Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.7.2009, 20:18   #41
wlof
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 130
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Ljudi generali i nisu C&C.To ime je dato Generalima da bi se vise kesa zaradilo jer je C&C ime poznato kao i NFS a to su dva dzokera u EA-ovom rukavu
Sto?
samo zato sto nema par stvari iz c&c-a nemora da znaci da nije c&c,
po toj logici ni renegade nije c&c! ali jeste iako je fps!

E sada nadam se da se neko nece uvretiti ali stvarno koliko nevolim blizzard fanboys toliko nevolim i westwood fanboys!
nemoj te me shvatiti pogresno volim ja westwood ali razumite oni su kupljeni i ne samo to kao sto sam pre rekao tek u c&c2 firestorm i c&c3 i kanes wrath prica postaje kompleksnija...dok je westwood samo furao isto kao GDI pobedjuje u prvom delu jer nema linearne kampanje,a to cak ima i u tiberian sun-u!

Generali imaju sve osobine c&c-a sem nacina gradje i skupljanje resorsa...sve ostalo je vec iz c&c-a pa cak i novo!

a sto se tice c&c3 i ra3 EA je napravila c&c igru sa poboljsanim interfejsom i laksim i zabavnijim igranjem,ako to nevidite i ako vam je to glupo onda neznam sta da vam kazem!
meni je delom drago da c&c4 biti malo drugaciji posto sam na netu video ljude sto su pljuvali c&C 3 zato sto nije westwood radio igru a i video sam ljude koji su pljuvali igru jer nema nista "inovativno"csamo sto oni nemaju pojma!
Njima je coh ili wic,dow2 bolji od c&c3 i ostalih c&c igara...a ja za takve ljude nemam reci!
wlof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 22:19   #42
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Kad smo vec zapoceli o generalima nije tacno.Generali nemaju nista vezano sa C&Com sem toga sto su to strategije.Znaci ni gradnja,ni vojske(tib odnosno RA serijala),Ni vreme,ni neki kako reci podzanr,posto su generali sadasnje vreme a RA i Tib. serijal su fantazije to je sasvim dovoljno da igre uopste ne lice.Ako su ti slicni Generali i recimo Tib. Serijal onda slobodno mozemo reci da su generali isti kao warcraft samo sto ih pravi druga kompanija,sve ostalno je isto.Znaci necemo da pricamo o tome svi odavno znaju da EA samo pare traze i svi smo se na forumu vise miliona puta slozili da je Generals bio potez EA-a za jos kojom parom a da veze sa C&C-om nema.Jeste to dobra igra i sve to ali po meni netreba da nosi ime C&Ca.A sto se C&C4 tice......Mislim da dzabe sudite da je krs i tako to,ljudi igra izlazi 2010. godine a C&C3 je napravljen 2007. znaci 3 godine razlike,tako da nemozete reci da nisu imali vremena da je dobro odrade
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 22:49   #43
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Ljudi koga briga da li je lubenica voće ili povrće, dok god je ukusna
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 22:51   #44
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

LuL istina....
tako da treba da se vratimo C&C4 xD
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2009, 8:45   #45
wlof
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 130
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Kad smo vec zapoceli o generalima nije tacno.Generali nemaju nista vezano sa C&Com sem toga sto su to strategije.Znaci ni gradnja,ni vojske(tib odnosno RA serijala),Ni vreme,ni neki kako reci podzanr,posto su generali sadasnje vreme a RA i Tib. serijal su fantazije to je sasvim dovoljno da igre uopste ne lice.Ako su ti slicni Generali i recimo Tib. Serijal onda slobodno mozemo reci da su generali isti kao warcraft samo sto ih pravi druga kompanija,sve ostalno je isto.Znaci necemo da pricamo o tome svi odavno znaju da EA samo pare traze i svi smo se na forumu vise miliona puta slozili da je Generals bio potez EA-a za jos kojom parom a da veze sa C&C-om nema.Jeste to dobra igra i sve to ali po meni netreba da nosi ime C&Ca.A sto se C&C4 tice......Mislim da dzabe sudite da je krs i tako to,ljudi igra izlazi 2010. godine a C&C3 je napravljen 2007. znaci 3 godine razlike,tako da nemozete reci da nisu imali vremena da je dobro odrade

P naravno da generali nemaju vreze sa ra ili c&c tib zato sto je to drugaciji univerzum,drugaciji pod naslov...
Isto kao sto se 2/3 ra dela razlikuju od c&c tib jer jer drugi pod naslov i drugi univerzum!
A sto se c&c 4 tice,neverujem da ce biti losa igra jer dok se god prave c&c igre ja sam sercan i ako c nesto zasrati vazno je samo da je igriva i zabavna igra na koju cu da trosim vreme (kao npr ra3).
wlof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2009, 23:34   #46
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!


