Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2009, 2:37   #81
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
mkndkf
A b'e ?

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...8&postcount=77
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2009, 20:30   #82
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Š'a b'e?

E, Pjanoviću, kad me već vučeš za miša (koristeći Slobu M.), da ti nešto kažem.

Slobodan Macedonić je (i dalje) moj omiljeni pisac tekstova u "Svetu kompjutera" i izuzetno cenim njegove recenzije avantura i (još više) njegov prosvetiteljski rad na širenju zanimanja za avanturističke igre (i srodne žanrove) u Srbalja i šire , no njegovi opisi igara su, kao i sve drugo na ovom svetu, različitog kvaliteta i ne treba se prema istima odnositi kao prema svetim knjigama i smatrati ih (nekritički i poklonički) bespogovornim istinama.

Citat:
S. Macedonić (o Bad Mojo) kaže:
Žanr ove igre je vrlo teško odrediti na prvi pogled. Tek posle dužeg igranja smo odlučili da je svrstamo među avanture sa znatno izraženim istraživačkim elementima, mada ni ova definicija ne opisuje u potpunosti njenu koncepciju.

Pored svih svojih izuzetnih kvaliteta Bad Mojo ima i jednu pomalo čudnu osobinu koju smo prinuđeni da iskritikujemo. Nevolja ove igre je što ima preveliki broj lokacija koje apsolutno ničemu ne služe. Primera radi, prosta aproksimativna računica kaže da se prva prostorija u igri (soba sa krevetom) sastoji od približno 200 ekrana. Međutim, ovaj zaista impresivni broj scena ne znači mnogo za samu radnju avanture jer svega petnaestak lokacija (dakle manje od 10%) imaju stvarnu funkciju i od igrača traže da uradi nešto kreativno. Ostali ekrani su tu izgleda samo zato da bi bubašvaba mogla u nedogled da ide, ide, ide... (sreća je jedino što uz put ne mora da puca, puca, puca...). Kako se i kod ostalih prostorija ponavlja slična situacija, može se zaključiti da je Bad Mojo igra sa relativno malim brojem pravih avanturističko-logičkih problema. Matematičkim jezikom rečeno, broj zagonetki po jedinici površine na kojoj se igra odvija je infinitezimalna veličina.
Rekao bih da je citirani deo prikaza avanture Bad Mojo klasičan primer da i najveći greše. S.M. veli da je mana "Moџоа" to što ima veliki broj ekrana u kojima se "ništa ne dešava"/koji "ničemu ne služe" ("svega petnaestak lokacija, dakle manje od 10%, imaju stvarnu funkciju i od igrača traže da uradi nešto kreativno", "broj zagonetki po jedinici površine na kojoj se igra odvija je infinitezimalna veličina"), pri čemu zaboravlja ono što je sam rekao, da BM treba svrstati "među avanture sa znatno izraženim istraživačkim elementima" (ja bih rekao da je BM predivno, zanimljivo i "izrukuneispuštajuće" istraživanje). Ako je tome tako, držim da veličina teritorije (broj ekrana) koje valja ispitati ne da nije mana nego je za skidanje kape vredna odlika ove nekonfekcijske i blistave avanture.
Bio bih slobodan (i bezobrazan ) da priupitam majstora kako je to zamišljao da su autori mogli da osmisle jednu istraživačku igru (što BM zaista i pre svega jeste) u (recimo) pet "ekrana" . Da nema tih dvesta prizora, o k(akv)om istraživanju bi onda mogli da pričamo? Cilj tvoraca BM nije bio da naprave nešto po sistemu "Uđeš-izađeš-i-gotovo", a (pretpostavljam) ni avanturu namenjenu mediokritetima i poluretardiranima koji ne mogu (ni sa obe ruke, u po bela dana) da nađu sopstvenu zadnjicu , a kamoli izlaz iz podruma Edijeve kafane.

