Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2011, 18:15   #41
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

E sad kad smo već kod tog famoznog Golden Gate Bridgea, on se je pretvorio iz prelijepog mosta sa kraja Runawaya u takoreći makeshift vodopad u našem New Beginningu

Runaway:



A New Beginning:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of San Francisco Bridge.jpg
Viđeno:	10 puta
Veličina:	97,9 KB
ID:	40300 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of San Francisco Bridge1.jpg
Viđeno:	9 puta
Veličina:	98,9 KB
ID:	40301
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SweetDalilah na korisnoj poruci:
dijego_ (15.7.2011)
Stara 13.7.2011, 20:08   #42
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Bravo, bravo Jedino se oko kvaliteta glume malo ne slazemo, o cemu cu sjutra detaljnije...

Avanture koje imaju Golden Gate? Prvo na pamet pada, naravno, Bad Mojo.

Kako ide drugi chapter...?
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 21:05   #43
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

...Glasovna gluma mi je u globalu bila ok (mada je to kao i uvek subjektivno ), a kao jedini izuzetak bio (mi) je njakavo-iritirajući vokal Oggyja koji se ovde pojavljuje samo na kratko, a koji će na moju žalost tu i tamo nastaviti da se javlja i kasnije u igri.

Što se zaglavljivanja tiče, najviše me je, ko što spomenuh, zadržao prokleti ključ (koga nisam primetio i pored označavanja vrućih tačaka ).

...Jedna fina panoramica sa početka igre:
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 2:58   #44
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Posto sam danas vise spasavao sebe od udruzenih snaga Gos'n-ova Celzijusa i Farenhajta brckajuci se na apokalipticno visoko posecenom i muljevitom ekoloskom gradskom moru, nisam puno odmakao. Forest mi dade ideju, pa eve me ovde:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pano.jpg
Viđeno:	25 puta
Veličina:	83,8 KB
ID:	40309

a ova scena mi se posebno dojmi i nekako me podseca na The Dig

Muzika je i kao predvidjena za nocno igranje Sutra (nadam se) vise komentara o prva dva chaptera

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
E sad kad smo već kod tog famoznog Golden Gate Bridgea, on se je pretvorio iz prelijepog mosta sa kraja Runawaya u takoreći makeshift vodopad u našem New Beginningu
ima cak i igra koja se zove "Golden Gate":

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	23496-golden-gate-windows-screenshot-opening-screens.jpg
Viđeno:	8 puta
Veličina:	57,7 KB
ID:	40310 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	23508-golden-gate-windows-screenshot-san-francisco-bays.jpg
Viđeno:	11 puta
Veličina:	55,8 KB
ID:	40311

