Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2008, 19:07   #61
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Odlicno,bez greske.
Samo tako!
Tenkju, tenkju.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 11:58   #62
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Nakon što sam rešio slučaj losanđeleskog koljača, vratio sam se u Holivud. Ostavio sam Isakov zahtev na čekanju i krenuo da razgledam zanimljivosti tog dela grada. Lik iz supermarketa mi je spomenuo par zanimljivih mesta dok smo pravili robno-novčanu razmenu. Na vrhu prioritetnih mesta za obilazak je bio Vesuvius – striptiz bar koji je i sam redovno obilazio.

Unutra je bilo krcato. Jedva se moglo proći između stolova za kojima su sedele mušterije koje su balavile na devojke koje su igrale u centralnom delu bara. Okolo, u separeima, su se odigravala privatna igranja u krilu gde su devojke pomamno njihale kukovima i nabijale grudi u lice svojim klijentima dok su se ovi smeškali i stidljivo ih pipkali po golim butinama. Na mene niko nije obraćao pažnju, a kako i bi? Pored toliko golog mesa, ovo moje što je otpadalo sa kostiju je bilo potpuno nebitno. Celu predstavu je iz jednog ćoška pratila devojka ružičaste kose i krupnih plavih očiju obučena u korset. Imala je ogromne... nokte. Setio sam se da sam je već video ranije, u publici pred pozorišnom binom na kojoj sam zamalo odigrao svoj prvi i poslednji čin u vampirskom društvu. Mahnula mi je da joj priđem mršteći svoje krasno lice koje je zračilo toplotom. Kada sam to i učinio prosiktala je na mene otkrivajući očnjake koji su je identifikovali kao pripadnika moje vrste.


Šta to radiš? Ne možeš tek tako da uđeš ovde, pogledaj na šta ličiš! Pođi gore sa mnom i probaj da ne privlačiš dodatnu pažnju, rekla mi je i počela da se penje uz obližnje stepenice. Pratio sam je.

Ne znam kako je u kanalizacijama, ali po Holivudu od nedavno vršljaju lovci na vampire. I za razliku od, recimo, mene, ti se poprilično ne uklapaš u gomilu. Verovatno ti to teško pada. Žao mi je zbog tebe, počela je da govori maznim glasom koji se uvlačio u uši na neki hipnotišući način.

Ne treba meni tvoje sažaljenje! Ja sažaljevam tebe! Prokleta folirantkinjo!

Žao mi je. N-nisam htela da te uvredim. Samo sam mislila... v-verovatno ti je trebalo dosta vremena da se privikneš na taj... izgled.

Šta bre? Jesi li ti idiot? Upravo si me uvredila! Dvaput!

Zaboravi da sam išta pomenula
, skrenula je sa teme videvši da sam polako počeo da se gubim.

Ja sam Velur, predstavila se, ali me možeš zvati Velvet. Prošli su meseci otkad sam videla nekog novog ovde. Pomislila sam da to ima nekakve veze sa mnom. I ko je na kraju prošao kroz moja vrata? Prava zvezda. Čula sam dosta o tebi. Pa, ovaj... da li bi želeo da i ti čuješ nešto o meni?

Već si me toliko smorila da ću početi da plačem
, odgovorio sam joj odlučivši da joj vratim za malopređašnje uvrede.

Istina zna da bude okrutna, ali to ne znači da i ti moraš takav da budeš, pokušala je da mi se uvuče pod kožu.

Šta si ono rekla za lovce?

Ispričala mi je kako od pre nekog vremena lovci na vampire vršljaju Holivudom. Rekla je da je jedna od njih čak i radila neko vreme za nju i da je i dalje drži na oku.

Možda ti je to teško da prihvatiš, ali moraćeš da je ubiješ, rekao sam joj.

Trebalo mi je dosta vremena da se priviknem na ovaj život... i svesna sam da ću to morati da uradim. Međutim, ja sam na njihovom spisku potencijalnih žrtava, a ako me uhvate na mestu zločina, juriće me do iznemoglosti i na kraju ću... uvenuti. Možda bi ti mogao da se pobrineš za to umesto mene? – upitala me je trepćući zavodljivo.

Hm, pomislio sam, ne sviđa mi se ova kretenka, ali ipak... u pitanju je ubistvo... takva prilika se ne propušta olako. Ionako me LaKroj stalno sputava; ne smeš ovo, ne smeš ono. Ovo mu dođe kao piknik u prirodi naspram njegovih glupih zadačića.

Uradiću to, ali ne zato što mi se sviđaš nego zbog čistog užitka u ubijanju. Gde se ona nalazi?

Trenutno radi u ''radnjici'' preko puta, zove se Sin Bin. Ogavno mesto. Ona je plavuša, ima istetovirano slomljeno srce u dnu leđa. Odaziva se na ime Čestiti
(eng. čednost)... kao da ionako nije dovoljno providna.

Shvati ovo
, nastavila je, ne želim nikog nevinog na svojoj duši. Dakle, ako u blizini postoje druge igračice ili mušterije, moraćeš da ih nekako prethodno zavaraš. Ne želim nikakve svedoke. I pripazi se ako koristiš discipline u njenoj blizini, ipak je ona lovac na našu vrstu.

Klimnuo sam glavom i izašao napolje. Velvet me je ispratila pogledom koji mi je pržio grbava leđa. Bilo je nešto u njoj... osim toga što je bila neopevana kučka.

Sin Bin je bio ćumez. I to ćumez u kojem se prodavala roba slobodnije prirode. Rafovi na gornjem nivou su bili puni video kaseta intuitivnih naslova sa prsatim lepoticama u raznim akrobatskim pozama. Sa druge strane su bili postavljeni i razni časopisi sličnog sadržaja, a bilo je tu i seksualnih pomagala, sado-mazo kostima, lisica, kožnih bičeva i gumenih lutkica. Dekadencija, promiskuitet i razvrat na svakom koraku – melem za moje oči.


Gazda je bio ćelavko koji je imao izgled pravog makroa.

Hej, ortak, čime mogu da te ponudim? – upitao me je čim sam ušao. Činilo mu se da mu ne smeta moj izgled.

Moje ime je Flin, ja sam vlasnik ove ustanove.

Interesuje me jedna od devojaka koje ovde rade. Ima tetovirano slomljeno srce na leđima.

Ah, da... Čestiti. Ona radi na donjem nivou, igra.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 11:58   #63
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Usmerio sam pogled ka stepenicama u ćošku. Vodile su u nekakav podrum. Spustio sam se dole i otkrio dodane draži Sin Bina koji je svojim mušterijama nudio i privatne striptiz partije u kabinama koje su imale prozorče koje je gledalo na glavnu binu gde su golišave devojke igrale samo za njihove oči. Sve to se plaćalo preko automata koji su se nalazili u svakoj kabini ubacivanjem kinte nakon čega bi se onda ponovo otvorilo prozorče. Jedini problem (u dvostrukom smislu) je bio što su sve kabine bile popunjene. Dakle, niti sam mogao da uđem i ošmekam koji kvadratni metar gole kože, niti da se bacim na posao zbog kojeg sam i došao. Obio sam pomoćnu prostoriju na kojoj je stajao znak ''samo za osoblje'' ne bih li otkrio način da isteram sve te silne perverznjake napolje. Unutra je bio neki matori računar još iz doba Bitlsa koji sam na brzinu ''rasporio'' i uspeo da pronađem mehanizam za automatsko zatvaranje prozora na svim kabinama. Teoretski, njegovo aktiviranje je trebalo da prouzrokuje izlazak svih mušterija iz kabina čime bi moj put tako bio otvoren. Teorija je, međutim, nekada debelo odstupala od prakse. Zapravo se dogodilo to da su onesposobljene sve kabine osim jedne u kojoj je jedan debeljko uspevao da ponovo otvori prozorče ubacivanjem novca u automat. Srećom po mene, čim sam ušao u njegovu kabinu, Čestiti, koja je u tom trenutku igrala na bini, me je prepoznala kao pripadnika vrste koju progoni, i istrčala napolje noseći u ruci katanu. Ili me je možda pomešala sa nekim bivšim. Nisam stigao da je pitam jer sam joj se obesio oko vrata čim je izašla u hodnik i počeo da joj ispijam crveni nektar dok sam je vukao dalje od kabina kako nas debeljko ne bi slučajno primetio. Napunivši i poslednje crevce odgurnuo sam je od sebe i obrisao krv koja mi je curila niz bradu. Bila je preslatka. Podigao sam katanu koju je ispustila čime je nož koji sam do tada koristio za gašenje tuđih života otišao u penziju. U svlačionici iz koje je Čestiti istrčala sam pronašao samostrel umotan u razne prnje. Ostavio sam ga tamo gde je i bio i izašao napolje koristeći pomoćni izlaz.


