Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2007, 23:20   #141
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

da, ali ovde pisti nesto u kompu...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2007, 0:34   #142
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ja imam probleme sam syncmaster-om 793df! Slika pocne da treperi ne duze od 10 sekundi, cesto se cuje pistanje, i slika je totalno kriva, ne bas mnogo, ali mene nervira. Na primer kada otvorim neki prozor na win-u leva strana je skroz prava, a desna je kriva kao da se prozor savija ka unutra. Sve sam pokusao sa podesavanjima na osd-u, ali nema pomoci, ako ispravim desnu, onda je leva kriva. Rez je 1152 x 864 na 75Hz, isto se desava i na 1024 x 768 na 85Hz. Zna li neko sta se desava sa ovim monitorom.

P.S. Osim treperenja slike, ostalo se desava otkad sam kupio mon (pre godinu i po).
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2007, 15:37   #143
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Ne znam kako da objasnim zvuk koji sestrin komp pravi, uglavnom kada nesto radi... Nazivam ga zato cvrcanjem... Lici na skripuckanje i pooojma nemam odakle tacno iz kucista dolazi... Ali sam primetio da u trenutcima cvrcanja, slika na monitoru jeeeedva primetno, ali ipak poigrava. Ima li neko ideju ili potpitanje koje bi mu ideju dalo?? Sve (ostalo) na kompu radi normalno...
Mozes li da lokalizujes taj zvuk? Otvori stranicu kucista i razvuci usi. Da nije sistemski zvucnik?
Citat:
cur3 kaže: Pregled poruke
Ja imam probleme sam syncmaster-om 793df! Slika pocne da treperi ne duze od 10 sekundi, cesto se cuje pistanje, i slika je totalno kriva, ne bas mnogo, ali mene nervira. Na primer kada otvorim neki prozor na win-u leva strana je skroz prava, a desna je kriva kao da se prozor savija ka unutra. Sve sam pokusao sa podesavanjima na osd-u, ali nema pomoci, ako ispravim desnu, onda je leva kriva. Rez je 1152 x 864 na 75Hz, isto se desava i na 1024 x 768 na 85Hz. Zna li neko sta se desava sa ovim monitorom.

P.S. Osim treperenja slike, ostalo se desava otkad sam kupio mon (pre godinu i po).
To u vezi "pistanja" i treperenja je najverovatnije do VN trafoa koji je nekvalitetan kod njih. Trebao bi da imas garanciju od tri godine; nadji je, uskoro ce da baci kasiku (i meni je). A to sa geometrijom je ili do OSD-a (koji je takodje uzasan) ili su se ploce za usmeravanje mlaza elektrona ispomerale pa ne zaklapaju dobar ugao sa ivicama prednje strane ekrana.
Najbolje ga nosi u servis, gde si ga kupio.

Poslednja ispravka: glitch (17.9.2007 u 15:50)
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
polarnimeda (18.10.2007)
Stara 2.10.2007, 17:05   #144
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom Samsung SyncMaster 753s

Imam problem sa CRT monitorom Samsung SyncMaster 753s od koga me bole i oci i glava .
Kada upalim racunar desava se da osvezavanje monitora nije onakvo kako sam ga podesio u windowsu. Inace, koristim Win XP Pro SP2, a graficka je ATI Radeon 9600 pro.
U windowsu sam sve lepo podesio 1024x768 32bita 85 Hertz osvezavanje.
Ali kad se javi taj problem, koji se ne javlja bas svaki dan, u windowsu pokazuje da je sve lepo podeseno, ali u samom meniju monitora NE.
Umesto da u meniju monitora stoji 68.6k / 85 1024x768, stoji 48.3 59Hz NN ili 37.9 kHz 60Hz PP, a ne mogu da vratim na 68.6k / 85 1024x768 ili bar ja ne znam kako.
Monitor je star 4 i po godine.
Ako neko zna o cemu se radi ili je imao isti problem, neka javi.
Unapred zahvalan.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 20:01   #145
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom Samsung SyncMaster 753s

Probaj da zakljucas refresh rate sa programom tipa ReForce.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 20:05   #146
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ili riva tuner-om, Low level podeshavanja bi trebalo da pregaze windows, mada cisto sumnjam da ce ti to pomoci, to ne bi trebalo da se desava.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 0:11   #147
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam monitor Samsung 793DF CRT, naravno. Star je tri godine. Od pre dva meseca pojavljuju se cudne linije, fleke, kako da ih nazovem. Definitivno je problem monitor jer sam probao sa drugom grafickom i one i dalje postoje. Problem se resi, ili nakon 15-ak minuta sam od sebe, ili ako malo kucnem prstom monitor u podnozju. Zna li neko sta bi moglo da bude i moze li da se popravi?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00219a.JPG
Viđeno:	92 puta
Veličina:	81,2 KB
ID:	12485   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSC00218a.JPG
Viđeno:	80 puta
Veličina:	92,1 KB
ID:	12486  
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
LuckyDzone (2.8.2010)
Stara 5.10.2007, 4:46   #148
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa monitorom