a posto ste se vec raspricali oko mosta, evo i neizbezne pesme, u finoj obradi - http://www.youtube.com/watch?v=kiJ9m...eature=related
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 8:20   #45
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Sada mogu da komentarišem prvi deo. Mene je takođe sam uvod podestio na čuvenu legendu o prvim letačima Dedalu i Ikaru. I odmah mi se po glavi počela vrteti pesma History Repeating.
O, kakvo prijatno iznenađenje kada sam videla kobinaciju stripa i igre. Stipove sam nekada dosta čitala, a eto sada igram igre. Te moje dve pasije su sada spojene u jedno. Fenomenalno!
Uvod je za mene bio veoma lak. Ključ sam pronašla a da nisam ni znala da su vrata od podruma zaključana.
U prvom delu sam se jako iznervirala dok sam sklapala antenu. Tačnije, sklopila sam je odmah, jer je sve lepo nacrtano na slici na poklopcu kofera. Međutim, dok sam pokušavala da sklopim one kocke na vrhu antene, setila sam se da mi je baterija prazna i htela sam da izađem, da pronađem mesto gde bih je napunila. I onda sam kliknula ono prokleto dugme skip, jer sam mislila da ću tako izaći odatle, pa ću se naravno vratiti kasnije. Pa, ja ne znam stvarno, šta će to dugme uopšte u avanturama. To me je nerviralo i dok sam iglara Black mirror II. Moje mišljenje je, da takve dugmiće, ručice ili šta već stavljaju treba definitivno izbaciti iz igara ovakvog tipa.
Kasnije je sve išlo lagano. Malo sam zastala u drugom delu kod zagonetke sa terminalom i lampama. Nisam ni videla da mogu da uzmem ključ jer su mi sva tri servera bila podignuta.
I naravno kuvanje u igri. O, ne. Kada mi je onaj nerzvozni čovečuljak rekao da mu skuvam nešto, odmah sam otrčala u kuhinju da mu nešto i skuvam. Kad ono, kuhinja je totalno beskorisna. Čak sam u jednom momentu pomislila, da treba da uhvatim onu mačku što se krila iza bureta, pa da nju možda skuvam. Jer on nije precizirao šta tačno da mu skuvam, već skuvaj mi nešto. Mislim da bi sve drugo bilo ukusnije, od onog bućkuriša koji sam mu spremila.
I još nešto. Imam izvesnih problema tokom igranja, često mi igra prekida, tj. iskače. Ali, to sam rešila tako što često čuvam igru i nastavim tamo gde sam stala, bez ikakvih problema.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku snežana stanković na korisnoj poruci:
dijego_ (15.7.2011)
Stara 14.7.2011, 9:45   #46
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
I još nešto. Imam izvesnih problema tokom igranja, često mi igra prekida, tj. iskače. Ali, to sam rešila tako što često čuvam igru i nastavim tamo gde sam stala, bez ikakvih problema.
Mene je izbacila dva puta u toku igranja, ali pošto automatski snima poziciju pri ulasku na svaki ekran, rešio sam da im ovog puta progledam kroz prste. A tu je i onaj bag(ić) kad po učitavanju scene ne prikaže inventar (nevidljiv je), za šta je dovoljno da promenite lokaciju ili pozovete meni sa esc... Jel' bilo kod vas još nekih problema tehničke prirode, vidim da je u temi bilo nekih komentara o zaglavljivanjima?
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 11:23   #47
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Ok, tu smo, kraj drugog chaptera...

Prvo - famozni voiceacting. Fay mi vrlo cesto djeluje pretenciozno i vjestacki, narocito kod komentara raznih predmeta... Hm. Instalirao sam i njemacku verziju, cisto da cujem kako zvuci... I uz neko moje relativno skromno znanje njemackog, sve zvuci mnogo, mnogo prirodnije i bolje odglumljeno. Ali dobro, mozda sad ja tu nesto tripujem

Prolog i prvi chapter - su bili stvarno jedna fina shetnja. Zagonetka sa antenom - me nekako najvise podsjetila na milion slicnih u malo ozbiljnijim casual igrama, npr. iz Drawn serijala... jos sa sve skip dugmetom Zagonetka na mostu mi je bila lagana, nekako odmah sam znao da moram da premijestam one daske od kamena do kamena... Zao mi je sto smo ostali uskraceni za taj famozni susret sa aligatorima - cak mi je krivo sto je Fay to uopste pricala

E sad, drugi chapter, malo cemo da se igramo sa spoilerima, posto imamo zabushante.

Prvo, zagonetka sa
Spoiler za terminalom i serverima:
odmah sam pogodio, drugi server, dvije lampe svijetle, super... ali mi ni na kraj pameti nije palo da treba da pokupim nesto odatle! Ili jednostavno nijesam onog terminal-krelca dovoljno dobro pratio. Drugo, da bi se pokupio kristal sa drugog servera... to je zesci pixel-hunting. Sasvim slucajno primijetih kad predjem mishem tu da se pojavljuje jos jedna opcija... bzv.


Drugo, zagonetka sa
Spoiler za nashom malom kuhinjicom:
je malo razocarenje. Prvo, najlogicnija je stvar da se iskombinuju dvije stvarcice u inventaru i to se proslijedi zadovoljnoj mushteriji u restoranu - ali opet... Hmeh. Sto su nam onda uopste ostavljali kuhinju, namirnice, milion dzidza-midza tamo... I na kraju jos dobijes nesto sto djeluje krajnje, krajnje neukusno.