Gamestar Magazine C&C4 Info:

-Lead Producer is Michael Glosecki, who was part of Dune 2's QA team (!)
-Linear campaign, parallel for both sides
-Scrin actually is part of the story
-You are going to play a renegade military leader, who's fighting both against Kane and his GDI allies
-GDI campaign is called "The man who killed Kane", Nod's "Everything has to end"
-GDI's clean slate is going to be desecrated
-FMVs are going to be darker and more serious, but mostly still in first person. Here's an example:

We're rotting in prison, when a man in a suit appears, opening our cell door, and asking us to follow him. Just when we're halfway through, an inmate next to our cell grabs us on our collar (With the camera following), of which a guard catches a glimpse, getting his bat ready - but we manage to break free before a row would have started. "You should get used to that" comments the suited man with a smirk on his face. Eventually, he leads us to a desk, handing us a briefcase- "Kane is at the scrin tower", he mutters, "You have ten minutes".

-Defense class is the only one able to build structures, such as bunkers or defense towers, including the Obelisk of Light
-Nod towers can be burrowed
-Offensive class gets the most powerful tanks, support the superior aircraft- and the Ion Cannon
-No navy
-You choose new units, upgrades and powers from a tech tree
-Upgrades you purchase for your crawler are not persistent
-You collect Tiberium from the Core Network with the help of rigs which slowly merge with the outlets and provide a steady stream of credits
-Difficulty in co-op mode depends on your level
-Objectives vary from class to class, but are shared in co-op
-Destroyed crawlers are replaced, but not instantly - However, you're free to choose where to land them
-Gamespy is history, EA uses their own online service
-Matchmaking for even 5 vs 5 matches is possible
-You can create temporary clans to keep track of players you felt comfortable with
-Offline mode is currently being thought of, so that at least the campaign could be played offline
-Dynamic music; GDI's is orchestral/militaristc, Nod's is religious techno interspersed with choirs

UPDATED INFO FROM GAMESTAR:

-The crawler can hold up to 4 units like an APC
-There will be Tiberium crystals for visual purposes
-The shown interface is an early version
-All upgrades have visual implications
-Mammoth tank is back along with the Mastodon, a new version of the Mammoth walker
-Engineers are able to repair vehicles
-Seemingly, Nod employs a multitude of cyborgs again




According to what I've been reading thus far, there will be a Mammoth Tank with tracks, and also a Mammoth Walker that is being called the 'Mastodon'. Pic below shows the concept art of the Mammoth Tank, and an in-game shot of the Mastodon. I think I got it right...if not someone will come along and correct me. Anyhoot, we get the best of both, the Mammy and the MKIII, or is it the MKIV. Well whatever, it tis all good.


APOC: We will be having a Beta but have yet to reveal rollout details, to early for me to say at this moment.
Follow APOC on his Twitter page HERE. He occasionally posts some interesting tidbits of info, like this one..."Just played a C&C 4 single player mission for designer feedback. I played as Support Class for GDI. Flying Crawler PWN's." Or this amusing one..."I coulda sworn I heard in the hallways we will name a unit the McMammoth Cheeseburger, fact or fiction?"

