Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2006, 17:43   #1
Rakic90
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 114
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Molim vas pomozite!
Pre neki dan sam uveo preko sbb-a kablovski internet i uzeo neki novi sbb flatlight paket. Tek sam kasnije saznao da on sve radi preko proxyja i da nas vecina korisnika tog paketa ima isti IP. Hteo sam da polomim comp. jer ne mogu da se konektujem ni na jedan p2p server, niti da idem na mirc, itd...
Kasnije sam ih pozvao i oni su mi rekli da skinem program SocksCap, u kome trebam da naznacim proxy sbb-a, koji je proxy.sbb.co.yu , port 8080 i da oznacim precicu programa koji treba da se startuje preko sockscap-a. Naravno, ovo nije pomoglo, a ja cu da popi..im ako mi neko ne pomogne, jer sam uzeo ovaj paket pre nekoliko dana, a ne mogu da ga promenim dok ne istekne, a to je tek za 30 dana od aktivacije.

Poslednja ispravka: Iris (13.3.2006 u 22:34)
Rakic90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 17:46   #2
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Plati jos 500 dinara i resio si problem dobices flat home @ 128 bez proxija. Tj moraces da platis 1500din za 128kbs ili 2000din za 256kbs
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 18:15   #3
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Evo malo sam se igrao sa ovim programom sto si rekao i nisam uspeo da startujem DC++ i emule. Koliko sam ja shvatio sbb ima neki s*ebani proxy koji ustvari nije ni socksv4 ni socksv5, ne razumem u cemu je problem. A verujem da postoji mali programcic poput ovoga koji to moze da sredi a mozda maoze i ovaj ali ja ne umem da ga namestiom
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 20:07   #4
Rakic90
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 114
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Ma da, ali ovaj sto mi je uvodio je rekao da sa sockscap-om mogu bez problema da idem na p2p, jer je jedan njihov korisnik uspeo da to uradi. Mislim, covek me ne bi lagao, ipak to njemu ja milsim ide u korist. A da li znas za neki slican program potut ovog?
Rakic90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 20:42   #5
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Bavio sam se neko vreme ovim problemom i odustao tj platio tih prokletih 500 din vise i taj mesec skinuo sta mi treba. Ovaj program koji si mi ti dao izgleda da moze ali recimo sad u emuleu i dc++ kao krene da ostavri konekciju i onda stane. Trazio sam u helpu programa da vidim objasnjenje ali ne shavtam nista sta oce da kazu. Navodno od obicnok socks servera pravi v4 i v5 i pokrece neki program e sad sta u tom programu tj emuleu i dc++ treba sve da se podesi za te nove servere u opste mi nije jasno.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 21:02   #6
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Koliko se ja sećam SocksCapa, on dodaje mogućnost da neki program koristi Socks proksi iako u programu ne postoji opcija da se uključi ta vrsta proksija. Opet ako se dobro sećam, aktivira se tako što se otvori prozor SocksCapa i tamo prevuče ikona programa koji je potreban, u vašem slučaju DC++ ili šta već. Sledeći put treba startovati potreban program ne njegovom ikonom, nego onom ikonom iz prozora SocksCapa. Tada konekcija ide preko Socks proksija podešenog u SocksCapu za taj program (ne sećam se, mislim da može da se podesi posebno za svaki program).

Nisam siguran šta treba da se podesi kao proksi u samom programu DC++ ili eMule, možda ništa. Čak možda treba isključiti bilo kakav proksi odatle.

Što se tiče SocksCapa, možete probati da stavite ne port 8080 nego port 1080, jer je to standardni port za Socks mada, naravno, provajder to može da podesi kako god hoće.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 21:36   #7
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Malo sam se igrao opet sa programom i stavio socks4 i pokrenuo dc++ medjutim krene da downloaduje listu i stane, kad se klikne refresh on opet krene malo i stane. U dc++ je sve na default tj ista podesavanja kao sto sam koristion za dial-up. E sad moje misljenje posto sbb ima neki socks koji nije ni v4 ni v5 probao sam da u SocksCap-u stavim v5 i to isto u dc++ posto dc++ moze samo active, pasive i socksv5 conekciju. Medjutim verovatno treba neka druga adresa da se upotrebi u dc++ umesto obicnog proxy-ja sbb.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 21:45   #8
Rakic90
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 114
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Ma ja cim sam saznao da je flat light g*vno odmah sam hteo da ga promenim
al nece da ga promene tok ne istekne. *ajmuni. Ne morate vise da tupite mozak, hvala vam, izdrzacu do kraja meseca.