Trece, zagonetka sa
Spoiler za fotoaparatom, paketima, videokasetom i drugim terminalom:
je za sada najljepsa u igri... da nema jednog ozbiljnog baga. Naime - kad pokupite fotoaparat, mozete da vratite praznu kutiju preko terminala - i sta se desava: igra se ponasa kao da je fotoaparat aktiviran i vracen nazad u paketu, chuce se shkljoc, a vi mozete tada da upalite fotoaparat koji nijeste ni poslali i vidite sta je snimio! Bash bzv, tu su unistili jednu bas finu zagonetku.


Eto... idemo dalje, ja sam vrlo zadovoljan, prica se odmotava, igra ima svoj tempo koji je dobar i za sada super drzi paznju... Za sada me nije izbacivala, svidja mi se sto su se dizajneri potrudili da jedan los engine koga vise nikad nece koristiti dovedu do neke tacke preko koje ocigledno tesko da mogu sto se optimizovanosti tice - makar meni igra se mnogo brze ucitava nego TWW, prelasci sa ekrana na ekran, load snimljene pozicije, sve je brze... Pricu jos ne mozemo komentarisati, crtez je naravno savrsen.

3i, 4i, i 5i chapter... Do ponedeljka u podne...? Uhvatih po njemackim forumima da je 4i chapter najduzi u igri, Tako da ce biti posla... Od starta nas ocekuju malo drugaciji izazovi, dizajneri su se potrudili da ubace raznovrsne zagonetke, a i prica se odmotava brzo... Nastavljamo!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 12:02   #48
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Treće poglavlje je ultra kratko, al' zato u sledeća dva ima baš puuuno posla (mene je najviše zadržalo peto). Zagonetke postaju maštovitije i bolje kako se napreduje , bez preteranih nebuloza, a na kraju petog poglavlja je tu i logička zavrzlama sa prebrođivanjem žutih i crvenih "spojki", koja ili nije preterano teška, ili sam ja slučajno ubo rešenje (biće ipak da je ovo drugo ).

GTZ (Glavna Tačka Zaglavljivanja - ovog puta preko sat vremena ) bilo mi je neprimećivanje
Spoiler za ćorava posla:
da u kupatilo u Fejinoj sobi, nakon što se otvore vrata, može i da se uđe
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 23:51   #49
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

status report: trazim neki kiosk brze hrane

Dakle, u potrazi sam za hranom, tako da cu nesto vise reci tek kad na'ranim "nervoznog coveculjka" jer se nadam da je tu negde i blizu kraj 2. chaptera

samo da nisu "kolacici" iz Still Lifea...
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 0:52   #50
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
status report: trazim neki kiosk brze hrane

Dakle, u potrazi sam za hranom, tako da cu nesto vise reci tek kad na'ranim "nervoznog coveculjka" jer se nadam da je tu negde i blizu kraj 2. chaptera

samo da nisu "kolacici" iz Still Lifea...
Uh, imas ti jos ohoho do kraja drugog chaptera... Oko hrane za lika... razmisljaj sto jednostavnije.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 15:37   #51
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Predjoh famozni drugi chapter, pa i treci danas. Nema dobre avanture bez "bezanja iz zatvora":

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	cuza.jpg
Viđeno:	6 puta
Veličina:	72,5 KB
ID:	40338

i fine su zagonetke u ovom delu, a ona sa diktafonom iako je jos jedan "deja-vu", nesto je bolje resena nego npr. slicna fora u Back to the Future jer nije skroz servirano igracu resenje.

Odmah da se pohvalim da sam resio jedan problem tehnicke prirode - naime, kao i u The Whispered Worldu, igra je preterano dugo ucitavala deo pre glavnog menija odmah po pokretanju igre, pa sam slucajno alt-tabovao igru dok je "merach" jos radio i kad sam se odmah vratio u igru - voila!, ucitavanje je instant obavljeno.

