Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2006, 2:51   #61
Zooo
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 146
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
Ma da naravno , ja sam samo rekao kako sam video da su ljudi radili na Benchmark.co.yu ... nista vise od toga...ja ne planiram da moj umotavam u krpe i kojekakve druge stvari ....
To bi bio vrhunac svega, kako te ne mrzi sve to zbog hladjena Athlona XP 2500,
još uz sav taj rizik da negde nešto pukne?
Zooo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 3:10   #62
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
Zooo kaže:
To bi bio vrhunac svega, kako te ne mrzi sve to zbog hladjena Athlona XP 2500,
još uz sav taj rizik da negde nešto pukne?
U tome je čar! Lakši način nije uvek zanimljiviji!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 15:37   #63
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Zooo kaže:
To bi bio vrhunac svega, kako te ne mrzi sve to zbog hladjena Athlona XP 2500,
još uz sav taj rizik da negde nešto pukne?

Sto bre tako ...pa motanje krpe oko waterblock-a je bas cool stvar
A to sto imamo razlicite poglede na istu stvar (to sto se mozda tebi ne dopada sto ja radim ili ti mozda delujem uvrnuto) to mislim da je dobro ...jer sta li bi se delilo kada bi svi voleli da radimo iste stvari i da imamo ista zadovoljstva.... ti mozda volis da budzis kola ja recimo to nikada nebih raio .... pa boze moj ... zato smo valjda i razliciti ...
POz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 21:51   #64
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

E,ovako.
Bas ste se ispisali za ova 4 dana!
Ima jedna fora koja mozda moze da se koristi umesto vode(uslov je da je sistem zatvoren).Cuo sam da su ljudi stavljali alkohol umesto vode. On bolje prenosi toplotu(ali i brzo isparava). Razmisljao sam da stavim pumpicu od auta(brizgalice za staklo),ali mi je neko rekao da su jako bucne,i da ne mogu dugo da rade. ???
Videcu ako budem mogao da nacrtam ono sto sam zamislio.
POzz
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 21:58   #65
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Petar kaže:
E,ovako.
Bas ste se ispisali za ova 4 dana!
Ima jedna fora koja mozda moze da se koristi umesto vode(uslov je da je sistem zatvoren).Cuo sam da su ljudi stavljali alkohol umesto vode. On bolje prenosi toplotu(ali i brzo isparava). Razmisljao sam da stavim pumpicu od auta(brizgalice za staklo),ali mi je neko rekao da su jako bucne,i da ne mogu dugo da rade. ???
Videcu ako budem mogao da nacrtam ono sto sam zamislio.
POzz

to si dobro cuo ... da alkohol a takodje i antifriz bolje provode toplotu od vode ali ima jos jedna stvar alkohol i antifriz takodje mogu i da ostete pojedine delove pumpe posle nekog vremena ako se koriste ne razblazeni s toga ti nebi preporucio da koristis iste ako nisi toliko siguran da mozes da 100% zastitis vitalne delove pumpe da tecnost ne stigne do njih uglavnom stradaju gumice na pumpi u koliko su u sastavu iste... Nemoj koristiti cist alkohol \ antifriz ako bas nemoras moze biti vise stete nego koristi !!!
poz
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 23:12   #66
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Modovane masine

E evo pade mi jedna ideja danas.Ono nesto citam stalno ovu temu i setim se necega.Evo sta sam ja danas probao, ne znam da li se neko setio ovoga .Ovako uzeo sam ono pasivno hladjenje od CPU-a tj rebra i kroz njih provukao crevo.Inace crevo je prilicno tanko, sluzi za infuziju(cale mi vet).Ueo sam malu pumpu i zakacio za jedan kraj.E sad po meni ovo bi trebalo da hladi ok.Pod rukom se oseca bas hladno.E sad mali problem je kondenzacija jer na dva sata koliko hje radla pumpa sve se voda nakupila oko rebara.Pumpa je inace nekamala bastenska koja sluzi da poliva cvece postepeno.

Mozda je ovo neko pominja ali ovo mi se ucinilo veoma jednostavno.Kakav waterblok ovo je mnogo jednostavnije.E sad kako li hladi.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 23:39   #67
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

PAIN
to je inace bio moja prva zamisao stim sto sam ja hteo da kroz rebra idu prvo bakarne cevi pa onda na njihove krajeve "crevce" na kraju sam napravio ovo:[img=http://img529.imageshack.us/img529/6849/dscn0028dz5.th.jpg]
to je inace moj prvi watter block (vrlo je malo bio u upotrebi (test primerak) nije zaziveo...