Gospođica Velur je vest o smrti svoje progoniteljke primila poprilično setno. Ili se samo folirala, nije me više ni interesovalo.

Biće i drugih lovaca, rekao sam joj. Verovatno ćeš morati ovo da uradiš ponovo kada za to dođe vreme.

Verovatno. Nadajmo se da ću pored sebe opet imati nekog divnog mladog vampira koji će me zaštititi.

Da sam na tvom mestu ne bih računao na to.

Slušaj me
, rekla mi je naglo se uozbiljivši. Ako ne možeš da ceniš moje dragoceno prisustvo, možda bi trebalo da odeš na neko mesto koje više odgovara tvom ukusu... kao što je recimo neki karneval, ili rodeo... tako nešto.

Usledila je salva psovki sa moje strane koje ću ovom prilikom izostaviti zbog maloletne publike koja ovo možda čita. Okrenuo sam se da izjzrim napolje kada me je zvuk njenog glasa iznenada zaustavio trenutak pre nego što sam prišao stepenicama.

Jadni, jadni Dejvid Hater...

Kakav sad glupi Dejvid Hater
, pomislio sam u sebi.

To ti je neki ''dečko''?

Dejvid Hater je scenarista u usponu i upravnik motela Luckee Star. Dolazi ovde već nekoliko godina - duže nego što želi sebi da prizna. Čula sam ga kako priča o svom novom scenariju sa jednom od devojaka koje rade za mene. Tiče se tajnih društava i stvorenja koja se bore sa svojom unutrašnjom zveri i drugim bićima sličnim sebi... zvuči li ti poznato?

Piše scenario o Bušovoj administraciji?
– odgovorio sam joj zajedljivo.

Ne... već o vampirima. Detalji koje je opisao su previše precizni da bi cela stvar bila slučajnost. Mislim da neko radi sa Dejvidom, neki vampir koji ne shvata posledice svojih postupaka. Znaš li koja je kazna za otkrivanje našeg postojanja običnim ljudima?

Brisanje sa spiska za slanje božićnih čestitki?

Smrt
, rekla je teatralno ignorišući moj odgovor. [i]Plašim se da scenario jadnog Dejvida mora biti uništen, a njegov saradnik... pogubljen. Suviše dobro poznajem Dejvida i previše sam bliska sa njim da bih to uradila.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 11:59   #64
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Dakle, ti zapravo želiš da ja ubijem tog kretena Hatera? – upitao sam je kujući plan za osvetu zbog svih prethodnih uvreda koje mi je folitantkinja uputila.

NE! – vrisnula je ispunjena užasom. Mislim da on ne zna da je njegov saradnik vampir. Pokupi scenario, saznaj ko mu odaje informacije i ubij tog izdajnika, ali nipošto ne pipaj Hatera.

Odlično
, pomislio sam, onda ću upravo to i uraditi.

U redu
, uradiću to za tebe, rekao sam joj i izašao napolje cereći se.

Vratio sam se natrag u Haterov motel, Dakle, on je bio taj debeljko koji me je belo posmatrao kada sam dolazio tu u potrazi za ''koljačem''. Prišao sam njegovom pultu nakon čega je počeo da vrišti.

Šta?

Odgovorio mi je poluminutnim stenjanjem.

Nešto nije u redu?

Usledilo je još pola minuta stenjanja.i zapomaganja.

U redu, vidim da ovako ne ide. Jesi li ti Dejvid Hater?

A-a-aha.

Tvoj scenario. Predaj mi ga.

Ne...! Ti... ne možeš to da uradiš.

Recimo ovako... zaskočiću te iz senke onda kada to budeš najmanje očekivao ako mi ga ne predaš ovde i sada.

Evo ti...
– rekao mi je plačnim glasom dok je izvlačio hrpu papira ispod pulta.

U redu. Sada mi reci ime tvog saradnika i onda smo završili.

Njegovo ime... on je... zove se Džulijus. On je obična skitnica koja živi ispod pristaništa u Santa Monici. To je sve što znam. Čoveče, zašto mi ovo radiš?

Bio si mi od velike pomoći Dejvide. Šteta što moram da ti prospem mozak po zidu.


Trenutak osvete je kucnuo. Izvadio sam katanu dok je Dejvid pokušavao da pobegne nekuda, ali se jadničak neprekidno vrteo u krug. Privukao sam ga sebi i probio mačem kroz stomak, do drške.

Žao mi je Hateru, rekao sam mu. Zapravo i nije, ali na ovome zahvali gospođici Velur kada se budete videli tamo gore... ako tako nešto uopšte i postoji...

Njegov saradnik Džulijus je zapravo bio jedan od tankokrvnih iz E-ove grupe. Sve sam ih pobio ranije tako da nije postojala potreba za vraćanjem u Santa Moniku radi tog posla. Sav srećan sam izašao pred Velvet i obavestio je o uspešno obavljenom zadatku pruživši joj konfiskovani scenario.

Oh, pretpostavljam da bi trebalo da ga pocepam. Ali, ja jednostavno ne mogu. Ne mogu da uništim delo u koje je utkao svoju dušu. Evo, da li bi ti hteo da to učiniš za mene?

Uradi to sama, pompezna manipulatorko
, odgovorio sam joj odgurnuvši njenu ruku koja mi je pružala pokojnikov tekst.

U redu, odgovorila je tugaljivo.

Zatim sam joj rekao da sam sredio i vampira sa kojim je Hater sarađivao, na šta mi je ona odgovorila da izuzetno ceni to što sam uradio za nju.

Koliko ceniš? – upitao sam je.

Toliko da ću ignorisati tvoj izuzetan trud da se ponašaš kao kreten, rekla mi je.

Nasmejao sam se jer njene uvrede više nisu mogle da dopru do mene. Izašao sam napolje ispunjen zadovoljstvom koje sam kasnije retko kada uspeo da doživim.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 12:03   #65
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Četvrti deo (383 KB, pdf)

Nastavak za 3-4 nedelje.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 9:56   #66
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Par metara niz ulicu se nalazio još jedan noćni klub – Asp Hole. Tada je još uvek bio u vlasništvu nekada čuvenog i proslavljenog glumca Eša Riversa koji se u jeku svoje karijere povukao iz javnog života zauvek se zatarabivši upravo na tom mestu. Nikada mi nije bilo jasno zašto, ali sam razlog konačno otkrio te iste večeri kada sam zakoračio preko musavog praga njegovog zdanja u nameri da još malo prolumpujem pre nego što krenem da završavam posao za Isaka.

Na samom ulazu me je dočekao tipus sumnjivog izgleda: retka i masna kosa vezana u konjski rep, mantil do poda, brada od nedelju dana i katana na leđima. Metalac! – pomislih i odlučih da se odmaknem malo od njega u slučaju da dobije poriv da se razmaše hladnim sečivom koje mu je počivalo na širokim plećima ako sledeća pesma ne bude neka žešća rokačina uz koju će moći da mlatara raščupanom glavom. Zaobišao sam ga u širokom luku i nakon kraćeg švrljanja po prizemnom nivou, koji je bio poprilično mrtav, uspeo se na sprat.


