Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2009, 23:16   #21
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71, review

Људи,е71 кошта 230 јура.
Теленор су лопови а мобилнисвет освежава цене једном годишње.
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2009, 2:08   #22
Gosa
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 158
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71, review

Da li jos neko ima problema sa osvezavanjem softvera. Ja sam probao ali nisam uspeo.Krene azuriranje i onda se telefon diskonektije...
Gosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2009, 4:24   #23
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Nokia E71, review

meni je jedno napravio problem,i tad sam se baš pogubio [u glavi akcija:'je**te,šta sa da radim...!?']...
n`o-lepo je pisalo u NSUu [koliko se sećam:
1)isključite USB,izvadite bateriju
2)vratite bateriju,uključite punjač i USB
3)...

u svakom slučaju-sam je rekao šta da se uradi,a NSU je završio posao kroz par minuta...
e sad-ovo je meni uradio na sred instalacije,jel tebi neće uopšte da pokrene apdejtovanje ili ti negde otkaže!?
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2009, 23:27   #24
Gosa
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 158
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71, review

Krene pa trazi da se izvadi baterija pa opet isto . Na kraju sam odustao od toga jer nema svrhe 5 puta vaditi bateriju i ponavljati proces u nedogled.
Gosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 17:43   #25
stogrensasa
Novi član
 
Član od: 9.1.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71, review

zna li neko ,telefon mi normalno radi medjutim od pre dva dana kada u kalendar unesem u sastanke datum,vreme pocetka i kraja sastanka i to potvrdim izbacuje mi sistemska greska,telefon je kupljen preko telenora???
stogrensasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2010, 22:29   #26
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Danas sam slučajno ispustio voljeni E71. Zveknuo je o metalnu nogu od stolice. Najpre je slovo G izletelo iz ležišta. Njega sam uglavio natrag, ali sam primetio da je napuklo slovo F. Još uvek nije otpalo, ali za slučaj da se to desi treba da znam šta da radim.

Da li je neko menjao tastaturu na ovom telefonu i koliko to može otprilike da izađe?

Postoji samo još jedna začkoljica. Telefon je skidan sa mreže, odnosno nemačkog Vodafonea. Tako da imam ovakvu tastaturu (pažnja za ove sa sporijim netom: malo je veća slika), pa bi mi stavljanje klasične "poremetilo" redosled karaktera i slova...

Hvala unapred.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 13:04   #27
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Najbolje ti je da odneses telefon u neki ovlasceni servis. Brojevi telefona prodavnica i servisa mozes videti na zvanicnoj srpskoj Nokia prezentaciji -> KLIK.
Ako ces menjati tastaturu mogao bi staviti produkt kod za balkan i da stavis novu QWERTY tastaturu i trebalo bi da se sve poklapa.
Evo kako se rastavlja E71: KLIK

Zbog komplikovanijeg rastavljanja kao i "stelovanja" tastature sa softverom najbolje ti je da taj posao prepustis nekom servisu. Ceo posao ne bi trebao biti skuplji od 15e.
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IDzO na korisnoj poruci:
Partybreaker (11.6.2010)
Stara 11.6.2010, 14:33   #28
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Hvala lepo IDzO! Odlična ideja za QWERTY tastaturu i novi firmware, o tome uopšte nisam razmišljao... Konačno bih imao "čupavu" latinicu umesto nemačkih slova sa umlautom.

Možda je malo je cimanje oko tog product codea... Ali ako sam uspeo da ga prebacim sa V200 na V400 (iako je pisalo da je poslednji FW za moj kod V200), uspeću da ga sklepam i za balkanski preko onih third party aplikacija. U servisu bi me promena softvera izašla verovatno jače od cene same tastature, pa ne znam da li se isplati. Obrazložilli bi verovatno da mora da se petlja preko box-a ili čega već...

U svakom slučaju, za sad se drži nekako telefon. Neću još uvek ulagati, ali mi ove informacije puno znače.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 14:41   #29
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Molim i drugi put!
Ne znam koliko se naplacuje apdejt softvera, ali ti mozes kuci sam da odradis apdejt tj. fles preko Phoenix-a (da se ne petljas sa NSS i NSU) i onda ti ostaje da ti u servisu (ako ne mozes sam) zamene tastaturu.
U svakom slucaju nazovi neki servis pa se raspitaj i onda ces znati sta ti je isplativije.

