Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2015, 17:01   #1041
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Programi su mi nešto bili odzivniji nego na 8.1, nije bilo nikakvih usporenja i BSOD-ova.
Ovo je dosta individualno, jer se dosta njih žali na BSoD.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 17:56   #1042
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Kompatibilnost Win10

Vratio sam se na Windows 7 posle instalacije Windows 10 zato sto ne mogu da pronadjem driver za graficku (ATI Radeon x1200).
Sad sam dobio ponudu za rezervisanje Windows 10 koja mi kaze da mi komp prihvata Windows 10 bez ikakvih problema.
Malo sam proguglao i video da je drugima koji imaju ovaj problem izaslo upozorenje da ne mogu imati Windows 10 zbog nekompatibilnosti sistema i graficke.
Sad, kako to da sam ja sa istom, ATI Radeon x1200 grafickom dobio poruku da mi komp u potpunosti prihvata Win10, a kad sam instalirao Win10 sa diska (legalan ISO fajl) nije mogao da mi nadje graficku karticu.
P.S. Inace, drajver za graficku mi sam komp nadje i instalira (My Comp>Manage>Device manager>Display adapters>Basic VGA Display adapter>Update driver).

Poslednja ispravka: Radojevicuros22 (3.8.2015 u 17:57) Razlog: RAM: 4GB, Procesor: AMD Athlon Dual-Core TK-55 x64 1.8 GHz
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 18:03   #1043
Shadow Stalker
Član
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: IRIG
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shadow Stalker
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Јел неко имао проблема са скрин сејвером и слип модом односно хибернацијом компа? Другар има лап топ, неки хп, не знам модел. Не ради му скринсејвер и "стање
спавања" рачунара.

Он је одрадио чисту инсталацију преко исо имиџа.
Meni ne radi ni sleep ni turn off display , nisam jos nasao resenje. A kad sam pokusao da uradim migration sa jednog ssd -a na drugi desava mi se flickering screen non stop i u safe modu na tom drugom ssd-u(ne mogu nista da radim, kao da stalno gasi i pali tj reloaduje explorer.exe). Ako je neko uspeo da resi problem neka javi
Shadow Stalker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 18:08   #1044
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ono kad krekuješ windows iako imaš pravo za legalan besplatan :PPPP Fak d rulz.


NE valja mi drajver za SIS grafičku, pa ti to ije... Podijeli se ekran na tri dijela, lijeva i desna strana se obrnuo a u sredini tamna linija. Jeste šnj grafička, ali radili su win 7 i 8.

Ranije je moglo da adjuctujem rezoluciju u control panelu, jer jiz nekog razloga kao da su dvije različite opcije za istu stvar, sad neće...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 18:21   #1045
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Posle malo duzeg koriscenja 10ke mogu da kazem da je veoma brz sistem i sa lakocom radi ali jedina mana je sporiji boot u odnosu na 7 i sta god radio ne da se ubrzati.

Takodje za ono spijuniranje 10ke jel dovoljno da se ugaci sve u privacy i Cortana i da se ne kosti MS online nalog?
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 18:38   #1046
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.410
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ма брже се пали седмица јер нема учитавања налога. Од кад сам набавио легалну осмицу, спорије се учитава, опет због налога. Мада имао је некад моменте експресног дизања :d

Комп ионако не гасим годину дана. Тако да ме нешто не тангира за колико ће се упалити. Једино кад нестане струје могу да видим колико му треба да се дигне.

