Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.8.2010, 21:26   #41
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Dijego, ne brini, stići ću vas već nekako.
Ma polako, nisam je ni ja presh'o A i imam neke veze, 'cu da produzim etapu ako treba

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
a čujem da je Ketchua baš bio ljut u opisivanju dotičnog
ono ljut? ja ocekivao bice spektakla od pljuvacine, seo uz kokice i krekere i coke, a njemu jos na kraju dobra gluma, prica... pih!

nego jel se "zaglavio" neko - nije sramota zaglaviti se nego gledati resenje pre nego sto pitas na playthroughu
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2010, 21:55   #42
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Zoki, ni ja, ni Diego cini mi se, nijesmo izgurali igru do kraja, tako da nema razloga za strah od diskriminacije Uhvatih neki mrcni wireless, zaglavih na Zabljaku danas... ali dovoljno dobar net da ovo sve iscitam...

Malo hyper-masculine energije sa planinchine:

http://www.youtube.com/watch?v=C3icBcr1_Tw

getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 1:04   #43
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
zaglavih na Zabljaku danas
pa ti ga "pichish" uzivo

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zabljak.jpg
Viđeno:	28 puta
Veličina:	58,3 KB
ID:	35745 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	01.jpg
Viđeno:	25 puta
Veličina:	100,9 KB
ID:	35748

da neces i da
Spoiler za akrobacija:
"preskachesh" jezero?

Poslednja ispravka: dijego_ (12.8.2010 u 1:18)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Oggy (20.8.2010)
Stara 12.8.2010, 15:18   #44
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Ima jos punih 8 sati do kraja prve etape tako da jos uvek nije kasno ako zelite i razmisljate da se prikljucite

Da bih pomogao onima koji danas mozda rese da krenu u "trku" a zeleli bi neke smernice u vezi sa prvih chapterom, evo nekih prilicno skracenih saveta iako naravno prvo probajte da "otkrijete" sve to sami u igri. Ako pak nemate vremena, onda otvorite deo koji hocete.

Spoiler za Pocetak i generalni saveti:
Ako vec niste ustanovili, drzanje levog klika na nekom objektu poziva akcije u vezi sa njim a desni otvara Sedvikov prtljag. To je uglavnom i ono najvaznije sto treba da znate za igranje, uz ono sto postaje bitno cim se na drugom ekranu docepate Spota, a to je "skrol" koji viri gore desno i otkriva se kad pridjete misem - opcije za menjanje oblika vaseg ljubimca. Takodje, ne treba napominjati da treba da pricate sa svima i pokupite sve sto nije "zakucano" jer ce vam sigurno dobro doci kad-tad. Ako sumnjate da ste nesto propustili na ekranu, kliknite Space da vidite sta je sve "interaktivno".


Spoiler za Kako uci u shumu:
Treba vam mapa i kompas. Ben je mapu sakrio u sporet. Spot ce vam pomoci da dodjete do Benovog kovcega u sporetu u kojoj je mapa nakon sto ga ubacite kroz polomljenu cev, a kljuc za kovceg se nalazi u ustima medveda na podu.


Spoiler za Kako da ulovim ribu?:
Pokupite stab pored Bobija i iskombinujte ga sa mrezom iz dedine prikolice. Onda ostaje samo da pecate.


Spoiler za Kako da udjem kod Shane?:
Zaobidjite vrata sa leve strane pa prodjite kroz njih otpozadi.


Spoiler za Kako da namestim sat kod Shane?:
Kamenje ce vam reci da se Shana pojavljuje u pola 13, pa namestite i sat na ovo vreme. Riblju kost iskoristite kao malu kazaljku. Posle toga se osvetljava smotuljak na kome pise "Do a sleeping giant a favor". Cedulja sa Sedvikovim duznostima ce vam pomoci u ovome. Giant je ustvari Bruno, pa namestite sat na 12:15 odnosno vreme Brunovog kupanja. Sledece zagonetka je "The colors comes back into the world". To bi trebalo da bude jutro pa stavite na 5:30 kada po cedulji Sedvik gleda izlazak sunca.


