Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2023, 16:20   #15701
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
AVATAR THE WAY OF WATER

https://www.imdb.com/title/tt1630029/



Lol, 13 godina bistrenja da bi napravili...ovo? "Priča" je nepostojeća, sa gomilom propusta i rupa pride, uz likove koji su na kraju filma od tri sata na apsolutno istim pozicijama na kojima su bili i na početku, wtf. Cela stvar je kao skupa i luksuzna bojanka od 5-6 listova, i onda na prvom su Džejksali i njegova familija drdnaju vunu po džungli, na drugom zlikovci pokušavaju da im doakaju, na trećem upoznaju morske Navije i karakondžule itd. Zoe Saldana, koja je gotovo nosila prvi deo glumački, ovde skoro u celosti neprimetna, skrajnuta i dozirana na kašičicu, bez osećaja ikakvog jačeg prisustva u filmu.

Sa tehničke strane, mora se priznati da sve izgleda apsolutno fenomenalno, sa daleko više detalja po jedinici prostora i sa opipljivo jačim "fidelitijem" scena. Naviji deluju daleko uverljivije i životnije nego u prvom delu, tela su im nekako realnija sa mišićima i u pokretima, meni su većim delom više izgledali kao pravi glumci sa kompleksnom facijalnom šminkom, nego kao čisti CGI/mocap konstrukti. Takođe, smanjili su doživljaj što se tiče šareniša i intenzivnog kolorita, tako da im sada i koža deluje realnije i zagasitije, od one štrumpf-plave iz keca.

Ljudska mehanizacija i mašinerija apsolutno fantastično dizajnirana i snimljena, meni je to bio i najbolji deo i u prvom delu, ovde su isto odlično odradili, a u skladu sa pomorskom tematikom.

3D nije vredan cimanja, jer, osim scena sa džunglom gde tako nabacaju neko šiblje ispred kamere zbog tog efekta, ili kasnije u par scena sa pomenutom ljuskom tehnikom, u ostatku filma gotovo neprimetan (verovatno zato što su scene prilično dinamične, pa to toliko i ne može da dođe do izražaja).

Zaključak je da je Džejms Kamerunu bolje da nastavi da promoviše raspale Terminator filmove, nego da i dalje siluje ovo unedogled, a već uveliko snimili treći deo i odradili gotovo pola četvrtog, lol. Ovo je na nivou vrhunskog tech-demoa koji se vrti na televizorima u prodavnicama bele tehnike, i ako mu se tako priđe, pruža sasvim zadovoljavajuć nivo zabave (mora se priznati i da je tempo filma odlično izveden, meni je delovalo da traje bar sat vremena kraće od pomenutih tri sata trajanja).
Prvo, moram da kažem da je za mene Avatar uvek bio Ples sa Vukovima u dalekom svemiru i to je jedini minus koji za mene ovaj film ima.Ta američka manipulacija istorijskim i stvarnim događajima.S obzirom da je prethodni Avatar izašao 2009 godine i da je ovaj film imao budžet poslednjeg Thora, zaista ne znam o kakvom silovanju bilo čega pričaš.Ovo je baš film koji iako je skoro ceo CGI ima dušu.Ne valja Marvel, ok, ali šta je sa ovim? Da li je ovo SF film ili nije? Ko god ode ovo da gleda u bioskop, kapiram da zna šta je otišao da gleda.Čitajući komentare o štrumfovima nisam nešto preterano žurio da ga odgledam, ali sam na kraju dobio mnogo više nego što sam očekivao.Što se mene tiče Kamerun je vratio čaroliju u bioskope!U današnje vreme je prava hrabrost napraviti film sa ovakvim porodičnim vrednostima.Valjda je potrebno otići na daleku Pandoru, da bi se pokazala uloga oca u porodici. Iako je prvi avatar u svoje vreme bio kuriozitet u mnogim stvarima, meni je drugi deo mnooogo bolji.Efekti su apsolutno u službi onoga što pokušavaju da prezentuju i toliko suptilni da sve izgleda apsolutno nestvarno.Ako je zbog toga tech demo, onda je tech demo.Sumnjam da ću negde u skorije vreme videti bolji tech demo.Osim možda u sledećem Avataru.Svojim tehnikalijama ni na koji način nije ugrozio ostale aspekte filma.Moja aspolutna topla preporuka svima!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
MladenIsakovic (10.1.2023), player1 (8.1.2023)
Stara 8.1.2023, 17:11   #15702
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Against the Ice (2022)

