Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2010, 13:22   #81
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Pozdrav i tebi, Vojo! Drago mi je da nastavljaš svetle tradicije svoje porodice.
Spoiler za Tradicija:
Mislim da su pantalone moga dede izdržale ubadanje nožem, spasle život jednom kralju, preživele rat, i eventualno spasile svet .
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2010, 14:01   #82
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Ja sam počeo da igram tek danas, uporedo sa Amerzone . Evo šta mislim o igri (do sad): dražesne pozadine, genijalna uvodna melodija, arhaični i slabo funkcionalni interfejs (da držim ltm dok se ne pojavi meni, sa koga biram šta ću? Pfff, so eighties ), i glas glavnog junaka koji direktno udara kafenom kašičicom u svaki nerv u mom telu. Kašičica nije obična, već je noćima ručno šiljena u samici od strane Krezubog Džoa, osuđenog na dve doživotne, nakon čega je dodatno ugrejana na primusu i umočena u izlučevine neke otrovne južnoameričke žabe. Kakva crna unjkavost, ono je čisto nasilje, a ne unjkavost. Skidam dodatnih 30 poena Dinićevom opisu, a njemu beležim recku zbog nepotrebne velikodušnosti.

Što se same igre tiče, za sada je pomalo dosadna, ali ionako su sve takve u zadnjih desetak godina. Neka me igra u daljem toku ispravi ako grešim .
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2010, 14:26   #83
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
... i glas glavnog junaka ... Kakva crna unjkavost, ono je čisto nasilje, a ne unjkavost.
Pošto si neiskusan u podešavanjima postavaka/postavki igre , evo ti step-by-step uputstvo (u slikama i u bojama ) za eliminisanje "zašiljene, nazubljne i u halucinogeni otrov umočene kašičice koja ti dobuje po ganglijama" :

Spoiler za antiunjkavomicin:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	jen.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	26,6 KB
ID:	35807 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	dva.jpg
Viđeno:	11 puta
Veličina:	22,8 KB
ID:	35808 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	tri.jpg
Viđeno:	11 puta
Veličina:	22,0 KB
ID:	35809
A ima još dva (pomalo radikalna) rešenja:
Spoiler za još dva rešenja:
1) Izbrišeš tačkicu iz kružića tamo gde piše Voices.
2) Zafrkneš i Sed(ž)vika i Dedu Eustahija i Daleko im Lepu Zemlju i nastaviš sa "Amerzoneom".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2010, 16:09   #84
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Imam i ja sličan problem. Pokušaću da ti objasnim šta da radiš. Kada startuješ igru, i kada ti se očita ceo loading, odmah, ali odmah pritisni esc. Ako samo malo zakasnim javlja mi se problem tokom igre, ne vidim Sedvika ili kao i ti ne mogu da otvorim meni za interakciju sa objektima. Objašnjenje je malo nestručno ali nadam se da će ti pomoći.
Kasnije se javljam sa utiscima iz drugog dela igre.
Hvala Snežo, ali rešio sam problem. Bilo je potrebno samo da apdejtujem drajvere za grafičku, sad šljaka k'o ludo.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2010, 17:02   #85
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Likovi su super odrađeni pogotovo Sadwick.
I meni je Sadwickov dizajn sjajan - zanimljivo da je Hullen totalno promenio dizajn u kasnijem razvoju igre, kad je projekat od Bad Braina otkupio Daedalic. Pogotovu njegov "in-game" profil ima nekako neophodnu dubinu da docara zamisao "melanholicnog klovna", koja se razlikuje ne samo od prvobitne Sedvikove verzije vec pomalo i od cover-a, postera pa i donekle od medjuanimacija.

Takodje, treba obratiti paznju na mimiku koju Sedvik obavlja sa vremena na vreme, poput cudjenja, ljutnje, pa i nekog "zlog" ili "cinicnog" podsmeha ili dosade (kao npr. kad ga ostavite neko vreme na ekranu) i koja je isto fino uradjena.


Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Mislim da Sadwick ima baš lep smisao za humor
Meni se cini kao da su autori u pocetku malo rezervisano davali Sedviku i humoristicku ulogu, koja kad dodje na red nije losa uopste - blenuo sam u ekran i cerekao od iznenadjenja kada se Sadwick totalno neocekivano vratio na ekran cirkusa nakon sto su ga Ben i deda ogovarali i rekao - "Mrzim vas. Obojicu. Eto, samo sam to hteo da skinem sa dushe" i vratio se u shumu Ali kasnije su se oslobodili i negde od druge polovine 2. Chaptera kao da Sadwick dobija jos vise ovu notu.

Spoiler za zagonetka u prvom chapteru:
Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Nisam imao većih poteškoća u prelaženju, sem da otkinem onu činuju sa totema
Mislim da je zagonetka sa totemom svima bila malo teza, znam da sam se tu mozda i najvise zaglavio u prvom delu, a mozda i zato sto jos nisi naviknut na Spotove mogucnosti, odnosno ja sam prvo "uvrteo" u glavu da je "debeli" Spot "prazan", kao balon, ali ustvari je tezak jer si ga uostalom i napio vodom na pocetku da bi uopste dobio taj oblik.



Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Zagonetke su odlično smišljene i korišćenje gusenice u njihovom rešavanju daju poseban šmek igri.
Da, a poseban draz mi je sto nisi dobio na gotovo sve oblike Spota, nego ih usput i resavanjem zagonetki dobijas.

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
arhaični i slabo funkcionalni interfejs (da držim ltm dok se ne pojavi meni, sa koga biram šta ću? Pfff, so eighties )
Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Ali imam problema kad hoću da pokupim predmet, osmotrim ga (i eventualno popričam sa njim ) jer mora da se drži levi klik da bi se selektovale pomenute opcije i to jako zamara.
I meni je doslo da pozelim da igra omogucava da samo kliknes, i da se pojavi meni sa opcijama bez potrebe da se drzi, ali ne mislim da bi svaka avantura trebalo bezpogovorno da ima samo ekstra "pametan" kursor bez biranja opcije jer uproscavanje u tom smislu vodi uproscavanju u drugom - svetlo narandzasta boja hot-spota za osobu sa kojom nemate vise nista da pricate, purpurno-severno-atlantska nijansa sijankaste za predmet koji jos niste pokupili... Jos jedna zamerka mi je sto se Sedvik ne krece, tj. ne nastavlja kretnju do PRETHODNO kliknutog polozaja NAKON sto otvorim vrecu sa inventarom, odnosno onda se ukopa u zemlju, jer volim da ga posaljem na drugi kraj ekrana ako treba pa da rovarim po vreci i gledam sta ima dok on hoda.

Spoiler za za one koji su PRESHLI 2. Chapter:
Dakle, otvorite samo ako ste presli 2. Chapter"
Spoiler za spoiler:
I, kako vam se chini Teri Pracetovski obrt? Znao sam da je nesto "fishy" u vezi Kalide al' nisam bas ovo ocekivao - i nije lose uopste, lepo se nadomescuje fantazijom, pa cak i humorom na melanholicno i banalno ostrvo sa Rubenom, fabrikom koja ne radi i sl.

Ja sam izmedju ostalog mislio da je i - zemljotres, pa se zato Ruben boji da se Kalida ne "probudi"

