Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2006, 22:15   #21
strale
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Izgleda da je zanimljiv drugi deo. Samo... ima li "feeling" kao prvi? To je po meni najvaznije, da ne bude samo kao npr. DRvsAK ili tako neko s***e. Sto se tice obrazovanja evo i od mene nekih linkova (nadam se da ovo moderator nece oceniti kao off-topic).
http://members.tripod.com/~dietmagic/panther.html
http://www.worldwar2aces.com/
http://www.geocities.com/Pentagon/1084/

Ovako Blitzkrieg izgleda u stvarnosti:


strale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 0:28   #22
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Па сад. Не знам стварно. Мени је ипак некако за срце више прирастао први дио, додуше у овој оцјени море бити утиче то да је моја верзија 2-ке на језику који не разумијем (Њемачки), једноставно доста тога је промењено тако да их не могу поредит.

Е да једна од сморнијих ствари у 2 на почетку Америчје јампање су Јапански снајперисти. Пошто ти у прве 1-2 мисије имаш само пешадију за****************************************о је јер Јапанци рашире снајперисте по мапи и пешадија ти страда, а њих је за****************************************о открит.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 16:45   #23
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Dvojka je po mom misljenju bez totalno bezveze. Kao prvo u kecu je snadbijevanje bilo jako vazno tako da se desavalo da usred frke nestane municije pa povlacenje. Toga u dvojci nema. Nigdje kamiona za snadbijevanje a i igra je tako napravljena da vam i ne trebaju. Potreba za inzinjerima je minimalna. Ja ih nisam ni koristio. Pojacanja imate u sustini i vise nego je potrebno tako da tenkove nisam uopste cuvao kao u kecu gdje core-units cuvate ko oci u glavi. Nema core units tako da nema ni one atmosfere iz keca. Jedno veeeliko S...e. Stari dobri kec
Odkako sam poskidao silne nove kampanje sa neta ne gasim comp.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 17:49   #24
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Г Оно што се мени несвиђа је како се сада јуришни авиони дебилно посматрају. Нпр. означите авиону неку флак као мету и умјесто да он фино пикира на мету нее он ће да направи два три круга преко цијеле мапе обавезно кроз подручја најачег дејства непријатељских ловаца у ПВО-а и онда када му остане 10% енергије ће се сјетити шта сам му задао кренут са пола мапе у спуштање ка мети, и неај боже да му тада промјениш мету, идемо јово наново. Боље бомбардере користит.
Али ми се свиђа како можеш преусмјерит ловце и извиђачке авионе. Тога није било у оригиналној 1-диници.
Мислим да су у јединици тешки тенкови лако и брзо окретали а сада треба по сата килавом М2 Гранту да се окрене за 90 степени, што је реално (и тражи од вас да користите лаке тенкове) али ме ипак нервира.

Него каквије то кампања све има?
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 0:22   #25
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

U kecu mozes da oznacis putanje za kretanje izvidjackog aviona pomocu SHIFT dugmeta na mapi.Tako moze lepo da se koristi i da se izbegava PVO,ako se zna gde je.Ono sto nervira jesu jurisnici.Oni se obrusavaju na prvo sto vide u napadu pri povratku.Umesto da prvo kolju PVO oni se zalecu na traktore...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 0:12   #26
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Изашао је додатак, али чини ми се само на руском, зове
се Блицкриг-Возмедие. Чини ми се да ту има Курска битка.
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 1:11   #27
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Како су ме Швабе управо детаљно разјебали пантерима и са пар бомбардовања у Блицкриг 2.
У мисији је ваљда требало држат један мост на Рајни у сред неког градића. Ја почињем ван града са нешто тенкова и пјешадије а град је иначе опкољен Њемцима. Пробијем се ја некако у њега али поче Артиљерија Њемачка да ме смара. Те ја пошаљем оне моје "генијалне" јуришнике да је среде, а њима требло им је из 2-3 пута док су средили шачицу самоходних Њемачких топова и једну ону Њемачку ракетну батерију. А док се они променадишу (да би се као окренули треба им цијела мапа, па замисли то), мени надиру валови пантера а ја иман нешто тешко оштећених тенкова. Те се ја одлучим да се повучем преко ријеке и да са друге стране држим мост, и таман се ја пребацио тамо кад оно БОМБАРДЕРИ (и то их је лик послао док сам ја још са тенковима крећао, ваљда провалио гдје ћу) и ********************************аше ми оно мало тенкова остаде их можда 1-2 и двије Калиопе. Доведем ја још појачања, и опет средим упориште на другој обали, и ЈОПЕТ пошаљем јуришнике да лове тенкове (мош мислит колико су били успјешни) и таман што су разнијели нешто јадно оклопа и отперјају ти они, кад оно БОМБАРДЕРИ јопет. Ја брже боље наредим одступање од моста али глупи патхфајдинг их тако заглави да су на мосту остала троуца четворица најбољих и ********************************а ми он пола тенкова или више. Некако се одржаш још 1-2 јуриша некако али немам више појачања потрошио их на оне будалетине Јуришнике. Осто ја на 2 Шермана ја 10 хелта, 1 Калиопу са 50 хелта и један ААА тешки, али улице узане не могу их поставит како треба. Мислим прогуро сам овај напад кад оно лежерно се појављује Тигар. Ма да није мало превише момак.Мислим да је једном гранатом ми је с******************************** оба хаварисана шермана. Срећоом Калиопа га у исто вријеме сатра. На крају ми се нека ликева Панцер 4 ушуњала око олупина и разнесе ми ону Калиопу јер је ова га не примјети од олупина.
Попиздио сам.