Poslednja ispravka: dbaja (23.6.2006 u 15:57)
Rakic90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 21:51   #9
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

pa nisi jedini koji ima ovaj problem i ja ga imam tako da sam resio svim snagama da ga iskorenim jer osecam da sam blizu. Necu da dajem 500 vise ako ne moram. Sad imam Flat Light 256 ako ovo upali razvalicu se od skidanja. IMA BOGA, BOZE POMOZI.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 21:52   #10
Rakic90
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 114
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Znam da nije do sockscap-a jer nece ni da ucita yahoo music, jer nece da prihvati ni podesavanja windows media player-a, zato sto se preko njega aktivira Launch!Yahoo!. Naime u WMP options-u treba da se selektuje "Use the following proxy server" i da se ukuca proxy.sbb.co.yu port 8080. Ali ni to nece. Kada sam otisao na Yahoo help, tamo su mi rekli da mora da radi na taj nacin, ali da nece ako je neka vrsta SocksProxy-a. J*bem li ga sta je to. No, nije bitno. Hvala vam sve jedno. POz!
Rakic90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 21:55   #11
Rakic90
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 114
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Citat:
NenadN kaže:
pa nisi jedini koji ima ovaj problem i ja ga imam tako da sam resio svim snagama da ga iskorenim jer osecam da sam blizu. Necu da dajem 500 vise ako ne moram. Sad imam Flat Light 256 ako ovo upali razvalicu se od skidanja. IMA BOGA, BOZE POMOZI.
Sta reci, cool...
Rakic90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2006, 21:57   #12
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Citat:
Rakic90 kaže:
Znam da nije do sockscap-a jer nece ni da ucita yahoo music, jer nece da prihvati ni podesavanja windows media player-a, zato sto se preko njega aktivira Launch!Yahoo!. Naime u WMP options-u treba da se selektuje "Use the following proxy server" i da se ukuca proxy.sbb.co.yu port 8080. Ali ni to nece. Kada sam otisao na Yahoo help, tamo su mi rekli da mora da radi na taj nacin, ali da nece ako je neka vrsta SocksProxy-a. J*bem li ga sta je to. No, nije bitno. Hvala vam sve jedno. POz!
Da znam za ovo. Jednostavno kad se upise sbb proxy u emule on poludi ili zablokira.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 22:48   #13
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Citat:
Rakic90 kaže:
Molim vas pomozite!
Pre neki dan sam uveo preko sbb-a kablovski internet i uzeo neki novi sbb flatlight paket. Tek sam kasnije saznao da on sve radi preko proxyja i da nas vecina korisnika tog paketa ima isti IP. Hteo sam da polomim comp. jer ne mogu da se konektujem ni na jedan p2p server, niti da idem na mirc, itd...
Kasnije sam ih pozvao i oni su mi rekli da skinem program SocksCap, u kome trebam da naznacim proxy sbb-a, koji je proxy.sbb.co.yu , port 8080 i da oznacim precicu programa koji treba da se startuje preko sockscap-a. Naravno, ovo nije pomoglo, a ja cu da popi..im ako mi neko ne pomogne, jer sam uzeo ovaj paket pre nekoliko dana, a ne mogu da ga promenim dok ne istekne, a to je tek za 30 dana od aktivacije.
Pa naravno da ne možeš. Pre uzimanja ovog paketa trebao si da malo bolje proučiš njihov cenovnik i zašto je to Flat Light paket. Sumnjam da si pogledao zvanični cenovnik SBB-a. Uostalom na njihovoj matičnoj stranici ti sve piše.

