Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2007, 4:46   #1
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Bard's Tale (novi)

Otvaram ovu temu da bi ispravio strasnu nepravdu nanesenu ovoj igri u SK. BT je dobio prilicno nisku ocenu iako je u sushtini odlicna igra!
Ima dobru pricu i prica je u prvom planu, izbaceno je svo nepotrebno smaranje tipicno za rpg-ove dok su ostavljeni svi bitni elementi.
Lik Barda je potpuno netipican, gramzivi skot koji voli da z*****a sve zivo, ali i uvek izvuce deblji kraj. Humor u igri je fenomenalan, ne secam se kad sam se zadnji put smejao naglas dok sam igrao neku igru.
Grafika jeste sa PS2, ali nikako nije losha, likovi su odlicno modelirani, sinhronizacija usana je dobra, samo su teksture pozadine primetno slabije. Zvuk je odlican, profi uradjen digitalizovan govor (narucito Bard i narator), i super su one pesmice u igri koje pevaju NPC-evi povremeno.

Najveci plus ove igre je to sto je, u stvari, jako zabavna. Igriva je, zanimljiva, prica se odmotava brzo bez smornih delova, smesna je, u stvari primetio sam da se uz ovu igru stvarno dobro ZABAVLJAM, za razliku od osecanja kao da sam na ropstvu koje mi ponekad izazvovu dosadne tamnice Obliviona i nekih Diablo-klonova.

Jedini argument koji eventualno mogu da priznam protiv ove igre je da je mnogo loshija od svojih starijih delova, jer njih nisam igrao. Bili su mi previse komplikovani kad su bili popularni jer sam tad bio klinac. Ali kao veliku plus, uz Bard's Tale na disku idu i sva tri prethodna dela, kompatibilna sa Windowsom!
Sve u svemu, ova igra je MORALA da dobije ocenu makar za 10 vise, i svakako vise paznje!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Andross (1.10.2009), shrafko (24.12.2007)
Stara 24.12.2007, 8:08   #2
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Otvaram ovu temu da bi ispravio strasnu nepravdu nanesenu ovoj igri u SK. BT je dobio prilicno nisku ocenu iako je u sushtini odlicna igra!
Ima dobru pricu i prica je u prvom planu, izbaceno je svo nepotrebno smaranje tipicno za rpg-ove dok su ostavljeni svi bitni elementi.
Lik Barda je potpuno netipican, gramzivi skot koji voli da z*****a sve zivo, ali i uvek izvuce deblji kraj. Humor u igri je fenomenalan, ne secam se kad sam se zadnji put smejao naglas dok sam igrao neku igru.
Grafika jeste sa PS2, ali nikako nije losha, likovi su odlicno modelirani, sinhronizacija usana je dobra, samo su teksture pozadine primetno slabije. Zvuk je odlican, profi uradjen digitalizovan govor (narucito Bard i narator), i super su one pesmice u igri koje pevaju NPC-evi povremeno.

Najveci plus ove igre je to sto je, u stvari, jako zabavna. Igriva je, zanimljiva, prica se odmotava brzo bez smornih delova, smesna je, u stvari primetio sam da se uz ovu igru stvarno dobro ZABAVLJAM, za razliku od osecanja kao da sam na ropstvu koje mi ponekad izazvovu dosadne tamnice Obliviona i nekih Diablo-klonova.

Jedini argument koji eventualno mogu da priznam protiv ove igre je da je mnogo loshija od svojih starijih delova, jer njih nisam igrao. Bili su mi previse komplikovani kad su bili popularni jer sam tad bio klinac. Ali kao veliku plus, uz Bard's Tale na disku idu i sva tri prethodna dela, kompatibilna sa Windowsom!
Sve u svemu, ova igra je MORALA da dobije ocenu makar za 10 vise, i svakako vise paznje!
Igrao sam BT (nisam završio, nazalost) i slažem se sa tobom (posle čitanja tvog posta igra mi se ponovo i to onako.. temeljno ali sam, budala, dao nekome disk i taj neko mi - kako obično ide - još uvek nije vratio igru ).
Što se BT-a i rpg-a tiče, moram reći da sam okoreli BG/NWN/Fallout (u manjoj meri i KotOR) fan, pre svega zbog odličnog humora u tim naslovima (zato dajem veliki minus TES serijalu - iako je Oblivion, sa tehničke strane, sjajna igra, od humora ni traga..bedaq).
Ruku na srce, sam gameplay u BT mi je bio donekle čudan (da ne kažem pomalo neudoban), nisam navikao na ptičju perspektivu, ali vremenom se navikneš. Dalje, automatsko pretvaranje itema u zlato (bez mogućnosti zadržavanja istih, tj. eventualne "klasične" rpg-prodaje) mi je čudno, kao i bard koji od magijskih sposobnosti isključivo može da summonuje party (mada tu sam pristrasan pošto sam se navikao na bg-stil barda sa sve bard songom i perform, pickpocket/sleight of hand itd.). Naravno, igra nije savršena, ali sve to pada u vodu kada Bard počne da traži Boab-a u onom gradu (i naiđe na 10ak likova koji se tako zovu), kad goblini pevaju pesmice ili kad mumije i zombiji brejkdensuju u onoj pećini/kripti..I to je samo nekoliko primera od milion koliko ih u igrai postoji. Genijalno Pa u kom rpg-u ima toga?! Humor je sjajan.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 8:12   #3
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

Kako neko može da sluša "tale of nuckalavee" i ne padne sa stolice od smeha nikada mi neće biti jasno. Samo da ilustrujem, ovo mi je omiljeni deo:

"Youre big and evil and heinous
Who could it be who set you free?
He really must be an anus."

