Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.5.2008, 22:35   #1
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Art of Murder: FBI Confidential


Relativno nepoznati poljski studio, City Interactive je svetu predstavio njihovu prvu komercionalnu P&C avanturu - Art of Murder: FBI Confidential . Igru pokrece Wintermute Engine (WME) koji je potpuno besplatan. Naravno, to odmah ne znaci da je igra losa. WME je prilicno dobar engin koji je u stanju da odradi skoro sve sto developeri zamisle (sve dok se drze 2D ili 2.5D P&C). U prilog tome idu i brojni naslovi koje pokrece WME (Ghost in the Sheet, The Lost Crown, Sunrise...) Vise o WME ovde.
Znaci, u pitanju je najklasicniji moguci 2.5D P&C iz treceg lica. Grafika je fiksirana na 1024X768 sto je prilican nedostatak. Ali ipak, prerenderovane pozadine su stvarno odlicne. Lepe, bogate detaljima i animirane malo ublazuju "rezolucijski" nedostatak. Likovi su malo slabijeg kvaliteta (3D) ali namestanjem antialiasinga na 8X se donekle popravlja situacija. Animacije su cist prosek (izuzev trcanja koje je, vec po pravili, prilicno smesno i neprirodno). Intro i medjuanimacije, kojih ima nekoliko, su dobre ali vrlo loseg kvaliteta (ne znam sta je u pitanju, ili velika kompresija ili niska rezolucija). Zvukovi su ok, nista lose nista specijalno. Na muziku nemam zamerke a glasovi likova su, opet, prosecni. Niko se ne izdvaja ni po losem ali ni po dobrom. Uglavnom cela igra je kao neki skolski primer kako se pravi avantura, bez da se klasicni elementi koji je sacinjavaju menjaju, ili nedaj boze ubaci nesto do sad nevidjeno.

Kao i ostale stvari, tako i upravljanje i inventar, su "stara skola". Klik hodanje, dvoklik trcanje, desni klik look, levi klik akcija/prekidanje recenica, trakasti inventar u donjem delu, mogucnost kombinacije predmeta (nekad se mogu kombinovati samo na odredjenom mestu a ne u inventaru), dugme za prikaz svih hotspotova, PDA sa telefonom i foto aparatom...znaci sve ono sto pise odmah na prvoj strani prirucnika " Topla voda - da li je neophodna tokom pravljenja avanture? ". Nema nesto oko cega bi se moglo vise razglabati (sve je manje vise poznato svima) pa prelazim na pricu.

U ulozi ste mlade agentice FBI-ja, Nicol Bonnet (koja btw lici na najmanje 8 glavnih junakinja iz raznih avantura) koja stize na svoj prvi zadatak tj u neku napustenu kucu. Susrece se sa partnerom koji, iskusno je ocenjujuci, salje na tezak zadatak kupovine kafe u bliznji kafic. Dok ona donosi kafu, neko joj ubija partnera (to je sve u introu). Kriveci sebe (), nagovara sefa da joj dozvoli da nadje ubicu. Ali sef joj to ne dozvoljava i daje joj slucaj o serijskom ubici koji je vec ubio nekoliko ljudi na isti nacin - ritualnim nozem je svojim zrtvama vadio srca (). I bas u tom trenutko se desava jos jedno slicno ubistvo i Nicol krece na radne zadatke...Prica ce vas odvesti na nekoliko lokacija sirom Njujorka a bogami i u Peru. Uglavnom, prica kao da je ispala iz nekog krimica B produkcije. Prepuna je klisea i standardnih (za detektivske filmove) zaplet/rasplet/obrt momenata. Ali pohvalno je sto nema puno nelogicnosti. Sto se ne moze reci za zagonetke. Neke su resive samo po principu pokusaja i pogreske...ili barem ja nisam video neko logicno objasnjenje. Ali i nasuprot tome, zagonetke su lake i iskusniji avanturas ce obrnuti igru bez nekih vecih problema. Nisam merio koliko mi je trebalo, ali presao sam je za 2 veceri (bez zaglavljivanja).

Uglavnom, igra nije losa ali nije ni fantasticna. Nema nekih vecih mana ali nema ni necega sto bi vas oduvalo. Savrseno za onoga ko se dosadjuje a zeleo bi da razum pusti malo na ispasu. Namerno je nisam uporedjivao sa Still Life zato sto mislim da nisu uporedive (). Kome se svidela tematika iz Still Lifea, verovatno ce mu se svideti i Art of Murder.

Link ka postu iz PA (Pogodi Avanturu) u kome ju je kolega Shumsko_drvece lepo opisao par recenica .

I naravno, nekoliko slicica.


Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Aca973 (2.3.2009), DeCoy (3.5.2008), galebns (3.5.2008), Shumsko_drvece (2.6.2008), Wolverine (6.5.2008), zoran845 (3.5.2008)
Stara 2.3.2009, 2:20   #2
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Art of Murder: FBI Confidential

Izem ti temu od jednog posta .
Pitam se dal da "kupim" i odigram, pa da nastavim sad drugi deo frisak sto je izasao...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 1:33   #3
pivo
Novi član
 
Član od: 4.11.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

sad sam poceo da igram ovu igricu. stigo sam do dijela igre gde treba da upisem kod u telefon ,ali neznam koji je to kod

moze li mi neko pomoci koi je to kod

Poslednja ispravka: Shlaymara (4.11.2009 u 2:24) Razlog: Spajanje postova
pivo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 2:17   #4
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Art of Murder: FBI Confidential

http://www.gameboomers.com/wtcheats/...rtofmurder.htm
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 10:25   #5
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Art of Murder: FBI Confidential

Citat:
pivo kaže: Pregled poruke
moze li mi neko pomoci
Može.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 12:24   #6
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Art of Murder: FBI Confidential

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Savrseno za onoga ko se dosadjuje a zeleo bi da razum pusti malo na ispasu.
Kakve slučajnosti, ali sinoć sam dobio dotičnu igru i baš se spremao da nađem opis negde na netu, kad ono Šlajmaricin review na forumu. Ali ako ovo iz citata treba da presudi da bih je instalirao, onda definitivno imam preča posla.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, art of murder, avanture, opis igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
CSI:3 Dimensions of murder masteri Avanturističke igre 14 5.11.2007 19:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com