Ako kuckanje i čekanje pomaže, vrlo verovatno da je u pitanju tkz. 'ladan lem. Kad kad ga malo čukneš, onda problematičan spoj možda dobije bolji kontakt a isto se dešava i kad malo sačekaš (temperatura poraste, kalaj se širi dovoljno da tu minijaturnu prazninu popuni i onda radi OK). Ovo je prilično prost kvar i treba ti 2 sekunde da ga popraviš ako si dobar drugar sa lemilicom. Ono što je teži deo posla je lociranje tog istog lošeg spoja, tako da bi bilo najpametnije da monitor odneseš u servis, gde ljudi ovakve probleme rešavaju svakodnevno i imaju iskustva, tako da im neće trebati mnogo vremena da ga pronađu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Fatamorgana (20.2.2011), LuckyDzone (2.8.2010)
Stara 5.10.2007, 8:48   #149
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Nemam lemilicu, znaci morace servis. Ja pomislio da otkazuje ekran. Hvala. Znaci, da ne brinem mnogo.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
LuckyDzone (2.8.2010)
Stara 5.10.2007, 13:47   #150
PARKING
Novi član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd-Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Imam monitor Samsung 793DF CRT, naravno. Star je tri godine. Od pre dva meseca pojavljuju se cudne linije, fleke, kako da ih nazovem. Definitivno je problem monitor jer sam probao sa drugom grafickom i one i dalje postoje. Problem se resi, ili nakon 15-ak minuta sam od sebe, ili ako malo kucnem prstom monitor u podnozju. Zna li neko sta bi moglo da bude i moze li da se popravi?
Apsolutno isti propblem kao i kod mene na 795DF, hvala za slike.
Uopste nema pravila kada se smetnje pojavljuju, nekada pri paljenju a nekada i posle 10 sati.
Ja ga definitivno nosim u servis za par dana, sreca pa je jos pod garancijom
PARKING je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 16:24   #151
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
PARKING kaže: Pregled poruke
Apsolutno isti propblem kao i kod mene na 795DF, hvala za slike.
Uopste nema pravila kada se smetnje pojavljuju, nekada pri paljenju a nekada i posle 10 sati.
Ja ga definitivno nosim u servis za par dana, sreca pa je jos pod garancijom
I moj je pod garancijom, s tim sto ne mogu nikako da nadjem garantni list. Zato se i raspitujem da li je kvar ozbiljan jer cu verovatno morati da platim popravku, ukoliko u narednih par dana ne nadjem garantni list.

I kod mene se posle par sati jave ove smetnje, brzo same prestanu.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 16:57   #152
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Nemam lemilicu, znaci morace servis. Ja pomislio da otkazuje ekran. Hvala. Znaci, da ne brinem mnogo.
Nije ekran u pitanju, jer se to drukčije manifestuje. Npr., prvo bi postao prilično taman čak i kad je osvetljenje i kontrast na maximumu, a i mlad je to monitor da bi mu ekran otišao. Popravka ne bi trebalo da bude skupa (max 500din. po mom mišljenju), ali otiđi u neki servis koji je pouzdan (raspitaj se malo), da te ne oderu za dž.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 22:37   #153
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pouzdan servis?! Nek' mi je sa srecom. Probacu tamo gde sam kupio komp. Nisu me jos zavrnuli (bar nista krupno).
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2007, 11:15   #154
PARKING
Novi član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd-Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Zar nije bolje direktno u ERCov servis !?!?!?!
PARKING je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2007, 17:19   #155
srboljub080
Novi član
 