Spoiler za Kako da dodjem do ostrva?:
Treba vam improvizovani top i padobran da biste odradili "Human cannonball" tacku sa postera u vasoj prikolici. Top ce da bude vrh drveta a padobran dedine pantalone. Takodje vam treba i "chep" a to je Benov sesir, koji cete usput morati i da skamenite prahom dobijenim od Kamenja. Da biste uzeli pantalone, treba da skrenete paznju Benu, odnosno da ga uplasite, i to napravljenim Azgilom. Ako ste pribavili sve sto vam treba - dvoglava kornjaca, dedina proteza i kandza, potrebno je samo iskombinovati, odnosno zalepiti sve to smolom sa drveta koju prvo treba sipati u tanjir - tanjir sa totema koji uzimate bacanjem "okruglog" Spota na njega. Da bi ste se popeli na vrh drveta treba da iskopate rupu ispod kamena sa desne strane drveta, i da prodjete kroz tunel do vrha. Ostaje jos samo da napravite eksploziju. Bombe stavite ispod rupe koje treba da zapalite "vatrenim" Spotom. Da bi Spot dobio i vatrene mogucnosti treba ga zapaliti letecim "fire dragon" insektima. Njih cete namamiti jajetom koje ste dobili od male zivotinje na litici u zamenu za Benovu lopticu koju je ispustio kad se uplasio. Jaje stavite u fenjer pored Bruna. Ostaje jos samo fitilj za bombe - "zapalite" Spotom paukovu mrezu u sumi iza totema, a onda "debelog" Spota pokazite cudovistu u pecini. Pokupite konopac, umocite ga u dedinu supu od petroleja i dobili ste fitilj, koji palite Spotom. Zachepite vrh drveta Benovim okamenjenim sesirom i sedite na njega.

Poslednja ispravka: dijego_ (12.8.2010 u 16:01)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 17:39   #45
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom [Playthrough #4] - The Whispered World

Juhuuu, evo i mene! Nisam bila sigurna da ću na vreme nabaviti igru (pošto mi je u poslednje vreme strogo zabranjeno korišćenje glagola kupiti (može dobiti, nabaviti i sl. ali kupiti nikako)). Dakle, igru sam nabavila na vreme. Problem je što ne mogu da vas pratim, jer se vi igrate tokom noći, a ja se u to vreme odmaram kao Bruno. Moram da priznam da sam od igranja bubašvabe uspela da se zabavim samo uz Keepsake i od tada sam imala previše obaveza, a malo slobodnog vremena.
Dijego svaka čast na izboru igre. Uz ovu igru se upravo vraćam u normalu. Igra je naravno prelepa, zanimljiva i do sada ne previše teška. Počela sam sa igrom sinoć, i posle par sati igranja stigla sam do:
Spoiler za Bena:
zagonetke u vidu razgovora sa hrabrim kukavicom Benom, koji me nervira od početka igre. U ovakvim situacijama poželim da u igru ubacim malo akcije, da navučem boksersku rukavicu i da ga samo malo zveknem . Za razliku od Bena, razgovor sa kamenjem je pun pogodak u igri.

Znam da kaskam za vama, ali nema veze, nastavljam sa igrom večeras.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku snežana stanković na korisnoj poruci:
dijego_ (12.8.2010), zoran845 (12.8.2010)
Stara 12.8.2010, 18:56   #46
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Juhuuu, evo i mene!

Disi bre, Snežo?!? Nema te ko Srba u Dalmaciji (na moru, a i onako) .
Mnogo mi je drago što si i ti tu , odmah su pali interesantni komentari :
Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
U ovakvim situacijama poželim da u igru ubacim malo akcije, da navučem boksersku rukavicu i da ga samo malo zveknem . Za razliku od Bena, razgovor sa kamenjem je pun pogodak u igri.


Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Znam da kaskam za vama, ali nema veze, nastavljam sa igrom večeras.
Ne zaostaješ mnogo: samo ti i ja smo "prvaci", pa kaskaš samo za mnom . Ja ću malo da te sačekam, premda me igra stalno mami da nastavim. Odlična je.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
snežana stanković (15.8.2010)
Stara 12.8.2010, 19:59   #47
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ja ću malo da te sačekam, premda me igra stalno mami da nastavim. Odlična je.
...i na kraju neko napishe ovo:

http://www.sk.rs/2010/06/siop06.html

getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 22:16   #48
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Ne treba pridavati prevelik značaj onome što dugi kažu (ma ko da su) - bitno je šta čovek sam oseti kad je u pitanju bilo šta, pa i neka igra.

Vidim da si stavio onog smajlija što veli "Pobogu!", verovatno ti se nije dopalo šta je A.D. imao da kaže povodom TWW. Ne mogu to da prokomentarišem jer:
1. Nisam još prešao celu avanturu (ono citirano je samo moje trenutno mišljenje, na osnovu - verovatno - manje od 25% cele stvari).
2. Nisam pročitao Dinićevu kritiku, a i ne nameravam jer nemam vremena a ni običaj da čitam o igrama koje nisam prešao ako su autori recenzija ljudi koje ne poznajem (tačnije: ljudi čije preferencije ne znam). Ako želim da se (ovlaš) informišem o nekom naslovu (mahom starijem, jer me takvi više interesuju), odem na ovu stranu jer tu pišu osobe čiji ukus znam (i cenim) pa mogu (otprilike, svakako, nema tu ništa egzaktno) da vidim o čemu se radi. Naravno, tu je i ovaj forum i neki meni dragi ljudi čije mi mišljenje uvek predstavlja dobar putokaz (iako najčešće ne čitam šta imaju da kažu o supernovim avanturama - ne volim спојлере).