Na spratu – mrkli mrak. Skoro sva svetla su bila pogašena ili prigušena i jedva sam mogao da razaznam obrise muškarca koji je bio okružen gomilom devojčura koje su ga saletale dok se on pravio nezainteresovan. Separei su bili prazni te odlučih da priđem toj grupici. Tek tada sam primetio da je mladić koji je bio u epicentru pažnje napaljene klinčadije zapravo sam Eš, vlasnik kluba i proslavljeni holivudski glumac. To jest, ako pitate napaljene klinke. Staklast pogled mu je izbijao iz očiju koje su bile zagledane unegde u daljinu, izvan te prostorije i daleko od domašaja devojčica koje su se trudile da mu privuku pažnju. Prišao sam mu i on me pogleda praznim, nezainteresovanim pogledom, kao da sam glavni glumac ''Nosferatua''.

Ti si Eš?

Prisutan.


Iz te jedne reči sam dobio odgovor na pitanje glumčevog egzila. Jedva da je razmakao usne kako bi je prevalio preko jezika i oni su iskočili na videlo. Očnjaci. Lice mu je i dalje bilo bezizražajno, kao da mu je svejedno što pored njega stoji primerak očigledno natprirodne tvorevine. I bilo mu je, jer je i Eš Rivers, glavom i kozijom bradicom, bio vampir. Ne dozvolivši da me to saznanje uzdrma, nastavio sam malo jačim tonom.

Filmovi su ti živi krš. Moja baba glumi bolje od tebe. A tek kad stavi protezu, može da te pojede za užinu k'o Panta pitu.

Ah, tvoje mišljenje mi veoma znači
, odgovori mi pun ironije koja mu je kipela iz ušiju.

Vidi, ne želim da te povredim, ali hoću ako ovako nastaviš.

U čemu je začkoljica?

Ne zezam se, ja sam lud.

Onda mora da je zbog nečeg u vazduhu, jer mislim da sam ga i ja ''zakačio''.

Vidim ja da se tebi ne živi
, rekao sam mu istovremeno se spremajući da ga prekoljem zbog raspojasanog ponašanja prema mojoj krhkoj personi.

Zašto je to tebe briga uopšte? - reče mi, pokrećući bujicu reči koja me je naterala da na trenutak zaustavim nagon za prolivanjem njegove mrtve krvi.

Mogao bih jednostavno da izađem odavde i postanem legenda. Možda bih preživeo, možda i ne bih. U čemu je razlika?

Zatim mi je objasnio uzrok svog nadrndanog ponašanja. Klub mu je bio prepun lovaca na vampire. I onaj metalac je bio jedan od njih. Nisam to mogao da trpim te sam se odmah prijavio da ih mučki pobijem za njega.

Je li te Isak poslao ovamo?

Ne.

Šta je onda kog Đavola tvoja motivacija da mi pomogneš?

Ako mogu da ubijam ljude, ja to i radim. Ništa me ne bi moglo učiniti srećnijim nego da me pustiš sa lanca na te tvoje lovce. Njam njam.

U redu. Šta predlažeš da uradimo?

Prosto, idemo kroz kanalizaciju preko njihovih leševa.

U redu. Ako preživim ovo - bežim iz grada. Idemo.

Pratim te.


Spustili smo se u ćumez ispod njegovog kluba nakon čega me je zapahnuo opojni zadah truleži. Isukah katanu i spremih se za junački boj. Eš je sa druge strane opušteno šetkao oko mene kao da sam ga poveo u turistički obilazak losanđeleskog podzemlja. Pomislio sam kako mu je previše vremena u zatvorenom prostoru malo pomutilo mozak i krenuo kroz zamračene hodnike. Nismo morali dugo da čekamo nevolju. Dva lika nalik onom metalcu iz kluba su nas dočekala već iza prvog ćoška. Obojicu sam ih rasporio dok je moj vrli kolega i dalje vrludao negde iza mene ne obazirući se na krvoproliće. Dalji put nas je odveo ka stepenicama koje su se još više spuštale u dubinu kanalizacije. Prođosmo kroz njih i naiđosmo na novu grupu lovaca – četiri komada. Trojica su bila naoružana sačmaricama i samostrrelima dok je jedan jurnuo na mene nožem. I to nije ono što je najcrnje: svi su napadali mene. Oduvek sam znao da sam vrlo privlačna individua, ali nikad nisam ni pomišljao da bi me mogli zameniti sa holivudskim glumcem. No, to im nije pomoglo jer su i oni ubrzo popadali pokošeni mojim sečivom. Mada, ni ja nisam bio daleko. Poslednjeg sam morao da iscedim kako bih pokrpio rupe koje su mi napravili. Izvukao sam par strela iz stomaka i mahnuo zombiju iza sebe da me prati. Nisam smeo da se zezam više pa sam iskoristio Nevidljivost da izvidim put pred nama. Naleteo sam na još par metalaca kojima sam presudio sa leđa nakon što su protrčali pored mene. Eš je nastavio da zvižduće držeći ruke u džepvima. Dalji put nas je naveo na nekakvo gradilište - metro u povoju. Tu je gospodin Rivers eksplodirao. Počeo je da mlati naše napadače golim rukama. Istina, nije im radio Kain-zna-šta ali se makar potrudio. Posebno me je impresionirao naš kombo napad. Naime, poslednjeg lovca na vidiku sam zgrabio za ramena i počeo da ločem njegovu krv koja je prštala iz arterije koju sam prethodno otkinuo zubima, dok ga je Eš tukao sa leđa – pravo pod plećku. Savršenstvo borbe, kad vam kažem!
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 9:56   #67
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines


Put je nadalje bio čist i nakon što smo pronašli izlaz koji je vodio na površinu podalje od kluba Eš mi se zahvalio. U kešu. Gurnuo mi je u ruke $500 i odmaglio. Sredivši situaciju i dobro se počastivši svežom krvlju uspentrao sam se kako bih pronašao Internet kafe u koji me je Isak poslao i tako napravio pomak u potrazi za svojim rodom koji je vukao LaKroja za napuderisani nosić.

Ground 0 – Internet kafe i igraonica, stajalo je na ubuđaloj tkanini razvučenoj iznad omanjeg zdanja u koje sam bio poslat. Unutra je bilo gotovo prazno. Tišinu je kvarilo jedino tandrkanje 486-ica koje su bile raštrkane po prostoriji i koraci jedne mlade dame koja je špartala po sobi blenući u prazno. Nije joj se svidelo kada sam joj prišao, ali sam je iskulirao i potražio računar na kojem mi je Isak rekao da se nalazi informacija koja mi je bila neophodna kako bih ga umilostivio. Njegov kontakt je ostavio poruku u kojoj je tražio da se sa njim sastanem iza jedne od kućica koja se nalazila između Vesuviusa i Ešovog kluba. Pročeprkao sam i ostale računare i pronašao samo jedan zanimljiv koji je imao spisak poznatih ličnosti Holivuda i kratke članke o njima. Tog trenutka nisam imao nikakve koristi od njega te sam izašao iz kafea i prošetao do mesta sastanka.

Na dogovorenoj lokaciji me je sačekao mršav mladić sa kapuljačom preko glave, upalog lica i izbuljenih očiju. Nervozno se promeškoljio kada sam mu prišao i upitao me šta želim od njega.

Ti si lik sa kasetom? Isak me je poslao.