Član od: 8.3.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Imam monitor Samsung 793DF CRT, naravno. Star je tri godine. Od pre dva meseca pojavljuju se cudne linije, fleke, kako da ih nazovem. Definitivno je problem monitor jer sam probao sa drugom grafickom i one i dalje postoje. Problem se resi, ili nakon 15-ak minuta sam od sebe, ili ako malo kucnem prstom monitor u podnozju. Zna li neko sta bi moglo da bude i moze li da se popravi?
Potpuno isti problem i kod mene je sa istim tim monitorom ,Samsung 793DF .
Jedina razlike je ta sto kod mene na monitoru te linije sad budu vrlo dugo oko 80% i vise (od ukupnog rada monitora) pre je bilo daleko manje obicno oko 10-15 minuta je trajalo to i potom su linije nestale.
Pretpostavljam da je onda razlog tome i na mome monitoru takozvani ladan lem.
Garancija mi je istekla davno(vazila je samo jednu godinu).Sto se tice servisa (u Loznici )bio sam u dva u jednom nemaju blage veze ni kad sam im otprilike i ja nagovestio sta bi mogao biti problem a u drugom kao znaju za to i cena opravke je ne manja od 25 evra (bas lepo pogotovo ako je problem koji se moze resiti relativno lako po lociranju loseg kontakta ).A da ga nosim negde dalje zaista ni to mi se nesplati.

Ne ostaje mi nista drugo nego da zamolim nekog ko je upucen u to ili je vec popravljao (lemio isti kvar) da mi ukaze na to gde se taj los kontakt uopste manifestuje da li je iskljucivo na odredjenom delu uvek na istom mestu ili pak se taj los kontakt moze pojaviti na vise mesta na odredjenom delu monitora ,ako neko zna to (moze da mi pomocu slike ili mogu ja da slikam unutrasnjost monitora pa da okacim sliku i da mi onda na slici obelezi moguci deo monitor gde je los kontakt koji uzrokuje sve ovo(ako je to moguce)
.Moze odgovor i ovde a moze i na PM ako neko iz nekog razloga ne zeli da odgovori javno.
Hvala unapred.
srboljub080 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 13:20   #156
Scor
Novi član
 
Član od: 4.4.2007.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Kupio sam nov komp i monitor LG 920b CRT, fora je sto mi svaki put kad ga upalim menja sirinu i poziciju slike, ne nesto drasticno, ali me prilicno iritira ponovno namestanje. I jos nesto sam primetio kada otvorim neki prozor u exploreru ili otvorim START tab, slika se blago rasiri, pa kad zatvorim prozor ona se vrati, ovo sam isto primetio kod samsungovih 753 monitora. Da li mogu nekako da se resim ovih problemcica?
Scor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 13:40   #157
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

To je normalno za CRT. "Disanje slike" mozes da izbegnes samo sa vrlo kvalitetnim CRT-om, ili bilo kojim LCD-om . To se javlja zbog nesavrsenosti viskokonaponskih delova monitora. Takodje sasvim je normalno da je slika malo uvecana kada palis monitor na ''hladno'', sve ce doci na svoje mesto kad se zagreje
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2007, 20:35   #158
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Monitor: SyncMaster 793DF
Graficka: Radeon x1300/1550

Ne znam da li je ovo problem, ili je sve kako treba, ali najbolji rezultat za osvjezenje je 75Hz u 1152x864 (manje rezolucije nije bilo smisla provjeravati). U podesavanjima vidim da je SyncMaster odabran kao "primary monitor" (polja ispod klizaca za rezoluciju), ali u padajucem meniju "Default monitor" je TV izlaz. Zbunjuje me to sto za "default monitor" (u mom slucaju TV izlaz) mogu odabrati mnogo vise rezoluija nego za monitor.

Zanima me da li je kojim slucajem TV tamo gdje treba da je Monitor?
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2007, 22:19   #159
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

To mozes da podesis u drajverima. Jedini razlog sto mozes da stavis mnogo rezolucija je u tome sto nista nije nakaceno na taj ulaz

Ne ocekuj vise od tog monitora, ja imam 795 MB (koji je kao malko bolji), i on u toj rezoluciji radi u 85 Hz. Uostalom instaliraj drajver za monitor sa CDa koji ti je dosao u paketu sa njim, tako ces biti 100% siguran koji je max. refresh rate za tvoj monitor

Ako nemash taj CD, sa riva tunerom mozes da dobijes precizna obavestenja (Low level refresh setings\ wizzard\ get EDID info)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
mr.marvin (22.10.2007)
Stara 22.10.2007, 15:08   #160
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
beagle kaže: Pregled poruke
To mozes da podesis u drajverima. Jedini razlog sto mozes da stavis mnogo rezolucija je u tome sto nista nije nakaceno na taj ulaz
Ne da mi tako nesto nije palo na pamet...

Znaci, monitor. A fino su mi govorili da uzmem neki TFT,a i fino sam znao da mnogo vremena treba pokloniti izboru monitora, misa i tastature, ali ne, je uzeh kantu.

Zahvaljujem.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com