Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2007, 16:57   #41
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

Verovatno je do CD-a, imamo isti rezac i nikad mi se to nije desilo.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 14:46   #42
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

Citat:
ssSss kaže: Pregled poruke
Nisam pogresio, mislio sam na 200.
Na DVD+R najvise sto je moglo da stane je 4484 MB, a sa DVD-R Nero me ubedljivo obavestavao da nema vise od oko 4300 MB (ne znam tacan broj, davno je to bilo) prostora.
U pitanju su bili Sony DVD-ovi. Dal' je to samo kod njih ili ne to ne znam.
Kratko i jasno nemoguće.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 14:59   #43
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: DVD-R ili DVD+R

Nero poseduje opciju da se rucno izabere kolika ce da bude velicina jednog DVD diska, mozda je kod njega bila drugacije podesena, tj. na 4300MB?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
JovanK (16.9.2007)
Stara 20.9.2007, 12:21   #44
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

Ja sa mojim rezacem NEC ND3550A imam bolja iskustva sa DVD+R diskovima. Jedno vreme nije hteo da cita bele Sky diskove, a rezao je sve. Onda je poceo da ne cita i Verbatim DVD-R, dok DVD+R, radi savrseno, pa sam poceo da kupujem iskljucivo, kada se radi o Verbatimu, +R. Sto se tice ostalih diskova, ne pravi mi nikakve probleme, kada su u pitanju + ili -, to je situacija samo sa Verbatimovim diskovima. Primetio sam da kada proveravam dvd sa Nero CD DVD speed, mi daje informaciju, za Sky diskove da je proizvodjac Verbatim?! Ima li neko ideju zasto je to tako? Meni je palo na pamet da su Sky diskovi, u stvari neki skart koji Verbatim odbaci, pa ga proda po niskoj ceni, naravno bez stampe, pa ovi iz Sky samo nastampaju i prodaju.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 18:14   #45
Wazzeg
Novi član
 
Član od: 25.11.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

Citat:
ssSss kaže: Pregled poruke
Nisam pogresio, mislio sam na 200.
Na DVD+R najvise sto je moglo da stane je 4484 MB, a sa DVD-R Nero me ubedljivo obavestavao da nema vise od oko 4300 MB (ne znam tacan broj, davno je to bilo) prostora.
U pitanju su bili Sony DVD-ovi. Dal' je to samo kod njih ili ne to ne znam.

Zdravo!

Nero(i ostali )prepoznaju dvd 4385 GB a cd 703 MB i ne mozes da narezes veci fajl.
Svi diskovi imaju rezervu, jer ako nema dovoljno mesta moze doci do greske i nece moci da ga cita posle.
Nero (i jos po neki program) nudi ti mogucnost da iskoristis rezervu, znaci da pises vise od 4385 GB, a to vise koliko ce da bude zavisi od diska.
Mod pisanja TAO(granica 4385) i mod pisanja DAO (bez granice) mozes da biras na pocetku, a podesavanja za DAO nacices u meni za podesavanja (setttings, configure ili slicno...). Treba biti jako pazljiv sa tim podesavanjima jer moze biti da neces moci da ponovo koristis dvd disk ako narezes previse!
Moze jos malo da se dobije na mestu ako koristis opciju kratko zatvaranje diska (dodatnih 12 mb kod cd, za dvd ne znam tacno).

Budite pazljivi!!!
Wazzeg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2008, 12:32   #46
Ilke
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Serbia Pact Demonium
Poruke: 91
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

DVD+R su bolji po mom iskustvu narezao sam oko 70 verbatima DvD+R nijedan nije puko i svi su citljivi,na njih sam rezao svasta (divx,igre,programe,DVD filmove),narezao sam oko 170 DVD-R verbatima malo su losiji puklo mi je 7-8 komada,dva su posle rezanja bila necitljiva.
Treba izbegavati Datawrite (crveni dvd) i Sky jer posle nekog vremena pocinju da gube podatke (ja sam rezao filmove Datawrite oko 3 meseca,Sky oko 7-8).
Sto se Princa tice kod njega izgleda najvise zavisi iz koje je serije desavalo mi se da se narezu super a,desavalo mi se da kupim princo na 16x a,rezac ga zakljucava na 4x (probao sam na pioneer 109,112,lg i samsung dvd rezacu),princo kad se nareze ne gubi podatke (imam princo diskove od pre 3 godine koji rade bez problema).
Pre tri meseca naleteo sam na DVD marke Omega na 16x kostali su 15.5 dinara sto je odlicna cena odmah sam kupio 20 komada i narezao ih sve bez problema omega takodje ima jeftine double layer diskove koji se rezu na 4x a, kostaju 90 dinara.
Ilke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 23:54   #47
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Question Re: DVD-R ili DVD+R

Da li DVD-RW label Flash moze da cita dual layer DVD?
Hvala

P.S: ne znam mnogo o onome o cemu pricate na ovom pod forumu?
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 15:49   #48
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: DVD-R ili DVD+R