Nisam bio lenj, pa sam uzeo da brojim: prvi deo BM-a (Edijeva buđava soba) ima (ako se nisam prebutnuo (k)od silnog udaranja recki) tačno dvesta šezdeset ekrana, od čega je 43 ekrana u kojima se nešto značajno vidi/pročita/čuje, 17 ekrana u kojima se nešto radi/rešava i dvesta ekrana koji su tu po mišljenju S.M. za ukras, a zapravo da tvore tkivo istraživanja, zakukulje ga i povežu "interesantna mesta". Meni lično je bilo ogromno zadovoljstvo da istražim svaki ćošak i nije mi (do Pjanovićeve & Macedonićeve opaske) na pamet padalo da prebrojavam "ekrane", nekmoli da autorima uzmem za zlo što je svet igre toliki.
Da mi je bilo stalo do ogromnog broja zagonetaka, uzeo bih kakvu po njima razglašenu avanturu (tipa "Myst"), ili, možda još bolje, "Pandora's Box" ili tako neku igru, prebogatu logičkim zavrzlamama, iz žarna пазл гејмс.

Da zaključim: Slobodan Macedonić je, kontam onako detektivski (i metaforički) - tražeći od BM da ima više zagonetaka - napravio istu grešku kao i neki ljubitelj "grandža" koji je dovatio "Memoare" prote Matije Nenadovića pa, sve oćekujući da krene opisivanje žitija Kurta Kobejna, proklinje glupu knjigu što u njoj nema ničega o njegovom voljenom idolu.
U BM jeste da nema puno zagonetaka (mada ih ima sasvim dovoljno da upotpune i učine zanimljivijim istraživanje koje je glavna zanimacija u igri), ali ko voli nešto drugačije može komotno da ga preskoči - igranje, fala Bogu, nije "pod moranje".

Niti se (videli ljudi odavno) sv(ij)etu može ugoditi, niti će ikada biti avanture (ili kakve druge vrste interaktivne zabave) koja će svakom (bez obzira na njegove preferencije i sposobnosti) ostaviti samo ogroman osmeh na licu .

Poslednja ispravka: zoran845 (24.11.2009 u 20:44)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Shlaymara (24.11.2009)
Stara 24.11.2009, 20:32   #83
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

ljudi jel mogu kako ovo da guram na win7 64bit?
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2009, 21:07   #84
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Ne moze na Win7, max preporucena konfiguracija je Win95, tastatura i CD-Rom .

Chees zoki, oklen ti to sve ispade .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 1:23   #85
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

@Zoki:
Nigde Macedonic nije eksplicitno naveo da su to sto kazes mane igre

EDIT: Jeste, u pravu si - ipak to svrstava medju mane, samo sam preleto preko teksta

Poslednja ispravka: Oggy (25.11.2009 u 1:39)
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 2:07   #86
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Au bre Zorane, ova tvoja igra odbija saradnju sa Frapsom. Moram ručno da čupam siliĆice.

Elem, tek sad se uključih (posao, jbg), ali mislim da ću vas brzo stići.

Apdejt: Otključah kujnu upravo (nije dugo trebalo), samo mi nije jasno:
Spoiler za spoJler:
Šta sa pljugom na pisoaru? Kontam da treba nešto da se spali njome (thank you, captain Obvious!), takođe kontam da je to onaj isečak iz novina sa panoa iznad, ali mi nije jasno kako... Probao sam da čačkam pljugu sa svih strana (sem sa užarene, jelte), probao sam da čačkam čiode koje drže papir, i ništa. Možda to treba kasnije? Ali sumnjam...

Poslednja ispravka: Ketchua (25.11.2009 u 4:28)
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 9:50   #87
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Au bre Zorane, ova tvoja igra odbija saradnju sa Frapsom. Moram ručno da čupam siliĆice.
Fraps sucks. Stiže US cavalry .

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Elem, tek sad se uključih (posao, jbg),...


Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Otključah kujnu upravo (nije dugo trebalo), samo mi nije jasno:
Spoiler za spoJler:
Šta sa pljugom na pisoaru? Kontam da treba nešto da se spali njome (thank you, captain Obvious!), takođe kontam da je to onaj isečak iz novina sa panoa iznad, ali mi nije jasno kako... Probao sam da čačkam pljugu sa svih strana (sem sa užarene, jelte), probao sam da čačkam čiode koje drže papir, i ništa. Možda to treba kasnije? Ali sumnjam...
Sve si sam sebi odgovorio , samo izbaci "Ali sumnjam". A, da, ne pali se isečak iz novina, mani ga, on je tu samo za čitanje.

