Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2011, 18:20   #1
alexaa
Novi član
 
Član od: 15.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom LCD ili LED

Kupio bih TV 40-42". Uglavnom bi sluzio za gledanje programa (SBB 3D) retko koji film i nikako comp.
U obzir za sada:
Samsung LE40D550

samsung le40D503

samsung le40C630

Samsung UE40D5000

Samsung UE40D5003
Molim za preporuku. Interesuje me paralela LCD-LED (kvalitet slike, dugotrajnost,...dobre i lose osobine obojih)
Gladan odgovora HVALA!!!!!!!!!
alexaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2011, 11:09   #2
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: LCD ili LED

Ako ces gledati tv program uglavnom najbolje ti je uzeti neku plazmu, kvalitet slike na ovim televizorima koje si naveo dolazi do izrazaja samo sa hd materijalom.
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2011, 17:10   #3
Gh0st
Novi član
 
Član od: 5.9.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: LCD ili LED

LED zbog jaceg dinamickog kontrasta ..ne samo dinamickog nego i staticnog ostrije slike.. plazma nikako jer nam dolazi polako digitalni signal a zaista bi bila steta gledati to na plazmi koja nece nikada imati tu ostrinu kao lcd.

moja preporuka LG televizor LED 42LV3550 u tom cenovnom rangu koji ti trazis.
Gh0st je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 11:25   #4
alexaa
Novi član
 
Član od: 15.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Re: LCD ili LED

LED: Procitah negde da se za LED TV ne moze garantovati dokle ce koja led dioda da radi. Moze da se desi da u prvom mesecu crkne vise dioda (a tu popravke nema) pa da gledanje TVa bude nepodnosljivo.
PLAZMA: moze li plasma da se nosi sa novim izazivima (digitalnim signalom, ostrinom slike....). Da li FUL HD plazma resava problem ostrine slike.Prednost je kod ovog TVa sto se otprilike zna koliko ce da traje.
LCD: da li je glupo kupiti LCD kada se zna da je na plazmi bolja (?) i brza slika, a da je LED nova izvedba LCDa. Mrtvi pikseli mogu da budu problem kao i diode kod LEDa.......!!????
Opet nekog pametnijeg pitam za savet sta da kupim a kupio bih 40-42" TV koji bi sluzio uglavnom za gledanje TV programa i ponekad za gledanje DVD filmova koje sam pravio od snimaka sa DV kamere (znaci 720x596).
HVALA< HVALA< HVALA
alexaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 11:39   #5
alexaa
Novi član
 
Član od: 15.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD ili LED

Kako na plazmi proveriti da li je koriscen TV (radne sate)
alexaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2011, 21:31   #6
Gh0st
Novi član
 
Član od: 5.9.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: LCD ili LED

Citat:
alexaa kaže: Pregled poruke
LED: Procitah negde da se za LED TV ne moze garantovati dokle ce koja led dioda da radi. Moze da se desi da u prvom mesecu crkne vise dioda (a tu popravke nema) pa da gledanje TVa bude nepodnosljivo.
PLAZMA: moze li plasma da se nosi sa novim izazivima (digitalnim signalom, ostrinom slike....). Da li FUL HD plazma resava problem ostrine slike.Prednost je kod ovog TVa sto se otprilike zna koliko ce da traje.
LCD: da li je glupo kupiti LCD kada se zna da je na plazmi bolja (?) i brza slika, a da je LED nova izvedba LCDa. Mrtvi pikseli mogu da budu problem kao i diode kod LEDa.......!!????
Opet nekog pametnijeg pitam za savet sta da kupim a kupio bih 40-42" TV koji bi sluzio uglavnom za gledanje TV programa i ponekad za gledanje DVD filmova koje sam pravio od snimaka sa DV kamere (znaci 720x596).
HVALA< HVALA< HVALA
Lose si procitao, u principu radni vek lcd'a i led'a moze biti podjednako isti ali i ne mora da znaci obzirom da je led tek poceo da se prodaje pa videcemo koliko ce raditi. Neka moja teorija je 7 godina u proseku za lcd a za led isto toliko mozda 1 god vise. Uostalom niko vise ne kupuje tv da bi mu trajao 20 godina kao sto su nasi ranije radili. Slika na plazmi nije uopste bolja, odzivi su dobri tu se slazem, ali slika nije bolja...jedina prednost plazme su prirodnije boje ostrina slike ne moze biti bolja za razliku od LED'a recimo. Mislim da je suludo kupovati plazmu jer nam predstoji digitalizacija signala, pritom da ne spominjem potrosnju plazme, grejanje ...uzarenost slike i ostalih stvari. Moja preporuka je LCD ili LED.
Gh0st je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2011, 15:02   #7
alexaa
Novi član
 
Član od: 15.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD ili LED

Kakvih problema ima plazma sa digi signalom (pogotovu ako je plazma ful HD)!!???
alexaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2011, 15:11   #8
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: LCD ili LED

NIje u tome fora,vec u tome sto je nasa vlada odredila kao standard za digitalnu televiziju DVBt2 signal,i tesko da ijedan lcd i plazma imaju taj tjuner u sebi.

Hmm kako to nema popravke ako crkne nekolik oled dioda? Pa one imaju drugaicji malo princip rada i elektronsko kolo,pa se lako vrsi zamena koliko ja znam.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com