Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2023, 15:14   #1
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Ps1 fmv

Ne znam da li je dozvoljeno na forumu pisati o pirateriji, hteo sam da pitam, da li ima neke razlike ako se igra reze na 1x, 4x ili 16x na cd. U pitanju je Tomb Raider 1, fmv strasni sece ali je igriv. Da li je to do rezaca ili do lasera. Neke fmv ove ucitava odlicno bez greske. Meni treba bas za ps1.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2023, 23:24   #2
Gibli
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 77
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Citat:
ringloW kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je dozvoljeno na forumu pisati o pirateriji, hteo sam da pitam, da li ima neke razlike ako se igra reze na 1x, 4x ili 16x na cd. U pitanju je Tomb Raider 1, fmv strasni sece ali je igriv. Da li je to do rezaca ili do lasera. Neke fmv ove ucitava odlicno bez greske. Meni treba bas za ps1.
Nije piraterija, nego originale čuvaš u vitrini, a igraš rezervne kopije, jel tako - tako je.

Verovatno je problem laser, ali probaj da narežeš još koji primerak.
Za PS1 (i bilo koju drugu konzolu) je bolje da se reže što sporije. U tvom slučaju je 4x sasvim ok.
Ako to ne pomogne, probaj sa drugim rezač(ima).
Gibli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gibli na korisnoj poruci:
ringloW (2.8.2023)
Stara 2.8.2023, 18:24   #3
Gibli
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 77
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Još je bitno na kojim diskovima režeš.
Dok je ps1 bio aktuelan, alternativni distributeri igara su igre rezali na verbatim diskovima sa tamno plavom površinom gde su podaci. Kasnije su se takvi diskovi zvali verbatim Pastel.
Odavno nisam kupovao diskove pa ne znam da li ih ima još u prodaj, ili šta im je ekvivalent.
Gibli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gibli na korisnoj poruci:
ringloW (3.8.2023)
Stara 2.8.2023, 22:15   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Poslednjih 10 godina nisam video ništa osim onih svetlih, skoro providnih CD-R diskova. Ti bolji jedino preko interneta iz inostranstva da se naruče.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Gibli (3.8.2023), ringloW (3.8.2023)
Stara 3.8.2023, 16:05   #5
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Da li se onda isplati kupovati ata cd rezac sa usb adapterom. Ne znam da li svi mogu da rezu na 4x, ja to obicno proverim u imgburn da li je ta brzina podrzana. Kupio sam neke Verbatimove cd- ove, imaju sivu povrsinu dole. Tj od pre su mi ostali. Probacu naci pastel. Ili da probam sa Verbatim Music diskom.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2023, 16:16   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

mislim da to neće da ti radi bez napajanja, taj usb adapter je samo za 2,5 diskove
Problem su cd diskovi tj nisu isti kvalitet, moraćeš da testiraš dok ne budeš zadovoljan rezultatom, kupuj razne i reži 2x ili 4x
Čini mi se da su i princo diskovi radili nekad...
Baci pogled i po oglasima možda neko prodaje svoju staru kolekciju igara, mada i tu ko zna u kakvom su stanju diskovi. Na kraju te izađe skuplja dara nego mara
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
ringloW (3.8.2023)
Stara 3.8.2023, 19:49   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Imam ja rezač na USB koji radi OK, jedino je problem što podržane brzine (nevezano za ovaj moj rezač) diktira sam disk a ne rezač. Odnosno, sadrže "spisak" brzina i onda rezač "zaokruži" tvoju izabranu brzinu na najbližu koju disk kaže da podržava (moguće da imaju i rezači koji će to da ignorišu, ali nisam ih odavno video). Ovi CD-ovi koji još mogu da se kupe kod nas najčešće nude 10x kao minimalnu brzinu.

Ono što treba da uključiš u opcijama programa za rezanje je "Optimal power calibration" da bi rezač prilagodio snagu lasera konkretnom disku i teoretski poboljšao kvalitet zapisa (za tu brzinu koju si izabrao). Ja najčešće koristim ImgBurn, to je kod njega u Tools -> Settings -> Write -> "Perform OPC before write".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
ringloW (3.8.2023)
Stara 3.8.2023, 21:18   #8
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Podesio sam OPC. Malo je bolje ali i dalje sece FMV. Najsporije mogu da rezem na 16x. Nije svaka igra tako samo ova. Ne verujem da je do lasera problem.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2023, 11:35   #9
Gibli
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 77
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Citat:
ringloW kaže: Pregled poruke
Podesio sam OPC. Malo je bolje ali i dalje sece FMV. Najsporije mogu da rezem na 16x. Nije svaka igra tako samo ova. Ne verujem da je do lasera problem.
Nekad iskustva iz prošlosti više ne važe... Ljudi po forumima kažu da moderni rezači mogu da režu diskove za PSX većim brzinama (čak i maksimalnim), neki kažu i da su veće brzine preporučljive.