Konačnu (ličnu i neobavezujuću) ocenu TWW-a ću moći da kažem tek pošto proživim celu pustolovinu pa potom staložim utiske. Ma koliko da mi se igra već sada dopada.

Poslednja ispravka: zoran845 (12.8.2010 u 22:24)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 0:03   #49
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Tog dana postignut je dogovor sa proizvodjacima mleka, procurio je novi album "Iron Maidena", Pjanovicu je skinut ban i zavrsila se prva etapa playthrougha. (or is it?)


Ako ste vec "preleteli" preko prvog chaptera verovatno znate da su neke stvari jasnije, a one sto su bile tajanstvene jos tajanstvenije. Shana, Kalida, Korona, Chaski, Asgili... previse za klovna, pogotovu potistenog kao sto je Sedvik kad je neshvacen i u svojoj skromnoj cirkuskoj porodici kod svojih najblizih koje ime - brata i dede. Ajde dobro, deda jeste da ga mesha sa Benom ali je puniji pricha i od ujka Alberta pa mu se da progledati kroz prste. Ali, ako nije bilo sanse da pronadjem prave reci da opisem iritantno dosadnog Bena, nekom drugom je to uspelo iz prve:

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
U ovakvim situacijama poželim da u igru ubacim malo akcije, da navučem boksersku rukavicu i da ga samo malo zveknem
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ben i ja.jpg
Viđeno:	14 puta
Veličina:	50,8 KB
ID:	35793

Barem mu Ben nece zvocati nad glavom neko vreme sad kad se upustio u avanturu. Za pocetak, treba da nadje i Probudi Kalidu.


Sledece poglavlje, odnosno etapa trajace 3 dana, ili nesto manje - do nedelje u 8, iz nekoliko razloga - da bi oni koji su malo kasnije poceli sa prvim chapterom mogli to da nadomeste, zato sto se do daljnjeg ukida nocno igranje, kao i da bi Forest preshao Alter Ega.

Ako ste pozurili kao pojedinci, pa vec cekate i treci chapter, opustite se i eventualno predjite ponovo neke zagonetke koje ste "preskocili".

Poslednja ispravka: dijego_ (13.8.2010 u 18:51)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 0:27   #50
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Sledece poglavlje, odnosno etapa trajace 3 dana...
Spoiler za dopunu:
... od čega će vam (ako se vodite logikom i ne pokušavate nasumično da koristite sve što vam je u vreći) dva dana trebati da dovatite dedine gaće (ono, bre, što u igri zovu панталунс ).

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Ako ste požurili kao pojedinci, pa već čekate i treći chapter, opustite se i eventualno pređite ponovo neke zagonetke koje ste "preskočili".
Ja ću (kao Pojedinac ) da igram jednu igru koju sam taman počeo kad si predložio ovu zarazu. Koju? To je tajna .

P.S. Uvatila me "Šaptomanija" , pa sam ovo turio za "tapet od monitora":
Spoiler za desktop:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	desktop_full.jpg
Viđeno:	28 puta
Veličina:	96,6 KB
ID:	35768

P.P.S. Evo dokle sam dogurao:
Spoiler za dosta za noćas:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	topionicarski_basen_bor_2.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	54,9 KB
ID:	35769
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 0:53   #51
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Zanima me vase misljenje u vezi zagonetke sa

Spoiler za dakle, zagonetke sa:
razgovorom sa Kamenjem (znao sam kome ce da se svide ). Ono sto me zanima - da li ste dok ste ih ubedjivali da niste "greenhorn" odgovarali napamet ili ste znali odgovore - zato sto sam ja ubadao prvi put jer nisam bas bio siguran za sve odgovore, i iako je zanimljiva zagonetka mozda bi bilo jos bolje da su autori onemogucili nasumicno odgovaranje koje ce dovesti do odgovora kad-tad nego da recimo treba nekako da se upise. Ovo je isto poput razgovora sa Benom u vezi toga cega se plasi, i naravno u oba slucaja vi mozete logicno da resite ali postoji mogucnost da unapred datim odgovorima olako predjete preko zagonetke onako kao getawayblues sa Benom ili ja sa Kamenjem.