Vidno uplašen zbog nečega tip je pokušao da izvrda odgovor. Posle kraćeg ubeđivanja mi je ipak otkrio da on jeste čovek koga tražim, ali da kaseta više nije kod njega. Pre nego što će pobeći glavom bez obzira, otkrio mi je da se na kaseti nalaze nekakve užasne stvari za koje je ubeđen da su stvarne i da ću traku pronaći kod Džindžer Svons. Zatim je odmaglio iza ćoška odakle se začuo njegov krik i udarac teškog metalnog predmeta o beton. Potrčao sam za njim. Ulica je bila prazna, a jedino što je remetilo opštu sliku je bio poklopac kanalizacionog otvora koji je bezbrižno ležao na par metara od mene kao da vreba. Zaobišao sam ga u širokom luku i spustio se u glavnu ulicu.

Džindžer Svons je nekada bila poznata holivudska glumica. ''Bila'' je ključna reč. Nisam znao gde se ona nalazi pa sam se stoga zaputio natrag u Ground 0 gde sam bio siguran da ću isčačkati neophodnu informaciju o daljim koracima ka pronalaženju misteriozne trake.

Seo sam za užegli računar na kojem sam nešto ranije otkrio članke o poznatim ličnostima Holivuda i pretražio prezimena sa početnim slovom s. Ispostavilo se da je matora Điki sahranjena u mauzoleju na obližnjem groblju.

Odlazak na groblje je bio vrlo prijatan. Mrak, vetar koji fijuče, nakrivljeni spomenici i pun mesec. Dušu dalo za orgijanje veštica/devica okupanih krvlju. Pošto nikog živog nije bilo na vidiku, a kamoli nečeg u suknji, morao sam da se zadovoljim laganom šetnjom između grobova dok mi je vetar duvao u ćelu.


Mauzolej se nalazio u podnožju brežuljka sa kojeg je vodila staza koja se izvijala u nekoliko okuka. Bilo je praktično nemoguće promašiti ga. Unutra sam zatekao gomilu fioka koje su prekrivale čitave zidove, a u kojima su bili popakovani leševi. Posle detaljne pretrage sam konačno uspeo da lociram kontejner sa pločicom na kojoj je stajalo ime pokojne glumice. Povukao sam ručku i odškrinuo fioku. Zadah smrti me je pomilovao po licu, a kaseta sa crvenom nalepnicom ošinula po očima. Zgrabio sam je i zatvorio vratanca uz tresak. Pronašao sam put napolje i tutnuo kasetu pod mišku.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 13:52   #68
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Juče me je Red Dragon nenamerno podsetio na ovaj AAR, pa sam pomislio da bi bilo dobro da se javim sa obaveštenjem o njegovoj izradi, ako uopšte ima ljudi koje to interesuje. U toku je pauza sa pisanjem, kao što se, uostalom, da primetiti s obzirom na to da je poslednje ''poglavlje'' objavljeno pre više od dva meseca. Trenutno nemam vremena za nastavak, ali, kao što rekoh već više puta - biće završen... jednom. Očekujem da bih mogao da nastavim sa radom tek oko Nove godine i to ako budem imao lufta što se tiče obaveza. Trenutno stanje je da je Bloodlines obrisan sa HDD-a (save fajlovi su naravno uskladišteni na bezbednom mestu). Stay tuned...
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Red Dragon (14.11.2008)
Stara 14.11.2008, 23:36   #69
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Matori ovo je genijalno ja i jos dva ortaka mnogo gotivimo ovu igru ovo me podseca kako smo jedan drugom prepricavali dokle smo stigli i sta smo uradili

Znaci nemogu da verujem kako si ovo dobro napisao ajde molim te zavrsi

Autori treba da se okupe i naprave nastavak samo da bi ti nastavio sa pisanjem.
Za 100 godina ovo ce da bude svetski klasik

Poslednja ispravka: DeCoy (14.11.2008 u 23:44)
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 23:43   #70
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Nije to lako equilibrium. Ljudi imaju mnogo obaveza, a sem toga, treba posvetiti tome paznje. Jer covek igra i pise. Ali i on je uzeo dosta obimnu igru, ali bar se trudi.
...dok ja nista nisam uradio po pitanju mog AAR za Neverwinter Nights 2....a ocigledno da ce, ao ga ikad nastavim prevazici "Rat i Mir".
...a ne smem ni da pomislim na Fallout 2.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 10:19   #71
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

@Equilibrium

Rekoh već - završiću... jednom. Trenutno sam u gužvi sa fakultetom, a i radim na još nekoliko projekata koji mi oduzimaju dosta vremena, da ne spominjem druge privatne obaveze. Drago mi je da ti se sviđa, a ako u narednih par meseci ne odjuriš sa FSK videćeš i nastavak.

@Red Dragon

Istina, posao je prilično naporan. Dodatak tome je što se trudim da tekst ne bude suvoparan i da se ne svodi na ''ušao sam tu i tu, pričao sa tim i tim, on me je poslao tamo i tamo''. Ja sam tebi, Zmaje, već rekao: biće od ovog jedna ''debela'' PDF knjiga kada završim sa radom.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 13:14   #72
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Posle 17 meseci pauze u izradi ovog AAR-a (ala vreme leti), slobodan sam obavestiti vas da se rad na istom nastavlja. Koliko intenzivno - nisam siguran, ali priča u svakom slučaju ide dalje. Stay tuned.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 14:38   #73
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Požurio sam da što pre dostavim kasetu Isaku kako bi se moja potraga za Nosferatuima pomakla sa mrtve tačke. Holivudski baron me je dočekao vidno oraspoložen nakon što je video poklon koji sam za njega iščeprkao iz ostataka davno preminule Džindžer. Smesta ga je zgrabio, ubacio u obližnji video plejer i privatna projekcija je mogla da počne.

Moram reći da sam se svačega nagledao u svom neživotu, ali prizor koji je usledio je čak i meni probudio neki čudan osećaj u sasušenom želucu. Snimak je prikazivao (u najkraćim crtama) hrpu dvonogih čudovišta (u nedostatku boljeg izraza) koja jure nevino devojče kroz nekakvu kuću. Sve se, naravno, ne završava tako što ih ona pomazi i posluži ih čančetom mleka, što je kod Isaka izazvalo određenu dozu opreza, a mogao bih se zakleti da sam na trenutak u njegovim očima video nešto što bi se moglo protumačiti kao zrnce straha. No, brzo se sabrao i objasnio mi zbog čega mu je ta kaseta bila toliko važna.

Period kada je ovaj snimak počeo da cirkuliše po gradu se poklapa sa nestankom Nosferatua. Nameravao sam da stupim sa njima u kontakt kako bi mi pomogli da uđem u trag njegovim tvorcima, ali bezuspešno.

Dakle, misliš da ova papazjanija ima veze sa njihovim nestankom?

Previše sam stvari iskusio da bih to nazvao slučajnošću. A i ova stvorenja... malo je takvih profesionalaca za specijalne efekte koji bi mogli da naprave ovo. Osim toga, snimak je nepotpun – prva polovina je oštećena. Treba nam kompletna kopija.

Uradio sam ono što si tražio od mene, ostatak je tvoj problem.

Ako misliš da možeš da pronađeš svoj klan bez moje pomoći, samo napred. Znaš gde su vrata.


Nije mi se sviđalo kuda ceo razgovor ide, ali sam morao da igram po njegovim pravilima.

Dobro onda, gde mogu da nađem bolju kopiju?

Holivud samo spolja izgleda kao fabrika snova, dok se iznutra nalazi nešto sasvim drugačije – grad unutar grada. Ne sumnjam da je ovaj video došao u ruke lokalnih preprodavaca, raspitaj se po gradu.

Koja pomoć
, pomislio sam i krenuo da izađem kada me je Isak zaustavio sa još jednim zahtevom. Objasnio mi je da ima problem koji uključuje Gargojla (ogromno nadrndano stvorenje od kamena, prim. Z). Naime, to stvorenje je pre nekog vremena nastanilo Baronovo cenjeno pozorište i on bi želeo da ga nekako isteram. Dao mi je ključ i ispratio me ka novoj dozi adrenalinskog šoka.

