Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2005, 11:27   #1
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Vaše iskustvo sa SBB-om

Da li postoji neko ovde ko koristi usluge SBB-a, tj. njihovog kablovskog interneta?
Čitajući na njihovom forumu, vidim da se mnogo korisnika žale na isti, međutim ja do sada nisam imao nekih ozbiljnijih problema sa njima. Razmenjujte Vaša iskustva sa njima ovde.

Poslednja ispravka: vladale (23.2.2007 u 11:09)
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladale na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 30.10.2005, 17:35   #2
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ja idem preko SBB-a, flat 128k.

Ne znam sta da ti kazem... Tacno je da se dosta zale, i izgleda da oni imaju ozbiljnijih problema nego ja. Elem, desi mi se sa vremena na vreme (2-3 puta u nedelju dana) da modem totalno izgubi kontakt i tako stoji dobrih 15tak minuta, a onda se sve vrati u normalu. Kao da sam samo iskljucio konekciju. Ali i pored toga, sve fenomenalno radi, barem meni.

Sto se tice brzine, to je jako zanimljivo. Ja sam pre flata koristio prepaid ali sam ga brzo trosio, a evo i zasto. Kada uplatis flat, koji kosta priblizno kao i adsl flat, imas brzinu koja je navedena (ja imam downlaod 15 kB/s) i to je ok. Ali, kada uzmes pre-paid, koji je inace uvek 512 kbps, skida ti brzinom oko 100 kB/s - i onda se to jako brzo potrosi. Zato se vise isplati uzeti sporiji flat ako dosta skidas.

Znaci, ako nisi jako zahtevan korisnik (30 GB mesecno i tako to) i ako ti ne smeta povremeno prekidanje (za koje ne mogu da ti garantujem da ce biti jedini problem kao meni ) slobodno uzmi internet kod SBB-a.

I da, jos jedna stvar. Kada se prijavis da ti uvedu net mozes da cekas i po nekoliko nedelja. Ja sam imao srece pa su mi dosli posle samo 5 dana!!!
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 30.10.2005, 23:35   #3
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ja cekam evo nekoliko meseci, sto i tako nije lose a?
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladale na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 30.10.2005, 23:44   #4
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Odakle si? Mozda ih mrzi da dodju ako si daleko
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 31.10.2005, 1:46   #5
BigMazi
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ja sam cekao 32 dana....internet sve radi super...samo mi nije jasno sto nekad download pocne od 80kb/s pa se smanjuje do 10kb/s pa se opet poveca na 25kb/s a imam flat na 128kbps.... Ali ne zalim se
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2005, 15:46   #6
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Sto i nije tako lose BigMazi Ja sam iz Leskovca, a i Mazi je isto iz Le-a a ja cekam, i nikako da docekam
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladale na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 16.11.2005, 22:34   #7
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
pyost kaže:
Ja idem preko SBB-a, flat 128k.

Ali, kada uzmes pre-paid, koji je inace uvek 512 kbps, skida ti brzinom oko 100 kB/s - i onda se to jako brzo nekoliko nedelja. !
Zanima me samo kako je 512kbps = 100 kb/s????
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 19:34   #8
AnokiP
Novi član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
SuperG kaže:
Zanima me samo kako je 512kbps = 100 kb/s????
Mozda je covek to rekao onako (tipa "Ma ide mi 100 na sat" (odnosno u sekundi )
Nemoguce je 100! Mozda nesto manje od 64KB/s ali 100.............tesko
Pozdrav
AnokiP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 22:57   #9
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Kao prvo da kazem da sam ja korisni SBB-a, da ne bude da pricam nesto iz glave.

Svi home flat pakti su namenjeni surfovanju, a ne neogranicenom download-u (sto je isto i sa dsl-om, skysat-om itd. u home paketima). Brzine kao sto je recimo 128/256/512kbs su naznacene kao maksimalne moguce brzine, zavisno od paketa. Realne brzine su do 50% (pa i do 90%) manje u zavisnost od opterecenja u datom trenutku. Svi provajderi koji vide da se kucni/jeftini flat zloupotrebljava za ogromni download automatski smanjuju brzine korisniku, sto je i razumljivo, jer su u suprotnom na gubitku.

U biznis flat paketima lepo pise da je to zagarantovana brzina protoka, sto znaci da je u bilo koje vreme i za bilo koji download brzina ista i jednaka uplacenom paketu. Zato (i zbog fiksne IP) je biznis flat nekoliko puta skuplji od home flat paketa.

