Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2006, 16:40   #1
Plavi
Hiljaditi član :)
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Da li je graficka?

Nakon uspesne instalacije WIN i svih ostalih driver-a, sada posle svakog paljenja racunara izlazi error "Cannot find graphic card information" (graficka je Asusova 9550). To nije nista smetalo racunaru, pa reko' da nista ne cackam. Ali posle igranja jedne zahtevne igrice u visoj rezoluciji na 14'' monitoru, monitor je pozeleneo i racunar se sam restartovao. Tako krene sistem da se dize i taman da kliknem na Administrator account, racunar se ponovo resetuje. U tim mnogobrojnim resetima nekoliko puta je izlazio i "plavi ekran" i jedna od poruka je glasila "IRQL not less or equal". Probam Safe mode - nece, Last known good config - oce. Sistem se podigne, ali rezolucija je 1024x768 (bila je 800x600 default). Ja je vratim i normalno ga resetujem, kad ono ponovo reseti ali ovoga puta nece da se podigne pomocu Last known good config. Neki put i dodje do Account-a ali onda opet reset. Kao da nema dovoljno "snage" (sta god to znacilo) da se sistem podigne, ili se muci sa rezolucijom

Da napomenem da sam jos jednom uspeo da dignem sistem i tom prilikom sam obrisao ATI Display Drivers. Ali tu je bio i kraj. Nece Safe mode, nece nista... Sta da radim? Kakve veze ima gore pomenuti "IRQ... "?
Plavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 17:00   #2
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Da li je graficka?

Jeste graficka. Ali ces morati da reinstaliras system i zameni graficku sto pre mozes
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 17:46   #3
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Da li je graficka?

Probaj da tu 9550 jos jednom izvadis, ocistis kontakte i lepo zabodes, pa da sve ponovo instaliras.
Ako dobije istu poruku - promeni graficku.
Electric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 22:54   #4
Plavi
Hiljaditi član :)
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je graficka?

Ako jeste graficka, zasto mislite tako? Da li je bilo problema u proslosti bas sa ovim modelom?

Nego, mozda i nije graficka? U toku reinstalacije WIN-a pojavi se "plavi ekran" sa porukom da problem mozda uzrokuje sledeci fajl - NTFS.SYS, i u nastavku PAGE FAULT IN NONPAGED AREA. Sta mu to znaci? Oce li morati jedan format c: ?
Plavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 10:37   #5
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Da li je graficka?

Kako zasto : " posle svakog paljenja racunara izlazi error "Cannot find graphic card information" " ?

Ipak bi bilo najbolje da sve preinstaliras ponovo ( format c: ) i vidis da li ces da imas iste probleme. Ako se sve ponovi - najverovatnije je hw u pitanju.
Inace se Asusova 9550 pokazala kao vrlo dobra graficka ( i solidnog kvaliteta izrade - za tu cenu )

Vidim da imas vise problema : trebao si da navedes kompletnu konfiguraciju - mozda bi slika bila malo jasnija.
"IRQL not less or equal" - meni ovo lici na preklapanje IRQ-ova.

Poslednja ispravka: Electric (11.3.2006 u 12:54)
Electric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 15:21   #6
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Da li je graficka?

Mislim da je problem sa AGP slotom na ploči. Ja sam imao sličan problem pre dva meseca pa sam prodao i ploču i graf. Naime, sistem bi se podigao samo kad bi se grafička karta maaalo izvukla iz slota i kad se ne bi zavrnuo šaraf koji je fiksira (klirens od oko 1 mm). Čim bi stegao šaraf i kad bi kartica u potpunosti "legla" kao što bi trebalo, sistem nije hteo da se podigne, čak ne bi ni zapištao. Probaj da očistiš AGP slot, ne verujem da je problem softverske prirode.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja je najjaca graficka za AGP? bloodnick Grafika 67 6.8.2007 23:03
koja graficka? role model ŠDK - Grafika 13 20.2.2006 1:39
Graficka (da li da kupim asus ili ms 66oo GT?) kamper ŠDK - Grafika 20 19.2.2006 13:59
Graficka kartica za 200E (plus-minus 10E) mijatovic_86 Grafika 87 10.2.2006 0:50
Graficka izmedju 70e-80e obavezno PCI-E Moca ŠDK - Grafika 14 28.12.2005 18:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com