Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2015, 23:34   #1
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Monitor gubi signal

Imam Acer x203w kupljen 2007. godine. Radio je ok do pre oko mesec dana kada je počeo čudno da se ponaša. Naime, kada Windows posle 15 min pošalje signal da se monitor isključi, umesto da pređe iz aktivnog rada (žuta lampica) u standby (plava), on se "pogubi" sav i krene da treperi plava. Pomeranje miša ne radi ništa. Isto se dešava i kada pošaljem računar u sleep ili shut down, čim komp prestane da šalje signal, monitor poludi skroz.

Podesio sam da monitor bude always on, al' stanje se u međuvremenu pogoršalo pa sad sam "pocrni" svaki put kad pokrenem igru... Juče je to uradio sa Resident Evil Revelations 2 po prvi put - igra je po defaultu u nekoj niskoj rezoluciji i umesto da "promeni" iz native (1680x1050) u nju, on se "spuca" i odbija da proradi. Jedino rešenje (koje uvek pali) jeste da isključim monitor iz produžnog na 1.5-2 minuta.

Danas pokrenem Witcher 3, koji je već podešen na native/fullscreen, dakle igrao sam ga nema 20 dana pa morao da pauziram zbog posla, sve bilo ok tada, kad on opet umesto da prikaže intro blesne crno i iskoči "acer" splash ekran, isključi se slika i krene da treperi plava lampica...

Jedino što se "menjalo" u poslednja dva meseca su windows updates (i to samo important) i drajveri za grafičku (imao sam 340.10 a sad su neki za GTA V, 352.86). Sistem je W7 64bit SP1.

Je l' ima neko ideju može li se ovo rešiti ili je na putu da ispusti beli dim? Nije mi baš do uzimanja novog monitora...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, monitor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ruter ne daje signal?! GameFREAK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 4.1.2012 15:34
Slab signal DobroslaV Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 15.7.2010 12:55
Slab signal Zyxel rutera [wireless] phenom_81 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 7.7.2010 10:00
Belkin N150 slab signal! Master Joda Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 8.6.2010 10:44
Sky star 2 (signal quality, signal strength?) - nema signala milanp Kvarovi 3 31.3.2008 9:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com