Poslednja ispravka: IDzO (11.6.2010 u 14:43) Razlog: typo
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IDzO na korisnoj poruci:
Partybreaker (11.6.2010)
Stara 11.6.2010, 15:01   #30
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Probaću i Phoenix. Za prvu (i jedinu) promenu FW-a sam petljao upravo preko NSS i NSU-a... I, bogami, dosta vremena oduzme. Mlatio sam se više sati, mahom zbog bagova u NSS - ne prepoznaje telefon, vadi USB, vraćaj nazad i slične muke...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 15:10   #31
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Najgore je kada se zakuca NSU i kada "crkne" telefon i onda nema druge nego se mora nositi u servis da ga "ozive" preko box-a.
Ne znam da li se ista tako moze destiti ovim novijim telefonima koji imaju mogucnost FOTA, ali znam da, do sada nisam imao problema sa Phoenix-om.

Pu, pu da necuje ovaj ->

IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 11:15   #32
Danijela1
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 273
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Danijela1
Određen forumom Re: Nokia E71

Ljudi, izvinjavam se sto ovako upadam u temu, znam da nema direktne veze sa ovim, ali danas sam dobila neku nokiu 5520 slide, ali ne mogu nikako da provalim kako da ubacim karticu..
Danijela1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 11:39   #33
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Jesi li sigurna da je 5520 slide? Posto takva Nokia ne postoji.
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 13:48   #34
Dejan Terek
Član
 
Član od: 12.6.2010.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dejan Terek
Određen forumom Re: Nokia E71

Slazem se za idzom da ne postoji... a ako na kutiji to pise onda su ti uvalili nekog kineza 100% kako da ubacis karticu... pa otvori zadnju stranu, izvadi bateriju i pogledaj gde je ulaz za karticu... nemogu ovako napamet da ti kazem , jer nisam imao taj fon... 5520 "slide" ne postoji, postoji 5200 slide (jel si na to mislila?) ako jesi onda ti mogu pomoci.. otvori zadnju stranu, izvadi bateriju, i imaces kao neka vratanca, to otvori ( i ako se malo teze otvara, ali opusteno, ne mozes nista da pokvaris ) i tu ubaci karticu, zatvori vrata, ubaci bateriju, stavi zadnju stranu i pali fon! nadam se da sam pomogao!


pozdrav!
Dejan Terek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 13:51   #35
Dejan Terek
Član
 
Član od: 12.6.2010.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dejan Terek
Određen forumom Re: Nokia E71

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Danas sam slučajno ispustio voljeni E71. Zveknuo je o metalnu nogu od stolice. Najpre je slovo G izletelo iz ležišta. Njega sam uglavio natrag, ali sam primetio da je napuklo slovo F. Još uvek nije otpalo, ali za slučaj da se to desi treba da znam šta da radim.

Da li je neko menjao tastaturu na ovom telefonu i koliko to može otprilike da izađe?

Postoji samo još jedna začkoljica. Telefon je skidan sa mreže, odnosno nemačkog Vodafonea. Tako da imam ovakvu tastaturu (pažnja za ove sa sporijim netom: malo je veća slika), pa bi mi stavljanje klasične "poremetilo" redosled karaktera i slova...

Hvala unapred.
Bas te je posluzila sreca! Imam isti telefon i mogu da kazem da je leteo sa visine od 2m i nista mu nije bilo... A mom drugu pao sa drugog sprata i nije se cak ni ogrebao, ni ugasio... Preporucujem ti isto kao idza, da odes u servis i zamenes...
Dejan Terek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 13:15   #36
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Može li neko da preporuči par aplikacija (ili koliko već hoće) koje bi obavezno trebalo imati uz ovaj telefon? Ja imam e63, ali osim GPS-a mislim da nema bitne razlike.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 13:57   #37
Dejan Terek
Član
 
Član od: 12.6.2010.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dejan Terek
Određen forumom Re: Nokia E71

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Može li neko da preporuči par aplikacija (ili koliko već hoće) koje bi obavezno trebalo imati uz ovaj telefon? Ja imam e63, ali osim GPS-a mislim da nema bitne razlike.
neznam sta ima e63 ali znam za e71, pa cu ti "reknem"

office (word, excell, pp), adobe reader, real player, recnik (bas njegov, imas sve jezike, extra je), wirelles, BT i IR, poadcoasting, internet radio, barcode reader , dosta brz net... ima jos 1000000 stvari... a sa store.ovi.com mozes skidati puno zanimljivih i korisnih aplikacija... neke su free a neke ne..