Poslednja ispravka: Freško (17.8.2006 u 23:51)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 23:50   #68
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Modovane masine

A sta mislis da li bi moglo tako, kao sto ti kazes sa bakarnim cevcicama unutra a ka krajevima gumene cevcice.Posto su rebra uska, bile bi male i cevcice pa kolki bi protok vode trebao da bude.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 0:04   #69
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Meni je ovo odavno palo na pamet! Prvo sa "crevima" a onda sa bakrom, ali sam se setio kondenzacije pa sam batalio varijacije na temu. To mi je uvek bila najveća frka. Ne znam kako je ovo rešeno kod fabričkih modela vodenog hlađenja. Baš me zanima!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 0:10   #70
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
PAIN kaže:
A sta mislis da li bi moglo tako, kao sto ti kazes sa bakarnim cevcicama unutra a ka krajevima gumene cevcice.Posto su rebra uska, bile bi male i cevcice pa kolki bi protok vode trebao da bude.
Kada sam ga ja planirao mislio sam da nabavim neki cooler koji ima malo vise razmaknuta rebra a takodje sam planirao da prema potrebi rebra razmaknem ili cak pojedina isecem... i na kraju nije od toga bilo nista nego sam nakraju napravio ono cudo iz posta #67 (vidi sliku) !
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 0:22   #71
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Meni je ovo odavno palo na pamet! Prvo sa "crevima" a onda sa bakrom, ali sam se setio kondenzacije pa sam batalio varijacije na temu. To mi je uvek bila najveća frka. Ne znam kako je ovo rešeno kod fabričkih modela vodenog hlađenja. Baš me zanima!
ja nisam imao problema sa kondenzacijom sa ni jednom verzijom blokova koje sam izgradio ... osim u slucajevima kada sam temperaturu vode spustao ispod 5c stepenaa u odnosu na ambijent...
Evo jos koja slicica bloka kojeg trenutno koristim i sa kojim nemam problema :
http://www.pcvodeno.com/images/Galerija/Velike/G5/K.JPG
http://www.pcvodeno.com/images/Galerija/Velike/G1/0.JPG
http://www.pcvodeno.com/images/Galerija/Velike/G1/1.JPG
http://www.pcvodeno.com/images/Galerija/Velike/G2/D.JPG
http://www.pcvodeno.com/images/Galerija/Velike/G3/I.JPG
http://www.pcvodeno.com/images/Galerija/Velike/G4/G.JPG
http://www.pcvodeno.com/images/Galerija/Velike/G6/Q.JPG
http://www.pcvodeno.com/images/Galerija/Velike/G6/W.JPG

