Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2008, 8:09   #1
Trubac
Član
 
Član od: 6.9.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 117
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 38 puta na 31 poruka
Thumbs up The Inventory - E-zine o avanturama

Svojevremeno je izlazio casopis (e-zine) u PDF formatu koji se bavio iskljucivo avanturama i bio skroz besplatan... Izlazio je od novembra 2002 do maja 2005 nekih 25 brojeva i predstavljao super osvrt na vecinu (mozda cak i sve) avanture izasle u tom periodu....
E sad, s obzirom da je prestao da izlazi 2005. ne znam koliko ce nekoga zanimati, tj. koliko je aktuelan sada, ali mislim da ce se naci neko dovoljno zeljan da baci pogled posto je casopis vrlo kvalitetno uradjen...

Ovo je jedan broj ~ 3 MB
http://rapidshare.com/files/142405055/Awards_2004.pdf
Pa ko hoce neka baci pogled

A kome se svidi ovo su svi brojevi u *.rar formatu ~ 75 MB pa ko zeli neka skine
http://rapidshare.com/files/142433429/Inventory.rar

Brat koji igra samo avanture mi je trazio pa kad sam vec postavio njemu, eto link svim ovisnicima o avanturama
Trubac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Trubac na korisnoj poruci:
kostas85 (5.9.2008), Laskaris (30.8.2010), zidan grobar (4.9.2008)
Stara 4.9.2008, 11:53   #2
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Inventory - E-zine o avanturama

Lepo je što si ovo objavio, samo da te malo ispravim i dopunim .

E-zine se zove "The Inventory" i objavljeno je tačno 25 brojeva.
Ovaj "izin" je (gotovo samostalno) delo velikog entuzijaste, Grka na privremenom doživotnom radu u Švedskoj, Dimitrisa Manosa.

Inače ovaj momak stoji i iza vrlo interesantne avanture "The Exchange Student" (rađena u Flashu a izlazi epizodno).

Citat:
Trubac kaže: Pregled poruke
... s obzirom da je prestao da izlazi 2005. ne znam koliko ce nekoga zanimati, tj. koliko je aktuelan sada,...
The Inventory je uvek aktuelan, zato što u njemu pored opisa avantura objavljenih za njegovog izlaženja (2002. do 2005. kako si već rekao) ima i recenzija starijih naslova - mahom klasika žanra, koji su neprolazne vrednosti.

Bonus: imate ovde sadržaj svih brojeva "The Inventoryja", tačnije popis onog što je meni bilo interesantno u tih 25 brojeva.

Poslednja ispravka: zoran845 (4.9.2008 u 14:36)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 16:36   #3
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Inventory - E-zine o avanturama

Odličan e-magazin, moram reći. Naravno, imam skinute (i odštampane) sve brojeve i žao mi je što je prestao da izlazi. Tu sam mogao da se informišem o X (gde X znači "mnoooogo" ) avantura koje mainstream (joj, što mrzim tu reč ) časopisi i sajtovi nisu ni pominjali. Nažalost, više ne izlazi i to je velika šteta ali tako to biva sa projektima koje rade entuzijasti u slobodno vreme. Čudo i da je ovoliko trajalo.

Postoji, uslovno rečeno, sličan e-zine ali on izlazi neredovno i njegovo dalje pojavljivanje je pod znakom pitanja. Mislim da je zadnji broj izašao još u martu ove godine a pre toga je bila poduža pauza. U pitanju je Adventure Lantern.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 17:11   #4
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: The Inventory - E-zine o avanturama

Postoji jos jedan avanturisticki e-zine. U pitanju je ruski Охота на точки. Pravi ga ekipa sajta Всe о КВЕСТАХ, a koliko mi se cini, to je jedini avanturisticki ruski sajt. Do sad je izaslo 9 brojeva i prilicno neredovno izlazi (svaka 3-4 meseca). Zanimljivo je to sto sa zadnjim brojem ide i walkthrough za igru Versailles 1685 i to na neverovatnih 46 strana! Mislim da u zivotu nisam video lepsi walk (sad cu da proverim ide li sa jos kojim brojem walk).
Kome ruski ne predstavlja problem, moze da skine i kompletno preveden The Inventory.

Poslednja ispravka: Shlaymara (20.11.2008 u 17:20)
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 23:23   #5
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: The Inventory - E-zine o avanturama

Ako bih odredjivao "srednji vek" ili "mracno doba" u dosadasnjem razvoju avantura - to bi sigurno bio taj neki period sa pocetka 2000-ih do neke 2005. recimo. Nemojte me vuci za jezik i pitati da li smatram da su avanture bile ko prebijeni pas u tom periodu, jer osim sto bih voleo da sam imao 100 dinara svaki put kad sam cuo za posustanak zanra, ovde uopste nista nije falilo igrama, a mozda je i neka vasa omiljena igra izasla upravo tada (codename: Sibir ).

Prema tome, taj utisak je povezan sa drugim stvarima - izaslo se iz "zlatnog perioda" vec neko vreme, a velikani poput Lucasa i Sierre su odustajali od pravljenja novih igara u tom periodu. Epicentar se nekako pomerio u Evropu a i AGS i underground scena je pocela da dolazi do izrazaja. Jedan od onih koji definitivno nije zaboravio da prati avanture u tom periodu je i Dimitris Manos koji je radio avanturisticki pdf casopis gotovo na mesecnoj bazi od 2002. do 2005.

Posto sam primetio da linkovi iz uvodnog posta ne rade, a i posto sigurno ima onih koji do sada nisu citali ili mozda ni culi za The Inventory, evo malo da osvezimo temu. Svezi linkovi za skidanje svih brojeva su ovde

http://rapidshare.com/files/414493435/Inventory.rar

Moram da priznam da sam ranije samo na osvrte prelistavao pa ne znam bas kvalitet svih tekstova i slicno, ali ono sto sam video mi govori da je casopis jako solidno uradjen a kao sto je Zoran rekao tu su i review-ovi nekih klasika. Zanimljivo je videti i najavu za Vampyre Story iz 2004. i slicne stvari. Manos je je prekinuo izdavanje casopisa zbog rada na sajtu Adventure-Europe koji je bio odlican i ne znam zasto je prestao sa radom. U svakom slucaju, The Inventory je nesto sto svakako treba pogledati.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
Охота на точки, adventure, adventure lantern, avanture, e-magazin, e-zine, emagazin, ezine, inventory, the inventory

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com