Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2018, 12:53   #3401
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ma probao sam na vise, provalio sam sta je, od android 7 mora ca certificate na do not validate da chekira
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 20:30   #3402
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Šuknuli mi pre 2-3 nedelje D3 mini,jer "gase analogni signal" i to mi se ne sviđa :
  1. izbacilo mi iz igre stari VCR koji je majka za brzo snimanje
  2. izbacilo mi iz igre tv-karticu zbog koje djual butujem WinXP
  3. boje su ...nje ; na mom 15 godina starom tv-u su bile mnogo prirodnije.
Paket stigao bez štampanog uputstva,a ono koje se sa mreže može skinuti nije precizno na delovima gde bi moralo biti.No-snađoh se i podesih kako mi odgovara (tj. rasporedih kanale onako kako navikosmo)
Pre neki dan odnesoh da platim u SBB-poslovnicu onu njihovu mesečnu uplatnicu sa odštampanom cenom.Naplatiše mi 22,xy dinara više i na moj upit zašto tako - zabeležiše prigovor.
Pre 2 dana zvoni poštar i donosi mi na ruke zvaničan kompanijski odgovor da mi je prigovor uvažen.
To su profesionalci : lakše platiti poštara i preporučeno pismo,nego odštampati ljudsko uputstvo za uređaj,pa barem i na recikliranom papiru.

P.S.

Pišem ovo zato što je za starije sugrađane D3 mini čist horor.Moji starci samo što se ne rasplakaše.Deset dana ih učim i još moram priskakati u pomoć.

P.P.S.

Jupiii , naknadno editovanje poruke konačno radi !

Poslednja ispravka: torivoje (20.9.2018 u 20:44)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2018, 11:19   #3403
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

TV kartica u kompu pored EONa?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2018, 20:36   #3404
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Vaše iskustvo sa SBB-om

Zar SBB nema one "box" uredjaje kao radijus? Meni je radius dao dva komada iako mi ne trebaju za tv i ostavili treci za ovaj crt sto ne koristim lol
Takodje od radijusa horizont je bas prost, ima 4 dugmeta koje koristis tipa programski vodic,snimanje i ono da vratis do 72h u nazad

Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2018, 20:42   #3405
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
TV kartica u kompu pored EONa?
Kartica u kompu i 2.400 dinara (minimum) više u džepu mesečno,jer i start-paket (koji koristim) smatram preskupim za nekoga ko uz tv provede najviše sat vremena nedeljno.Filmove,tv-serije i anime obezbeđujem sam sebi,matorci 99 % vremena utroše gledajući kanale sa nacionalnom frekvencijom (minus Pink,Hepi i Studio-B).Svaki dinar više koji bih dao za EPP-program i Vučićeve konferencije za štampu smatrao bih blasfemijom.

Poslednja ispravka: torivoje (22.9.2018 u 2:44)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
DArthShone (21.10.2018)
Stara 22.9.2018, 1:31   #3406
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Šuknuli mi pre 2-3 nedelje D3 mini,jer "gase analogni signal" i to mi se ne sviđa :
  1. izbacilo mi iz igre stari VCR koji je majka za brzo snimanje
  2. izbacilo mi iz igre tv-karticu zbog koje djual butujem WinXP
  3. boje su ...nje ; na mom 15 godina starom tv-u su bile mnogo prirodnije.
Paket stigao bez štampanog uputstva,a ono koje se sa mreže može skinuti nije precizno na delovima gde bi moralo biti.No-snađoh se i podesih kako mi odgovara (tj. rasporedih kanale onako kako navikosmo)
Pre neki dan odnesoh da platim u SBB-poslovnicu onu njihovu mesečnu uplatnicu sa odštampanom cenom.Naplatiše mi 22,xy dinara više i na moj upit zašto tako - zabeležiše prigovor.
Pre 2 dana zvoni poštar i donosi mi na ruke zvaničan kompanijski odgovor da mi je prigovor uvažen.
To su profesionalci : lakše platiti poštara i preporučeno pismo,nego odštampati ljudsko uputstvo za uređaj,pa barem i na recikliranom papiru.

P.S.

Pišem ovo zato što je za starije sugrađane D3 mini čist horor.Moji starci samo što se ne rasplakaše.Deset dana ih učim i još moram priskakati u pomoć.

P.P.S.