Poslednja ispravka: dijego_ (14.8.2010 u 17:56)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2010, 18:33   #86
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Meni se cini kao da su autori u pocetku malo rezervisano davali Sedviku i humoristicku ulogu, koja kad dodje na red nije losa uopste - blenuo sam u ekran i cerekao od iznenadjenja kada se Sadwick totalno neocekivano vratio na ekran cirkusa nakon sto su ga Ben i deda ogovarali i rekao - "Mrzim vas. Obojicu. Eto, samo sam to hteo da skinem sa dushe" i vratio se u shumu Ali kasnije su se oslobodili i negde od druge polovine 2. Chaptera kao da Sadwick dobija jos vise ovu notu.
Ja to nisam primetio dok sam igrao, ali verovatno si u pravu. Ima smisla i izgleda mi kao da je to namerno jer je ovo ipak "coming of age" priča, Sadwick se razvija uporedo sa njom.
Citat:
Spoiler za za one koji su PRESHLI 2. Chapter:
Dakle, otvorite samo ako ste presli 2. Chapter"
Spoiler za spoiler:
I, kako vam se chini Teri Pracetovski obrt? Znao sam da je nesto "fishy" u vezi Kalide al' nisam bas ovo ocekivao - i nije lose uopste, lepo se nadomescuje fantazijom, pa cak i humorom na melanholicno i banalno ostrvo sa Rubenom, fabrikom koja ne radi i sl.
Spoiler za Kliše:
Pih, kliše. Ja sam provalio odmah posle prvog razgovora sa Rubenom, kao što sam provalio i kraj igre negde na polovini zadnjeg poglavlja (mada sam sumnjao mnogo pre toga).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 0:09   #87
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za zagonetke u drugom chapteru:
Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Etapa 2.
Zagonetke su ovde najteže u celoj igri (najteže ili najapusrdnije teško je reći ). Da vežem onom krokodilskom kučetu pantalone oko usta da ne bi lajao, i da te iste pantalone pokupim "mišem" ne bi mi palo ni na kraj pameti, šah sam odigrao prilično lako. Takođe da moram prvo da pogledam u mišiju rupu da bi mi on rekao da tu živi miš je apsurdno.
I ja sam sa ovime imao puno problema, ali mislim da je apsurdno prava rec, ali u onom Lucasovom smislu koji ipak garantuje da se ne moze reci i da su - glupe Takodje, ono sto je uvek dobrodoslo je kada ti igra da neki nagovestaj kada radis nesto "pogresno" a sto bi u "real-life" i moglo da prodje, a Whispered World bar ima te komentare za pogresne radnje gde se provuce i poneki hint i zasto "ne moze" da se uradi tako. Mada, i dalje mi nije jasno da je mis toliko rastegljiv da dovati vise od jednih merdevina

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Ptičice sam otpevao ne znam ni ja kako.
Hehe, ja sam prvo mislio da cu pesmu "Yakija" sa cedulje morati da odsviram preko trube, ili nekako po sluhu. U sustini, zagonetka nije teska samo zahteva da se poveze da svaka nota odgovara jednoj ptici, pa je tako ona najvisha nota ustvari najvisha ptica itd... pa su autori mozda mogli da je urade i malo komplikovanijom - mada, iskupljuju se ubrzo.


dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 12:21   #88
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Imate jos dovoljno vremena za Budjenje Kalide. Evo i hintova ukoliko zelite da pogledate neki od njih:

Spoiler za 2. chapter:
Spoiler za Kako da pozvonim zvono?:
Treba da zakacite konopac na zvono. Medjutim, sam konopac nije dovoljan vec vam treba i nesto cime ce se ucvrstiti kada ga zabacite. To ce da bude zub iz Bandove kolibe koji cete da vezete za konopac sa mosta. Konopac cete pokupiti tako sto cete ga preseci kamenom koji ste pokupili na podu fabrike. Sada tako dobijeno "laso" zabacite na zvono.


Spoiler za Cime da otpusim trubu?:
Neko druge moze da je otpusi za vas. Spot, na primer. Koji oblik Spota je najprikladniji za ovako nesto, tj. koji ima najveci kapacitet pluca? Promenite Spota u "napumpani" oblik i upotrebite ga na trubi.


Spoiler za Kako dohvatiti dedine pantalone?:
Ova famozna zagonetka zahteva nekoliko stvari da se urade. Prvo, da otpusite trubu kao sto je napomenuto cime pantalone odletaju ispod zida. Zatim, treba da ulovite misa u Bandovoj kolibi. Prvo treba pozvoniti zvono da bi Bando napustio kolibu i pokupiti carapu koju je ostavio na mestu gde je sedeo. Zatvorite vrata od kolibe, i spazite misju rupu. Lupnite na rupu rukom da bi se mis pojavio na ulazu rupe. Onda iskoristite carapu na njemu. Misa najzad iskoristite da vam dovati dedine pantalone.