Kao što rekoh, pozorište se nalazilo preko puta juvelirnice, tako da nisam morao puno da tabanam. Otključao sam ulazna vrata i stupio u hol praćen škripom svega u okolini. Nisam stigao ni da ih zatvorim kako treba, a pred sobom sam već video kamenu gromadu koja je napravila spektakularno pojavljivanje. Mislio sam da me Maksimilijan Štraus zavitlava kada sam ga svojevremeno ispitivao o ovim stvorenjima, ali ne, Gargojl je zaista ceo celcat bio od kamena. Bio je vrlo pokretan što je jasno ukazivalo na činjenicu da je na delu velika magija koju su uspeli da materijalizuju vampiri iz Tremere klana. Nisam voleo šuntave mađioničare, ali sam im morao odati priznanje.


Osim što je izgledao zastrašujuće nadrndano, moj nesuđeni sagovornik se tako i ponašao. Pokušao sam da ga nagovorim da ode jer mi je Isak rekao da bi više voleo da stvar rešim mirnim putem, ali budući da i nisam neki govornik reći ću samo da nije sve prošlo po planu. Makar ne po Isakovom, jer sam ja sve vreme i nameravao da skrckam tu zubatu stenčugu.

Iako sam ušao u pozorište pun entuzijazma, moram da nepomenem da je kamen... pa, tvrd? Posebno ako je visok dva i po metra i ima jaku želju da vam utisne glavu u najbliži zid. Stoga nisam smeo da mu dozvolim da me potkači (što će se pokazati kao skoro nemoguća misija). Na moju sreću, Gargojl se nije pokazao kao najpametnije stvorenje, tako da sam uspeo da ga nekoliko puta zavaram bežanjem između stubova i po stepenicama uz obilato korišćenje Nevidljivosti i Moći u kombinaciji sa iznenadnim napadima iz senke. Izjaviti da sam ga smlatio očas posla bi bilo užasno precenjivanje mojih tadašnjih sposobnosti, pa ću zato reći da sam i sam bio na ivici smrti. To je svakako bila do tada moja najteža borba.

Nakon što se moj protivnik skljokao na pod u vidu gomile kamenja vratio sam se u juvelirnicu i izvestio Isaka o uspešno obavljenom poslu. Stipsa mi čak nije ponudio ni neki od gomile dragih kamenčića koji su ležali svuda unaokolo. Frknuo sam nakon što mi se zahvalio i izašao u hladnu holivudsku noć.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 16:55   #74
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Sta ce ovo biti, da ti ovo nastavljas, da nisi bolestan

Salim se naravno, samo napred i polako.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 12:17   #75
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Jedini smutljivac u Holivudu za kojeg sam znao da posluje video materijalom bio je Flin, vlasnik Sin Bina. U pitanju je bio materijal nešto drugačije tematike, ali nisam imao ništa da izgubim ako prvo njega propitam. Nakon kraćeg ubeđivanja Flin je popustio pred mojim monstruoznim šarmom i otkrio mi da postoji način da kontaktiram ljude koji rasturaju kasetu.

S vremena na vreme, rekao mi je, neki lik zove telefonsku govornicu koja se nalazi malo dalje niz ulicu. Kada se neko javi on mu kaže nešto kao „Mesec je užasna gospodarica“, ili neko drugo slično sra*e.

I šta onda?

Onda ti dovršiš rečenicu sa „... koja noću hoda sa strašnim demonima“.


Posavetovao me je i da se pričuvam jer se na ulici priča da ti likovi nisu ni napravili snimak i da niko ni ne zna odakle se on stvorio. Odmahnuo sam glavom i spustio se niz ulicu.

Nisam morao dugo da čekam ispred govornice kada je jedan od telefona zazvonio. Ostajući pod okriljem senke brzo sam podigao slušalicu da me neko ne bi slučajno pretekao. Sve se dogodilo tačno onako kako je Flin i rekao – sa druge strane sam začuo hrapav muški glas.

Mesec je užasna gospodarica.

... koja noću hoda sa strašnim demonima.

Motel Luckee Star, soba broj 2. Požuri.


Zalupio sam slušalicu i ubrzanim korakom krenuo ka motelu. Ušao sam unutra, projurio pored nepokretnog tela (jadnog) Dejvida Hatera i popeo se uz stepenice. Soba broj 2 je bila otključana... i prazna. Jedino što sam unutra zatekao je bio ključ sa priveskom internet kafa Ground 0. Logično, odmah sam se uputio tamo.

Maleni ključ je otvarao vrata zadnje sobe u kafeu. Objekat je bio potpuno pust, sve dok nisam zakoračio kroz drugi prolaz koji je dugačkim hodnikom vodio u unutrašnjost zgrade koja je spolja bila potpuno neuočljiva. Nisam previše uživao u razgledanju kada mi je za vrat skočio jedan od malih ljigavih stvorova koje sam video na kaseti. Znači ipak su stvarni, mamicu im njihovu, pomislio sam dok sam ga razmazivao o zid. Kada je njegovo telašce nestalo u plamenu isukao sam katanu i spremio se za junački boj sa brojčano nadmoćnijim neprijateljem.

Bilo ih je svuda. Izletali su iza dvoseda, fotelja, paravana i kamera (ceo prostor je bio jedan veliki improvizovani studio). Nisam znao ni šta su ni odakle su se stvorili, ali sam znao da imaju ugraviran ubilački instinkt koji ih je nepogrešivo navodio ka meni. I oštrici mog sečiva. Nisu bili naročito pametni i vrlo brzo bih uspevao da ih sasečem. Nije bilo svrhe da koristim Nevidljivost jer je mala žgadija nekako uvek uspevala da me primeti. Nakon temeljnog čišćenja sam naišao na nekoga ko je zapravo živ i još uvek neiskasapljen.


U pitanju je bio prestravljeni tipus koji mi je otkrio da je on jedan od ljudi koji su pronašli tu kasetu i da je sve ovo počelo da se događa kada su je on i njegovi ortaci smandrljali iz neke kuće. Zaustio sam da ga još malo propitam kada se jadnik strovalio pod naletom jedne od napasti sa snimka. I nju sam posekao i nastavio dalje svoju potragu. Nešto dalje sam bez veće muke uspeo da pronađem kasetu usput ubijajući omanju gomilu zubatih napasti. Zgrabio sam je sa stola na kojem je ležala i zaputio se natrag, ka Isaku.

Jesi li imao sreće? - upitao me je.

Da. A ona stvorenja sa trake – stvarna su.

Namrštio se i ubacio kasetu u plejer. Ćutke smo odgledali prizor sa ekrana, nakon čega mi je Baron otkrio da je prepoznao kuću u kojoj se radnja događa. Takođe mi je rekao i da onaj ko je napravio ta stvorenja sigurno pomoću njih lovi Nosferatue, koji se zato i kriju. Bio je potpuno uveren da su te dve stvari povezane.

Mogu te kolima odbaciti do tamo, ako želiš.

Hvala, ali mislim da ću se sam snaći za prevoz
, odbrusio sam mu i potražio najbliži šaht.

Kuća se nalazila u prigradskom naselju. Odgovarala je Isakovom opisu, kao i onome što sam video na snimku. Okolo je sve bilo pusto i jedini zvuk koji se čuo je bilo potmulo jecanje vetra koji je najavljivao događaje koji će uslediti. Vrata su bila zaključana tako da sam opkružio iza i uzverao se uz bršljan koji je rastao na jednom od zidova. Prošao sam kroz vrata od terase na spratu i tada sam dobio priliku da ugledam i unutrašnju „lepotu“ celog zdanja.