Pozdrav!
Dejan Terek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 14:27   #38
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Programi za stavljanje nepozeljnih brojeva na "crnu listu": Easy reject, Advanced call manager, Best black list i BlackBaller - odaberi neki
Nimbuzz ti je za FB, Skype, MSN
Programi za zakljucavanje galerije i pojedinih delova telefona: Best Crypto, SmartGuard i Advanced Device Locks - odaberi neki
JbakTaskMan da mozes videti koji su ti programi aktivni upozadini pa da ih pogasis
Instaliraj neki FExplorer ili Xplore - to su ti programi kao Total Commander
Recnik: SlovoED
Za muzku: LCG Jukebox
Da ti LED radi kao baterijska lampa: Nice light ili Smartphoneware FunFlash
Opera Mini za net
No Red Close ukoliko neces da ti se program zatvori kada izlazis na crvenu lsusalicu
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IDzO na korisnoj poruci:
Salito (14.6.2010)
Stara 14.6.2010, 22:42   #39
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Citat:
Dejan Terek kaže: Pregled poruke
office (word, excell, pp), adobe reader, real player, recnik (bas njegov, imas sve jezike, extra je), wirelles, BT i IR, poadcoasting, internet radio, barcode reader , dosta brz net... ima jos 1000000 stvari... a sa store.ovi.com mozes skidati puno zanimljivih i korisnih aplikacija... neke su free a neke ne..
Hvala, ali pitah za aplikacije, a ne za nasumični spisak funkcija.

@IDzO

Hvala, pogledaću
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 23:32   #40
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Citat:
IDzO kaže: Pregled poruke
Nimbuzz ti je za FB, Skype, MSN
...a ima i dobro odrađen Twitter.
Citat:
IDzO kaže: Pregled poruke
Instaliraj neki FExplorer ili Xplore - to su ti programi kao Total Commander
Negde sam pročitao da FExplorer mora da se instalira na specifičan način - petljanje sa IMEI kodom, odnosno da ne postoji "jedinstvena" i jednostavna instalacija...? Više mi se dopada FExplorer (koji sam koristio na Nokiji N-Gage) nego X-plore.

Citat:
IDzO kaže: Pregled poruke
No Red Close ukoliko neces da ti se program zatvori kada izlazis na crvenu lsusalicu
Ovo je interesantno jer vraća uspomene na stari Symbian. Ali mislim da nema potrebe zbog toga što postoji Home dugme (kućica) koja ima tu funkciju...

@Bryan Fury

Stavi na listu i:

  • Opera Mobile 10 - za surf preko WiFi-ja. Opera Mini ide preko proxyja, pa sporije radi od Opere Mobile kada ulaziš na net preko WiFi-ja (odnosno kada ne moraš da štediš kilobajte). Osim toga, čita srpska slova (Č, Ć, Š, Ž, Đ...) za razliku od Mini, koja ih zamenjuje kvadratima. Takođe ima manje bagova sa zumom i tako dalje.
  • Fring - za razgovor preko VoIP-a. Telefoniranje na taj način bi teoretski trebalo da je džabe, mada nisam siguran u to jer sam postpaid, pa nikako ne mogu da proverim. Ali mislim da je makar jeftinije. Primera radi, razgovarao sam solidno dugo iz Češke sa Srbijom i račun mi nije bio veći od 800 dinara za 7 dana boravka. Fring može da posluži i kao mesendžer, ali je Nimbuzz bolji.
  • YouTube aplikacija. Ja sam je dobio uz novi firmware, ali sam je naknadno updateovao. Moram priznati da je prilično dobro odrađena i mnogo je jednostavnije koristiti nju nego default browser.
  • Calcium - u slučaju da bi želeo jednostavniji kalkulator od Nokijinog.
To su programi koje ja koristim trenutno, pored Nimbuzza, Garmin Mobile XT i X-plorea. Probao sam još neke poput:

  • Capree iON Battery Timer - beleži podatke o bateriji, prikazuje u procentima koliko je preostalo i tako dalje.
  • Metro - služi kao primitivni PlanPlus. Upišeš startnu lokaciju i cilj, a on ti prikaže kojom linijom beogradskog GSP-a možeš tamo da stigneš.
  • Best Torch - mislim da on ima veze sa korišćenjem ekrana kao baterijske lampe.
  • Panoman - slikanje panorama. Nisam uspeo da ga instaliram.
  • WeFi - detaljniji prikaz WiFi rutera. Takođe je zgodno što pomoću njega možeš da nateraš telefon da se kači na određeni ruter. Zgodno kad je tu gomila zaključanih i jedan otključan sa slabim signalom koji se povremeno izgubi.
  • Phone Guardian - sa njim ima neka fora da pri promeni SIM kartice pošalje SMS na broj koji ti definišeš. Praktično poslednja nada za slučaj da ti neko ukrade telefon.
Druga tura programa mi se ne nalazi trenutno na telefonu, pa ih nisam naveo kao obavezne, ali mogu da budu zanimljivi.

Inače, dao bih ti link ka sličnoj temi na Benchmark forumu, ali im trenutno ne radi forum...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
e71, mob, review, test, user, wifi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Nokia 6120 Classic DukeofSerbia Opisi, recenzije i testovi 38 24.4.2011 19:42
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com