Ogi me je nešto podsetio, stay tuned for more comments later (this afternoon).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Ketchua (25.11.2009)
Stara 25.11.2009, 12:28   #88
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Za čupanje sličica iz posta #71, koristio sam SnagIt8 i nije bilo nikakvih problema.

Dimom iz cigarete, pretpostavljam, treba da...

Spoiler za spoilerisanje!:
...izazoveš uključivanje protivpožarnog alarma. Kako, nisam uspeo da prokljuvim. Možda da se cigareta polije vodom, nakon čega bi još više dimila?


Inače, ništa ne radim već nekoliko dana (Zoran nam je dao slobodno do večeras u 12 ). Pročitao sam prvi Zoranov hint, koji je bio baš po mom ukusu - drugim rečima, ništa nije otkriveno osim u kojoj oblasti treba da se muvam. Evo šta sam zaključio:

Spoiler za muvanje oko sudopere:
Kašika je dušu dala da bude gurnuta u Sudoperskog Super Secka i Sve mu Skrcka. U tu svrhu trčkarao sam po nožu - on se jedini pomera kad stanem na njega, u nadi da ću sistemom poluge da pomerim kašiku, ali - šipak.

Pogledao sam filmić koji mi daje riba, i onaj pčelin na drugoj strani prostorije. Sve "osmatračnice" sam posetio. Ušunjao sam se u desni kazaljkopokazatelj - onaj sa crvenom lampicom, dok u levi - zeleni - nisam. Može li se i do njega naći put...?
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 13:35   #89
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Dimom iz cigarete, pretpostavljam, treba da...
Spoiler za spoilerisanje!:
... izazoveš uključivanje protivpožarnog alarma.
Spoiler za odgovor:
Da, ali ne direktno: nešto drugo treba da (se) dimi.
A to drugo...
Spoiler za kada (ne šta) treba da dimi:
... će moći da se dimi (tačnije: da bude zapaljeno) tek na samom kraju igre.
Cigaretu ne možeš da pokvasiš, ali seti se...
Spoiler za skrivanje traljave pomoći od Foresta:
... šta si joj ranije radio
.

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
(Zoran nam je dao slobodno do večeras u 12 ).
Nije do večeras, nego do sutra uveče u dvanaest :

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Igranje treće etape (kuhinja) se zvanično završava u četvrtak, 26.11. u 24:00.
Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Pročitao sam prvi Zoranov hint, koji je bio baš po mom ukusu - drugim rečima, ništa nije otkriveno osim u kojoj oblasti treba da se muvam.
Blagodarim . Znam ja da tebi izbije po koži koprivnjača ako ti se previše otkrije.
Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Evo šta sam zaključio:
Spoiler za muvanje oko sudopere:
Kašika je dušu dala da bude gurnuta u Sudoperskog Super Secka i Sve mu Skrcka. U tu svrhu trčkarao sam po nožu - on se jedini pomera kad stanem na njega, u nadi da ću sistemom poluge da pomerim kašiku, ali - šipak.
Odlično si zaključio .
Možda je sada pravi trenutak da pogledaš drugi hint iz poruke #72. Ili da se setiš popularnog izbornog slogana PD-a (Partije Debelih )
Spoiler za catchy slogan:
Zajedno smo teži!

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Ušunjao sam se u desni kazaljkopokazatelj - onaj sa crvenom lampicom, dok u levi - zeleni - nisam. Može li se i do njega naći put...?
Ne može. Bar ga ja nisam našao, a i ne treba tamo ništa da radiš da bi završio igru.