Hmmm, now the obvious answer to the McMammoth Cheeseburger unit would be fiction. BUT, if it shoots out cheeseburgers, it can be used to feed the troops. I'm all for it! Besides, soldiers can't march on an empty stomach. Maybe have an upgrade where it gives ya some fries as well?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Isko na korisnoj poruci:
speedy323 (30.7.2009), Wastelander (30.7.2009)
Stara 30.7.2009, 21:51   #47
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
Nod's "Everything has to end"
WTF???????
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2009, 22:11   #48
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
WTF???????
Shta wtf? I drzi se teme, batali renegade i generalse i red alert 3, tema je cnc4. Meni se chini iz ovoga, da oce da nas navedu na to da ce Kejn umreti, ali mislim da se iza ovoga krije nova caka(kao i uvek )
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 23:18   #49
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Shta wtf? I drzi se teme, batali renegade i generalse i red alert 3, tema je cnc4. Meni se chini iz ovoga, da oce da nas navedu na to da ce Kejn umreti, ali mislim da se iza ovoga krije nova caka(kao i uvek )
Nego šta. Kejn će da preživi kao i uvek mada to je draž samog serijala i oni će izdati još nekih 2-3 dela. Nisu ludi da se odreknu zlatne koke kao što je CNC.

Od Red Alerta (mislim na trojku) su digli ruke sigurno pošto su ga onako lepo napravili, jedino im ostaje generals franšiza.

Nešto će sklepati, znam to.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2009, 3:27   #50
Thuzar
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 104
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Aaaa neeee, ne ponovo C&C, pa gde je Generals pobogu?! C&C 3 je "skoro" izasao i sad ponovo "ajmo Jovo nanovo"... pa gde je tu pravda, da vas ja pitam ?? GDE JE?! Ne mogu da verujem da su tek tako odbacili ideju o Generalima "zwei" zbog C&C-a, prosto ne mogu da se opasuljim... Prvo sto mi pada na pamet zbog cega su se odlucili na ovaj potez jeste to sto su originalni Generali popili ocajne ocene i sto je kritika veoma strogo ocenila igru, pa se EA uplasio da ostane bez malo svog novca ako G2 projekat propadne (e kad je takav jedan igracki mamut postao Pirocanac, ode mas' u propas'), ali nemaju razloga da se plase, jer cak i danas Generals community zivi (online je jos uvek aktuelan, mada se vide propusti u hosting-u jer igra zna opasno da zalaguje CAK i na Intel QC masini sa 2.4 GHz, odlicnom grafikom, hrpom memorije i kablovskim netom od 3Mb/s...). Da ne pricamo sto su neke fore pokrali od Relicovog ceda DoW2 (ono jedna baza fazon i nema razgradnje osim one najosnovnije, i to na odredjenim mestima). Zaista strasno, mada, znajuci kako EA posluje, sledi nam period u kome ce svaka naredna igra biti ili apsolutni hit (bas bih voleo da vidim da li ce C&C4 uspeti da me privuce univerzumu kome pripada...) ili epic fail (na to sam vec navikao od njih...). Buckle up/fasten your seatbelts gentlemen, a Hell of a ride awaits us in the upcoming period
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2009, 6:20   #51
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Biće odlična onome ko po milioniti put igra istu igru Eto, ja igre igram nekih 12-13 godina i mogu misliti kako je starijim igračima kada po 100x igraju sličnu igru...

Eto npr. GTA III, VC, SA, IV; Mafia, GF, GF II, Scareface, dokle više ne mogu...

Nadam se da će biti drugačija i bolja a ne kao ovaj TW, što bi rekli po mojim krajevima, to vam je jedna džibra od igrice...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 0:47   #52
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!




PS.pogledajte samo tu odbranu kolika je...
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 9:52   #53
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Jao jao koje gluposti . Unistili su i Red Alert i Command & Conquer serial nekim glupostima za malu decu (samuraj koji napada tenk?!). Jedino ostaje Generals serial (ako uopste misle da naprave novu igru zbog velikog broja igraca te igre.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 10:19   #54
wlof
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 130
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Smarurajski roboti koji napadaju tenove nisu za decu!!!
Ako mislis na steel ronin-a i na oni kinga...odacu ti jednu tajnu:
To su roboti! ili vozila kako god oces!
Neko ce napraviti mekove,a neko robote u obliku necega sto predstavlja,kao naprimer japanci,njih predstavljaju njihova kultura a to znaci samuraji i to nije nista glupo....
I sta je tu cudno Japanci u drugom svetskom ratu su nocili maceve sa sobom!
Kada su isli u samoubilacke misije to su zvali kamikaze,a kamikaze je japanski bog vetrova,cak su ja panci poznati po samurajskom kodeksu i za vreme drugog svetskog su i dalje izvrsavali harakir, itd...
kao sto kazem to nije nista glupo!
To je njihova kultura,
ali necu da budem off topick pa samo sam hteo to da kazem
wlof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 21:25   #55
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Neki članovi su zaista prekardašili u ovoj temi sa pričom o Red Alertu, Generalsima i ostalim nebrojenim varijacijama jedne iste zlatne koke.