Drugi chapter je interesantan i najtezi za sada. Najveci problem mi je zapravo bilo da pronadjem izgubljeni kristal, i to pre svega jer sam i ZAMISLIO tacno resenje ali nisam to odradio na pravom mestu vec na vodopadu pored, i onda sam sve to i precrtao kao moguce resenje - ovde je zamerka koja bi mogla da se odnosi i na jos par mesta u igri - a to je da je moglo da bude raznovrsnijih komentara na pogresne poteze, POSEBNO onda kada odradite nesto priblizno resenju zagonetke. Ovaj deo igre je interesantan i tematski, jer je to bliska buducnost Bentovom i vremenu gde ce se verovatno i najveci deo igre obaviti, ali i dalje predstavlja proslost iz perspektive Fej. Ova scena

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	arch.jpg
Viđeno:	8 puta
Veličina:	76,9 KB
ID:	40339

u tom smislu posebno nalichi na izgubljenu "u vremenu" i prostoru jer i sama kao Arhiva sadrzi stvari iz proslosti u sada razrusenom svetu.

"Kristalko" je lep detalj




a kao i omaz Falloutu, izgleda da su veseli kompjuterski interfejsi tipicni za apokalipticnu buducnost Tu su i klasicni SF motivi - preterana konzumacija brze i vestacke hrane, kao i reakcija Fej na novac kao malo poznatu stvar.

Svidja mi se "rezija" sa flashbackovima, i posebno su interesantni razgovori Benta i Fay koji komentarisu igraceve poteze, sto podseca na Hejstingsa i Poaroa u Evil Under the Sun. Ipak, jedva cekam da malo vise zagazim u "sadasnjost" gde smo ocigledno dobili jos jednog negativca:



koji u stilu latino-americkog bosa lichi i na nekog tipicnog "nemesisa" Dilan Doga ili Mister Noa

Od zamerki, nekako na momente maaaalo stvari deluju nelogicne u scenariju - sta je sa Najdzelom i kristalima i zasto je cekao da objasni ostalima situaciju, zasto Bent cas deluje kao da veruje u citavu pricu pa onda ne... Uz to, Salvador za sada lagano moze da ponese nagradu na izboru za najiritantnijeg negativca, mada jos treba videti kako ce se stvari odvijati.

Poslednja ispravka: dijego_ (15.7.2011 u 17:03)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
getawayblues (15.7.2011), SweetDalilah (15.7.2011)
Stara 15.7.2011, 16:25   #52
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Moje mišljenje je, da takve dugmiće, ručice ili šta već stavljaju treba definitivno izbaciti iz igara ovakvog tipa.
eh, to je donekle i uticaj "casual" igara. Ja sam se isto kao i ti "opekao" u Black Mirror 2 pa sad i u jogurt duvam Ipak, dokle god je ostavljen izbor igracu to je donekle u redu, i starije igre poput Monkey Islanda 2 su davale izbor tezine pa je ovo samo malo "radikalniji" metod.


Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Malo sam zastala u drugom delu kod zagonetke sa terminalom i lampama. Nisam ni videla da mogu da uzmem ključ jer su mi sva tri servera bila podignuta.
i ja sam tu malo bio "zakochio". Za one "slotove" na podu treba odati priznanje autorima na hmm... lukavosti : a i ja sam slucajno presao misem preko "kristala"

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
odmah sam otrčala u kuhinju da mu nešto i skuvam. Kad ono, kuhinja je totalno beskorisna.
mislim da smo svi potrcali tamo ovde su autori opet napravili "diverziju" jer je logicno da se ovde pokusa nesto, mada i dalje mislim da je scena ostala neiskoriscena posebno jer su stavili toliko hot-spotova za osmotriti

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	inv.jpg
Viđeno:	9 puta
Veličina:	90,6 KB
ID:	40341

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
A tu je i onaj bag(ić) kad po učitavanju scene ne prikaže inventar
da, a uspanichio sam se kad mi se to desilo dok sam bio vezan na srecu, funkcionise i pozivanje menija i vracanje u igru da se ispravi bag

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Fay mi vrlo cesto djeluje pretenciozno i vjestacki, narocito kod komentara raznih predmeta.
Mislim da je isti glas kao Nikol u Art of Murder, a ovde mi deluje cak i malo bolje. Sto se Benta tiche, ne znam, meni ne deluje toliko lose. Mislim da mi je najgora gluma onog clana tima sto lici na Bentovog sina