Jupiii , naknadno editovanje poruke konačno radi !
Ne vidim razliku izmedju D3 uredjaja i D3 mini da bi ti trebala enciklopedija da ukapiras sta i kako funckionise
Jedina razlika je sto na miniju nema 72h unazad .
Ako je trebalo SBB da te natera da se odreknes VCR-a ,XP-a i TV kartice onda im svaka cast jer je ipak 21 vek.
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 2:43   #3407
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Enciklopedija mi svakako ne treba,ali bi pristojno bilo da mi se isporuči pisano papirno uputstvo.Valjda bi to trebalo da bude standard.Ovako sve zavisi od toga ima li u domaćinstvu nekoga ko ima izlaz na internet / ko jeste u stanju da se sa tehnologijom izbori (sreća pa je kod mene bilo),ili je ono prepušteno na milost i nemilost dobre kompanijske volje.Previše sam puta do sada u njihovoj zemunskoj poslovnici (ranije Ikom,sada SBB) imao prilike da slušam korisnike izrazito starije životne dobi koji mole da im se pomogne,jer se ne snalaze i bivaju odbijeni.Da te podsetim - ovo nije zemlja čija populacija postaje mlađa,naprotiv.
21. vek jeste,ali je low-tech i dalje taj koji osigurava miran san i privatnost ovakvima kao što sam ja.Ne moramo svi u stado.Već sada mi je par kompanijskih spam-poruka upućenih preko minija ozbiljno prihvatljivom učinilo ideju da otkazivanje kablovske možda i ne bi bila toliko loša,niti tragična stvar.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
DArthShone (21.10.2018), dzangrizalo (22.10.2018)
Stara 22.9.2018, 11:09   #3408
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Kartica u kompu i 2.400 dinara (minimum) više u džepu mesečno,jer i start-paket (koji koristim) smatram preskupim za nekoga ko uz tv provede najviše sat vremena nedeljno.Filmove,tv-serije i anime obezbeđujem sam sebi,matorci 99 % vremena utroše gledajući kanale sa nacionalnom frekvencijom (minus Pink,Hepi i Studio-B).Svaki dinar više koji bih dao za EPP-program i Vučićeve konferencije za štampu smatrao bih blasfemijom.
Koliko znam možeš i na najeftiniji paket EON, samo ga plaćaš nešto tipa 150 dinara mesečno i možeš da ga gledaš na 5 uređaja istovremeno.

U suštini, nećeš ni imati izbora ako budeš želeo da posle digitalizacije gledaš TV na kompu, jer ne znam da li još uvek dele stari STB uređaje koji imaju i antenski priključak?

E, da, ovo:

> Pre neki dan odnesoh da platim u SBB-poslovnicu onu njihovu mesečnu uplatnicu sa odštampanom cenom.Naplatiše mi 22,xy dinara više i na moj upit zašto tako - zabeležiše prigovor.

Zato što na taj način obeshrabljuju korisnike da im kampuju u poslovnici kako bi platili račun pokraj toliko pošta, banaka, menjačnica koje učestvuju u platnom prometu i naposletku - elektronsko bankarstvo.

A što se snimanja tiče, ne znam ima li D3 mini USB port, a ako ima, kupiš USB fleš ili externi hard utakneš i snimaš šta hoćeš.

bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 13:05   #3409
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Standard paket,a reklama na tv-paketima pominje EON tek sa Duo Gold varijantom.No nebitno.Ne želim da mi tv postane centralno mesto u životu i kreator slobodnog vremena.Svoj SBB otkazah početkom leta (a uvedoh ga čim se pojaviše pod tim imenom,tamo negde 2004,čini mi se).Ostao je još ovaj kod roditelja (ex-Ikom,sada SBB) , a i taj je bacanje para , ovako digitalizovan.
Lova nije u pitanju,jer da jeste - uzeo bih neki od duo/trio paketa,što mi ne pada napamet,ili bih sličnu ponudu zatražio od Telekoma,čiji net koristim.Običan koaksijalni kabl u stari lampaš,pa barem imao samo šezdesetak kanala (ili manje) , a plaćao cenu sličnu digitalizovanoj varijanti je ono što meni sasvim odgovara.Još više bi mi odgovaralo da Avala i dalje emituje analogni signal,tada kablovsku ne bih ni uzimao.

P.S.
Moj D3 mini ima RF-ulaz i RF-izlaz.Postoji i USB ulaz,ali sami preporučuju eksterni uređaj od minimum 150 Gb.