I ja bih voleo da za 20-30 evra dobijem stabilnu flat sa zagarantovanim brzinama od 5-10Mbs, ali treba se pomiriti sa cinjenicom da mi zivimo u Srbiji, gde nema infrastrukture niti zainteresovanih kompanija za tako nesto (zbog nepostojanja pomenute infrastrukture i maloga internet trzista = mala zarada i veliki troskovi po korisniku = velike cene = mali broj korisnika = nerentabilnost = zacarani krug.
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elementarna Nepogoda na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 5.12.2005, 23:48   #10
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Korisnik sam kablovskog SBB neta u Kragujevcu nekih 14 meseci. U početku je bio super (2-3 meseca), a onda su počeli problemi (valjda je ekspanzija korisnika dovela do zagušenja mreže). Zadnjih par meseci se trudim da maksimalno iskorišćavam plaćeni FlatHOME paket (preko 70GB prenosa up/down), što u lokalu, što u Internet prenosu (ali je 80% toga lokalni saobraćaj).
Što se tiče 128/256/512 Flat paketa za HOME korisnike, istina je da u ugovoru ne stoji da je to zagarantovana brzina prenosa, ali takođe ne stoji ni da je 50% od nominalne brzine. Primetno je intenzivno ograničavanje brzine protoka u zadnjih mesec do dva meseca, što u lokalu, što brzine Internet protoka (ako nije namerno, onda je u pitanju neznanje konfiguracije mreže). Posle smanjivanja lokala sa 512 na 256, čiji je uzrok bio loš ping kao direktna posledica zagušenja protoka zbog „zloupotrebe“ lokalnog saobraćaja preko lokalnog DC++ HUB-a, kako ovo smanjivanje brzine nije donelo planirana poboljšanja, prešlo se na DHCP sistem dinamičke dodele IP adresa korisnicima. Međutim, tada je nastao pravi pomor. Ping se nije bog zna koliko popravio, čak ni u lokalu, DNS je često nedostupan. POsebnu čar daje ogroman lokalni lag (pošalješ poruku na main chat lokalnog HUB-a a ona stigne posle dva minuta). Trenutno se „razmatraju mogućnosti izlaska nezadovoljnim korisnicima u sustret i popravljanja trenutnog stanja“.
Dakle, ako ne mogu da obezbede 128 za paket 128, neka ga onda zovu 64 i neka ga toliko i naplaćuju, IMHO.
Ja razumem da korisnici često preteruju, ali je dovoljno samo pružati naplaćene usluge kvalitetno i postojano, bez variranja u kvalitetu pruženih usluga. Samo toliko, i korisnici će biti zadovoljni. Ali je izgleda to najteže, distići i održati nivo kvaliteta usluga.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 6.12.2005, 19:27   #11
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Nemoj da pricas da si skinuo 70 giga!!! Ajd neka bude da je od toga max 5 giga bilo za surf (ako si isao na net po ceo dan) ali na sta si potrosio ostalih 65?! Koju konekciju si uzeo i jeli je tih 70 za msec dana? Ajde sada reci koje si sve stvari skinuo i kada mozes to da nam narezes.

Sto se tice onih 50% sto si (sam) pomenuo, govorio sam o mojoj (i mojih poznanika) prosecnoj brzini, naravno da je neki puta maksimalna brzina, ali desi se da je neki put toliko zagusen protok da izgleda sporije od 56k (zato sam spomenuo i do 90% od maksimalne brzine). Naravno da provajder nece da kaze da vi necete uvek dobiti maksimalnu brzinu (zasto bi sam sebi prerezao grkljan) ali ce reci da ako je brzina zagarantovana (sto je vazno firmama) i to dodatno naplatiti. Verovatno nisi razumeo sta znaci kada isp kaze maksimalna a sta zagarantovana brzina.

Zbog korisnickoih "preterivanja" i njihovih problema su i zatvoreni svi forumi koji su bili na isp sajtovima. Svi isp ce da ti pricaju sarene laze dok se ne pretplatis, a onda se tek vidi kakvu uslugu dobijas za svoj novac. Inace kablovski internet je svuda u svetu jedan on najkvalitetnijih nacina pristupa za obicne "kucne" korisnike (na standardnoj infrastrukturi), samo da SBB dobije malo jacu konkurenciju, pa da cene padnu, a kvalitet usluga poraste.
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elementarna Nepogoda na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 6.12.2005, 19:58   #12
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ja ga koristim flat 256k i nemam nikakvih vecih primedbi. Ponekad zatrokira na krace vreme ali stvarno retko. Koliko sam giga skinuo vise i ne pamtim...e-Mule se dize sa Windowsom i gasi sa njim)

Ako je bitno, iz Beograda sam...s Dorcola...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 101st Airborne na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 6.12.2005, 20:37   #13
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Evo danas sam uveo SBB kablovski (128), znaci odusevljen sam, ne znam kako ali
DL mi ide preko 20... Ping mi je od 9-20 (loodilo), lokal ide 50-60 kb/s! Mozda sam ja jedini korisnik kome su uveli net za manje od 24h od prijavljivanja! (zvao sam ih juce i danas su dosli i pustili signal) Citao sam po forumima da su neki cekali 5-6 meseci samo na CATV, a net i da ne spominjem! Sta reci? ZIVEO SBB!
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SuperG na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 6.12.2005, 21:04   #14
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

To su cekali po 5-6 meseci da im uvedu infrastrukturu, kod tebe je to postojalo, pa nije bio problem da se odmah uradi, ali lencugama trebalo 24h da dodju!
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elementarna Nepogoda na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 7.12.2005, 14:36   #15
Opeth
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

