biti dobra igra i jedva cekam da se pojavi.

Oficijelni sajt i par slika.

Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Patton (2.7.2008), WhenDarknessFalls (18.2.2008)
Stara 18.2.2008, 0:26   #2
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Jack Keane

Znači, kao Ankh spin-off...
Ovo sa prikazivanjem svih hot spotova je odlično, još samo da ne bude mnogo nelogičnih zagonetki...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 22:07   #3
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Jack Keane

Jucha sam nabavio ovu igru, oce li neko da podeli utiske? Vredi li neshto?
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 23:54   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Jack Keane

OK je igra. Prešao sam je za dva dana jer sam morao, ima dosta fazona, neki su ok, neki malo usiljeni... Vredi je odigrati...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
taXicity (2.7.2008)
Stara 18.7.2008, 11:14   #5
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Jack Keane

Meni stoji na loading screenu na prvoj konfi iz profila...? Pomoc!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 20:35   #6
saniyela
Član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 57
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jack Keane

Kako ste instalirali igru?Ja je ne mogu nikako pokrenuti,tacnije instaliram je i sada nemam pojma kako da je pokrenem,moze li mi ko pomoci?
saniyela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 13:33   #7
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Jack Keane

Eniaroyah , si imao problema sa startovanjem, meni na obe knfe stoji na loading screenu, ne dodje ni do menija, a tako mi se igra....

EDIT: Aaa, pokrenuo sam ga. Ic alajv. In the questionu je bio samo los khm fix khm.

EDIT2: Ovako igra mi baguje kada treba da obalim ono bure, da bi, pretpostavljam oni thugovi pali sa konopca, na samom pocetku! Jack, gde god da kliknem ode u Big Ben (bukvalno prodje kroz njega) i nestane, i ne moze da se vrati! Pomoc

Poslednja ispravka: Wolverine (10.8.2008 u 12:03)
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 12:52   #8
dejobar
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bar
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jack Keane

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Eniaroyah , si imao problema sa startovanjem, meni na obe knfe stoji na loading screenu, ne dodje ni do menija, a tako mi se igra....

EDIT: Aaa, pokrenuo sam ga. Ic alajv. In the questionu je bio samo los khm fix khm.

EDIT2: Ovako igra mi baguje kada treba da obalim ono bure, da bi, pretpostavljam oni thugovi pali sa konopca, na samom pocetku! Jack, gde god da kliknem ode u Big Ben (bukvalno prodje kroz njega) i nestane, i ne moze da se vrati! Pomoc
I ja imam problem na tom mjestu. Identičan. Ako neko zna, neka pomogne.
dejobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 11:20   #9
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Jack Keane

Citat:
saniyela kaže: Pregled poruke
Ja je ne mogu nikako pokrenuti, tacnije instaliram je i sada nemam pojma kako da je pokrenem,...
Ne razumem kako ne možeš da pokreneš igru ako si je zaista instalirala: svaki program (pa i igra) napravi pri instalaciji prečicu (do samog programa) u meniju Start (a često i na desktopu, s tim što ova mogućnost ponekad zahteva potvrdu). Kad klikneš na tu prečicu - program se pokrene.

Ako kojim čudom nemaš prečicu za igru u Start, idi u folder gde je igra instalirana (po difoltu je to C:\Program Files\ime igre), pa dvoklikni na njen EXE fajl.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2008, 20:41   #10
saniyela
Član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 57
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jack Keane

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ne razumem kako ne možeš da pokreneš igru ako si je zaista instalirala: svaki program (pa i igra) napravi pri instalaciji prečicu (do samog programa) u meniju Start (a često i na desktopu, s tim što ova mogućnost ponekad zahteva potvrdu). Kad klikneš na tu prečicu - program se pokrene.

Ako kojim čudom nemaš prečicu za igru u Start, idi u folder gde je igra instalirana (po difoltu je to C:\Program Files\ime igre), pa dvoklikni na njen EXE fajl.
Neznam stvarno,nema sta nisam pokusala,pokusala sam i preko daemon tools ali nije uspjelo,vjeruj da sam totalno odustala od igre!
saniyela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, jack keane

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Gde da kupim RCA 3,5 mm jack adapter? DobroslaV ŠDK - Zvuk na računaru 4 15.11.2007 13:07
Da li vredi toliko? b12cky ŠDK - Prenosni računari 7 28.6.2007 17:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com