Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2009, 14:04   #1
gamer4life
Veteran
 
Član od: 4.2.2008.
Lokacija: Subotica, Vojvodina
Poruke: 719
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 142 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gamer4life Slanje poruke preko Skypea korisniku gamer4life
Određen forumom Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

U pitanju je jedna zanimljiva avantura koja se izdaje u epizodama, a zasnovana je na Penny Arcade stripu. Cudno mi da igra nema temu pa sam odlucio da je otvorim.
Evo mojih utisaka: igra je urnebesna do bola! Posebno narator u prvoj epizodi i razni tekst baloncici koji se pojave kad kliknete na nesto. Evo jedan koji me odusevio: Kliknete na jedno postansko sanduce i u pozadini se cuje muzika a u text boxu pise: You see a small orchestra in the middle of their playing session. You appologize and close the door. Nije bukvalo ovako ali u tom fazonu. Hajte pisite utiske, komentare...

Sajt: Penny Arcade
Info: Moby Games
Screenovi: Moby Games
gamer4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 15:16   #2
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Nisam igrao, ali Penny Arcade je genijalan strip, Gabe i Tycho sigurno znaju kako da naprave dobru igru. Preporuka na nevidjeno.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 13:07   #3
Solesoslav
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Mnogo dobra i prva i druga epizoda. Humor je ubistven u oba dela i iako mi je kec bio lak(dvojku sam preshao na hard pa na Nightmare gde se dobija jedno odelo poznato ljubiteljima stripa ) bossovi su mi se svidjali vishe u njemu. Posebno onaj Silent Pope i Silent One, za koje mislim da su bolji od vecine bossova u drugom delu(jedino mi borba sa onom hell furnance odskache po kvalitetu i atmosferi), a zadnja bitka je razocharavajuca zato shto nije skroz bitka.
Solesoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 14:19   #4
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Ja upravo zavrsavam ep.01, i odusevljen sam... Humor je stvarno na nivou. Mada, izabrao sam najteze moguce, a nije nesto tesko. Ali ne smeta, previse je dobra atmosfera.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 14:29   #5
Solesoslav
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Pa prvi deo valjda nema biranje tezine
Solesoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 15:17   #6
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Ima, i moze da se menja u toku igre... Ona vagica u kancelariji sluzi za to.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 16:37   #7
Solesoslav
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

To su tek u drugom delu ubacili onu vagicu sa pomorandzama.
Solesoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 17:11   #8
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Pa kako onda ja, koji nikad nisam video ep.02 (ni skrinove, ni uzivo), znam za vagicu? Moguce da sam ja igrao kasniju verziju...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 17:19   #9
Solesoslav
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

E da u pravu si, secam se da sam dok sam trazio crack za Penny Arcade Adventures Episode 2 nashao crack za neku noviju verziju demo-a od mog, a poshto moja Episode 1 lezi dosta dugo instalirana na kompu vrlo je verovatno da su u nekom od novijih revizija ubacili vagicu iz drugog dela.
Solesoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2009, 2:48   #10
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Dogurali su za episode 1 do verzije R5, a episode 2 do verzije R3.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2012, 20:16   #11
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Pojavila se i treca epizoda, u nesto drugacijem fazonu. Igra izgleda i igra se kao drevni nastavci Final Fantasyja, s tim sto je gejmplej donekle modernizovan, onoliko koliko treba (koliko su i, recimo, autori Legend of Grimrocka modernizovali dungeon crawlere).

Humor je i u trecoj epizodi super, a na gejmplej nemam krupnih zamerki. Ko voli jRPG i humor/stil Penny Arcadea zna sta da ocekuje i nema da se razocara
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2012, 20:47   #12
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Pa naravno da je smehotresna kad ju je radio Zeboyd Games tvorci igara u istom fazonu - Cthulhu Saves the World i Breath of Death VII. Uteftereno za definitivnu kupovinu na Steamu (košta samo 4 evra), ako ostane koji evro posle letnje rasprodaje.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2012, 13:41   #13
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Samo sto je ovu igru pisao onaj lik sa Penny Arcadea, a ne momci iz Zeboyda.

Btw, koliko traju te druge igre Zeboyda? Razmisljam da probam, al ne bih ako su odvec duge...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2012, 15:08   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Desetak sati za Cthulhu-a, Breath nisam ni probao.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
caine (2.7.2012)
Stara 11.7.2012, 20:46   #15
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Negde sam pri kraju, i moram da kazem da je igra krenula mnogo da me smara, toliko da nisam siguran da li sam u stanju da je zavrsim, posto mogu da igram samo pet minuta dnevno

Nisam siguran tacno zbog cega je tako, da l zbog toga sto se negde od polovine sve bitke svedu na isto, da l zbog toga sto se takodje negde od polovine prica svede na minimum, sa sve tamnicom unutar tamnice unutar tamnice, da l zbog toga sto nema glasova a dijalozi su pisani na ultrarecitom engleskom pa citanje brzo umara, da l zbog toga sto me smara da sve radim preko tastature... Ili zbog svega toga zajedno, tek od slicnih igara koje su se pojavile skoro, meni je Costume Quest mnogo bolji.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, penny arcade

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com