Dakle, da li bi u tom slucaju igra bila mnogo teza ili kako da autori pomire tezinu sa funkcionalnoscu?

Primer cedulje sa resavanjem zagonetke sa satom mi je odlican primer kako se lepo resava zagonetka u igri koja vas tera i da razmisljate o "game worldu" iako i ovde postoji mogucnost da slucajno ubodete vreme. Recimo, kada sam procitao prvi put: "Do a sleeping giant a favor." prvo sam poceo onako slobodno da razmisljam jer sam totalno zaboravio na cedulju, i povezao da bi giant mogao da bude Bruno, i cak se vratio do njega da vidim sta mogu da uradim, da ga pomazim, nahranim... Posle kad sam izvadio cedulju bilo je


Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ja ću (kao Pojedinac ) da igram jednu igru koju sam taman počeo kad si predložio ovu zarazu. Koju? To je tajna
Don't tell me... Alter Ego?

ili
Spoiler za mozda:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	desktop_full1.jpg
Viđeno:	28 puta
Veličina:	81,8 KB
ID:	35779 Elementary.

Poslednja ispravka: dijego_ (13.8.2010 u 1:33)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 2:16   #52
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Neće da radi... Koči, potpuno je neigrivo. Prvo sam mislio da je do firewalla, ali nije, posle sam prčkao po Compatibility opcijama, neće opet... Probaću sutra da reinstaliram, pa ako ne radi ni tad... adio plejtru.
Da li je još neko imao sličan problem?
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 2:32   #53
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Uspevas da udjes u igru pa ti koci?

Ili prilikom introa i ucitavanja pocetnog menija?
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 4:11   #54
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Kada se otvori glavni meni kursor je nenormalno spor i treba mu vremena da se pokrene. Isto i kada počnem da igram. Takođe, ne otvara mi se meni za interakciju sa objektima, samo mogu da prošetam lika po sobi...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 10:45   #55
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Neće da radi... Koči, potpuno je neigrivo.

Kada se otvori glavni meni kursor je nenormalno spor i treba mu vremena da se pokrene. Isto i kada počnem da igram. Takođe, ne otvara mi se meni za interakciju sa objektima, samo mogu da prošetam lika po sobi...

Sećam se da si tu skoro negde rekao da imaš dosta nov i dobar kompjuter. Kako se ja bez problema (ako se ne računa - u sekundama - malo duže prebacivanje iz prizora u prizor & učitavanje sačuvanih pozicija) igram pomoću ovoga, pretpostavljam da je kod tebe u pitanju neadekvatan operativni sistem (Vista?!? ). Po onom što ti piše u profilu laički bih rekao da nije da nemaš dovoljno RAM-a ili da su ti procesor i grafička kartica slabiji od mojih (ja čak nemam ni grafičku karticu, nego integrisanu grafiku ). Instaliraj (Last! ) XP (kao ja) i nema glava da te boli.

P.S. Moj laptop je toliko slab da čak i S&M (iz 2006. godine!) seckaju , a TWW sasvim zadovoljavajuće radi.
P.P.S. Ti koristiš onaj jači kompjuter od dva opisana u svom profilu, je l' da?

Poslednja ispravka: zoran845 (13.8.2010 u 10:54)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 12:05   #56
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Ako vec koristis Windows 7, onda probaj ovo:

Desni klik na The Whispered World ikonicu
Klik na properties
Klik na "compatibility"
Cekiraj "disable visual themes" i "disable desktop composition"
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 12:36   #57
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
P.S. Uvatila me "Šaptomanija" , pa sam ovo turio za "tapet od monitora":
A šta ti je ono The Whispered World u Notepadu? Da nije... walkthrough
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Spoiler za dakle, zagonetke sa:
razgovorom sa Kamenjem (znao sam kome ce da se svide ). Ono sto me zanima - da li ste dok ste ih ubedjivali da niste "greenhorn" odgovarali napamet ili ste znali odgovore - zato sto sam ja ubadao prvi put jer nisam bas bio siguran za sve odgovore, i iako je zanimljiva zagonetka mozda bi bilo jos bolje da su autori onemogucili nasumicno odgovaranje koje ce dovesti do odgovora kad-tad nego da recimo treba nekako da se upise. Ovo je isto poput razgovora sa Benom u vezi toga cega se plasi, i naravno u oba slucaja vi mozete logicno da resite ali postoji mogucnost da unapred datim odgovorima olako predjete preko zagonetke onako kao getawayblues sa Benom ili ja sa Kamenjem.