Poslednja ispravka: zoran845 (25.11.2009 u 13:49)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 19:11   #90
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

@Zoki: Sta sam te podsetio? Lepo je kad podsetis legendu foruma na nesto
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
zoran845 (25.11.2009)
Stara 25.11.2009, 20:53   #91
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
@Zoki: Nigde Macedonic nije eksplicitno naveo da su to sto kazes mane igre
EDIT: Jeste, u pravu si - ipak to svrstava medju mane,...
Ogi, jesi se ispravio, ali da ja ipak (ponovo) naglasim da je S.M. zaista manisao Bad Mojo rekavši:
Citat:
Slobodan Macedonić kaže:
... Bad Mojo ima i jednu pomalo čudnu osobinu koju smo prinuđeni da iskritikujemo... ima preveliki broj lokacija koje apsolutno ničemu ne služe.
Pokušao je čak da napravi (neuspelu, za one koji su igru prešli) šalu na račun tobožnje sličnosti BM sa nekim (dosadnim) rail shooterom (bez pucanja) :
Citat:
Slobodan Macedonić kaže:
... Ostali ekrani su tu izgleda samo zato da bi bubašvaba mogla u nedogled da ide, ide, ide... (sreća je jedino što uz put ne mora da puca, puca, puca...). ...
Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Sta sam te podsetio?
Podsetio sam se, čitajući tvoju poruku, Ogi, da je potpuno netačna Macedonićeva tvrdnja da ima previše lokacija koje ničemu ne služe. On posmatra svaki prizor (ekran) u jednoj lokaciji (Edijeva soba) kao deo za sebe, a ne kao deo jedinstvene lokacije/jedinstvenog mesta na kome se radnja odigrava, što ti "ekrani" zapravo jesu.
Ovo sam propustio, a izuzetno je bitno da se kaže: iako podrumski sobičak (koji je uzeo za primer) ima 260 prizora, to je sve jedna te ista lokacija, a tako (po meni jedino ispravno) posmatrano, ne da nije malo zagonetaka, nego ih ima i više nego u (jednom) poglavlju mnogih avantura.
Lokacije (prostorije) BM-a su (grafički) izdeljene na prizore ("ekrane" kako ih zove S. M.) ne zato da bi se gnjavili igrači teranjem da besomučno trčkaraju okolo (mada bubašvabe tako zaista rade) nego: 1) zbog prirode glavnog junaka - bubašvaba je mala životinja te shodno tome ne može pogledom da obuhvati bog zna kako veliku površinu i 2) da bi se razvio prostor za istraživanje koje je (nadam se da se možemo složiti) osnovna delatnost u BM.

Macedoniću najviše zameram što je, pored onolikih dobrih strana igre, najviše pisao o njenoj jedinoj mani - tobožnem prevelikom pomanjkanju zagonetaka - koja em ne postoji, em i da je ima ne bi bila prava mana, obzirom na karakter igre - nije BM koncipiran kao "puzzle fest" nego kao "exploration/investigation".

P.S. Hvala za laskanje!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Oggy (26.11.2009)
Stara 27.11.2009, 1:17   #92
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Od pre jen, dva, tri,... sedamnes minuta krenuo je zvanični termin za odigravanje četvrte etape Bad Mojoa (pa makar Redux). Da ste bili vredni i pametni sada biste bili na ulazu u bar gde ima puno slika i filmova (koji se prikazuju kad na slike stanete). Forest je tu negde (ostali ne daju od sebe glasa, kao Mirko i Slavko kad ih ispituje fon Štimler ), pa mu želim sretno avanturisanje.

Vreme za odigravanje četvrtog dela igre (do upada u Rodžerovu sobu) biće naknadno objavljeno na oglasnoj tabli. Trebalo bi da to bude pre Nove godine .

I dok ovo najnovije (četvrto) poglavlje obiluje filmovima, u trećem ih je bilo samo dva (pa nema smisla trpati ih u zaklon): CATFISH.MOV i GIMP.MOV.

Poslednja ispravka: zoran845 (27.11.2009 u 1:39)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 4:54   #93
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Gaddemit, već sam ušao u Rodžerovu sobu. Previše je kratka igra, sve ostalo je genijalno....
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 11:33   #94
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Toliko genijalno da, sem malo pohvala гејммастеру, podyebavanja maskote PA i promovisanja Madija Votersa, nisi stigao ništa da napišeš u ovom legendarnom топику?!?
Znam(o) da čuvaš opis BM(R)-a (ko baba nevinost) za onaj blog (baš da te/vas ne reklamiram! ), ali mogao si makar dve reči do sad da napišeš o svojim utiscima iz igranja.
Duboko si me (kao još neki vatreni zagovornici ovog poduhvata ) razočarao i jedini put iskupljenja te vodi preko mase poruka ovdi u narednih par nedelja .
Ili to ili (još bolje) da se maneš "Stomaklije" i kupiš mi piće koje sam ti suptilno preporučio putem lične pošte .
Spoiler za ako si zaboravio:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	mito.jpg
Viđeno:	8 puta
Veličina:	57,2 KB
ID:	31994
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 17:48   #95
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Ne gine mi kupovina te Metakse, gotovo je.

