Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2006, 18:50   #81
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Question Re: Morrowind

Ljudi igram igru(patchovanu) celu vecnost i nikako da mi se ona smrdljiva skala za lvl makne sa 3ce sta treba da radim da bi bio lvl 2(zvuci smesno ali ubija u pojam)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 19:27   #82
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

ccc
pa bre i ja sam imao takve probleme dok sam igrao prvi put... i dok nisam skapirao da morrowind ima prilicno budjav sistem za leveling, koji podrazumeva da moras da povecas primarne ili sekundarne skilove za ukupno 10 poena i onda dobijes nivo :P

znaci, ako imas (lupam) hand-to-hand, axe, long blade i sneak kao primary i short blade kao secondary, povecas ih za po 2 poena i eto tebi nivoa

ili povecas samo axe za 10 :P

whatever.

Kazem da je sistem budjav, jer ako imas dovoljno para, unajmis nekog trenera, i budzis sebi nivoe. Glupo, zar ne? :P
...jos ako iskoristis famozni bag u vivecu sa onime maurice kakoseonozove glumcem i nakupis se para, eto tebi radosti
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 19:02   #83
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Morrowind

..........ili ako imas i tribunal [ex pack] samo prodas 3-4 artifakta muzeju i eto tebi oko 100.000 zlatnika koji su BTW posteno zaradjeni
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 1:33   #84
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

...a onda odes i maznes ih nazad

Meni se tu desio strava bug

Dakle, prodam ja par artifakata, medju njima i Eleidon's Ward (onaj fensi stit) i odem maznem ih nazad. I sad tu je bila neka glupost (na kraju sam imao i svoj eleidon's ward i muzejski eleidon's ward al se ne secam kako, nesto se igra gadno istripovala) i na kraju sam izvukao taj stit iz inventara i bacio ga na zemlju. Medjutim, on mi je OSTAO u inventaru... kloniranje, anyone?

U svakom slucaju, moj lik se 'olaksao' za 20 (ili koliko je vec tezak stit)... onda sam probao opet, i opet isto

...na kraju sam imao jedno 30 Eleidon's Wad-ova i nosio 0/700 i mogao da skocim 10 metara uvis

imam valjda negde taj save, pa ako hocete postovacu screenshotove
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 15:48   #85
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Talking Re: Morrowind

lol
i meni se nesto slicno desavalo...
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 16:44   #86
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Igra stvarno ima gomilu "get rich quickly" bagova vezanih za kradju etc....Ubija dozivljaj napredovanja kroz igru...ali je svejedno igra vrh,posebno kada se gleda kad se pojavila...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 17:14   #87
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

nemam pojma ja sam izgleda 'preskocio' pola Tribunala... negde pri pocetku igre (ili beshe sredina) otvori se u sred mournholda onaj prolaz u pecine... i ja udjem unutra, reko malo da prosetam sekiru (!)
I setam ja kroz one pecine, i vidim satro napadalo neko kamenje i zablokiralo prolaz. I ja reko ajde da probam, skacem malo, pomucim se malo i prodjem kroz to kamenje... i vidim neki kao fora lich! reko uuu strava odvalim ga dvaput po glavi i on otegne papke
I pretresem ga i nadjem onaj barilzar's mazed band. I odem nazad u grad, kad ono almalexia oce da prica sammnom :P

Posle mi rece ortak koji je pre mene igrao da je bas bilo dosta stvari koje sam. ovaj, 'zaobisao'... al sta ces :P
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 18:38   #88
+Flake+
Novi član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Da li je neko našao udruženje Hitmena?

Ja pokušavam, ali truba...
+Flake+ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 21:17   #89
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Jel misliš na Morag Tong-našao sam ih u Vivec-u,Dark brotherhood nisam.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 13:53   #90
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Talking Re: Morrowind

ma u dark brotherhood se ni nemozes uclaniti [a nisam ni zeleo] a morag tong je organizacija ko i svaka druga i to po meni najbolja jer vam nece davati smarajuce questove poput mage's guilda [tipa naberi mi pecurke] nego cete stalno raditi atentate....
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 22:21   #91
soulfly
Novi član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: igraonica
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

da li se mozes uclaniti kod Dagoth Ura, neka mi glupaca rece da moram otici kod njega i da se uclanim a do tada ce me smatrati kao neprijateljem i stalno ce me napadati...i odem ja do njega i kaze da nisam dovoljno spreman(?)..anyhow..moze li se preci ta igrica a da ga nemoram ubiti??
soulfly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2006, 14:40   #92
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Talking Re: Morrowind