Spoiler za Kako da fabrika proradi?:
Udjite zaobilaznim putem u Rubenovu sobu tako sto cete postaviti merdevine na prozor i uci kroz njega. Stavite dedine pantalone preko krokodila kako bi ga onemogucili da "laje" i popnite se na sprat. Uzmite jedan biser, a potom izadjite "regularnim" putem, kroz vrata da bi se Ruben probudio i spazio da mu fali biser. Onda ce narediti Bandu da ovaj pokrene fabriku, samo sto jos treba da date Bandu lopatu.


Spoiler za Kako pokrenuti mehanizam i otvoriti vrata u sobi sa tockicima?:
Prvo treba da napravite zupcanik od dva polomljena dela koja ste skupili. Stavite ih oba u stegu desno, a onda iskoristite vatrenog Spota da ih "zavari". Zatim zupcanik stavite na mehanizam. Sada jednostavno treba da rasporedite tockove tako da svaki pokrene sledeceg, a prvo pomerite rucku sa leve strane da bi se tockovi vrteli uopste. Kada napravite dobitni "most" od tockova sa leve na desnu stranu otvorice se vrata.


Spoiler za Kako da resim sahovski problem?:
Jednostavno, pokusajte sami neko vreme, znajuci da svaka dama treba da ima samo svoju horizontalnu liniju (A, B, C...) i svoju kolonu (1, 2, 3...). Onda gledajte da ih rasporedite obracajuci posebno paznju na to kako dame "biju" po dijegonali. Dobar start i taktika je praviti "poteze skakacha" odnosno da dame jede susednu damu ako bi se kretale kao skakach.


Spoiler za Pronaci Yakije:
Jedan je pored Mulakajeve kolibe i bezi kad mu pridjete, uz dva mesta na koja izvire. "Zapushite" jedno od ta dva mesta. Stavite "debelog" spota na bure kako Yaki ne bi mogao da "izroni" na njega. Yaki se potom seli na drveni znak. Neutralisite i ovo mesto, tako sto cete sekirom iseci znak. Potom se Yaki seli u shumu.

Drugi Yaki je negde u Rubenovoj kuci, na spratu. Udjite ponovo kroz prozor, preko merdevina i idite na sprat. Nesto cvili oko kreveta, pa je moguce da je to Yaki. Tacno ispred kreveta je ekser zakucan u pod, pa stavite na njega svecu iz Mulakajeve kolibe. Zapalite je zapaljenim Spotom cime ce ptica otici iz sobe.

Preostali Yaki je u sobi sa mehanizmom, pa ako vec niste otvorili kredenac sa njim oslobodite i njega.


Spoiler za Kako dovesti Yakije na obalu?:
Jednom kada su svi Yakiji na okupu, po recima Mulakaja oni ce krenuti na obalu "kada vide drugih pet Yakija". Kako napraviti 5 Yakija? Moracete jadnog Spota da izdelite na 5 komada nekako. Secate se prese iz fabrike? Stavite Spota na presu i povucite rucku. Spot ce da "ispadne" u donju prostoriju kod Banda, a vi treba merdevinama da se spustite dole i pokupite ga. Sada preostaje jos samo da pogasite sve svece (tj. one na putu - kod Mulakaja, u Bandovoj kolibi i putu od kolibe do obale) kako bi Yakiji neometano dosli od obale od sume, nakon sto im pokazete 5 Spotova i krenete u hodnju dok ce Spotovi i Yakiji pevati "Following the Leader" i pratiti vas sve do obale.


Spoiler za Sta raditi sa pticama na statui?:
Treba da otpevaju pesmu koja ce probuditi Kalidu. Otvorite cedulju sa notama i videcete da ima 5 nota, kao sto ima i 5 Yakija. Najvisa nota odgovara i najvise postavljenom Yakiju, pa "odsvirajte" ovo koristeci dirigentsku palicu na odgovarajucu pticu.

Poslednja ispravka: dijego_ (15.8.2010 u 12:35)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 14:27   #89
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Kakvi dovoljno vremena, malopre sam tek završio prvo poglavlje . Najduže me je zadržala zagonetka sa vratima kod Kamenoglavaca. Sviđa mi se što nema previše nelogičnih stvari - za sada samo jedna, ona kod
Spoiler za gde:
okatog ribolikog čudovišta
za koju sam imao više sreće nego pameti i odmah, čisto onako bezveze, ubo rešenje iz prve .