Citat:
SBB kaže:
FlatLIGHT - Paketi su namenjeni pretežno kućnim korisnicima. Omogućen je e-mail, Web, FTP i chat (kroz proxy). Označena je maksimalna propusna moć koja se ostvaruje paketom, bez realne IP adrese.Odnos brzine download/upload kod ove vrste paketa je 2:1
Iz ovog teksta možeš zaključiti ovo što si napisao u tvom postu. Inače, ranije surfujući internetom(tačnije forum SBB-a) primetio sam jednog korisnika koji se pohvalio da je uspeo da "provali" kako da u Flat Light paketu skineš neki fajl preko P2P mreže. Postupak je dugačak a skidanje fajova preko pomenute mreže je veoma sporo. Što opet dolazimo do zaključka da ne možeš koristiti. Elem, možeš probati ali bolje da ne probaš. Sporo je.. Uplati ti FLAT Home paket i voila!
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 23:33   #14
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Citat:
vladale kaže:
primetio sam jednog korisnika koji se pohvalio da je uspeo da "provali" kako da u Flat Light paketu skineš neki fajl preko P2P mreže. Postupak je dugačak a skidanje fajova preko pomenute mreže je veoma sporo. Što opet dolazimo do zaključka da ne možeš koristiti. Elem, možeš probati ali bolje da ne probaš. Sporo je.. Uplati ti FLAT Home paket i voila!
Sporije od dial-up-a ne moze da bude a i tako preko ovog SocksCapa moze da se pokrene dc++ i on pocne da se konektuje i taman sto se konektuje odmah se diskonektuje, i emule radi istu stvar. Tako sam se vrteo i sa dscalerom da otkljucam pakete i evo i dan danas ih imam otkljucane normalno sa losijom slikom ali mogu normalno da se gledaju pogotovu paket za odrasle.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 0:17   #15
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Ok, ti si navik'o da ti sporije skida. Tačno je da od sporije od dajl up-a ne može da bude i tu si u pravu. Ja ne mogu više ni da pomišljam na dajl up i zato neću ni da se prisećam šta mi je sve pravio.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 0:30   #16
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Citat:
vladale kaže:
Ok, ti si navik'o da ti sporije skida. Tačno je da od sporije od dajl up-a ne može da bude i tu si u pravu. Ja ne mogu više ni da pomišljam na dajl up i zato neću ni da se prisećam šta mi je sve pravio.
p2p mi inace sluzi da skinem koju pesmu. Mislim realno ja sam to radio i na dial-up samo sto me iznervira kad pukne veza. Jednostavno ocu da kad cujem neku pesmu lepo je nadjem i za max 1 sat da je ponovo slusam. Jer imas molim te taj link gde si to video da probam da kontaktiram tog lika da vidim sta on kaze na sve ovo.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 0:40   #17
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Citat:
NenadN kaže:
p2p mi inace sluzi da skinem koju pesmu. Mislim realno ja sam to radio i na dial-up samo sto me iznervira kad pukne veza. Jednostavno ocu da kad cujem neku pesmu lepo je nadjem i za max 1 sat da je ponovo slusam. Jer imas molim te taj link gde si to video da probam da kontaktiram tog lika da vidim sta on kaze na sve ovo.
To sam ranije gledao i ne mogu da se setim tačnog linka a ni lika koji je to postovao. A history čistim svake nedelje zbog gomilanja glupih linkova koji dospevaju tu(pop up, redirekcije nekih sajtova itd..). Inače, znam da je tema bila postovana u sobu Servisi. Evo ti link za tu sobu: http://forum.sbb.co.yu/viewforum.php?f=42 Potraži tamo. Nadam se da ćeš naći. Pozdrav!
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 0:50   #18
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Trazio sam vec i odutao verovatno je obrisano ili je zavuceno. U svakom slucaju hvala

Poslednja ispravka: Iris (15.3.2006 u 1:18)
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 2:42   #19
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

Ljudi ,nemojte toliko da se nervirate...vi polako ali sigurno ulazite u broadband, a sta ja da kazem...kablovska ne daje ni najmanje znakove da su chuli za internet,
centrala ce uvesti ADSL za jedno 20 godina...komsijama u zgradi treba internet koliko i hemoroidi(za wireless mi treba i njihov pristanak ), sto me ostavlja samo sa dial-up opcijom...
Jel' da da vise nije sve tako crno za tebe...
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 21:12   #20
pesoholichari
Član
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Pravo pa levo...
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pesoholichari
Određen forumom Re: sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi

ne razumem šta će ti saglasnost komšija za wireless??
jedino možda za postavak AP na krov, ali i to središ ako ih sve uputiš da veze nemaju sa time inače niko ti ne može zabraniti da postaviš svoju antenu...
pesoholichari je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com