E da vi znate kolko oni mene *****aju za taj net ... Ja sam ih zvao prosle godine u oktobru (dva meseca posto sam se uselio), ovog oktobra su mi uveli kablovsku televiziju samo (iako su obecali i net zajedno). Keva je isla i smarala direktorku... Obecala je do nove godine. Ako od toga ne bude nista - pratite rikoset ako to jos uvek ide
Opeth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Opeth na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 7.12.2005, 14:52   #16
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Opeth isti je problem bio i kod mene. Posle nekoliko meseci cekanja za CATV ja im poslao mail i oni odmah sutra dosli da mi uvedu.. Sto je jos cudnije, mislili su da sam ja korisnik SBB-a(?!) pa su mi slali i Kablovizore a i racune. Sada dobijam i internet posle visemesecnog cekanja.. Hvala SBB-u!
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladale na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 7.12.2005, 15:13   #17
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Nisam bas svracao do ove teme, pa da redom odgovaram ljudima...

@SuperG
Rekao sam tacno sto sam hteo. Kupis pre-paid paket, bilo koji, posto svi imaju "zagarantovanu" brzinu od 512 kilobita po sekundi. Meni je download sa tim paket redovno isao oko 100, a ponekad i do 120 kiloBAJTA u sekundi. To im je fora da sto brze potrosis te megabajte sto si kupio...

@Svi ostali

Tek skora sam poceo da koristim lokal, i to je dovoljan razlog da uzmete sbb. Ja sam ranije sa flatom skidao oko 4 GB mesecno, a sada kada koristim i lokal bice to oko 10 GB. Nije strasno, zar ne...
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 7.12.2005, 21:25   #18
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Elementarna Nepogoda kaže:
Nemoj da pricas da si skinuo 70 giga!!! Ajd neka bude da je od toga max 5 giga bilo za surf (ako si isao na net po ceo dan) ali na sta si potrosio ostalih 65?! Koju konekciju si uzeo i jeli je tih 70 za msec dana? Ajde sada reci koje si sve stvari skinuo i kada mozes to da nam narezes.
Ma kakvih 5GB za surf nekih 10-ak do 13 je otislo na torrent, ostalo na lokalni DC++, i nešto malo surf i mail (dobro, i news par puta ). Inače, ljudi sa 128 intenzivnom upotrebom lokala i P2P programa izvlače do 130GB mesečno (znam jednog lika koji to radi svakog meseca ). Inače, ranije sam i ja trošio do 10GB za mesec dana (skinem po koji distro, nešto programa, slika, malo muzike preko LimeWire-a i to je to. A onda sam otkrio čari BitTorrenta i DC++-a pa sam ogladneo. Mazgu još ne teram, nemam živaca da čekam dva meseca da skinem film A oinače, sve što pokupim, odgledam i obrišem, u skladu sa „rukoperom“

Citat:
Elementarna Nepogoda kaže:
zagarantovana (sto je vazno firmama) i to dodatno naplatiti. Verovatno nisi razumeo sta znaci kada isp kaze maksimalna a sta zagarantovana brzina.
Ma znam ja za taj marketing

Citat:
Elementarna Nepogoda kaže:
Inace kablovski internet je svuda u svetu jedan on najkvalitetnijih nacina pristupa za obicne "kucne" korisnike (na standardnoj infrastrukturi), samo da SBB dobije malo jacu konkurenciju, pa da cene padnu, a kvalitet usluga poraste.
Meni sve nešto izgleda da u narednih par godina osim SBBa neće biti nekoga da razbije monopol na kablovsku mrežu. A posle će pripovedati naši potomci
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 30.7.2006, 21:16   #19
Zokins
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 45
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Interesuje me šta to znači u lokalu ?Da li to znači da i kad si u liniji sa nekim ko nije povezan sa tobom kablovskim internetom , recima sa ADSL , a ti si se pretplatio na lokal ?Da li se i to gleda kao "lokal" ili kad si povezan sa nekom ko je isto povezan sa tobom preko kablovskog interneta ?
Zokins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zokins na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Stara 30.7.2006, 23:17   #20
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Zokins kaže:
Interesuje me šta to znači u lokalu ?Da li to znači da i kad si u liniji sa nekim ko nije povezan sa tobom kablovskim internetom , recima sa ADSL , a ti si se pretplatio na lokal ?Da li se i to gleda kao "lokal" ili kad si povezan sa nekom ko je isto povezan sa tobom preko kablovskog interneta ?
U najkracem lokal=drugi korisnici SBB-a. Pritom se misli pre svega na dc hubove. Tu mozes da skines filmove, muziku, igre, a sa interneta da skidash ono sto te interesuje a nema na lokalnom hubu. Josh jedna stvar je znacajna, kad skidash u lokalu, to ne utice na brzinu neta, znaci ako si kupio 256 flat(lokal 512) mozesh da skidas nesto sa lokalnog huba brzinom od 60 KB/s i istovremeno neki torent sa neta brzinom 30 KB/s.
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku drgonzo na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com