Igra po atmosferi podseća na Simon the Sorcerera (prvi deo, naravno) - šumovita magično-bajkovita okruženja, lepa grafika, i iritirajući protagonist.
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 15:01   #90
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Moja zapažanja i lični utsci o igri:
Spoiler za zapažanja:
Prvi deo igre mi je daleko teži od drugog, verovatno zbog toga što nisam bila upoznata sa svim mogućnostima igre, tipa korišćenja gusenice kao pomoći. Interesantna mi je ona zagonetka na samom kraju kada treba da iskočim iz drveta. Prvo sam istrčala napolje jer sam mislila da je drvo ogromno pa ću možda napraviti neki most od njega, ili ću možda plutajući na njemu stići do ostrva. Ali pravo rešenje je daleko interesantnije.
Drugi deo je malo lakši. Po meni je najteža zagonetka ona sa ptičicama, ali sam se je već nekako rešila. Povezivala sam ptičice sa notama i kao imala neku svoju šemu za rešenje ali sam je ipak rešila bez logike. Druga po meni teška zagonetka je kada treba da popravim mehanizam i otvorim vrata. Šta sve nisam radila sa zupčanicima. Znala sam odmah da treba nekako da ih zavarim, ali mi gusenica nije padala na pamet. Možda je problem što tokom igre zaboravim da je gusenica tu da pomogne, a ne samo kao ukras. Zagonetka u vidu šaha mi je zapala baš negde oko ponoći da je igram i nije me baš oduševila. Kada sam postavila tri kraljice odmah mi je bilo lako da je rešim. Relativno brzo sam ukapirala šta treba da radim. Najveći problem mi je bio što su sve figure na tabli. Pogurala sam ih sve u ćošak i onda polako sa jednom kraljicom tražila sigurno „plavo“ polje na tabli, i onda je sve bilo lakše.
Ekser u gornjoj sobi mi tokom cele igre nije dao mira, samo sam o njemu razmišljala, za čega bi on mogao da mi posluži. Sveća na ekseru na podu, ne verujem da bih to ikad uradila. Malo nelogično.
Takođe nelogična ali u neku ruku i simpatična mi je zagonetka mišem i pantalonama.


Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
glas glavnog junaka koji direktno udara kafenom kašičicom u svaki nerv u mom telu. Kašičica nije obična, već je noćima ručno šiljena u samici od strane Krezubog Džoa, osuđenog na dve doživotne, nakon čega je dodatno ugrejana na primusu i umočena u izlučevine neke otrovne južnoameričke žabe. Kakva crna unjkavost, ono je čisto nasilje, a ne unjkavost.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku snežana stanković na korisnoj poruci:
dijego_ (15.8.2010)
Stara 15.8.2010, 16:38   #91
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Kakvi dovoljno vremena, malopre sam tek završio prvo poglavlje
samo se skoncentrisi na dedine gace i bice u redu

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Najduže me je zadržala zagonetka sa vratima kod Kamenoglavaca.
Greenhorn!

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Prvi deo igre mi je daleko teži od drugog
moguce, mada sam se ja vise zaglavio u drugom, ali mi prvi ambijentom vise odgovarao pa sam ga mozda zato i lakse presao nego drugi, vise volim danju nego nocu

Poslednja ispravka: dijego_ (15.8.2010 u 17:12)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 16:50   #92
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za komentar drugog dela:
Ja sam (kao Pojedinac ) malo načeo treće poglavlje, a skoro ništa nisam rekao o drugom, pa ajde da guknem. Fantastično! Ambijent, likovi, zagonetke, humor - skoro sve me nekako podseća na TCoMI (treći Monkey Island) što čini da mi je igra neodoljivo simpatična (kao da sam je nekad davno igrao i sada joj se samo vratio, nemam uopšte utisak da TWW igram prvi put) .