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Trece, zagonetka sa fotoaparatom, paketima, videokasetom i drugim terminalom je za sada najljepsa u igri... da nema jednog ozbiljnog baga.
i ja sam primetio da je moguce vratiti praznu kutiju a da kompjuter registruje kao da je i foto-aparat vracen, ali moj problem je bio drugi - aktivirao sam "automatiku" ali i ne znam sto, izasao na ona vrata pa se vratio unutra i stavio aparat u kutiju (mozda sam potajno hteo da "nameracim" da stvarno prodje minut u igri) ali se onda ta automatika ponistava i kamera se vraca bez snimka.

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Treće poglavlje je ultra kratko, al' zato u sledeća dva ima baš puuuno posla
gustiraj ga malo, bre posto si "Zec" trke , evo ti nesto prikladno

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
ah Beatlesi su mi uvijek bili precijenjeni, nikad ih nisam pretjerano voljela
tsk, tsk... evo ovo ide lepo uz kolibu u planini - http://www.youtube.com/watch?v=teUvq02YOuc
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
snežana stanković (18.7.2011)
Stara 15.7.2011, 20:01   #53
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Završila i ja juče treći Chapter pa evo da napišem
Prvo dakle o drugom Chapteru
On mi se nije toliko svidio prvo dakle zbog toga što sam se onoliko nervirala onim zagonetkama

1. Zagonetka sa bušilicom, nećete vjerovati koliko mi je trebalo da skontam da nakon što sam je poboljšala, trebam još da dodam i filter koji napravim, pogodite od čega, od slova L na onom svijetlećem znaku, koje dotle nisam ni primjetila

2. pronalaženje kristala

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Najveci problem mi je zapravo bilo da pronadjem izgubljeni kristal, i to pre svega jer sam i ZAMISLIO tacno resenje ali nisam to odradio na pravom mestu vec na vodopadu pored, i onda sam sve to i precrtao kao moguce resenje - ovde je zamerka koja bi mogla da se odnosi i na jos par mesta u igri - a to je da je moglo da bude raznovrsnijih komentara na pogresne poteze, POSEBNO onda kada odradite nesto priblizno resenju zagonetke.
Potpuno se slažem sa tobom, ja klikam sapun dole gdje je pao kristal ne može, klikam sapun gore na runnels ne može, i onda skontam da sam trebala ispustiti sapun sa istom mjesta sa kojeg je kristal pao

3. Zagonetka sa terminalima: Ja ovdje nisam imala nešto pretjerano problema, osim što me je nerviralo što sam morala onoliko da slušam onog glupog Quickija ili kako mu je već ime

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
"Kristalko" je lep detalj


4. zagonetka sa kuhinjom
Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
zagonetka sa
Spoiler za nashom malom kuhinjicom:
je malo razocarenje. Prvo, najlogicnija je stvar da se iskombinuju dvije stvarcice u inventaru i to se proslijedi zadovoljnoj mushteriji u restoranu - ali opet... Hmeh. Sto su nam onda uopste ostavljali kuhinju, namirnice, milion dzidza-midza tamo... I na kraju jos dobijes nesto sto djeluje krajnje, krajnje neukusno.
I ja sam otišla prvo u kuhinju, čak sam išla i da pitam Delvina da mi nešto skuha (pošto mi je reklo da on oko toga zna) ali me je odbio Na kraju je upalilo dobro staro inventory kombiniranje.

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Trece, zagonetka sa
Spoiler za fotoaparatom, paketima, videokasetom i drugim terminalom:
je za sada najljepsa u igri... da nema jednog ozbiljnog baga. Naime - kad pokupite fotoaparat, mozete da vratite praznu kutiju preko terminala - i sta se desava: igra se ponasa kao da je fotoaparat aktiviran i vracen nazad u paketu, chuce se shkljoc, a vi mozete tada da upalite fotoaparat koji nijeste ni poslali i vidite sta je snimio! Bash bzv, tu su unistili jednu bas finu zagonetku.
Ja nisam imala nikakvih problema sa tim, vjerovatno zato što nisam slala praznu kutiju nazad (odkud vam uopšte ideja da šaljete praznu kutiju nazad ), inače mi se jako dopalo putovanje Fay kroz "kutija lift"