Ne postoji baš puno reči kojima se može opisati ono što sam video te noći. Kuća je bila... živa. Da, naravno da je to bio objekat izgrađen od cigle i cementa (ili nekog ekvivalentnog građevinskog materijala), ali se po svim sobama pružalo pulsirajuće meso koje je činilo jednu grotesknu celinu. Kosti su rasle iz zidova, a krv je kapala iz pukotina na plafonu. Čak sam na par mesta video autentične stalaktite. Od ljudskog mesa. Nisam znao šta da mislim o svemu tome, posebno ne pored ogromnog roja mušica koji je zujao u svakom ćošku. Stoga sam nastavio da krečim objekat krvlju malih zlikovaca koji su počeli da iskaču iz svih mogućih pravaca.

Potraga me je dovela do podruma kuće (a gde bi drugo?) gde sam pronašao mozak cele operacije. Do tada sam mislio za sebe da sam ružan, ali kada sam njega video na moje lice se vratio zluradi osmeh. Lik je bio nakaza u svakom mogućem smislu. Izgledao je veoma staro, ali je njegove godine bilo nemoguće odrediti, budući da je i sam bio vampir. Ali ne „normalan“. Bilo je nešto veoma čudno u njegovom izgledu, odeći, ponašanju i govoru. Nešto istinski deformisano i zlo.

Obratio mi se i započeli smo dijalog koji mi je otkrio nekoliko zanimljivih stvari. Prvo, on je tvorac kasete. Drugo, on je napravio sve one male beštije koje sam rasporio tražeći snimak. Svoje kreacije je iskoristio kao oružje da satera u ćošak Nosferatue koji su bili oči i uši Kamarile. Tu dolazimo do treće stvari – sve to je uradio kako bi Sabati, kojima i sam pripada, oslabili LaKroja i njegove poslušnike koji ih sputavaju da zauzmu svoje mesto pod kapom nebeskom. Četvrto, otkrio mi je šta se zapravo nalazi u Ankaranskom sarkofagu – jedan od Drevnih, veoma star vampir koji spava i čeka pravi trenutak da izađe i najavi dolazak Sudnjeg dana. Na kraju sam saznao i to da je moj sagovornik pripadnik Tzimisce klana, vampira koji su umešni u oblikovanju novog monstruoznog života korišćenjem ljudskog mesa kao osnovnog materijala. Tada sam prvi put saznao za njihovo postojanje i to je bilo ime koje ću dobro upamtiti dok sam živ. Odnosno neživ.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 12:21   #76
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

No, priči je uskoro bio kraj i obojica smo znali da će samo jedan od nas izaći odatle. Pošto sam planirao da to budem upravo ja, aktivirao sam Moć i bacio se na njega stežući u rukama katanu. Nasuprot mojim očekivanjima, brzo sam ga rastavio od postojanja iako je vrlo uspešno bežao i stvarao svoje poslušnike koji su pokušavali da me sputaju. Moja potraga se tu nije završavala, jer sam u jednom od zidova pronašao prolaz koji je vodio u kanalizaciju. Tim putem je Tzimisce sigurno slao svoja čudovišta u lov na Nosferatue i postojale su velike šanse da ću na isti način i ja uspeti da ih pronađem.


Nakon ovoga je usledilo dugotrajno bauljanje po smrdljivim hodnicima, kao i pregršt borbi sa raznoraznim nakazama koje su takođe bile delo mog malopređašnjeg protivnika. Epilog višečasovnog tabananja je da sam konačno pronašao jazbinu Nosferatua. Bilo je to prilično udobno mestašce ako mene pitate. Malo smrdljivo usled ogromne količine đubreta koje je celom mestu davalo izgled deponije, ali ipak udobno. Dok sam tražio nekog sa kim bih mogao da porazgovaram na podu sam našao CD koji je izgledao kao da ga je neko zagubio. Strpao sam ga u džep i produžio dalje. Možda kasnije zatreba.

Od celog klana sam u skrovištu zatekao samo tri Nosferatua. Prvi je bio Mitnik, prekaljeni haker zadužen za kompjuterske sisteme, bezbednost mreže i slične stvari. Bio je prilično udubljen u svoj posao, tako da sam produžio dalje i pronašao seksi Nosferatu ribicu. Da se razumemo, imala je iskasapljenu facu, ožiljke po celom telu i čireve na leđima, ali je za naš pojam bila veoma dobro parče. Ispostavilo se da je nadrndana vampirica niko drugi do Imalia, devojka u crvenoj haljini čiji poster sam onomad video u Karsonovom stanu. Zatekao sam je kako se svađa sa plakatom neke devojke koji je svojeručno ižvrljala. Otkrila mi je da je u pitanju lokalna lepotica Toni, koja je postala poznata tek nakon što je ona nestala sa javne scene, zahvaljujući svom novom izgledu.

Zašto je jednostavno ne ubiješ, predložio sam joj. Sigurno ćeš se osećati bolje.

Ne želim da je ubijem, to bi bilo previše brzo i bezbolno. Želim da uništim njen ugled u industriji. Želim da o njoj iskopam nešto toliko ogavno da će se čak i novinari dvaput zapitati pre nego što to objave.

Šta te sprečava?

Geri kaže da svi moramo da se primirimo dok se ne sredi ova stvar sa Princom. Do tada sam zarobljena ovde.


Uvidevši odličnu priliku da nekome napakostim za male pare, smesta sam predložio da joj pomognem. Ko zna, možda dobijem i neku nagradu.

Možda bih mogao da ti pomognem. Šta treba da uradim?

Imam neke bežične kamere koje bi trebalo rasporediti u njenom stanu. Jednu u spavaćoj sobi, jednu u kupatilu i jednu u kuhinji. Siguran sam da ćeš se snaći kada dođeš tamo.

Šta onda?

Kada ih postaviš moraćeš da ih povežeš na mrežu. Uloguj se na njen kompjuter, lozinka je „kleopatra“. Odatle ćeš moći da aktiviraš kamere.

Šta ja imam od toga?

Vidi, sigurno ću ti ovo lepo nadoknaditi ako sve uradiš kako treba. Ne želim je mrtvu, hoću da pati kao i ja. Zato moraš da uđeš i izađeš, a da ona to i ne primeti. Razumeš?


Prihvatio sam nakon čega mi je dala tri kamerice. Pozdravili smo se, te sam produžio dalje kako bih našao domaćina kuće. Dotični je obitavao u najzabačenijoj prostoriji skloništa. Čim sam ušao tamo gde su me uputili Mitnik i Imalija, začuo sam njegov glas. Pokušavao je da me uplaši korišćenjem Nevidljivosti, kao da nisam odmah znao o čemu se radi.

Nisam znao da si tolika kukavica da moraš da se kriješ. Izađi i suoči se sa mnom kao muškarac.

O, šefe, čini mi se da namerno pokušavaš da me razbesniš.

Pokaži se.

Možda sam ja u tvojoj glavi? Uh, oh... možda si pokupio neku od onih psihoza koje su tako uobičajene kod novih vampira?

Ne teraj me da te tražim
, rekao sam mu.

Kako znaš da sam uopšte ovde, šefe?

Mislim da ću ti iščupati glasne žice.

Moraćeš prvo da ih pronađeš. A ja neću dozvoliti da se to dogodi.

Ko si ti?

Možda sam običan duh? Ma, hajde, nemoj mi reći da si slučajno nabasao na ovo mesto? Ono što ja želim da znam je – zašto si ovde?

Pokaži se pa ću ti reći licem u lice.

Ovde sam, šefe! Čekaj, možda sam tamo? A možda sam iza tebe sa sekirom u ruci? Da li si se ikada zapitao da bi tvoj strah, kada bi imao glas, zvučao... baš... ovako?


Moram priznati da sam se nesvesno okrenuo oko sebe. Znao sam šta se događa, ali ipak nisam mogao biti siguran da zaista ne stoji iza mene spremajući se da mi otfikari glavudžu.

Zašto se jednostavno ne pokažeš? Ako to uradiš neću te ubiti.

O, da, zašto li to ne uradim? Imaš li ti u toj tvojoj glavi mozak? Ili je samo koristiš za razbijanje zidova?

Šta želiš?