ne mozes preci glavni quest a da ne skines Dagota...a i sto bi ga ostavio zivim...ma uzivao sam dok sam ga unistavao....a i lep je osecaj kad budes pricao sa likovima u igri posle zavrsetka glavnog questa, videces zasto..
hehe a posto mi ni to nije bilo dovoljno uzeo sam i obrnuo tribunal gde su poginuli Almalexia i Sotha Sill pa sam se vratio u Vivec i koknuo jedinog preostalog "boga"....i sto bi reko Sava Savanovic: KRAJ TAKO SAM OPAMETIO KUR\/E I PEDERE I LICIMURE I DEMONE....
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 6am3 Fana71c na korisnoj poruci:
Reloader (26.2.2010)
Stara 23.2.2006, 22:56   #93
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Pih. Lazni bogovi. Ionako su zasluzili da umru
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 11:49   #94
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Najvishe od svega u igri me je nerviralo uchitavanje pejzazha... Ono, loading exterior, ne znam kako je vama bilo, ali meni je to obichno trajalo 10-15 sekundi, mnogo frustrirajuce kada morash da peshachish od sela do sela, minut idesh, 15 sec chekash, minut idesh, 15 sec chekash...
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 5:03   #95
Biaxidental
Novi član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Patton kaže:
Posto ova fenomenalna igra nema zvanican thread na ovom forumu, odlucio sam da ga otvorim, tako da sve sto imate da kazete / pitate u vezi ove igre, to radite ovde. Verujem da ima puno igraca koji vrte ovu igru po ko zna koji put, dok se ne pojavi Oblivion; a neki od nas (kao na primer ja) tek uplovljavamo u svet Morrowinda

Instalirao sam je pre otprilike dve nedelje sa oba expansion-a... mada samo poslednja 2-3 dana mogu da se pohvalim da sam je bas igrao par sati u kontinuitetu. Pre toga sam procitao kritike koja je dobila od Reloader-a ovde: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=678&page=6 ... Moji prvi utisci se poklapaju sa doticnom kritikom i mislim da su to ozbiljni promasaji u igri (barem ono sto sam ja uspeo da otkrijem u proteklih par dana igranja) No videcemo... iako sam svestan nedostataka, i dalje sam zalepljen za monitor.

Inace, tek sto sam poceo da igram, nisam mogao da verujem koliko mi je tesko da nabodem nekog neprijatelja kao da mi je Agility 0! Drugo, ne mogu da verujem koliko je nepregledan Journal, jedva se snalazim koje sam questove zavrsio, koje ne
morrowind, igra koja ima svoje fanove, ja licno nisam jedan od pomenutih. dakle igra je generalno odlicna ideja sa maljavom™ izradom. po kozna koji put sam uzeo nedavno da je igram, i naravno po kozna koji put sam i batalio... jednostavno u igri dodjete do jednog momenta kada vas potpuno smori... dakle pesacenje ubija u mozak(bez boots of blindning speed-a jedva podnosljivo), dzaba "lepi" predeli... naravno postoje mnogi alternativni vidovi trensporta, ali ajd' nek' mi neko da kvalitetan predlog za shetanje po vivecu... grad koji je jednostavno najveci razlog zasto uvek batalim igru, pored toga, leveling sistem je lose koncipiran, dovoljno je uleteti u tamnicu s vamprima, i ukoliko ih bar 6 pobijete(nije lak posao, ali sa warrior clasom izvodljiv), sa 17tog skacete na 40 i neki lvl, a za prelazak questova ako dobijete 1/10lvl exp-a, dobro je. znaci veliki nedostatak balansa, isto tako slaba izbalansiranost medju klasama, ratnici su daleko najprolazniji, u pocetku ni ne vredi kretati s magijom, ubitje vas najobicnija glista... toliko o tome.