Zagonetke se ponekad učine zaguljene ali se prilično lako rešavaju kad čovek ima strpljenja (i iskustva, da se ne lažemo) i još malo mućne glavom. Nagurao sam se u nekakav "Kanjonsvet" (verovatno je prošlo više od pola igre, ej!) a da još nisam potražio pomoć na standardne načine (prvo UHS hints fajl, pa MaGtRo). Neverovatno. Ne sećam se kad mi se to poslednji put desilo. Igra je takva da čovek ima volju da pokuša da sopstvenim snagama nađe odgonetke čak i kada se napredovanje opasnije zaštopa. Prosto želim da sam iznađem rešenje problema, što može jedino da znači da je igra zaista dobra - u onima koje mi se ne svide previše lako potežem pomagala.

Kalidalend je (bio) predivan. Nikako da se priviknem na grafičke lepote igre, samo im se - kao urođenik - divim i vatam скриншотове.
Sedvik svako malo kaže nešto što može da se metne kao "potpis" na forumima ili (uhvaćeno UltraSnapom) okači kao duhovita sličica-komentar, pa mi usporava igranje ("Jao, vidi ovo što je dobro - ček' da snimim!" ).

Mislio sam da će šah da bude zaguljen (hej, osam kraljica a samo osam horizontala i isto toliko vertikala - mora da se tepaju!), i bilo mi je nezgodno da pomeram figure na ekranu ("integruša" ne da da to ide brzo), ali kad sam isukao pravi, 3D i drveni, šahovni komplet, uzeo pione da dubliraju kraljice i krenuo da ih razmeštam neopterećen početnim rasporedom iz avanture - začas sam rešio problem.

Dedine gaće sam brzo dohvatio samo zahvaljujući činjenici da ovo nije Discworld u kome ima 3846 predmeta u Rinsvindovom kovčegu, već TWW gde Sedvik nikad (barem je tako u dosadašnjem toku igre) nema pri sebi više od desetak-petnaestak stvarčica, pa je bilo lako "brute force" metodom pronaći rešenje. Rinsvind je samo verglao "That doesn't work" , a kod Sedvika nema da fali (čak i kad pokušate nešto suludo on ima za to fin, različit od drugih i najčešće duhovit & jedak komentar, a ta njegova mišljenja & razmišljanja samo doprinose celokupnom pozitivnom utisku koji igra ostavlja. Stvarno, jeste li primetili da su se autori baš svojski potrudili da na različite akcije dobijete od Sedvika raznolike, šarolike i zabavne komentare? Siroti Rinsvind može o tako nečemu samo da sanja dok besomučno prevrće mantru od koje me i dok ovo pišem hvata jeza - "That doesn't work" .

Kad smo kod Dedine garderobe, nisam baš pretpostavio da će da ima nešto sa ućutkivanjem "psetodila" (Kako koji psetodil? Ono, bre, "krokučište" kod Rubena što jede Sedviku džigericu.), ali njena upotreba se nekako sama nametnula.

Oni šočići/pačići ("Japiji" ) su mnogo zlatni, samo je onaj peti malko pokušao da izigrava "teško uhvativog" dok mu nisam udario sučku. Od samog početka poglavlja sam slutio da sveće treba da se gase (možda zato što sam stipsa, pa da se ne arči onoliki vosak/parafin) i to sam non-stop radio da bih (na svoju žalost) ukapirao da ih neka zamlata (kasnije sam saznao ko) uvek iznova pripaljuje (da me nervira - mislio sam). Na zadnjoj zagonetki/zagoneci u ovom delu pokazalo se šta znači biti "iskusni igrač" - moja nestrpljiva i lakomislena polovina je odmah uzela da nasumično barata ptičicama, a metodična i sistematična polovica joj onda veli: "Ne, stani da snimimo statuu i onu partituru pa da vidimo šta nam valja." I stvarno, kreatori igre su se potrudili da daju putokaz za sve što treba da se radi (mada mi je vera u to malo poljuljana na početku trećeg dela, ali o tome kasnije, kad se to bude igralo), pa i za "Hor Kolibri".

Logično, dokučivo, ne previše teško ali ni prelako - tim rečima sumiram svoje utiske stečene igranjem drugog dela.