Poslednja ispravka: Љуша (3.8.2015 u 18:48)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 18:44   #1047
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Citat:
Radojevicuros22 kaže: Pregled poruke
Vratio sam se na Windows 7 posle instalacije Windows 10 zato sto ne mogu da pronadjem driver za graficku (ATI Radeon x1200).
Sad sam dobio ponudu za rezervisanje Windows 10 koja mi kaze da mi komp prihvata Windows 10 bez ikakvih problema.
Malo sam proguglao i video da je drugima koji imaju ovaj problem izaslo upozorenje da ne mogu imati Windows 10 zbog nekompatibilnosti sistema i graficke.
Sad, kako to da sam ja sa istom, ATI Radeon x1200 grafickom dobio poruku da mi komp u potpunosti prihvata Win10, a kad sam instalirao Win10 sa diska (legalan ISO fajl) nije mogao da mi nadje graficku karticu.
P.S. Inace, drajver za graficku mi sam komp nadje i instalira (My Comp>Manage>Device manager>Display adapters>Basic VGA Display adapter>Update driver).
Колико ја видим на АМД сајту, они за х1000 серију нуде драјвере до Windows Viste. Уосталом, већ смо ти одговарали на твоје проблеме. Драјвера нема нити ће их бити. Појури неку половну nVidiu GT 240, ем не тражи јако напајање ем има нових драјвера још увек, па и за 10-ку. Ако хоћеш АМД, пробај Radeona 5670/5750.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 18:48   #1048
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Колико ја видим на АМД сајту, они за х1000 серију нуде драјвере до Windows Viste. Уосталом, већ смо ти одговарали на твоје проблеме. Драјвера нема нити ће их бити. Појури неку половну nVidiu GT 240, ем не тражи јако напајање ем има нових драјвера још увек, па и за 10-ку. Ако хоћеш АМД, пробај Radeona 5670/5750.
Problem je sto imam laptop. A graficka za laptop, to je bas tesko naci. A i ne bih zeleo da kupim novi.
Al' me zbunjuje sto mi na prvi mah kaze da mi komp prolazi test kompatibilnosti (sve komponente) i na kraju nmg da instaliram driver za graficku. Da me bar upozore da graficka nije kompatibilna sa Win10...
A ikonica na taskbaru "Get Windows 10" stoji... Dobio sam poruku "Congratulations, your system passes the test" i sve je cekirano da je kompatibilno.
Sve stoji OK, ja mogu normalno da udjem u Win10 kad ga instaliram, ali sve je veliko, kao da je na rezoluciji 800x600 na VGA grafici, a igre laguju kao lude.
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 18:53   #1049
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Citat:
Radojevicuros22 kaže: Pregled poruke
Problem je sto imam laptop. A graficka za laptop, to je bas tesko naci. A i ne bih zeleo da kupim novi.
Al' me zbunjuje sto mi na prvi mah kaze da mi komp prolazi test kompatibilnosti (sve komponente) i na kraju nmg da instaliram driver za graficku. Da me bar upozore da graficka nije kompatibilna sa Win10...
Јаој да, извини, мултитаскинг Није то прва ни последња брљотима Microsofta, тако да не бери бригу, стави му оперативни систем који ради и све пет. Углавном је правило ако драјвера нема на сајту произвођача, неће их бити ни у ОС-у (јер то су ти исти, је л`).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 18:59   #1050
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Јаој да, извини, мултитаскинг Није то прва ни последња брљотима Microsofta, тако да не бери бригу, стави му оперативни систем који ради и све пет. Углавном је правило ако драјвера нема на сајту произвођача, неће их бити ни у ОС-у (јер то су ти исти, је л`).
Znaci da ostanem na Win7?
A ATI drajveri vise ne izlaze, tako da sam zarobljen u vremenu :/
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 19:04   #1051
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Citat:
Radojevicuros22 kaže: Pregled poruke
Znaci da ostanem na Win7?
Ништа не пропушташ. И мој је утисак да је Win10 по брзини негде између 7-ице и 8.1, додуше ја сам пробао х64 битну верзију. Из неког разлога, стичем утисак да су 32-битне брже, тако да мој ти је савет Win 7 x86 и нема шта да бринеш. Ја лично бих ту ставио Windows XP, то сам ти већ рекао, машина је као створена за њега.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 19:10   #1052
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ништа не пропушташ. И мој је утисак да је Win10 по брзини негде између 7-ице и 8.1, додуше ја сам пробао х64 битну верзију. Из неког разлога, стичем утисак да су 32-битне брже, тако да мој ти је савет Win 7 x86 и нема шта да бринеш. Ја лично бих ту ставио Windows XP, то сам ти већ рекао, машина је као створена за њега.
Ne znam, imao sam XP, ali mnogo brze ide sa sedmicom, a zbog Win10 mi je krivo jer imam neke igre sto igram na Windows Phone 8.1 telefonu, koji trenutno nisam u mogucnosti da koristim, a koje i na Win10 mogu da igram.
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 19:11   #1053
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.410
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ја сам пробао осмицу из радозналости. И остао. Копкало ме пар дана да ли да останем на 8.1, иако генерално нисам имао неки мотив нити да останем на осмици нити да пређем на десетку. Али радозналост је убила мачку :d

Седмицу сам сахранио одавно. И није ми жао. Мада осмица није лоша. Допала ми се. Видећу како ће се показати десетка. За сада је ок.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 19:54   #1054
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke
Posle malo duzeg koriscenja 10ke mogu da kazem da je veoma brz sistem i sa lakocom radi ali jedina mana je sporiji boot u odnosu na 7 i sta god radio ne da se ubrzati.