Držite se razgovora o C&C 4 ili će početi da padaju kazne.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 9:44   #56
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Znaci NOD sada ima Desolator-a. Samo da se jos odaziva kao u RA2.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 10:58   #57
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Ja sam vam svima govorio o tome da EA unistava CnC ali neki junaci ovde nisu dali o tome da se prica...ali stacemo, pogledajte sledece zalosti na nasok naslovnoj strani:
- Resource system not yet decided, although there will be NO harvesting. - Sada menjaju CnC iz korijena....
- Started to work on C&C4 after Tiberium Wars.
- New dynamic system called "Strategic Environment", accommodates the game to make it fun and challenging regardless of the level your gamer profile is.
- Samuel Bass admits the multiplayer system and online browser has been pretty bad and that it's been too complicated to get into matches. A completely new matchbrowser with bigger possibilities and constant chat windows will be included.
- The player will be more involved and present in the games FMV movies; The camera will be an entity in the world.
- Decisions made in the campaign will be harder to make to create a more memorable story.
- They want to keep down the system requirements (Blizzard style ).
Too bad about the 'NO HARVESTING' of Tiberium. You'll have to find another way to harass your oppo
nent.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 11:08   #58
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Resource system not yet decided, although there will be NO harvesting. - Sada menjaju CnC iz korijena....
Pa cela ideja C&C serijala je u harvestovanju Tiberijuma!

Zamisli sad da naprave novi deo Dune-a bez harvesotvanja Spice-a.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 9:18   #59
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Zanimljiv video, govori kako je radjen trailer za CNC4:

http://portal.commandandconquer.com/...ourceid=ea4432
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 18:38   #60
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Here's a couple interesting tidbits of info from the PCGamer UK article on C&C4.
  • Kane will almost certainly die in newly credible cut-scenes...for good this time.
  • The GDI campaign will be more action-orientated, faster-paced, and it's titled "The Man Who Killed Kane".
  • The Nod campaign will be more more nuanced, with much more depth, and it's titled "All Things Must End".
  • This time around they are trying to cast people who can really play the characters for the video cut-scenes, as opposed to hiring well known and famous actors to just get attention.
  • The 'Global Stratospheric Transport' is an enormous command ship that floats high above the earth. It contains your faction's key characters, including you.
  • Multiplayer modes will focus on the completion of objectives. 'Domination' is one type of game mode where a team has to hold a five capture points to win.

In that PCGamer article C&C4 producer Mike Glosecki talked about one of the reasons behind implementing the new 'Crawler' system for the game, as compared to the standard 'death of your base & game over scenario'.
Mike: "This is the problem we've always had with RTS games, that the new guy joins his friends, and the others gang up on him and knock him out in the first five minutes of play. What's he do? He leaves and does something else, or he plays with someone else. He leaves his friends, and the community is fractured. So now you respawn. There is no game over. We're taking a first-person shooter mechanic here in allowing you to respawn into the game. The downside of respawing is you have to respawn on your side of the map, and you can only do it once every minute. But otherwise, the tech that you've earned, the units that you earned when your Crawler is destroyed are still in the map."
And...on the subject of why the C&C4 dev team is not sticking with basically the same Command & Conquer gameplay we have known for the past fifteen years, Mike has this to say on that:
"We're trying to make something different than we have done in the past. We have done C&C with a certain type of play for a long time, and we have different people involved, and we want to evolve it."
From what we know about C&C4 so far, there's no doubt it's gonna be different, that's for sure. How much of a difference remains to be seen. Without base building and no harvesting, it will cut back on micro-management. I assume that is the intention of the C&C4 dev team as part of the change. More focus on actual combat.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
c&c, rts

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com