Ovakvu pricu tesko je docarati u filmu ali nisu los poso odradili, makar je ok za gledanje i steknete koliko toliko neku sliku kolika je muka ziveti u takvim uslovima skoro 3 godine ako zam dobro zapamtio.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2023, 15:25   #15703
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@m1aden
Gledao sam prvi Avatar na velikom platnu sa jos dvoje ljudi i ne secam se da nas je odusevio.
Posle gledanja filma sam na internetu procitao da prica nije originalna nego je pozajmljena iz crtanjca FernGully: The Last Rainforest.
Citat:
Da li je ovo SF film ili nije?
Alien iz 1979e je sf a Avatar je fantasy film (lici mi i na animation) i to mozes da proveris na imdb-u.
Nisam ocekivao da ce poceti da prave strumpfove bez Gargamela.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2023, 17:25   #15704
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

To što se tebi i tvojoj ekipi koja ko zna šta voli, prvi Avatar nije svideo je, složićeš se, krajnje subjektivna stvar.Netflix i Hbo i svi ostali pojedine filmove stavljaju, u najmanju ruku, u diskutabilne kategorije, ne znam zašto to ne bi radio i jedan IMDB.Slažem se da je Avatar fantastika, samo naučna.Čovek je usled manjka resursa na planeti zemlji ili nekog drugog razloga otišao put zvezda da pronađe drugu naseljivu planetu.Ako to nije SF ja onda zaista ne znam šta je SF.Ne znam koja je tačno razlika između Dine i Avatara.Osim što je jedan "ozbiljan" a drugi cartunolik.A Alien iz 1979 godine je klasičan horor iz tog vremena! U svemiru...
Ustalom idi na IMDB na listu Top 50 SF filmova i serija, pa vidi šta je na prvom mestu (do duše lista nema veze s vezom...)
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2023, 17:44   #15705
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Devotion (2022)

Ok, reko napokon eto napokon film o Korejskom ratu pa nek je i o pilotima ali setili su se i tog rata jer o WW II i Vijetnamu ima ih koliko ti volja a sem filmova JK o Korejskom tesko se moze naci made in USA. Iiiii, nista. Film bi trebalo da govori o rasnoj diskriminaciji medjutim nas junak je poprilicno dobro primljen od strane kolega i da tu i tamo neko mu kaze nesto ali za film od preko 2 sata bas mlako. Ispade da film vise govori o belom pilotu, sta znam a rata ima tek par minuta i izgleda super tako da je steta sto film nije o tome nego o prici koja je vec ispricana x puta.
Inace ako neko zna neki holivudski film o Korejskom ratu neka sibne preporuku ovde.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2023, 17:56   #15706
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

M*A*S*H
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
marelli (18.1.2023)
Stara 9.1.2023, 18:55   #15707
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE WORST PERSON IN THE WORLD

https://www.imdb.com/title/tt10370710/



Lepa režija, gluma (mada ne za Zlatnu palmu 2021. koju je odnela glavna glumica), pojedine lepo osmišljene i neuobičajene i bizarne scene za ovakav film, ali u suštini ništa specijalno niti već obrađivano milion puta o curi na pragu 30-ih i njenim ljubavno-životnim jadima.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2023, 19:45   #15708
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@m1aden
Film sam gledao sa dobrim drugarom i njegovom devojkom.
Secam se da je drugar par dana posle toga od otisao da radi u inostranstvo pa mi je krivo sto na bolji nacin nismo iskoristili taj dan npr. odlazak u kafic bi bio bolji izbor od gledanja Avatara.
Mislim da jedan dobar deo ljubitelja sf filmova ne bi stavio Avatar na listu omiljenih filmova jer ne nudi skoro nista novo u tom zanru osim savremenije kompjuterske obrade filmskih scena.
Avatar ce se vise svideti publici koja voli fantaziju/i Spiroua nego klasicne sf filmove a iz aviona se vidi da ga je Dizni namenio mladjoj publici.
Dobri sf filmovi su Soylent Green, Planet of the Apes iz 1968, Blade Runner i slicni filmovi o kojima razmisljas par dana posle gledanja i imas o cemu da pricas sa "ekipom" posle gledanja filma.
Avatar je previse kartunolik pa mi zbog toga vise lici na Chip 'n Dale: Rescue Rangers iz 2022 nego na sf filmove koje volim da gledam.
Ocene na imdb-u mi nista ne znace nista od trentka kada sam saznao da je u vlasnistvu amazon-a.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2023, 12:15   #15709
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Science fiction (or sci-fi) is a film genre that uses speculative, fictional science-based depictions of phenomena that are not fully accepted by mainstream science, such as extraterrestrial lifeforms, spacecraft, robots, cyborgs, interstellar travel, time travel, or other technologies. Science fiction films have often been used to focus on political or social issues, and to explore philosophical issues like the human condition.
Avatar ima skoro sve ovde nabrojano!