Навико се ја на отворене мапе и макљање са Јапанцима. Додуше нешто јапанци имају јаке тенкове. Било је неких за****************************************их у каснијем дјелу кампање. Нисам знао да су они имали ишта макар Шермановског нивоа. А ти могу 1 на 1 са Шерманом.

Следећи пут, одма штек са друге стране и појачања се чувају за ловце па дако преживим. (Ма с****************************************е они мени ту гомилу тенкова артиљеријом, кога ја ****************************************авам).
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 12:17   #28
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Djordje81 kaže:
Изашао је додатак, али чини ми се само на руском, зове
се Блицкриг-Возмедие. Чини ми се да ту има Курска битка.
Dodaci koji su do sada izasli su: Burning Horizont, Rolling Thunder (oficijalni) i Total Challenge 1,2,3,4, Mission Barbarrosa, Mission Kursk, Green Devils (Neoficijalni) Za taj koji si naveo nisam cuo a pratim zbivanja na Blitzkrieg portalima i forumima. Inace postoji i citav niz kampanja koje su besplatne a mogu se preuzeti sa linka koji sam postavio na pocetku. Ima odlicnih.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 0:01   #29
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Мислио сам наставак за Блицкриг 2.
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 1:23   #30
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Bлицкриг-Возмедие, зваће се Fall of the Raich. Eво мало инфорнмација:

Continuing its longstanding tradition of supporting fans through high-quality expansions for its key franchise titles, CDV Software Entertainment today announced the upcoming release of Blitzkrieg 2: Fall of the Reich for the PC. Fall of the Reich, the first stand-alone expansion for the recently released Blitzkrieg 2 historical RTS, is scheduled to ship to North American retailers in late September 2006.

Blitzkrieg 2: Fall of the Reich spans three major offensives from the final days of fighting on the Eastern front and covers both the Soviet and German campaigns in the long "Siege of Budapest,” "Fortress Kurland," and the Soviet "Operation Bagration." Sixteen historically based missions across 10 new maps will challenge beginning and veteran strategists as they try to either capture or defend the remnants of the German war machine during the final days of World War II in Europe.
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 9:53   #31
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Da li je neko igrao Balkan mod.Skinuo sam ga sa neta pa me zanima sta je to
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 1:53   #32
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ajde ja da napisem moje impresije.
Prvo mnogo mi se svidja realnost Blitza.Posto se sve desava iz blize(puskomet) logicno je da tezi tenkovi i jaci AT topovi prave svajcarski sir od srednjih tenkova.
Na kraju nemacke kampanje imao sam 2 panthera i 2 jednoroga(88mm samohodka na sasiji Pz-4) Pantheri su mi sluzili kao ukopani bunkeri koji docekuju neprijatelja spreda dok jednorozi napadaju obicno sa boka.Pokolj.
visecevni bacaci su jedino efikasni protiv samohodnih topova sa platnenim krovom i artiljerije(doduse ja sam uvek tezio da maznem protivniku artiljeriju)
ili protiv pesadije ali odmah da posle toga sledi napad jer uvek neki pesadinac
prezivi pa se mogu popuniti odredi.
Omiljeno oruzije nemacki teski dalekometni top od 170mm.

Nemacka kampanja je najbolja jer je super izblansirana.Terace vas da mislite a opet cete imati extra akcije.
Rerealnosti: B-24 moze da obori Me-262.PVO moze da obori bilo koji lovac(ovo je stvarno nerealno jer su lovci vrlo okretni avioni).Svi jurisni avioni imaju istu energiju glupost(IL-2 je imao TONU oklopa,nisu ga Nemci zadzabe zvali leteci tenk)
JS-2 i JS-3 imaju istu brzinu paljbe kao ostali tenkovi(JS serija je u stvarnosti mnogo sporija)
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 11:31   #33
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

U stvari IL-2 ne samo da je za****no oklopljen već su i prve verzije poprilično okretne tako da poprilične nevolje mogu da zadaju lovcima novajlijama, i stvarno ne padaju tako lako.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 17:33   #34
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

IL-2 u pocetku nije bio oklopljen.Zato i jeste bio okretan.Kasnije oklopljene varijante su ga nacinile onime sto se pamti.Mnogo toga je upropasceno.

Sam smisao Blitzkriega je izgubljen zbog 3D koja je donela katastofalnom pathfinding-u.Uostalom,kad zavrsim kampanju sa Rusima,napisacu kompletno misljenje.