P.S. Kad sam prvi put prešao viseći most, stanem da gledam okolo i nema (sem sveća i zvona) ništa interesantno. Gde da idem? Šta da radim? Muvao sam se u mestu par minuta potpuno zbunjen. Onda sam se setio da dovedem pointer do gornjeg ruba ekrana i ukazao se put ka kućama na vrhu . Prešao sam stotinak avantura i opet mi se ponekad (kao u opisanom slučaju) desi da zanemarim jedno od osnovnih pravila "avanturisanja" - "Idi u prizoru na sve strane dokle te pointer nosi! (Bre!)".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
dijego_ (15.8.2010), getawayblues (15.8.2010)
Stara 15.8.2010, 20:13   #93
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

...da nacnemo treci chapter?
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 20:19   #94
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Nadam se da ste bili vredni i presli drugi chapter a i ako niste, ne mari - Pjana jos nije ni poceo igru

Posto su neki od vas vec znatno odmakli, objavljujem 3 dana igara, bancenja, pijancenja i spoilerisanja o cemu god hocete, a pozeljno o igri i trecem chapteru - The Asgil, koji ce trajati do srede do 18:00.

Poslednja ispravka: dijego_ (15.8.2010 u 21:01)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 20:24   #95
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Odlicno, i odmah...

Spoiler za spoiler...:
Ja ne znam kako da udjem na ova vrata! Kontam koji je mehanizam sa ovom "pokretnom lobanjom", ali nema sanse da je mogu "podesiti" kako valja!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 20:39   #96
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za prva zagonetka u 3. chapteru:
Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Ja ne znam kako da udjem na ova vrata! Kontam koji je mehanizam sa ovom "pokretnom lobanjom", ali nema sanse da je mogu "podesiti" kako valja!
Spoiler za neznatna pomoc:
pa sve si provalio, ostaje ti samo tezi deo da lupas po ruckama dok ne sklopis lobanju. ili sam bar ja tako verujem da svaka rucka utice na jedan "sloj" a malo po malo kada sam pokusavao da vidim kako koja rucka utice sam i sklopio kako treba. cak i ako je nelogicna ili "pokvarena", meni je bas zanimljivost ove zagonetke u tome sto je nestandardna i u samom provaljivanju da ti delovi nisu samo ukras u igri i grafici vec sama zagonetka

Poslednja ispravka: dijego_ (15.8.2010 u 20:55)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 21:11   #97
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za skull gate:
Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Ja ne znam kako da udjem na ova vrata! Kontam koji je mehanizam sa ovom "pokretnom lobanjom", ali nema sanse da je mogu "podesiti" kako valja!
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... ostaje ti samo tezi deo da lupas po ruckama dok ne sklopis lobanju. ili sam bar ja tako
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	dimwits.jpg
Viđeno:	18 puta
Veličina:	33,3 KB
ID:	35856

Ja sam sistematično (kako obično radim kod ovakvih zagonetaka) ispisao na parčetu hartije sve kombinacije položaja poluga (kostiju) i raspalio da ih redom postavljam. Tek kad sam ih sve ispucao, video sam da treba da se stane na onu ploču , pa sam krenuo ispočetka. Srećom je već osma kombinacija upalila.
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... verujem da svaka rucka utice na jedan "sloj" a malo po malo kada sam pokusavao da vidim kako koja rucka utice sam i sklopio kako treba.
Primetio sam da se džinovska lobanja (čiji se delovi pomeraju) sklopila (ali) tek pošto sam otvorio vrata .

Pitao sam Sed(ž)vika šta on misli o potrebi da igrač provali kombinaciju za otvaranje, i evo šta je rekao:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	wot.jpg
Viđeno:	11 puta
Veličina:	9,3 KB
ID:	35857
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 21:17   #98
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za Drugačije rešenje za otvaranje vrata:
Ima tu i jedno drugo rešenje koje malo ko zna (ne zna ni MaGtRo, ja sam mu/joj slao mail da ubaci u walkthrough i moje rešenje, al' ne odgovara ). Obratite pažnju na 5 stuba u pozadini - svi su malo nalegnuti, isto kao što poluge mogu da se obaraju. Znači, treba samo da prvu polugu (najlevlju ) oborite na istu stranu na koju je nalegnut najlevlji stub. Taj proces ponovite za sve 5 poluge.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 22:05   #99
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Cool Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Spoiler za Drugačije rešenje za otvaranje vrata:
Ima tu i jedno drugo rešenje koje malo ko zna (ne zna ni MaGtRo, ja sam mu/joj slao mail da ubaci u walkthrough i moje rešenje, al' ne odgovara ). Obratite pažnju na 5 stuba u pozadini - svi su malo nalegnuti, isto kao što poluge mogu da se obaraju. Znači, treba samo da prvu polugu (najlevlju ) oborite na istu stranu na koju je nalegnut najlevlji stub. Taj proces ponovite za sve 5 poluge.
Spoiler za Hmm:
I kod mene je ovo upalilo... da vam pravo kažem, lobanju nisam ni zagledao, jer smrt je prelazna bolest