Zbog takvih stvari BT ima ogroman plus kod mene i svakom bih ga preporučio (pogotovu onima koji su stucali godine na klišeizirane drop-dead-serious rpg-naslove). Prava je šteta što je Macedonić ovoj igri dao 70 , kao i što se manje poznate igre porede sa već dobro ustoličenim naslovima na fazon:

Aaaaa... nema paniranja kamere kao u NWN... to mu je -10 na ocenu
ili
A gde je Bloom/HDR kao u Oblivionu? Još -10.


Šteta!

P.S: O.K. u to vreme nije bilo Obliviona, ali shvatate šta hoću da kažem.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 11:31   #4
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

Cini mi se da je bas Macedonic naveo te domisljate doskocice kao plus (ako se dobro secam opisa).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 12:43   #5
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Cini mi se da je bas Macedonic naveo te domisljate doskocice kao plus (ako se dobro secam opisa).
Džaba što ih je navodio kad mu je na kraju zalepio 70.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 12:49   #6
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

70? pa šta se bunite, igra ni ne zaslužuje više.
A to "nepotrebno smaranje tipično za rgp igre" je i ono što ih čini rpgovima in the first place, što novi BT svakako nije.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 14:35   #7
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

Igra nije vrh vrhova, tacno, ali je zasluzila makar 75-80. A JESTE FRP, samo uproscen, doduse mozda malo previse, ali ako mi je dat izbor da mi pretvara predmete u novcice i da imam 3 bitna predmeta za kupovinu, ili da se vracam 1000 puta iz tamnice do grada da bi prodavao besmislene predmete i skupljao milione zlatnika koje nemam na sta da potrosim, izabracu ovo prvo, hvala.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 16:27   #8
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

Ovaj, 70/100 uopšte nije niska ocena. Sve preko 50 je igrivo, a sve preko 60 treba bar probati ako se može. 70 je već dobra igra...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 18:39   #9
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Ovaj, 70/100 uopšte nije niska ocena. Sve preko 50 je igrivo, a sve preko 60 treba bar probati ako se može. 70 je već dobra igra...
70/100 nije niska ocena (mada nije ni visoka). Slažem se, pod uslovom da gledamo uopšteno, bez konkretnih primera. Međutim, ovde se radi o nečemu konkretnom, o BTu - i za tu igru 70 jeste (po mom mišljenju) niska ocena. Daleko bilo da ja hoću da kritikujem Macedonića (čovek se, na kraju krajeva, verovatno bolje razume u frp od mene) i sasvim je logično da se ukusi razlikuju pa će nekome igra više leći (Knightu i meni recimo) a nekome manje (pipboy). O ukusima se ne raspravlja Međutim, iako je ovo mlaćenje prazne slame, slažem se sa Knightom da je BT definitivno zaslužio više pažnje, pogotovu što mi je bio zanimljiviji od dobrog dela drugih rpg naslova koji su u SKu dobijali (znatno) više ocene. Osim toga, trudim se da o igrama ne sudim na osnovu više merila (grafika 8/10, zvuk 7/10, igrivost 4/10 itd. npr.) već na igru gledam kao na celinu - a sušta istina je da je meni BT kao celina bio jako zabavan, bez obzira što bih u nedogled mogao da kritikujem njegove različite segmente. (znate...igra je kao žena (LOL).. može da ima lep nos, lepe oči, zgodno telo, dobre you-know-what, ali ne mora sve to savršeno da se uklapa, pa i pored dobrih "komponenti" može da ispadne ružna - i vice versa.).
Na kraju - donekle se slažem sa Pipboyem - BT ne liči na tipični rpg. Uprošćen je, "ne miriše" na oblivion itd. Međutim, ako svaki nov naslov dočekamo na nož zato što ne liči na "velikane iz žanra", onda se osuđujemo da i kroz dvadeset godina pikamo TES15 i NWN9 i gotovo ništa drugo. Sva sreća pa se ipak nađe poneko ko ima m*da da ne bude totalni plagijator (kao likovi iz CDProjekta ili inExile).
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 22:40   #10
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

BT je legendarna igra, zao mi je sto je nisam zavrsila zato sto mi je neko zagubio diskove...

Pesmice u igri su zakon. It's baaaad luck to be youuu...

Sto se ocene tice, jeste niska. Ali bolje da je niska, pa da se odusevis igrom, nego da je visoka, pa da te igra razocara do bola :\
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nillaith na korisnoj poruci:
Jim Bravura (24.12.2007)
Stara 24.12.2007, 23:37   #11
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Daleko bilo da ja hoću da kritikujem Macedonića (čovek se, na kraju krajeva, verovatno bolje razume u frp od mene)
Не видим проблем и да га критикујеш. Мислиш да он није субјективан и да не греши само зато што је одиграо више игара од тебе?

Што се BT тиче, мени је 70 одувек била сувише ниска оцена, тако да нисам ни помишљао да је набавим, али сад видим да ћу морати пошто сте је тако нахвалили, додуше тек пошто завршим све модуле и додатке за NWN1
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 8:17   #12
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Bard's Tale (novi)

igra je bila parodija na ceo rpg zanr!

presao sam sva tri kraja nije lose,najbolji su mi oni goblini koji pevaju pesmu posle nekog dogadjaja
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Novi Komp Ne Detektuje MS 402 mp4 player gently Kvarovi 1 29.9.2007 15:18
Novi Procesor i restart...puf...! Devet1 Kvarovi 1 17.2.2007 4:02
Novi Matrox XTools palco Video/TV softver 0 3.9.2006 0:19
novi CRT monitor Gyle Grafika 40 18.1.2006 22:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com