Ne razumem pitanje. DVD-RW je jednoslojni prepisivi disk na koji možeš snimiti do 4,37 GB podataka, a Labelflash je tehnologija koja omogućava da "narežeš" na gornjoj strani diska (na kojoj se ne snimaju podaci) neku sliku ili naziv diska, bez potrebe da štampaš po površini diska ili da pišeš po njoj kako bi ga označio. Pretpostavljam da si mislio na NEC DVD rezač. Koji je model u pitanju? Trebalo bi da može.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bolton na korisnoj poruci:
virtuoz pavle (19.11.2008)
Stara 1.6.2009, 19:07   #49
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

sinoc mi je ortak doneo disk pravouglasti...nzm da li ste videli...tzv e slim
http://www.digitex.ru/en/products/72

uglavnom...cim sam ga stavio video sam da seta,tj da nije skroz fiksiran...

krenuo sam da narezem neki fajl od 2 mb...zaculo se tako bolesno rezhanje...ali je disk narezan...

10 minuta kasnije sam ubacio obican dvd...nije hteo da ga ucita,kad sam izvadio disk video sam ogrebotine u obliku koncetrisanih krugova...i to duzine nekih cm...

reko nije to nista,dok sad nisam ubacio disk unreal tornementa i kopirao ga dok nije pisao 45 s do kraja...onda je izbacio error i ja uzeo disk,kad sam ga okrenuo...SHOK!...isti slucaj sa ogreborinama,al po celom disku!!!!!!!

sta sam s**** sa tim kockastim diskom,jeb* me on!?

EDIT: tek sad sam video da sam promasio temu...

Poslednja ispravka: nexexcalibur (1.6.2009 u 22:27) Razlog: promasena tema
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 20:17   #50
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

narezao sam preko 300 dvd-r Vexcellence diskova i ni jedan nije pukao do sada,poruceno jos 100 kom,samo 13 din po kom
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 20:40   #51
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

moji racunar je vrlo izbirljiv,tako da reze samo najskuplje dvd+r diskove i retko kada ih nareze kako valja(***** mu matrina),ali sta sada.Sada svi kupuju dvd+;ne znam zaista sto,ali moram priznati da nije tacno da su iste cene uvek su plusevi malo skuplji,a ako su cene kojim slucajem iste,uvek su samo minusi na nekoj posebnoj rasprodaji(10dinara jedan),a sto se tice kvaliteta sve je to ista bagra,ja sam najzadovoljniji pakovanjem i kvalitetom verbatima,ali zato placam 20 kinti jedan,klasika 16 brzina(ja rezem na 6x),4,5 giga.Svako neka kupuje ono sto mu lezi,samo upozoravam da za sada izbegavate duel leyer posto sam ih ja placao nesto po 100 kinti i to mi jos kao nesto doslo povoljno,ali kada sam trebao da rezem GTAIV,onda ne pitam
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 20:59   #52
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Smile Re: DVD-R ili DVD+R

Ja sam do sada probao nekoliko dual layer diskova od nekoliko proizvodjaca i sve se svodi samo na Verbatnim jer sam narezao njegova 2 dual layer-a i ni jedan nije prso. Nazalost, cena mu je po meni previsoka i jos uvek ne opravdava njegovo koricenje za GTA IV. 4 obicna Verbatim dvd-a su daleko jeftinija od 2 dual layer-a.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 21:25   #53
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Thumbs down Re: DVD-R ili DVD+R

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Ja sam do sada probao nekoliko dual layer diskova od nekoliko proizvodjaca i sve se svodi samo na Verbatnim jer sam narezao njegova 2 dual layer-a i ni jedan nije prso. Nazalost, cena mu je po meni previsoka i jos uvek ne opravdava njegovo koricenje za GTA IV. 4 obicna Verbatim dvd-a su daleko jeftinija od 2 dual layer-a.
Ma,znam tako je formatizovan disk da nije moglo drugacije,moj drug ga kod pirata platio valjda 700 ili 800.Ovi duler su odlicna stvar za pirateriju posto mogu da nadju u nekoj rupi za 20 dinara jedan duel leyer,neki no name sto je nekom jadniku pao sa kamiona,a proizvodi se u nekoj stali na kosovu.Salim se ali milslim da su duel layeri tesko djubre koje ne da nije neophodno,nego uopste nije potrebno,a o blue layeru da nepricam,29gb,ma koji ce mi djavo to bre.Video sam ih na samo jednom mestu po ceni od 600kinti,doslo mi da ih pitam jeste vi ljudi normalni.Kupovati duel leyere je jedan sasvim nastran oblik zadovoljavanja svojih tehnoloskih potreba,ali kupiti blue leyer pisac/citac,je nesto sasvim drugo krajnje bolesno
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2009, 2:59   #54
juvefan
Novi član
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD-R ili DVD+R

imam problem sa flash drivom pa ako neko zna nesto o sledecem.
evo o cemu se radi:dao sam drugu fles i kada mi je vratio komp mi je uopste ne ucitava,neki kazu da je ,,sprzena,,
ako neko zna sta ovo znaci ili kako da popravim fles neka odgovori
juvefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
disk, dvd

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com