Dakle, da li bi u tom slucaju igra bila mnogo teza ili kako da autori pomire tezinu sa funkcionalnoscu?
Spoiler za Moje mišljenje:
Nema veže što je teško ako je logično. U Awakenedu je to dobro odrađeno i uglavnom logično, samo je l' se meni čini ili ne možeš da gledaš u dnevnik/beleške? To je nedopustivo.

A ja sam zagonetku sa Kamenjem rešio isto kao i ti, koji je uopšte pravilan način, tj. gde saznaješ to što te oni pitaju?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 13:18   #58
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke

Sećam se da si tu skoro negde rekao da imaš dosta nov i dobar kompjuter. Kako se ja bez problema (ako se ne računa - u sekundama - malo duže prebacivanje iz prizora u prizor & učitavanje sačuvanih pozicija) igram pomoću ovoga, pretpostavljam da je kod tebe u pitanju neadekvatan operativni sistem (Vista?!? ). Po onom što ti piše u profilu laički bih rekao da nije da nemaš dovoljno RAM-a ili da su ti procesor i grafička kartica slabiji od mojih (ja čak nemam ni grafičku karticu, nego integrisanu grafiku ). Instaliraj (Last! ) XP (kao ja) i nema glava da te boli.

P.S. Moj laptop je toliko slab da čak i S&M (iz 2006. godine!) seckaju , a TWW sasvim zadovoljavajuće radi.
P.P.S. Ti koristiš onaj jači kompjuter od dva opisana u svom profilu, je l' da?
Da, koristim jaču konfiguraciju. Mislim da je problem u Windowsu7, moraću da odvojim jednu particiju za XP.
P.S. Imao sam LastXP pre sedmice, instalirao sam ga na nagovor jednog drugara, ali mi se nešto nije svideo. Ima milion nepotrebnih programa, a nema standardnu windows temu...
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Ako vec koristis Windows 7, onda probaj ovo:

Desni klik na The Whispered World ikonicu
Klik na properties
Klik na "compatibility"
Cekiraj "disable visual themes" i "disable desktop composition"
Probao sam sve - i dalje koči. Sad kad sam stavio Vista compatible radi interakcioni meni, ali je mnogo sporo...

Ništa, igrajte vi, stići ću vas ovih dana.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 13:58   #59
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
A šta ti je ono The Whispered World u Notepadu? Da nije... walkthrough
Hehe, prljavi читеру (citirano se u psihologiji zove "projektovanje")! Nije to воктру, to je dnevnik pređenog koji uvek pravim kad igram neku avanturu. Pošto znam da mi ne veruješ, a i da mi veruješ ima da umreš od radoznalosti , na ti:

Spoiler za intimni dnevnik:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	intima.jpg
Viđeno:	35 puta
Veličina:	18,5 KB
ID:	35782

P.S. Uvek zapisujem o čemu se u sačuvanoj poziciji radi i TXT fajl u kome su opisi pohranjeni čuvam sa saves. Da se nađe.


Spoiler za jedno pitanje za one koji su prešli drugo poglavlje:
Mogu li one kraljice da se trpe na ploči (da li mogu sve da se stave na šahovsku tablu kako traži Mulahaj) ili ta zagonetka ima neko iščašeno rešenje? Ne tražim nagoveštaje kako se zagonetka rešava, nego samo odgovor na prethodno pitanje (a) mogu b) ne mogu)!
EDIT: Ne treba pomoć za šah, rešio sam!

Poslednja ispravka: zoran845 (13.8.2010 u 14:32)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 14:21   #60
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Ja jutros navalih na drugi chapter... I fino ide, bez pomagala, sa nekim minimumom mozgolomljenja, bez nasumicnog pokusavanja iz inventara... God, I love this game!


Spoiler za Malo spoilujemo za ovu sekciju...:
Stigoh do Mulachai-ja, tockovi su pravilno postavljeni (Hell, prvo sam polusao da im prokljuvim raspored po notama na onom papiru, a onda ipak krenuh geometrijski da ih slazem)... Zamjerka? Malo tamni ekrani, pa su se neki objekti slabo vidjeli - konopac, ekser, mishija rupa na primjer... Ali space definitivno resava sve probleme. Previse ga koristim, majku mu... Koristenje Spota u ovoj sekciji igre vise nego logicno... Bando i Rubben su sjajni. Ishchasheni u nekom The Longest Journey fazonu.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
The Whispered World getawayblues Avanturističke igre 66 7.5.2014 18:30
Forsaken World online! N.K.P.D. MMORPG igre 715 9.2.2012 21:43
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
WTS World CCN 4.17 Freelancer Mod loki Mrežne igre 0 17.6.2008 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com