I sad šta da kažem, što se tiče zagonetki 2 Chapter je bio ono što se kaže "pain in the ass"

Voice acting još jednom kažem je po meni odličan
Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
famozni voiceacting. Fay mi vrlo cesto djeluje pretenciozno i vjestacki, narocito kod komentara raznih predmeta... Hm. Instalirao sam i njemacku verziju, cisto da cujem kako zvuci... I uz neko moje relativno skromno znanje njemackog, sve zvuci mnogo, mnogo prirodnije i bolje odglumljeno. Ali dobro, mozda sad ja tu nesto tripujem
Kao što sam rekla Fay mora djelovati vještački, profesionalno i hladno, da bi se povećao utisak da je ona time traveler iz budućnosti. I da vidjela sam i ja njemačku verziju i šta da kažem nego da njemačka Fay djeluje previše entuzijastično i prenapadno, što uopšte ne odgovara situaciji u kojoj se u datom trenutku nalazi. Tipični Nijemci.

E sad o Salvadoru:
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Uz to, Salvador za sada lagano moze da ponese nagradu na izboru za najiritantnijeg negativca, mada jos treba videti kako ce se stvari odvijati.
da i mene je u početku Salvador užasno nervirao ali poslije sam se počela smijati kad god je on Fay rekao nešto ironično, a pogotovu kad mu je Fay odgovorila "Your orders don't carry any weight here!"



E sad ono što mi se posebno svidjelo je naravno noćno okruženje, i kako sve lijepo svijetli u mraku
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of laser.jpg
Viđeno:	4 puta
Veličina:	95,1 KB
ID:	40345
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of neon sign.jpg
Viđeno:	4 puta
Veličina:	56,5 KB
ID:	40346

Naravno tu je i soba sa coca cola aparatom, koja mi je baš onako steam punk

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of coca cola.jpg
Viđeno:	6 puta
Veličina:	72,8 KB
ID:	40347


Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
tsk, tsk... evo ovo ide lepo uz kolibu u planini - http://www.youtube.com/watch?v=teUvq02YOuc
Kao što rekoh, precijenjeni
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 20:12   #54
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Da li još nekoga Salvador podsjeća na Boba Rocka iz Grupe TNT To jeste, ako oduzmemo Bobov nos






Poslednja ispravka: SweetDalilah (15.7.2011 u 20:23)
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SweetDalilah na korisnoj poruci:
getawayblues (15.7.2011)
Stara 15.7.2011, 21:29   #55
Плајвазó
Član
 
Član od: 3.3.2009.
Lokacija: селендра
Poruke: 45
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 31 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Citat:
sweetdalilah kaže: Pregled poruke
da li još nekoga salvador podsjeća na boba rocka iz grupe tnt :d to jeste, ako oduzmemo bobov nos :d
Мени ми личи на Елвис-а
Priložene slike
   
Плајвазó je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 22:04   #56
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
1. Zagonetka sa bušilicom...
meni je mnogo teze od same busilice bila membrana i katanac

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
odkud vam uopšte ideja da šaljete praznu kutiju nazad
eh, avanturisticka znatizelja

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
I sad šta da kažem, što se tiče zagonetki 2 Chapter je bio ono što se kaže "pain in the ass"
jeste da ima par frustrirajucih stvari, ali generalno ipak zagonetke nisu toliko nelogicne

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Naravno tu je i soba sa coca cola aparatom, koja mi je baš onako steam punk
i ceo ovaj deo igre odise nekom "pesimistickom" atmosferom, mada su ostali malo duzni da objasne kako i zasto je onaj "coveculjak" jedini preziveo

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Kao što rekoh, precijenjeni
ok idemo dalje - Bent kome nista nije jasno i - I Just Don't Understand

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Da li još nekoga Salvador podsjeća na Boba Rocka iz Grupe TNT To jeste, ako oduzmemo Bobov nos
Meni Fej lici na glumicu Lauru Dern