Ajde, kad me siliš, da prozborim štogod. Glavni adut igre je očito vizuelni/level dizajn. Pored toga što je grafički ovo jedna od najboljih igara koje sam igrao, oduševljava me što su sobe tako koncipirane da, iako deluju ogromno, zapravo nisu preterano velike, i oni "cureći" graničnici savršeno rade posao.

Zagonteke su... Ništa posebno, mada, kad čovek razmisli, bili su malo ograničeni time što je protagonista žohar.
Spoiler za zagonetka:
Oduševila me ona u kujni, kad treba da se spasi mini-žohar, da bi poslužio kao teg.


Gluma je totalni treš, ali onako, Ed Vud/Tomi Viso prijemčiv i iskren treš, tako da ima šmeka. Priča mi za sada deluje isto tako.

Poslednja ispravka: Ketchua (27.11.2009 u 18:14)
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 18:04   #96
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Oduševila me ona u kujni,...
Eheeeej, meći ovo u zaklon dok ne dođe Forest , ja sam mu za to u prethodnim porukama (koje očigledno nisi čitao ) davao suptilne nagoveštaje (hm, zvuči kao neka ljubavna priča ), a ti tresnuo rešenje svima (pa i njemu) u lice!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 18:12   #97
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Pretpostavio sam, pošto je to poglavlje zvanično gotovo, da možemo da pričamo šta oćemo (da, čitao sam prethodne poruke ). Neće se ponoviti.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 18:16   #98
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Ma, u pravu si ti , ali Forest je ipak Forest , napravićemo izuzetak samo zbog njega, preosetljiv je čovek na servirana rešenja.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 19:35   #99
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Forest obojici zahvaljuje jer nije video ništa.
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 22:22   #100
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Duboko si me (kao još neki vatreni zagovornici ovog poduhvata ) razočarao
Da, Shlaymara sram te bilo, onoliko si lobirao a sad nista

Sto se Zoran vs Sloba and SK tice Naziv: jerry.gif, pregleda: 200, veličina: 2,0 KB Zoran ima poentu i Bad Mojo bi ipak bio neka preteca Samorosta da su autori ubacili po jednu kljucnu zagonetku na svaki ekran. Kao sto su uzani prolazi do sledece lokacije ekvivalent pixel huntingu tako je i broj "nebitnih" lokacija u ovom vidu izvodjenja pandan otvorenim lokacijama u klasicnoj point and click avanturi sa vracanjem na iste i nedoumice gde treba da idete sledece - ovo moze biti i mana ali ne i kada su dizajneri majstori da od toga naprave zanimljiv gameplay sa malo frustriranja

Ja bih kritiku iz SK-a preformulisao u nesto sto sam vec rekao ali je Zoran i na to dao odgovor - mapa. Ovde ne bi bilo lose da su autori omogucili da bubasvaba zapamti "osmatracnicu" jednom kada dodje do nje, i da onda mozemo istu da pozovemo ma gde se nalazili od tih brojnih ekrana u odredjenoj sobi. Usputna naznaka sa mestom naseg polozaja na pozvanoj panorami bi takodje bila dobrodosla. Zoran nam je usput i davao te slike koje su recimo meni koristile da sagledam nesto sto nisam mogao iz igre.

Ovo bi resilo problem i brojnih ekrana jer bi osecaj izgubljenosti bio manji.

Ja sam inace tek stigao do "krkaca" faze i nemam pojma sta cu sa "rancem" da radim

A i sta pricate bezveze, igra bas podize apetit - evo ja do juce imao prebranac
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, bad mojo, playthrough, redux, stare avanture, stare igre


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com