Po tvojoj logici It Takes Two nikad nije trebalo da bude igra godine jer nema ozbiljnost jednog Sekira ili The Last of Us...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
ezenkiel (13.1.2023), player1 (10.1.2023)
Stara 10.1.2023, 17:44   #15710
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Exodus: Gods and Kings (2014)

Sir Ridley odavno nije ono sto je bio, ovaj mu je bas prosecan sem sto lepo izgleda nista drugo ne nudi. Nadam se da ce se sa Napoleonom vratiti u formu kao i sa nastavkom Gladijtora.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2023, 18:28   #15711
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@m1aden
Mesas babe i zabe.
Napisao sam da je meni i nekim ljudima koje poznajem Avatar dosadnjikav ali ne mislim samo sa dvoje sa kojima sam gledao film.
Moras da pocnes da postujes tudje misljenje i da ne zapeniš svaki put kada neko pljucne po novim filmovima koje filmska industrija stancuje bez kontrole kvaliteta.
Uglavnom se zalimo na filmove za jednokratnu upotrebu koji se tako zovu jer zaboravis sta si gledao dok ide odjavna spica.
Niko ne kritikuje nove filmove da bi tebe iznervirao.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2023, 21:42   #15712
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Wrath of the Titans (2012)

Ono ni prvi deo ili ti rimejk nije bio nesto posebno ali ovaj je ba los i poprilicno dosadan. Nekako mi je promako te ga nisam pogledao a sad vidim i zasto, verovatno me je trjler odvratio tako da sam ladn mogo da ga preskocim ali eto.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2023, 23:00   #15713
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

EMILY

https://www.imdb.com/title/tt12374656/



Dobar odabir glavne glumice i jedna fantastična scena u početnim taktovima, ali u biti previše razvučena priča u odnosu na ono što ultimativno nudi, pri čemu je zapravo i mešavine fikcije i stvarnih činjenica vezanih za život spisateljice Emilije Bronte, odnosno inspiracija vezanih za njeno jedino delo, Orkanske visove.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2023, 0:04   #15714
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Sea of Trees (2015)

Ozbiljno me razocarao, nekako je lako predpostaviti u kom smeru ide film i kad se ispostavi da je to sto sam i mislio bas mi se nije dopalo. Nekako ne mogu da ga preporucim jer nekome ce se sigurno dopasti ali sem sto se radnja vecinom desava u sumi meni se nista nije dopalo ni dijalog ni gluma a prica ponajmanje.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2023, 14:34   #15715
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
@m1aden
Moras da pocnes da postujes tudje misljenje i da ne zapeniš svaki put kada neko pljucne po novim filmovima koje filmska industrija stancuje bez kontrole kvaliteta.
Ja tvoje mišljenje, ili bilo čije ovde na forumu, moram da poštujem, ali ako se sa njim ne slažem odmah sam zapenio?

Ako nisi razumeo moje poređenje filma sa igrom to nije moj problem, ali Avatara njegovo šarenilo ne čini manje SF filmom.Sviđao se on tebi i tvojim drugarima ili ne.

I dalje mislim da radiš fantastičan posao u delu sa platformskim igrama, nisi me uvredio, niti povredio, ali se prosto ne slažem sa tvojim stavom ovim povodom...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2023, 17:47   #15716
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Under sandet (2015) aka Land of Mine

Ispod peska gomila tenzije, stvarno su dobro uradjene scene napetosti od samog pocetka mada je nekao predvidivo kad ce doci do neke nesrece ali film je vrlo interesantan i vredi ga pogledati. Posle ove rabote ne postoji pritisak na bilo kom radnom mestu.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2023, 22:17   #15717
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Under sandet (2015) aka Land of Mine

Ispod peska gomila tenzije, stvarno su dobro uradjene scene napetosti od samog pocetka mada je nekao predvidivo kad ce doci do neke nesrece ali film je vrlo interesantan i vredi ga pogledati. Posle ove rabote ne postoji pritisak na bilo kom radnom mestu.
Pa samo da razminiravam na radnom mestu, to mi još nedostaje.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2023, 18:31   #15718
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Papillon (2017)

Ne nudi nista vise od originala sem sto je snimak puno bolji ali McQueen i Hoffman vs Hunnam i Malek tu je sve jasno.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2023, 22:07   #15719
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

WHITE NOISE

https://www.imdb.com/title/tt6160448/?ref_=nv_sr_srsg_0



Nije uopšte loše, ako mu se priđe na odgovarajuć način, sa prvom trećinom koja neuspešno pokušava da kopira Spilberga iz 80-ih po pitanju dinamike i dijaloga između likova (što se na kraju svelo na nešto što liči na prvo uvežbavanje glumaca pre početka rada kamera), drugom koja Spilberga kopira na sve prave i fantastične načine (vezane za evakuaciju zbog "akcidenta"), i poslednja koja je sasvim pristojna bračna introspekcija odnosa u svetlu sveprisutnog straha od smrti, kao lajtmotiva cele stvari.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2023, 22:56   #15720
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Escape from Pretoria (2020)

Zanimljiva prica i bas me interesuje joliko je istina od svega sto sam video, film drzi paznju uz solidnu glumu cele ekipe. Korektno.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
PinociO (13.1.2023), ZoNi (13.1.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com