Inace slike su pravljenje u ranoj fazi testiranja bloka na ploci GB-7ZXE U kombinaciji sa Athlonom na 900MHZ.... Nakon toga blok je prebacen na Asus A7N8X-E-Deluxe u kombinaciji sa athlonom xp 2500+ gde i dana funkcionise besprekorno.... nemam nekih novijih slika osim jednog divx filmcica kojeg mozete naci na : http://www.pcvodeno.com/AVI.htm ... nemam nista novije iz razloga sto niti imam digitalca niti dvi kameru a nevolim da se pozajmljujem...
Poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 0:38   #72
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
ja nisam imao problema sa kondenzacijom sa ni jednom verzijom blokova koje sam izgradio ... osim u slucajevima kada sam temperaturu vode spustao ispod 5c stepenaa u odnosu na ambijent...
Pa to i jeste problem, stalno moraš da "cifraš" temperaturu! Ne bih da budem u situaciji da svaki čas moram da proveravam temperature. Moraću malo bolje da razmislim o problemu kondenza kad budem imao vremena! Ako se neko od vas seti nečeg zanimljivog, postujte odma' ovde!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 1:10   #73
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Pa to i jeste problem, stalno moraš da "cifraš" temperaturu! Ne bih da budem u situaciji da svaki čas moram da proveravam temperature. Moraću malo bolje da razmislim o problemu kondenza kad budem imao vremena! Ako se neko od vas seti nečeg zanimljivog, postujte odma' ovde!
E a znas cega sam se setio.... pa sada je LETO !!! i temperature po sobama koje nisu klimatizovane su negde oko 30c sto je slucaj i kod mene...(sparno) ali kada dodje JESEN temperature po sobama ce se drasticno spustiti i onda cemo moci da hladimo procesor na recimo +18c sto ja mislim da je idealna pocena temperatura za kvalitetan overclock....
POZ
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 1:34   #74
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
E a znas cega sam se setio.... pa sada je LETO !!! i temperature po sobama koje nisu klimatizovane su negde oko 30c sto je slucaj i kod mene...(sparno) ali kada dodje JESEN temperature po sobama ce se drasticno spustiti i onda cemo moci da hladimo procesor na recimo +18c sto ja mislim da je idealna pocena temperatura za kvalitetan overclock....
POZ
Tačno, samo ja imam jedan veeeliki problem! Kod mene u zgradi je grejanje neverovatno! Sve sami penzosi pa podmićuju ložača! Skoro uvek je zimi toplije nego leti. Šta da radim kad na -10C moram da otvaram prozore jer je unutra bar 28C!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 2:46   #75
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Tačno, samo ja imam jedan veeeliki problem! Kod mene u zgradi je grejanje neverovatno! Sve sami penzosi pa podmićuju ložača! Skoro uvek je zimi toplije nego leti. Šta da radim kad na -10C moram da otvaram prozore jer je unutra bar 28C!
.... Izbaci komp na terasu ........
Caos...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 10:07   #76
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
Kada sam ga ja planirao mislio sam da nabavim neki cooler koji ima malo vise razmaknuta rebra a takodje sam planirao da prema potrebi rebra razmaknem ili cak pojedina isecem... i na kraju nije od toga bilo nista nego sam nakraju napravio ono cudo iz posta #67 (vidi sliku) !
E video sami sve lepo izgleda.Ali kako ga pricvrscujes, samo onom plocicom?I kada dodje do kondenzacije gde se nakuplja voda najvise?
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 15:48   #77
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
PAIN kaže:
E video sami sve lepo izgleda.Ali kako ga pricvrscujes, samo onom plocicom?I kada dodje do kondenzacije gde se nakuplja voda najvise?

Da samo onom plocicom stim so su tu jos dva 60mm srafa koji idu tako da "glava" srafa ide ispod maticne ploce a odozgo ide "matica" koja naleze onu plocicu i to je to... Molim te ne podsecaj me na to... kada se to desilo vlaga je bila svuda pomalo sa spoljne strane creva , po bloku .... ali sam ja reagovao pravovremeno i spasio makinu...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 1:03   #78
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

Imam jedno pitanje:
Ima li neko od vas kupovni sistem,i da li neko ima problema sa kondenzom kod kupovnih hladjenja?
Danas sam nasao u ovomesecnom broju SK reklamu za vodeno hladjenje.A cena je negde oko 6.500 din.To me je navelo da malo razmislim....
Jeste sve to lepo kad imas svoj sistem,ali,stalno neki problemi...Zato me interesuje da li se kondenz javlja i na ovim kupovnim....
pozzzz
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 1:16   #79
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
Petar kaže:
Imam jedno pitanje:
Ima li neko od vas kupovni sistem,i da li neko ima problema sa kondenzom kod kupovnih hladjenja?
Danas sam nasao u ovomesecnom broju SK reklamu za vodeno hladjenje.A cena je negde oko 6.500 din.To me je navelo da malo razmislim....
Jeste sve to lepo kad imas svoj sistem,ali,stalno neki problemi...Zato me interesuje da li se kondenz javlja i na ovim kupovnim....
pozzzz
Verovatno nema kondenza na kupovnim vodenim hlađenjima, ali njih je malo teže skinuti i ponovo vratiti kad rasturaš komp od klasičnih vazdušnih. Šta to imaš kad ti treba vodeno?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 1:53   #80
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

Zelju da imam vodeno hladjenje.Nemam nesto jaku masinu.AMD 2500+
Nego mi se mnogo svidja,a mozda i promenim komp...
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kuciste, kućište, modding, modifikacija, modifikacija kucista, modifikacija kućišta, modovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test mašine u rubrici Test Drive virtuoz pavle Tekstovi u SK 10 16.5.2009 3:36
Zamena 'malo' koristene mašine... liksamja ŠDK - Osnovne komponente 8 12.3.2009 23:05
Snaga buduće mašine? pivonroll Šta da kupim? 8 1.2.2008 13:03
Mogu li nase mašine da podrže nove igre? Belfegor O igrama uopšte 26 4.12.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com