Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2020, 23:52   #1
xNSXklonX007
Novi član
 
Član od: 12.6.2018.
Lokacija: Davy Jones Locker
Poruke: 24
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

Dobar dan, prvi put se susrecem sa ovim problemom.. Pa da se obratim nekome ko je iskusniji. Naime kupio sam monitor CQ27G2U/BK pre pola meseca, u nasoj radnji i u pocetku je sve dobro radilo. U proslih par dana se tokom igranja igrica monitor iskljuci na sekund pa opet ukljuci, u stvari nestane slika - bude crn ekran, i tako na svakih par minuta. Danas je krenuo uzastupno to da radi i postalo je veliki problem. Koristim DP kabl koji sam dobio uz monitor, i teram ga sa asus dual gtx 1070 i 7700k. Na 1440p, 144hz sa G-sync. Problem se nije pojavljivao kod normalnog koriscenja (surfovanje internetom).

Probao sam: Azuriranje drajvera, iskljucivanje nekih pozadinskih programa, menjanje opcija u nvidia settings, svasta nesto sto sam video na internetu i nista nije pomoglo. Mislio sam da je do temperature ali nebitno da li je graficka bila na 40 stepeni ili 75 stepeni.

Sta predlazete da uradim, da li je mozda do kabla, da li do samog monitora, ili je do softwera?
xNSXklonX007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2020, 0:19   #2
ZvezdaniRatnik
Banned
 
Član od: 23.7.2019.
Poruke: 63
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

-Posto kazes da kod surfovanja nema, probaj neku 2D igru, ako ni kod nje nema onda moze da bude i da je do graficke kartice.
ZvezdaniRatnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZvezdaniRatnik na korisnoj poruci:
xNSXklonX007 (17.6.2020)
Stara 16.6.2020, 13:23   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

verovatno neki g-sync problemcic...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
xNSXklonX007 (17.6.2020)
Stara 16.6.2020, 15:20   #4
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

dešavalo se meni,doduše samo dva puta,na C24G1
takođe spojen preko dp
hteo sam da vidim šta je ali nisam imao pojma odakle da počnem s obzirom da se samo dva puta desilo
kasnije sam odustao jer sad šljaka ok

dakle,otklonio sam ti gsync i grafičku problem ,jer ja koristim amd kartu
pokušaj da koristiš hdmi a ako problem nastavi da s epojavljuje reklamiraj monitor
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
xNSXklonX007 (17.6.2020)
Stara 17.6.2020, 12:23   #5
xNSXklonX007
Novi član
 
Član od: 12.6.2018.
Lokacija: Davy Jones Locker
Poruke: 24
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

Citat:
ZvezdaniRatnik kaže: Pregled poruke
-Posto kazes da kod surfovanja nema, probaj neku 2D igru, ako ni kod nje nema onda moze da bude i da je do graficke kartice.

Probao sam Unravel i ide sve normalno, mozda je do igrica kod kojih ne mogu da ostvarim velik fps (Metro exodus, Doom..)
xNSXklonX007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku xNSXklonX007 na korisnoj poruci:
ZvezdaniRatnik (17.6.2020)
Stara 17.6.2020, 12:24   #6
xNSXklonX007
Novi član
 
Član od: 12.6.2018.
Lokacija: Davy Jones Locker
Poruke: 24
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

Iskljucio sam g-sync, javljam se ako se pojavi opet..
xNSXklonX007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 16:36   #7
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

Isti slucaj na freesync monitoru sa amd kartom povezanih displayportom . Resenje je bilo ili prebacivanje na hdmi, ili iskljucivanje freesynca ili smanjenje refresh rate sa fabrickih 75 Hz na 60 Hz. Bilo koja od ovih radnji i problem je nestajao...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2020, 12:22   #8
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

@xNSXklonX007

Odgledaj ovaj klip od 42-45'. Baš sam ovih dana malo gledao kakva je situacija sa monitorima i ovaj AOC mi se baš svideo (mislim da će VA monitori dominirati kada srede odziv, jer je kontrast daleko bolji nego kod IPS-a). U suštini, recezent tvrdi da problem nastaje kod geforce 10 serije kartica kada se uključi freesync/g-sync i fps padne ispod 100. Jbg, ne vidim šta možeš tu da uradiš..

cq27g2U
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2020, 15:03   #9
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

Citat:
xNSXklonX007 kaže: Pregled poruke
Sta predlazete da uradim, da li je mozda do kabla, da li do samog monitora, ili je do softwera?
Da ti kažem kao neko ko se često maltretira sa takvim problemima - reinstalacija sistema pomaže u 90% bilo koje situacije vezane za hardver. Znam da zvuči kao mučenje, ali je istinito. Svašta može da pravi problem, počev od drajvera i repova koje ostavljaju za sobom. Uradi to i onda vidi šta se dešava.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Baš sam ovih dana malo gledao kakva je situacija sa monitorima i ovaj AOC mi se baš svideo (mislim da će VA monitori dominirati kada srede odziv, jer je kontrast daleko bolji nego kod IPS-a)
istina je za kontrast, ali boje su lepše na IPS panelima.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2020, 0:29   #10
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Nov monitor na sekund trepne crno, pa opet normalno i u krug..

Kontrast mozda jeste bolji, ali odvratni ghosting i black smearing je no-no. Jedini VA paneli na trzistu koji nemaju te probleme su G7/G9 od Samsunga, ali kostaju MNOGO vise, i jos imaju raz*ban G-Sync... sto znaci da za 800e treba da prihvatis da nemas VRR u 2020. Malo sutra.

VA i gaming mi ne idu ruku pod ruku... Pogotovo sada kada je cena IPS modela sa podjednakim refresh rate-om ista kao i VA. Jedino ako neko kupuje monitor za pre svega filmove ili iskljucivo horor igre - onda VA ima smisla.

Naravno, ovo sve vazi dok svi VA paneli ne budu imali odzive na nivou G7 (sto se nece skoro desiti).

Sto se tice tvog problema, gledaj da ti G-Sync bude ukljucen samo za full screen mode, a ne za windowed u NVCP. Imao sam problema sa svim GSync/Gsync compatible monitorima zbog toga kod nekih sajtova kad koristim full screen video (npr. Eurosport player, HBO Go i slicno). I naravno proveri da ti u igri nije postavljen borderless windowed, znaci iskljucivo exclusive fullscreen. Ako je neka specificna igra u pitanju, probaj da iskljucis i fullscreen optimizations za taj .exe.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (13.10.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crn ekran, kabl, kvar na monitoru, monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Pomoc ! . BogdaNgLr Kvarovi 3 20.1.2013 16:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com