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	001463_22.jpg
Viđeno:	9 puta
Veličina:	8,4 KB
ID:	40352

koju pamtim pa ulozi kucne pomocnice Ruze sa Robertom Divalom
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 22:32   #57
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
meni je mnogo teze od same busilice bila membrana i katanac
Ja to za sekundu skontala

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
eh, avanturisticka znatizelja
Eh, znaš ti ono znatiželja je ubila mačku

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
i ceo ovaj deo igre odise nekom "pesimistickom" atmosferom, mada su ostali malo duzni da objasne kako i zasto je onaj "coveculjak" jedini preziveo
Hm da ni meni to nije baš totalno jasno, vjerovatno se čovjek zatvorio u onu arhivu i nikako nije izlazio. Mene više interesuje ko su mu to "friends" Ili su u pitanju imaginarni prijatelji Evo jedna pjesma o njegovim "prijateljima"



Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
ok idemo dalje - Bent kome nista nije jasno i - I Just Don't Understand
He, he ta je dobra

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Meni Fej lici na glumicu Lauru Dern

Prilog 40352

koju najvise pamtim pa ulozi kucne pomocnice Ruze sa Robertom Divalom
Dobro, to samo na ovoj slici i to kao starija verzija Fay

Evo i pjesmica koja ide uz cijelu igru: The Final Countdown
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 23:38   #58
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Mene više interesuje ko su mu to "friends" Ili su u pitanju imaginarni prijatelji
ja sam prvo mislio da prica o "Kvikiju"

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Evo i pjesmica koja ide uz cijelu igru: The Final Countdown
da da, ocigledno

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	tp.jpg
Viđeno:	5 puta
Veličina:	97,0 KB
ID:	40358

pocetak 4. dela ima lepu klavirsku muziku, podseca me uz one jelke iza na temu iz Tvin Piksa

i "glavonja" koji zabranjuje ulazak. Klasika

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	guard.jpg
Viđeno:	8 puta
Veličina:	93,8 KB
ID:	40359
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 23:56   #59
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

E sad o Trećem Chapteru

Prvo čim sad ušla u treći chapter, naišla sam na jedan bug tako da mi je cijeli ekran crn, nije se čulo šta Bent govori, a subtitles su prolazili previše brzo
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Bent in the darkness.jpg
Viđeno:	8 puta
Veličina:	40,6 KB
ID:	40360

Hvala bogu pa sad se sjetila da izađem iz igre pa ponovo uđem. Nakon restarta igre sve je bilo u redu.

E sad najviše mi se dopalo što su pozajmili Edninog zeku i učinili da Bent sa njim razgovara na simpatičan način

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of Fay i zeko.jpg
Viđeno:	8 puta
Veličina:	90,3 KB
ID:	40361
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	bent i zeko.JPG
Viđeno:	6 puta
Veličina:	72,4 KB
ID:	40362

A tu je naravno i još šaljivo/sarkastičnih rečenica koje je Bent izgovorio






Tako da sam ja provela cijeli ovaj Chapter smijući se

A što se tiče zagonetki, one su bile odlične, ni preteške ni prelagane

I još jedna neobična slika u trenutku u kojem se time capsule materijalizovala


Poslednja ispravka: SweetDalilah (16.7.2011 u 0:04)
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 23:58   #60
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #5 - A New Beginning]

Ja predjoh 4i chapter, prilicno lagano, samo u glavnom holu nemojte promasiti jedna vrata koja su malo zavucenija, i sve ce biti ok : ) I opet - par bas finih zagonetki, koje djeluju savrseno logicno.

5i chapter je najduzi, to ostavljam za sledeca dva dana

Ovaj.. za sve koje interesuju te neke ekolosko-antropoloske teme... topla preporuka za film/documentary, a eto i malo muzike, tek se zalijecem :

Baraka
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Playthrough #4] - The Whispered World dijego_ Avanturističke igre 241 2.1.2015 21:37
[Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?" getawayblues Avanturističke igre 58 5.9.2012 22:22
[Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough) zoran845 Avanturističke igre 190 1.3.2012 12:56
[Playthrough #1] Machinarium Ketchua Avanturističke igre 69 16.11.2009 2:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com