Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2006, 20:27   #1
Cedevita_User
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 91
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cedevita_User
Određen forumom Adi monitor 19"

Imaju fantasticnu cenu od 125-135 evra sa garancujom od godinu dana,neko daje cak i tri.
Pa posto sam malo rezbario po netu nisam naisao na bilo kakve korisne informacije osim od samog proizvodjaca,ciga fali svoga konja.....
Da li su ovi monitori djubre?Treba mi 19" za Photoshop.
Ajde pomagajte
Ne bih kupovao polovne nikako.
Pozdrav!
Cedevita_User je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 21:02   #2
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

Nikad čuo ali ako daju 3 god. garancije što da ne. Ako crkne-zamenićeš ga. Samo kupi u firmi koja će postojati i za 2-3 god. Zlu ne trebalo.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 21:08   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

Jedan moj frend je imao monitor te marke,doduse polovni,i posle 2-3 sata rada na kompjuteru(uglavnom igre) pocela je da mu se topi plastika sa zadnje strane,mogao je prstom da napravi rupu.Jezivo.Kao sto Propeler rece,ako ti rikne,zamjenice ti ga i kraj,samo da dobijes 3 god garanciju.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 21:11   #4
Cedevita_User
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 91
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cedevita_User
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

Znaci kao da rasporim nekom domacinu kozu,i cackalicom ispitujem boju creva............
Cedevita_User je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 22:43   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Adi monitor 19"

Adi monitori su obično đubre! To će ti reći svako ko se bar malo razumue u tu tematiku! Za PS ti treba monitor koji ima dobru (oštru, pravilne geometrije, ujednačenih boja...) sliku a Adi je svakako nema. Bolje uzmi neki polovnjak (ali od nekog ovako, nikako one uvozne) nego da se nerviraš s tim sr@njem! Neki NEC, Nokia ili Samsung iz jačih serija bi ti mnogo bolje "legli"!Pozdrav!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 23:25   #6
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

Citat:
Rocker kaže:
Adi monitori su obično đubre! To će ti reći svako ko se bar malo razumue u tu tematiku! Za PS ti treba monitor koji ima dobru (oštru, pravilne geometrije, ujednačenih boja...) sliku a Adi je svakako nema. Bolje uzmi neki polovnjak (ali od nekog ovako, nikako one uvozne) nego da se nerviraš s tim sr@njem! Neki NEC, Nokia ili Samsung iz jačih serija bi ti mnogo bolje "legli"!Pozdrav!
Hm nisu svi ADI losi.Ja imam CRT 15"ADI od okobra 2000 i nije radio 2 godine(bio je iskljucen sto je valjda stetno po CRT monitor)a opet radi kao casa slika je super, ne greje se mnogo.
E sad kada sam ga kupovao to je bio najbolje ocenjen monitor u SK dok sam ja citam, oko 96% pisalo je da je to monitor sa najmanje skarta.Ali za sve vece dijagonale su rekli da su vrlo lose pa predpostavljam i da ova ADI 19" koja smesno kosta je losa, izbegava je, ako ti treba za profesionalnu primenu PS skupi pare za neki bolji TFT ipak oci ne mozes da kupis.
Ja sam i dalje zadovoljan sa 15" ADI ali ja provodim pored kompa 1 sata dnevno.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 23:36   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Adi monitor 19"

Kuzma je svojevremeno hvalio i Hansol monitore a naročito 501p... Radio je OK meni jedno pola godine a onda je počeo da brljavi sa bojama. Radi i dan danas (kod lika kome sam ga prodao), ali baš i nije uživanje gledati u njega Kasnije sam imao prilike da vidim i 17" Hansol-e i nijedan mi se nije svideo (uvek pomalo mutna slika i malo slabiji kontrast). Čovek je tražio što jeftiniji monitor. Za 125-130e ne može da nađe ni dobar 15" TFT tako da mu je najbolje da nađe dobrog CRT polovnjaka kod nekog ko je prešao (ili planira da pređe) na TFT.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 12:13   #8
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