P.P.S.
Što se tiče poslovnica SBB-a : ne rade tamo nuklearni fizičari,pa da imaju bitnija posla od naplaćivanja računa sopstvenim korisnicima.Naravno da će narod tamo plaćati mesečnu uplatnicu,jer tako štedi 45,00 dinara poštarine koju bi morao za desetak sekundi kuckanja po tastaturi pokloniti banditskoj Pošti.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 14:05   #3410
Rock86
Novi član
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Nisam SBB-ov korisnik, ali zar ne moze preko portala da se plati racun platnom karticom? Telenor postpejd placam platnom karticom preko Moj Telenor aplikacije, MTS usluge placam preko portala Moj MTS, i to sve bez ikakve provizije.
Rock86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 14:52   #3411
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne može. Debili ne primaju kartice ni online ni na prodajnim mestima.

Bruka i sramota.

@torivoje, napravi ti mene SBBovim komercijalistom.

Samo tebi i ljudima sa foruma pišem koje su im opcije na raspolaganju, niko te puškom ne tera da uzmeš EON.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 15:11   #3412
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

imate u banci trajni nalog i plaćanje online na tekući račun...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2018, 17:47   #3413
njupadzija
Član
 
Član od: 9.6.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Svaki televizor uz EON Box postaje Smart televizor

Poslednja ispravka: hacker_aca (18.10.2018 u 18:47) Razlog: Nema potrebe kopirati čitav članak
njupadzija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku njupadzija na korisnoj poruci:
C64freak (19.10.2018)
Stara 19.10.2018, 13:09   #3414
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Eh kad bi to imao radijust vektor haha
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2018, 13:46   #3415
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jutros sam potpisao ugovor za eon box, mozda okacim koju sliku. Nisu rekli kada ce da dodju, ali postoji mogucnost vec danas.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2018, 23:56   #3416
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa oni su koliko vidim totalno uklonili komplet ponudu, na sajtu sada imaju samo EON
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2018, 14:01   #3417
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Uklonili su oni mozak izgleda sebi kolko su se opustili sa obzirom kakva im je konkurencija ovde. Primetio sam vec neko vreme da mi DL na torrentima ne prelazi 2mb/s, ali sam to sve pripisivao kvalitetu konekcije sa drugim racunarima i samom torrentu, a i iskreno nije da mi je u radu nesto mnogo bilo sumnjivo. I danas vidim ovu temu ovde i rekoh aj bas da proverim kakva je usluga, kad tamo na tri testa za redom najbolji rezultat 21mb/s (megabit) DLa. Ja jesam tolerantan, i necu da palim alarme zbog toga, ali ja placam preko 3+ soma mesecno za 50 ne 20mb/s. Cudo jedno kakvi smo, sve sto dodje na glas kao dobro ljudi koji upravljaju istim tim odmah moraju da upropaste iz ciste gramzivosti.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzangrizalo na korisnoj poruci:
C64freak (21.10.2018), DArthShone (21.10.2018)
Stara 21.10.2018, 14:25   #3418
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Mozda bi ipak trebao da ih nazoves i proveris sa njima jacinu signala, meni vec 2-3 godine radi punom brzinom bez prekida.

100/6 paket


Ako imas wifi proveri da ti neko ne vuce internet ili da ti nije mozda ukljucen wifi hotspot ili unifi
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 12:15   #3419
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Mozda bi ipak trebao da ih nazoves i proveris sa njima jacinu signala, meni vec 2-3 godine radi punom brzinom bez prekida.

100/6 paket


Ako imas wifi proveri da ti neko ne vuce internet ili da ti nije mozda ukljucen wifi hotspot ili unifi
Ne, LAN je konekcija, mada je doskora islo preko wifi-a, nije se nista bitno promenilo po zameni. Neka im, nek naprave kucu.


Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Poslednja ispravka: dzangrizalo (22.10.2018 u 13:36)
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 18:05   #3420
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Prikljucili si mi danas EON box, za sada sam zadovoljan, sve sljaka kako treba.
Internet je stabilan i brzi od prethodnog gold paketa.



Nekoliko slicica i kutije i meni-a

https://imgur.com/nJRKtn0
https://imgur.com/WqD9nCs
https://imgur.com/drQtckL
https://imgur.com/2ECggSD
https://imgur.com/8cI0Sd1
https://imgur.com/GJ3ESqO

EON box
EON box 2


Daljinac ima blago belo pozadinsko osvetljenje, pa moze i u mraku da se lako snadjes. I ima sve neophodne precice za pristup internetu na njemu, ukljucujuci i "OK google" dugme, samo kazes na srpskom sta hoces i on nadje sve na EONu i internetu.Znaci ako hoces mozes, na srpskom da kazes vreme ili na engleskom weather izbaci ti na ekran informacije sa tvoje lokacije, pa isto kao i na telefonu, a da ne prekida program koji gledas i posle nekoliko sekundi se skloni.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com