I mene je uhvatila retro nostalgija pa sam posle dosta godina iz vitrine izvadio moj PS One.
Kupio sam Verbatim diskove sa slika dole. Imam eksterni usb DVD rezač LG GP57ES40, kupljen pre par godina. Narezao sam tri igre brzinom 24X i svaka RADI bez problema. ImgBurn kaže da je renje moguće svim brzinama od 1x do 56x i da je proivođač diska Mitsubishi Chemical.

Među njima je i prvi Tomb Raider (PAL verzija skinuta sa archive.org). Ne secka intro, ne secka ni uvodna animacija za prvi nivo.

Tako da probaj da narežeš verziju koju sam ti poslao na PP

https://tu.ubaci.me/ALCcBMpU.jpg
https://tu.ubaci.me/4Ymt6Y2p.jpg

Poslednja ispravka: Gibli (4.8.2023 u 11:47) Razlog: Ubacio specifikacije Verbatim CD-a
Gibli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gibli na korisnoj poruci:
ringloW (5.8.2023)
Stara 4.8.2023, 11:48   #10
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Tebi u suštini treba ova verzija:

http://redump.org/disc/888/

Tako da guglaj "Tomb Raider (Europe).zip", naći ćeš lako.


Citat:
Gibli kaže: Pregled poruke
Imam eksterni usb DVD rezač LG GP57ES40, kupljen pre par godina.
Ja imam sličan (GP57EB40), napunio je deset godina, valjda će još da poživi ali stvarno nikakvih problema sa diskovima koje je on narezao do sad. Možda je stvarno i do rezača

Poslednja ispravka: voodoo_ (4.8.2023 u 14:53)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
ringloW (5.8.2023)
Stara 5.8.2023, 14:48   #11
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Obratiti paznju i na verziju same konzole. Prve verzije imaju notorno lose lasere, narocito one scph 100*. Najbolje su one sa brojem 9 na pocetku. I one mini psx konzole imaju bolje lasere.
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shades na korisnoj poruci:
ringloW (5.8.2023)
Stara 6.8.2023, 7:50   #12
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Tebi u suštini treba ova verzija:

http://redump.org/disc/888/

Tako da guglaj "Tomb Raider (Europe).zip", naći ćeš lako.



Ja imam sličan (GP57EB40), napunio je deset godina, valjda će još da poživi ali stvarno nikakvih problema sa diskovima koje je on narezao do sad. Možda je stvarno i do rezača
Izgleda da je do rezaca.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2023, 23:15   #13
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Sve igre za starije konzole je preporucljivo rezati na sto nizoj brzini. Ne znam kako i zasto, ali navodno kada su igre rezane na vecim brzinama to znatno vise opterecuje laser konzole i samim tim mu skracuje zivotni vek.


U tvom slucaju moze biti los backup, los rezac ili (99%) los laser na PS-u. Kada skidas backupe gledaj da skidas ReDump ISO fajlove. Mozes ih lako naci na Internet Archive sajtu. Sto se tice rezaca probaj sa nekim drugim pa vidi rezultate. Ako se ponasa isto sa 2-3 druga citaca onda ti ostaje samo treca opcija, a to je laser PS-a.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
ringloW (26.8.2023)
Stara 7.8.2023, 0:21   #14
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Sve igre za starije konzole je preporucljivo rezati na sto nizoj brzini. Ne znam kako i zasto, ali navodno kada su igre rezane na vecim brzinama to znatno vise opterecuje laser konzole i samim tim mu skracuje zivotni vek.
Ne samo to već su starije konzole originalno dolazile sa optičkim uređajima koji su bili sertifikovani za veoma male brzine. PS1 je recimo originalno dolazio sa podrškom za x1 i x2 brzine čitanja. Takvi uređaji nisu u stanju da pouzdano ili čak bilo kako pročitaju diskove koji su narezani većim brzinama.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
ringloW (26.8.2023)
Stara 7.8.2023, 11:02   #15
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Ps1 fmv

Pokrili ste prakticno sve. Samo bih da dodam da i ono banalno ciscenje lasera na konzoli zna da pomogne i to ne malo, stapic za usi/q-tip i alkohol, meni je to recimo povratilo jednu staru konzolu u zivot po pitanju citanja diskova uopste.

Imalo je pre na KP CD rezaca za smesne pare, tipa 100 dinara po komadu a mozes da naletis na neki kvalitetan stariji Sony, Teac ili NEC rezac pa da imas cisto u rezervi ako volis da igras bekapovane igre sa diskova.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
ringloW (26.8.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com