enivejz, napricah se, kao da ljudi ovo neznaju... nebitno. nadam se da ce oblivion biti uspesniji po pitanju samog rpg-a i izvedbe, grafika me veoma malo interesuje.
Biaxidental je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 6:23   #96
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Malo sam okasnio, ali da okacim i ja koju rec.
Morrowind je u globalu dobra igra, ali ima i mana.
Pa ovako, prvo,
Igranje:
U privih par sati (ili dana) igranja igra odusevljava. Veliki prostor za igranje,
odlicnja grafika (za to vreme), gomila itema i skilova za ucenje, gomila questova i NPC-ova ... Ali kako vreme prolazi uvidja se ucestalo ponavljanje sadrzaja. Oko 5% questova bi mogli da se nazovu dobrim, dok ostali... izgledaju ovako: ubi tamo, ubi ovde, donesi ovo, odnesi ono, pricaj sa jos nekim da ti da jedan od ovih pet tipova zadataka (rekurzija . I da, vodi nekog debila da se zaglavi u drvetu ili steni su specijalni slucajevi. Jedino sto daje zelju (barem meni) za daljim igranjem je napredovanje u gildovima ili odradjivanje price. Bildovanje lika je useless, posle 10-15 nivoa niko vas nece ni pipnuti, svaka klasa sve radi profi, magovi udaraju, fajteri kradu retardirane prodavce, tifovi prze magije... (kompenzacija za odsustvo druzine?) Jedina stvar koje mi je bila teza je bila borba za umbra mac kod Surana, valjda zato sto sam to rano odradio ... I da, da su namestili da Morrowind moze da se predje na vise nacina (recimo, sa vampirom) ostavili bi veci utisak.
Svet: (valjda sam mu uboo ime)
Svaka cast na Taramilu ali se ipak stice utisak da je prilicno bezivotan i dosadan. Tu i tamo neki dungeon, neki grad od pet kuca, neka planina (tj. brdasce)... I to je odprilike to. Jos veci problem je sto sve grobnice, pecine, hramovi i planine izgledaju isto, sa eventualno drugacjim layout-om. Pa cemu onda toliki svet uopste kad je pravljen po principu SLUCAJNOG postavljanja gomile ISTIH elemenata po povrsini? Kao da su zadali kompu da kreira veliku random mapu i rekli da su je rucno napravili .
Ostale igre:
Bolji je od vecine (dosadnog NeverWintera, glupavog Diabla sa klonovima...). Tu je negde sa Goticom. Mnogima je bolji Morrowind, ali ipak... sa velikim RPG tatama tesko moze da se nosi (Baldur's i KOTOR serijalom, PlanescapeT, SystemShokom2, Falloutom2). Ruku na srce, Morrowind je nenadmasan po pitanju kvantiteta, ali isti efekat se postize kada neku od pomenutih igara predjete jos jednom (uz osetno veci kvalitet) ...
Zakljucak:
Nije lose, Morrowind (Elder Scrolls) je u neku ruku zacetnik tih off-road RPG-ova. Istrajao je, primio se kod publike. Sad nam samo ostaje da vidimo kakav ce biti Oblivion (mozda necemo videti zbog graficke al' dobro, bar cemo cuti).
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 9:12   #97
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Morrowind

Kad smo kod tribunala...ja sam presao igricu ali sam na jednom mestu koristio sifru.kada se sidje u onaj otvoreni prolaz u na trgu u tribunalu pa se ode skroz do dna do onog zatrpanog prolaza gde treba da se postavi sachel pack ili kako se zvao(onaj sto raznese zid)ja ga postavim on odbroji pet sekundi eksplodira i nista se ne desi,a ako stanem blizu njega on me ubije ali i dalje ne porusi kamenje kao sto bi trebalo pa sam koristio sifru za prolazak kroz zid na tom mestu
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 17:05   #98
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Mene je u Morovindu da idem dalje terala potreba da skupim bolje (i cudnije) iteme, oruzje i oklop :P
Kad sam na kraju skupio onaj dagger koji je u stvari zub od zmaja i rastura, nasao daedric longbow i strele (unikati) i ustanovio da i najgadnijeg stvora mogu bez vecih problema da rascepam na pola Daedric Batle Axe-om (koji je po nekim proracunima najjace oruzje u igri), naravno da je smorilo
U svakom slucaju, cenim sto je igra open-ended (a ne ko onaj Fable igram igram i ubijem glavonju i taman kazem JES koliki li sam XP dobio on kaze GAME OVER i baci me u meni) i daje da se detaljno istrazi, kao sto dopista odredjene slobode u igranju
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 19:57   #99
rale77
Novi član
 
Član od: 10.3.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Kako se kupi dusa odnosno
kako se se stavlja u gem (soulgrap ila sta je vec)
rale77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 16:10   #100
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

1. bacis soultrap na jadnog neprijatelja
2. imas u inventaru prazan soul gem
3. ubijes jadnog neprijatelja dok ne prodje soultrap :P
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com