Ti od svih vampira bi trebalo to da znaš, Nosferatu. Šta naša vrsta želi? Znanje. Koje pitanje bi prvo postavio u ovom trenutku da si na mom mestu?

Zašto si ovde?

Vidim da si bistar. Tačno. Jer ja već znam ko si ti, ali ne znam zbog čega si došao čak ovamo. A kada nešto ne znam, ja moram da pronađem odgovor.

Ovde sam zbog sarkofaga.

Nemoj da pričaš. Probudi se, šefe! Šta misliš sa kim imaš posla? Zašto bi te LaKroj inače poslao samog na ovaj besmisleni lov? A, da, znam da radiš za Princa.

Zašto me onda pitaš?

Jer volim zvuk svog glasa... ovde nas ne posećuju tako često, šefe, a i želeo sam da to čujem od tebe. Daleko si od kuće i ni Princ, ni Isak, ni Najns ovde nemaju nikakav uticaj. Budi veoma oprezan.

Zaista mi iskušavaš strpljenje.

Iskreno se trudim, šefe.

Izađi više, izazivam te.

Jesi li siguran, šefe? Ne želiš moj lik u podsvesti, od takvih prizora nastaju košmari.

Da, izađi.

Pazi šta želiš, šefe, možda ti se i ostvari.

Zaista?

Iza tebe, šefe!


Okrenuo sam se i zaista ga ugledao. Nije imao sekiru u ruci, ali je i dalje izgledao vrlo zastrašujuće. Bio je krupnog rasta, širokih ramena i zastrašujućeg pogleda u krupnim žutim očima. Čak i da nisam znao da je krvožedno čudovište, u prethodnom životu je mogao izgledati prilično opasno. Predstavio mi se kao Prekrasni Geri Golden, čuveni glumac iz osamdesetih. Moram priznati da ga nisam prepoznao, te mi je rekao da ga mogu zvati samo Geri, budući da su njegovi glumački dani davna prošlost.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 12:22   #77
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Rekao mi je da zna gde je sarkofag, ali i da neće tako lako predati tu informaciju LaKroju. Bila mu je potrebna pomoć u pronalaženju jednog od njegovih vampira kojeg je poslao u Kinesku četvrt da ispita pojavljivanje Kuei-jina, istočnih vampira. Prisetio sam se onog azijskog vampira kojeg sam skembao za Noksa i Bertrama i par kockica je kliknulo na mesto. Izgleda da one beleške o dominaciji ipak nisu bile samo puke škrabotine. Nešto opasno se kuvalo i Geri je hteo to da ispita, ali je zapao u ćorsokak. Zbog novonastale situacije nije mogao da se mrdne odatle, a i nije mu se baš išlo u tamo gde je već jedan njegov agent nestao. Stoga je odlučio da se trampimo. Ja ću pronaći Barabusa, njegovog pomoćnika, a on će me nakon toga putem govornice u Kineskoj četvrti obavestiti o sarkofagu. Nisam imao izbora jer sam bio na njegovoj teritoriji tako da sam prihvatio dogovor. Geri je nestao pred mojim očima, a meni je jedino preostalo da sam pronađem put ne površinu i krenem u potragu za Barabusom.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 13:56   #78
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Pre nego što ću krenuti u susret dalekoistočnim krvopijama, odlučio sam da obavim poslić za Imaliu i tako možda zaradim neku kintu, za promenu. Toni je živela u apartmanima odmah prko puta Luckee Star motela. Uz dodatna uputstva koleginice vampiruše lako sam joj ušao u trag. Tiho sam zatvorio vrata za sobom i obavio se velom Nevidljivosti. Da sam se ja pitao, rasporio bih kučku i brzo završio sa tim, ali sam imao osećaj da Imalia ne bi baš bila zadovoljna takvim ishodom. Stoga sam se pritajio i zakoračio u stan. Unutra su bili Toni i još neki lik koji je bio zadubljen u gledanje televizijskog prenosa. Prošunjao sam se između njih i postavio kamerice na odgovarajuća mesta – po jednu u kuhinji, kupatilu i spavaćoj sobi. Potrudio sam se da ih što bolje sakrijem, a da ipak imaju dobar vidik na moguću „akciju“. Nakon toga sam se ulogovao na mrežu pomoću Toninog laptopa i – voila. Istog trenutka sam dobio odgovor od Imalie da je sve na svom mestu i da mogu što pre da odem odatle. Nije mi trebalo govoriti dvaput, posebno jer mi je bilo zabranjeno da pravim džumbus, zbog čega sam bio pomalo neraspoložen kada sam napustio apartman. Zavrnuti LaKroja je bila jedna stvar, ali ovi vampiri su bili moj klan i osećao sam izvesnu obavezu prema njima.


Nakon toga sam se vratio u podzemlje kako bih pokupio svoju zasluženu nagradu. Imalia je bila prezadovoljna i to je vrlo lepo iskazala predajući mi $400 koje sam odmah strpao u džep i zahvalio joj se na dobroj saradnji. Popeo sam se na površinu i vratio u stan u Santa Monici. Dugo nisam bio u tom ćumezu, pa sam rešio da ga malo obiđem i vidim da li je pristigla neka nova pošta. Bio sam u pravu, na računaru su me čekala dva nepročitana mejla. Prvi je bio od LaKroja koji mi se zahvalio na uspešno uništenoj recenziji onog restorana u Holivudu na koju sam skroz zaboravio. Rekao mi je da me nagrada čeka u sandučetu ispred ulaza. Drugi je bio od Gerija kojem sam izgleda mnogo nedostajao čim mi je poslao poruku, a nismo se pošteno ni rastali. Nudio mi je malu trampu – želeo je da pronađem kopiju nekog filma u kojem je glumio kao čovek, a on će mi za njega dati poster Dženet Vorman. Vupi du, pomislio sam, poludeli seksi Malkavijan na mom zidu. Što da ne? Samo je još trebalo pronaći taj snimak, što sam odlučio da ostavim za malo kasnije. Spustio sam se do ulaza i pokupio Prinčevih $100.

Svratio sam i do Bertrama Tanga za kojeg sam mislio da će ga interesovati informacija o mom pronalasku našeg klana. Bio sam u pravu i lepo smo se ispričali na tu temu. Osim toga, zamolio me je da mu pronađem CD koji je izgubio dok je bio kod njih prethodni put, a koji mu je izuzetno značajan zbog podataka koji su na njemu. To je bio onaj isti disk koji sam već pronašao. Izvadio sam ga iz džepa i predao mu ga, na njegovo iznenađenje. Kao nagradu za dobro obavljen posao odlučio je da mi pokaže nekoliko trikova na računaru. Dovukao me je do krntije koju je čuvao u svojoj jazbini i narednih par sati mi pokazivao tajne zanata koje sam sa znatiželjom upijao. Zahvalio sam mu se na pomoći i izašao iz njegovog improvizovanog skrovišta. Zatim sam se spustio u kanalizaciju i započeo svoje istočnjačko putešestvije.

Čim sam došao u Kinesku četvrt raspitao sam se za lokalnog švercera koji bi mi mogao pomoći da se bolje opremim. Lako sam ga pronašao i uspeo da od njega pazarim novi zaštitno-maskirni komplet za leto-jesen-proleće-zimu. Ako sam ranije izgledao opasno, nakon navlačenja te odeće sam izgledao morbidno. Odmah sam je zavoleo. Od drugih stvari iz njegove ponude me ništa nije posebno interesovalo, tako da sam mu prodao nekoliko satova i prstenova na koje sam naišao u svojim potragama i poželeo mu dobar dan. Ili laku noć, kako god. Nakon toga sam krenuo u dalje istraživanje tog dela grada i potragu za Ming Xiao, vođom azijskih vampira.

Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 14:37   #79
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Peti deo (1.1 MB, 11 strana, pdf)

Ceo dosadašnji tekst (12.6 MB, 70 strana, pdf)

Mislim da je to to za ovu nedelju. Bilo bi kul da neko od moderatora doda linkove za peti deo i za ceo AAR u prvi post
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 12:39   #80
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Kineska četvrt je bila manja nego što sam očekivao. Hram u kojem se po Gerijevim rečima nalazilo sedište azijskih vampira je odskakao u gomilici građevina kao pokvaren vukodlački zub. Zauzimao je centralnu poziciju do koje se dolazilo prolaskom kroz ogromna vrata koja su naglašavala postojanje monumentalnog zdanja koje skrivaju. Odlučio sam da ipak ne idem odmah kod Ming, već da prošvrljam po gradu i vidim da li mogu nekome da napakostim.

Nije mi trebalo dugo vremena da pronađem svoju priliku u vitalnom starčiću koji mi se predstavio kao Oks. Matori je bio vlasnik vrlo neobične prodavnice u kojoj je prodavao najrazličitije drangulije, uglavnom natprirodnog porekla. Ispričao mi je priču o lopovu po imenu Lin od kojeg je zatraženo da ukrade nekakav smaragd za vođu svoje bande. Problem je bio što je dragi kamenčić bio u posedu pripadnika trijade u Hong Kongu, ali to nije obeshrabrilo junošu koji se rado prihvatio opasnog zadatka. Budala, ako mene pitate. U svakom slučaju, uspeo je u svom poduhvatu, ali nije želeo da preda smaragd onome za koga ga je ukrao. Smatrao je da mu njegov uložen trud daje legitimno pravo da bude njegov vlasnik. Šteta što je to bilo samo njegovo mišljenje, koje je dovelo do toga da sada leži negde hladan kao špricer.

Linove oči su želele više od onoga što su njegove ruke mogle da zadrže, rekao mi je Oks. Ambiciozne oči, nažalost, trenutno nemam na lageru, mada imam jednog zainteresovanog kupca.

Pa?

Čujem da Linovo telo čuvaju u zamrzivaču lokalne prodavnice testenina. Postoje ljudi koji žele da njegovo telo ostane... netaknuto. Ja mislim da bi njegove oči savršeno stajale na mojoj polici, ako bi slučajno zalutale ovim putem.

To je bolesno, matori! Doneću ti ih, ali očekujem nešto zauzvrat.


Ostavio sam ga sa zadovoljnim smeškom na licu i potražio lokalnu prodavnicu testenina. Brzo sam je pronašao i prišunjao se do sporednog ulaza. Kada sam ušao unutra zapazio sam (uz ne tako veliko iznenađenje, ipak govorimo o trijadi) da Linu društvo prave dva čuvara. Instinktivno sam se obavio velom Nevidljivosti kako bih izbegao njihove sumnjičave poglede. Mogao sam da im rascepim aortu po tri puta pre nego što dodirnu zemlju, ali sam ih ipak ostavio da žive svoje jadne ljudske živote. Predosećao sam da ću u Kineskoj četvrti ionako napraviti dovoljno veliku gužvu, tako da nisam morao da se hvatam za svaki sukob koji mi se baci pred halapljive čeljusti.

Šmugnuo sam kroz vrata rashladne komore i pronašao ukočeno telo mladog Lina. Oči su mu još uvek bile iskolačene od straha kada je video šta mu se sprema. Izvadio sam svoju vernu nožekanju i izvadio ih iz ležišta. Moje prve iskopane oči, jej. Odneo sam ih Oksu koji ih je preuzeo iz mojih ruku kao da su neka stvar od izuzetne važnosti. Njemu možda i jesu bile. Kao nagradu mi je poklonio beličasti providni kamen, veoma zanimljivu amajliju koju sam od tada uvek nosio sa sobom. Davala mi je izvestan osećaj čvrstine i samopouzdanja iz kojeg sam crpeo dodatnu snagu i oštrinu u borbi. Strpao sam ga u džep, kada mi je Oks ponudio još jedan poslić.

Želim da budeš farmer loše sreće. Znaš li šta je to?

Loš prevod sa nekog uvrnutog azijskog jezika?

Jedna mušterija je nedavno kupila od mene nesrećni talisman i sada želi da ga isporuči svom neprijatelju. Potrebno je da ga podmetneš u ormarić jedne od mušterija u lokalnom salonu za masažu kako bi njegova loša sreća mogla da procveta. Salon se zove Lotus Blosom, naći ćeš ga u blizini.

Uuu, to mi kaži. Još jedna nesrećna duša čiji život mogu da upropastim.

Moja mušterija je nacrtala crni krug na ormariću u koji treba da staviš medaljon. Srećno.


Zgrabio sam nesrećni medaljon iz njegovih ruku i izašao iz radnje. Kako se ispostavilo, salon za masažu je bio krcat naoružanim azijatima. Zašto, nisam bio siguran, a u tom trenutku me nije bilo ni briga. Vratio sam se odakle sam i došao dok ne dođe trenutak da mogu sve da ih pobijem, a da me to ni malo ne zabrinjava.

Nisam pronašao ništa više zanimljivo u četvrti, te sam se zaputio u hram. Tamo me je dočekala seksi vampiruša u gejša stilu. Bila je sva pompezna i prilično puna sebe, tako da sam gotovo istog trenutka nakon što je progovorila dobio nezaustavljiv poriv da joj zdrobim kičmu drobilicom za kičmu. Ili rukama, šta god je brže. Počela je da mi prosipa neke gluposti o njenoj vrsti, kako su oni viša rasa u odnosu na nas, Kainove potomke. Azijski vampiri FTW i slična s*anja. Prekinuo sam je i zatražio da mi kaže gde je Barabus.

Ne znam gde je on. Možda bi trebalo da popričaš o ovome sa Vong Hoom.

Ko je taj?

Vong Ho je vlasnik restorana Crveni Zmaj. On je ugledni biznismen koji je zaslužio veliko poštovanje u svom narodu. Ako se nešto događa u ovoj četvrti, on zna sve o tome.


U sebi sam šizeo što me prebacuje kod tog tipusa kao vruć krompir, ali sam za sada morao da budem fin. Zaputio sam se ka tom restoranu, kada se pred mojim očima odigrala zanimljiva scena. Iz Crvenog Zmaja je izletelo nekoliko mladića od kojih je jedan nosio neku devojku preko ramena. Trčali su koliko ih noge nose, dok su se svi prolaznici ponašali kao da se ništa neobično ne događa. Zavrnuli su u jednu od sporednih uličica i više ih nisam video.

Produžio sam dalje i pronašao Hoa u svom kabinetu na spratu restorana. Pre toga sam dobro isprepadao recepcionarku koja mi je na svaku moju reč govorila O, moj Bože. Znao sam da sam lep, ali nisam očekivao da me neko poredi sa Bogom. Ni Ho nije bio baš presrećan što me vidi. Iz nekog razloga je pomislio da sam demon iz pakla i počeo da vrišti na sav glas. Ne, zaista ne znam šta ga je moglo navesti na takvu pomisao.

Uspeo sam da ga umirim i objasnim mu da me je poslala Ming, no, on i dalje nije bio baš najraspoloženiji za saradnju. Objasnio mi je da su ona tri lika koja sam nešto ranije video upravo kidnapovali njegovu ćerku i obećao da će mi pomoći ako mu pomognem da je oslobodi (devojka je inače imala autentično azijsko ime – Kiki). U međuvremenu ga je pozvao stari prijatelj i rekao mu da Tongovci, banda koja je bila u lošim odnosima sa Hoom, drži Kiki zarobljenu nigde drugde do u Lotus Blosomu. Gomila naoružanih manijaka je konačno dobila svoje razjašnjenje.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21
Vampire the Masquerade: Bloodlines goran.rs Role-Play 1220 8.6.2021 15:32
Vampire the Masquerade: Redemption Patton Role-Play 9 16.4.2009 21:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com