Takodje za ono spijuniranje 10ke jel dovoljno da se ugaci sve u privacy i Cortana i da se ne kosti MS online nalog?
Ovde možeš da vidiš detaljno: https://www.reddit.com/r/Windows10/c...ogging_in_w10/
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 19:56   #1055
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Citat:
Radojevicuros22 kaže: Pregled poruke
Vratio sam se na Windows 7 posle instalacije Windows 10 zato sto ne mogu da pronadjem driver za graficku (ATI Radeon x1200).
Sad sam dobio ponudu za rezervisanje Windows 10 koja mi kaze da mi komp prihvata Windows 10 bez ikakvih problema.
Malo sam proguglao i video da je drugima koji imaju ovaj problem izaslo upozorenje da ne mogu imati Windows 10 zbog nekompatibilnosti sistema i graficke.
Sad, kako to da sam ja sa istom, ATI Radeon x1200 grafickom dobio poruku da mi komp u potpunosti prihvata Win10, a kad sam instalirao Win10 sa diska (legalan ISO fajl) nije mogao da mi nadje graficku karticu.
P.S. Inace, drajver za graficku mi sam komp nadje i instalira (My Comp>Manage>Device manager>Display adapters>Basic VGA Display adapter>Update driver).
Mogu ja da ti sredim driver za x1200, javi se na PM.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 20:02   #1056
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Mogu ja da ti sredim driver za x1200, javi se na PM.
Poslao
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 20:39   #1057
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost Win10

Na Microsoftovom sajtu postoji Media Creation Tool za pravljenje ISO fajla Windowsa 10 ali i Windowsa 8.1 PRO x86 i x64.Zanima me da li je to apsolutno puna(ne osakacena i slicno)/tj.originalna instalacija kao da smo kupili originalni DvD windowsa 8,1 odnosno windowsa 10?Ako jeste tako,onda ispada da je razlika samo u Serijskom broju na poledjini originalne kutije/diska ?Sto dalje znaci da ako skinemo Windows verzije 8,1 i 10pro i pronadjemo "alat" za registraciju dobijamo apsolutno legalan sistem?
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 20:45   #1058
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

U pitanju je ista instalacija. Međutim, ne mešaj termine "legalan" i "aktiviran". Ako nađeš alat koji će da ti aktivira Windows to znači da si prevario Majkrosoft i tvoj OS ni u kom slučaju nije legalan.

"Legalan" znači da je sve urađeno u skladu sa zakonom i uslovima koje proizvođač softvera, u ovom slučaju Majkrosoft.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 20:49   #1059
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Na poslu koristim "Windows 7 Enterprise" verziju zbog aktivnog administratorskog naloga, kao i zbog mrežnih logovanja...(da ne dužim dalje), te sam danas rešio da probam šta novo donosi desetka.
Sad, subjektivno je kako se kome sviđa interfejs, ali, po meni, zaista je fenomenalan, jer sve može da se podesi "u sitna crevca". Zaista sve radi odlično. Nisam imao ni najmanji problem sa drajverima (doduše, kompjuter na poslu mi je star jedva dve godine), apsolutno svaki softver koji sam instalirao je radio bez problema. I baš sam bio prijatno iznenađen. Prvi Majkrosoftov operativni sistem koji po izlasku nije u stanju raspada.
A onda sam, pošto ne koristim internet, već domensku mrežu, počeo da izbacujem sa starnog menija sve one, za posao nepotrebne, džidža-bidže koje zavise od interneta. A kad sam hteo da vidim funkciju alarma sledi prvi šok - aplikacija se ne pokreće pod administratorskim nalogom. Kalkulator - nema pojma pod administratorskim nalogom., a meni je potreban za posao. Još neke od tih sistemskih aplikacija ne mrdaju kada si logovan kao administrator. Htedoh da promenim temu i ubacim nešto drugo - pod administratorskim nalogom možeš da menjaš samo tri default teme i to je to. Jednostavno sam bio zaprepašćen koliko je stvari "nedostupno" kada se loguješ na administratorski nalog.
I, naravno, momentalno je usledio povratak na Win7, gde kad se loguješ kao Administrator možeš da radiš šta hoćeš.
Ali, zato kući vrtim desetku i sasvim sam zadovoljan. Jer, da ponovim, APSOLUTNO SVAKI Majkrosoftov operativni sistem je na dan izlaska bio prepun bagova i poprilično neupotrebljiv (Windows Millenium je šampion u tome), ali sada to nije slučaj.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2015, 20:54   #1060
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
U pitanju je ista instalacija. Međutim, ne mešaj termine "legalan" i "aktiviran". Ako nađeš alat koji će da ti aktivira Windows to znači da si prevario Majkrosoft i tvoj OS ni u kom slučaju nije legalan.

"Legalan" znači da je sve urađeno u skladu sa zakonom i uslovima koje proizvođač softvera, u ovom slučaju Majkrosoft.
Jeste legalan, NE aktiviran. Skinuo sam ga sa Microsoft-ovog sajta i nisam naknadno skidao nikakav alat za aktivaciju
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com