P.S.
ste videli leteci tanjir u poslednjoj misiji sa Nemcima?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 17:47   #35
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
IL-2 u pocetku nije bio oklopljen.Zato i jeste bio okretan.Kasnije oklopljene varijante su ga nacinile onime sto se pamti.Mnogo toga je upropasceno.
Био је оклопљен од самог почетка!
Постао је после мање окретан због репног стрелца.
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 18:28   #36
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
IL-2 u pocetku nije bio oklopljen.Zato i jeste bio okretan.Kasnije oklopljene varijante su ga nacinile onime sto se pamti.Mnogo toga je upropasceno.

Sam smisao Blitzkriega je izgubljen zbog 3D koja je donela katastofalnom pathfinding-u.Uostalom,kad zavrsim kampanju sa Rusima,napisacu kompletno misljenje.

P.S.
ste videli leteci tanjir u poslednjoj misiji sa Nemcima?
Leteći tanjir ??????

Da li je u pitanju Blitzkrieg 1 ili 2.
U jedinici se ničega takvog ne sjećam.

Inače jeste da je IL-2 bio pojačavan tokom rata ali je on i na početku bio dosta jak. Veće promjene su samo uključivale, jače topove (od 20mm na početku do 37mm u poslednjim varijantama), možda oklopljenu kabinu, i jače motore.
E da redizajniravani su mu nosači kako bi kasnije nosio više raketa, pa su onda shvatili da su pretjerali pa su smanjili. Inače repni mitralježdžija je bio uveden jer iako jak i nezgodan za obaranje IL-2 jeste bio poprilično ranjiv otpozadi. Head on samo bi ga ludak napao, ali otpozadi je bilo nešto sasvim drugo.

Naravno ja ovo baziram na iskustvu iz IL-2 igre. (jednom sam pustio rookie njemačkog lovca da me gađa do mille volje, nije me skinuo ni poslije pola sata, na kraju sam ja njega skinuo u susretu nos na nos, a do tada su mi krila bila u ruševinama. Nisam imao krilne stabilizatore pa sam upravljao repnim udderom i ipak sam nekako sletio.)
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 18:48   #37
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

@ Actung, Четврта димензијо тај летеђи тањир je ja мислим Go-229, налик на
проклети B-2. Топ је промењен од 20 на 23 па до 37 мм. Оклоп кабине
није мењан. Предратни Ил-2 је имао 16 носача за ракете, па после 8 и
на крају 4 када је постао двосед. Иљушини би имали шанси једино ако
би стали у одбрамбени круг

Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 19:14   #38
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Nije Go229,jer kad stavis kursor na njega pise Flying Saucer.Aromour sa svih strana mu je po 500.Gadjao sam ga sa V2(Boze,i to su stavili u igricu) i samo mu "oduzeo" celu energiju ali se nista nije desilo.

"Иљушини би имали шанси једино ако би стали у одбрамбени круг" - Hm,zavisi naravno o kojoj situaciji pricamo.Ako nije bilo Luftwaffe lovaca,posao bi im bio mnogo laksi.Odnosno,uradili bi nesto.Posto mogu da vidim da su imali prilicno zlu taktiku.Zli Rusi.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 19:39   #39
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Jel to Blitzkrieg 1 li 2???

Nego koliko ja znam, taj avion je bio samo jedan od test projekata, kao i Natter (onaj avion sa raketama u nosu), neznam da su ga napravili u bilo kakvim većim brojevima. I takođe, ne vjerujem da je bio nešto dobar jer tek kada je B2 napravljen to je bio prvi flying wing avion koji je mogao normalno da leti, a to može jer sve komande interpretira kompjuter. Problem sa flying wingom jeste koliko ja znam je nedostatak repa pa je poprilično nestabilan po pravcu. Ali je manje ranjiv, jer je rep jedan od važnijih avio djelova koliko ja zanm.

A što se tiče IL-2 one je jurišnik. Nije predviđen da se bori sa lovcima, ali u krajnjem slučaju ako ipak bude napadnut, neće lako pasti. NIsam govorio da može stalno da obara lovce, već da na svakih 4-5 izgubljenih Iljušina zaginuće u jedan Njemac.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 22:18   #40
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

U Blitzkrieg-u 2,u zadnjoj misiji sa Nemcima.Ima tamo jedna americka baterija koja te non-stop siluje.E,ima jedno uzvisenj odmah pored.Tu sam spustio padobrance,i imao sam sta da vidim...Artiljerija je brzo bila pociscena ali ono...

Si citao sta se desilo nesto pre operacije Citadela,kada su Rusi hteli da preduhitre Nemce i digli IL-2 u vazduh...E pa,Nemci su preduhitrili njih i digli lovce...Izgubljeno je 70 IL2 vrlo brzo.Izgubljeni lovci se i ne pominju.Lovci su brzi,i dolaze im od pozadi.Od toga nema odbrane.Upravo zato je i stavljen mitraljezac.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	shot-2006.08.10-20.10.43.jpg
Viđeno:	195 puta
Veličina:	76,1 KB
ID:	2954  
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blitzkrieg, rolling, rts, thunder

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com