Citat:
Rocker kaže:
Kuzma je svojevremeno hvalio i Hansol monitore a naročito 501p... Radio je OK meni jedno pola godine a onda je počeo da brljavi sa bojama. Radi i dan danas (kod lika kome sam ga prodao), ali baš i nije uživanje gledati u njega Kasnije sam imao prilike da vidim i 17" Hansol-e i nijedan mi se nije svideo (uvek pomalo mutna slika i malo slabiji kontrast). Čovek je tražio što jeftiniji monitor. Za 125-130e ne može da nađe ni dobar 15" TFT tako da mu je najbolje da nađe dobrog CRT polovnjaka kod nekog ko je prešao (ili planira da pređe) na TFT.
E ovako moj ADI CRT 15" radi kao i prvog dana kada je kupljen (krajem 2000)
nije radio 2 godine sto je lose po monitor zbog fosfora, a nikakav defekt nisam primetio. Ova serija 15" je najbolje ocenjena u SK a rekli su da je to serija sa najmanje skarta.Ali naglasili su da 17" i 19" ADI su vrlo lose.Sto se tice Hansol-a kada sam je kupovao komp zamalo da ga kupim jer je imao tri godine garancije (jos 2000) ali nisam ih dobro razumeo u doticnoj firmi pa sam kupio ADI 15" sa 1 godine garancije u drugoj firmu i odlicno sam prosao.
Ipak sada treba izbegavati jeftine monitore jer nesto tu smrdi.
Sto se tice TFT rekao sam neka skupi jos para pa kupi kvalitetnu 15" TFT jer su ipak njegove oci u pitanju.
Da je ranije postavio ovu temu uputio bih ga na ortak koji je prodavao Samsung 19" (pod garancijom jos 1,5 godinu) za 110 evra jer je prelazio na TFT.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 14:49   #9
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

U jednoj radnji sam gledao sliku na 17-ici ADI i cini mi se da je losija od recimo Samsunga. Ne znam gledao sam i primetio sam neku razliku ..... koliko znam Adi ima vecu velicinu tacke od Samsunga.
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 18:08   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

Citat:
Night Hawk kaže:
U jednoj radnji sam gledao sliku na 17-ici ADI i cini mi se da je losija od recimo Samsunga.
Naravno,to se od oka primjeti.Kod monitora ovakve marke glavni adut je cijena,sto se tice kvaliteta,tu su vrlo rijetko konkurentni ostatku trzista.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 23:26   #11
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Adi monitor 19"

Citat:
Mean_Machine kaže:
Ipak sada treba izbegavati jeftine monitore jer nesto tu smrdi.
Sto se tice TFT rekao sam neka skupi jos para pa kupi kvalitetnu 15" TFT jer su ipak njegove oci u pitanju.
Obično trafo, mada zna i elektronika
15" je premali za komforan rad u PS. Što se štetnosti CRT-a tiče, raspravljalo se o tome u više tema i nećemo sad o tome. Zaključak je da su i TFT i CRT podjednako štetni za oči (EM zračenje CRT-a je štetno po čitav organizam a za oči je baš svejedno CRT ili TFT).
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 23:44   #12
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

Citat:
Rocker kaže:
Obično trafo, mada zna i elektronika
15" je premali za komforan rad u PS. Što se štetnosti CRT-a tiče, raspravljalo se o tome u više tema i nećemo sad o tome. Zaključak je da su i TFT i CRT podjednako štetni za oči (EM zračenje CRT-a je štetno po čitav organizam a za oči je baš svejedno CRT ili TFT).
Pa jest kod oba ne trepces cesto isto ko sa TV-om.
Pa nek uzme neku kvalitetnu TFT 17" to mu je skoro kao CRT 19" po dijagonali.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 0:17   #13
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Adi monitor 19"

Citat:
Mean_Machine kaže:
Pa nek uzme neku kvalitetnu TFT 17" to mu je skoro kao CRT 19" po dijagonali.
Zavisi od modela i nije uvek tako, ali zaboravljaš najbitniju stavku: čovek je pominjao 130e a 17" TFT je bar duplo skuplji!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 1:13   #14
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Adi monitor 19"

Citat:
Rocker kaže:
Zavisi od modela i nije uvek tako, ali zaboravljaš najbitniju stavku: čovek je pominjao 130e a 17" TFT je bar duplo skuplji!
Е сад га већ претера, пристојни модели се могу наћи и за 200е, а неки мало ''лошији'' и испод 170е.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 2:57   #15
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Adi monitor 19"

Citat:
Atila kaže:
Е сад га већ претера, пристојни модели се могу наћи и за 200е, а неки мало ''лошији'' и испод 170е.
Dobro, možda sam i preterao. Ne pratim baš cene TFT-a jer me ne zanimaju previše, ali razmisli šta je bolje za PS. Velika radna površina i vernost boja ili fancy izgled?!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com