Treći čapter, i najbolji posle zadnjeg me je oduševio.
Izgled Asgilie i svake sobe veoma priliče stvorenjima kao što su Asgili
(koja inače imaju 2 glave, dedine zube i medveđe kandže .
Spoiler za Zagonetke:
Isprva sam bio izgubljen, jer sam mislio da su ta vrata možda neki, secret way do Corone, ali ono pećina, i to mečkina. Kad pogledah kroz prozorče i videh Loucaux-a kako se šepuri svatih da dođoh mečki u rupu . Onaj siktavi, šištavi stražar Gourney (Gurni - rado bih ga gurnuo u neku ćeliju ) me je izluđivao do zla boga sa onim njegovim SSSSS. Inače pobegoh iz tamnice lako, i nađoh onog kuvara (koji je inače samo plod moje mašte i ne, on ne sedi u oklopu i divani samnom sve u 16 ) pogodih da je kuvar, i ko mu je Capo di tutti Capi, jer mi je onaj maloumnik SssssGourney sve rekao u razgovoru i pih odjednom se pojavi kuvar (koga inače nisam video, i nisam pričao sa njim). Dade mi neki recept za Bakin kolač iz 1820 koji prilično lako napravih (uz malo pljuvanja u kazan, al valja se ). Sad, da nabijem onu ptičurinu koja reži, balavi i gleda me kao da joj se nešto zaglavilo između zuba, na štap da bi tukao u gong, nije mi uopšte palo na pamet (samo sam hteo pošteno da je odalamim ). Spota sam zagrlio kao da je jastuče kad sam ga oslobodio i krenuo da nađem izlaz. Kad ono nema izlaza dok ne pređem još par zagonetki, inače vrhunski odrađenih... Za onaj tajni prolaz iza kuvara ne skontah iz prve (jer je prvo trebalo da se pogleda, Sadwick da odvali nešto genijalno i eto ga) i da kantu pokupim na onaj način (jer se prozor prošetao sa desne strane na levu) isto sam lupao glavu kod te zagonetke. Ali uspešno se vratih na ground level. E sad onog čiču koji je prilično malouman sam hteo da zadavim, ali, eh,uklavirih da je Alchajmer i ubedih ga da otvori muzej, uradio kućne poslove (okopao baštu, pokupio veš) i uđem ja u taj muzej da bih skontao da je to njegova soba... spota preobratih u jeretika... htedoh reći u rastegljivka i od tad ga stalno šetao u tom obliku, ali da upetrebim jadnu, malu gusenicu kao kaiš za zupčanike, ne bi nikad uradio da nisam otišao (po prvi put) na IGN... i rekoh sebi, "Kakva je ovo diskriminacija mutanata gusenica, to je van moje časti?" Sve ostalo je bilo lako.

Poslednja ispravka: R.A.B. (15.8.2010 u 22:15) Razlog: pismenos' je opasnos'
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 22:27   #100
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Najduže me je zadržala zagonetka sa vratima kod Kamenoglavaca.
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Greenhorn!
Bloody Greenhorn!
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku R.A.B. na korisnoj poruci:
dijego_ (16.8.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
The Whispered World getawayblues Avanturističke igre 66 7.5.2014 18:30
Forsaken World online! N.K.P.D. MMORPG igre 715 9.2.2012 21:43
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
WTS World CCN 4.17 Freelancer Mod loki Mrežne igre 0 17.6.2008 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com