Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2014, 1:46   #641
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Uđeš u podešavanja rutera preko brauzera, i tamo u opcijama tražiš wireless opcije pa tu isključiš vajerles.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
wu-gambino (13.1.2014)
Stara 13.1.2014, 20:06   #642
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Citat:
freško kaže: Pregled poruke
uđeš u podešavanja rutera preko brauzera, i tamo u opcijama tražiš wireless opcije pa tu isključiš vajerles.
Сачекаћу док не видим шта ћу добити од кабловског оператера, а ако буде требало онда ћу да одрадим ово.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2014, 21:38   #643
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Сачекаћу док не видим шта ћу добити од кабловског оператера, а ако буде требало онда ћу да одрадим ово.
Što bi menjao? Lakše je da isključiš. Ko zna dal će ti nekada zatrebati wless za nešto, a govoto sigurno hoće.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 14:32   #644
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Što bi menjao? Lakše je da isključiš. Ko zna dal će ti nekada zatrebati wless za nešto, a govoto sigurno hoće.
Већ сам променио и много боље функционише физичка веза преко утп кабла, него бежична. Остаје само да угасим бежично дељење, јер нема више никакву сврху.
У овој теми сам копирао интерфејс белкинове странице и та подешавања, јер нисам сасвим сигуран где у опцијама wireless да то подесим.
http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...81#post1839181
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 15:53   #645
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Већ сам променио и много боље функционише физичка веза преко утп кабла, него бежична. Остаје само да угасим бежично дељење, јер нема више никакву сврху.
У овој теми сам копирао интерфејс белкинове странице и та подешавања, јер нисам сасвим сигуран где у опцијама wireless да то подесим.
http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...81#post1839181
Ok je da ugasiš da ti ne bi komšija krao, ok je da ugasiš jer jednostavno nema potrebe da bude uključeno, ail zbog zračenja?

Ok, idi tamo na Channel and SSID, trebalo bi da ima neku opciju za isključivanje radio emitovanja (ali nije SSID broadcast, to je nešto drugo i ne isključuje wireless).

Ja sam shvatio da tražiš novi ruter koji nema wireless, što je potpuno glupo jer evo npr. mobilni telefoni ne mogu preko kabla, zar ne? Ako kupiš telefon sa Wirelessom onda ćeš morati opet da kupuješ ruter sa WiFi.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2015, 19:12   #646
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Glup sam sto se tice umrezavanja pa se javljam za savet. Problem je sledeci:



Potrebno je sa lan kablom, koji ide iz rutera, povezati dva(ili vise) kompjutera koja se nalaze u susednoj sobi. Kako to uraditi? Znaci, sa jednim lan kablom treba spojiti dva ili vise kompjutera sa ruterom(u susednoj sobi).
Mozda je problem jednostavan ali sam ja glup za te stvari
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2015, 19:16   #647
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Ne možeš da povežeš dva kompjutera jednim kablom kojem jedan kraj već ide u ruter. Dakle nabavi još jedan Lan kabl i drugi kompjuter takođe direktno poveži u ruter.

Druga opcija je sa switch-em, ali su ti opet potrebni kablovi za svaki kompjuter posebno. Uglavnom bih se držao prve opcije.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
pmale (22.11.2015)
Stara 22.11.2015, 19:42   #648
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Ne možeš da povežeš dva kompjutera jednim kablom kojem jedan kraj već ide u ruter. Dakle nabavi još jedan Lan kabl i drugi kompjuter takođe direktno poveži u ruter.

Druga opcija je sa switch-em, ali su ti opet potrebni kablovi za svaki kompjuter posebno. Uglavnom bih se držao prve opcije.
Imam 2 lan kabla, ali su kratka. Ovaj 3,sto ide od rutera je preko 5m, i njega bi ukljucio u switch, pa bi iz switch-a spojio ova dva kompjutera(kako sto sam rekao imam dva kratka lan kabla). Da li moze tako? Switch kosta oko 800 rsd, dok lan kabl(10m) kosta preko 1000 rsd......


pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2015, 19:47   #649
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Da, možeš tako.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2016, 13:58   #650
J.Vv
Novi član
 
Član od: 14.6.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Imam pitanje. Da li je moguce povezati laptop hp elitebook 8460p sa televizorom? Na laptopu nema hdmi ulaz ali ima displayport. Da li mi je potreban samo DP na hdmi kabl ili jos nesto?
J.Vv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2016, 14:16   #651
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Citat:
J.Vv kaže: Pregled poruke
Da li mi je potreban samo DP na hdmi kabl ili jos nesto?
Da, neophodno je samo da kupiš potrebnu dužinu DP > HDMI kabla i to bi bilo to.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2017, 19:34   #652
ladjar
Član
 
Član od: 9.8.2013.
Lokacija: n.sad
Poruke: 102
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Izvinite ako nisam na pravoj temi, na starom destop racunaru XP-prof. E-postu koristim preko OUTLOOK exspresa a koju sam dobio od SBB-a, kako da na novom lap-topu sa Windowsom 10 podesim da i na njemu dobijam istovremeno posto,kad god sam pokusavao uvek mi je izlazila poruka" Singi in attempt prevented, nemam pojma sta to znaci. Inace u MAI-lu na windowsu 10 ima opcija za nekoliko raznih adresa, tahoo, google, hotmail i na kraju pop koji ja koristim. Hvala za neki odgovor
ladjar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2017, 9:00   #653
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

jednsotavno instaliraj mozilu https://www.mozilla.org/sr/thunderbird/, ukucaj tvoju e mail adresu ona ce automacki pronaci servere i trazice sifru. Pazi samo da na oba racunara podesis u e mail opicjama outlok ekspresa i mozile podesis da posta stoji na serveru 5 ili koliko hoces dana da bi je vukla oba racunara, u protivnom prvi koji se konektuje skinuce postu, a drugi nece imati sta da skine.
Svetislav je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2017, 19:22   #654
ladjar
Član
 
Član od: 9.8.2013.
Lokacija: n.sad
Poruke: 102
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Vec sam pisao o ovome ali kako nista nisam uradio evo sta se dogadja: dobijem postu na starom racunaru ali na novom lap-topu ne t.j. ta posta negde stoji i kada se ODJAVIM I PONOVO PRIJAVIM posta se pojavi u sanducetu, isto se desava i sa SBB mailom i Google mailom,neznam sta bih jos trebao uraditi,pomozite ako znate, hvala
ladjar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 13:29   #655
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Citat:
ladjar kaže: Pregled poruke
Vec sam pisao o ovome ali kako nista nisam uradio evo sta se dogadja: dobijem postu na starom racunaru ali na novom lap-topu ne t.j. ta posta negde stoji i kada se ODJAVIM I PONOVO PRIJAVIM posta se pojavi u sanducetu, isto se desava i sa SBB mailom i Google mailom,neznam sta bih jos trebao uraditi,pomozite ako znate, hvala
Ako sam te dobro razumeo onda ti je podešeno da ostavlja kopiju svakog maila na serveru, pa kada je ponovo uloguješ on ti opet skine sve što ima tamo...
Ne znam koji mail klijent koristiš, ali treba da pronađeš podešavanje da ti ne ostavlja kopiju mail-a, jer ćeš tako pre ili kasnije zatrpati mail box.
Na starom kompjuteru ti je ta opcija verovatno već čekirana, pa zato nemaš problema.
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 13:41   #656
ladjar
Član
 
Član od: 9.8.2013.
Lokacija: n.sad
Poruke: 102
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Citat:
dsnelim kaže: Pregled poruke
Ako sam te dobro razumeo onda ti je podešeno da ostavlja kopiju svakog maila na serveru, pa kada je ponovo uloguješ on ti opet skine sve što ima tamo...
Ne znam koji mail klijent koristiš, ali treba da pronađeš podešavanje da ti ne ostavlja kopiju mail-a, jer ćeš tako pre ili kasnije zatrpati mail box.
Na starom kompjuteru ti je ta opcija verovatno već čekirana, pa zato nemaš problema.
hvala ti na odgovoru, mislim da sam resio problem jer kad otvorim mail ima gore desno "KRUZIC" kao polu strelice i kad kliknem na to pojavimi se sva pristigla posta bez brisanja i ponovnog prijavljivanja
ladjar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2019, 20:30   #657
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Da ne otvaram novu temu, probacu ovde: da li je moguce da se dodavanjem "sporog" rutera, izmedju zicanog modema, koji mi je postavio operater optickog interneta i PC-a, mrezna kartica u PC-u, "prebacila" na neki nizi opseg brzina? Ovaj "spori" ruter je brzinu smanjivao sa 100/35Mbs, na 30/28Mbs. Pre umetanja rutera, brzina je bila maksimalna (100/35Mbs, pa i malo vise); sa ruterom, kao sto sam naveo(30/28Mbs); kada sam uklonio ruter (opet je direktno povezan PC), sada je 93-94/35Mbs. Ne smeta mi, ali kada proverim brzinu, tako je. Hteo bih da znam, sta se desilo. Brzine merene na LAN-u, naravno.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2022, 1:26   #658
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje desktopa i laptopa (osnove umrežavanja)

Da li mogu da povezem TV kablom sa PC-ijem i delim display tako sto ukljucim TV kao i PC u isti ruter .
Moja matican nema WiFi .
Ako ne da li onda mogu da zadrzim LAN konekciju na PC a putem USB wifi adaptera ukljucenim u kuciste povezem TV i PC tako da mogu da dele display.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
network, umrežavanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje laptopa i televizora? Pomoć... Maranellob Foto i audio/video 14 17.5.2009 21:30
Umrežavanje desktopa i laptopa pomoću dva Bluetotha Ignorant Ignoramus Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 27.2.2009 1:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com