Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2012, 17:41   #1
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Novi iPad (3rd generation)

Danas sam se domogao novog iPad-a, WiFi only verzija sa 16 GB memorije. U svom vlasništvu sam imao originalni iPad, ViewSonic G-Tablet, Archos 101, kao i originalni Asus Transformer - sve sam prodao pre jedno pola godine, i sada sam kupio novi iPad (u daljem tekstu iPad 3)



Prvi utisci
Prvi utisci nisu bili toliko oduševljavajući. Naime, kada sam ga izvadio iz kutije odmah sam primetio (što sam doduše i znao pre) da je maltene isti kao originalni iPad po formi i dizajnu, osim nekih minornih razlika. Kada sam ga uključio dočekao me je "Welcome screen" (hvala bogu te se više ne mora kačiti na iTunes!) i on nije i bio bog zna kakav - dosta ljudi je hvalilo ekran, mada ja nisam primećivao nekakvu razliku.

Ekran
E, onda sam došao do menija. Tek kada sam video oštrinu teksta ispod ikona, oštrinu samih ikonica, saturaciju boja, kontrast, shvatio sam da je ekran zaista par ekselans. Za one koji ne znaju, ekran je veličine 9.7 cola, a ima rezoluciju od čitavih 2048x1536 tačaka - više nego moj fullHD tv, zapravo više nego bilo koji uređaj koji sam ikada posedovao. I zaista se vidi. Stvarno, ekran je fenomenalan. Ostao sam bez teksta. Odziv je super, ugao gledanja je praktično 180/180 (IPS ekran), osvetljenje je fenomenalno (mada ga još nisam probao na suncu).

Softver i utisci u radu
iPad 3 dolazi sa najnovijom verzijom iOS-a, verzijom 5.1. Ja nisam neki ljubitelj iOS-a, ali okej je. Vidim promenjena je koncepcija obaveštenja (sada ima notification pull down kao kod Androida) i neke sitnice koje su me pre nervirale su ispravljene. Mada, ima još sitnica koje nisu ispravljene, npr. to da svaki put ako malo duže (tipa 15 minuta) nisam koristio AppStore, moram opet da se ulogujem. I slično.

Naravno, nema nikakvih seckanja, prelaženje menija je glatko, otvaranje aplikacija takođe i sl. Primetih da je Safari ispravljen i da konačno ima normalne tabove, kao i to da je osetno brži. Stranice se učitavaju super brzo (SBB internet od 40 Mbit/s), nema lag-a čak i kad su upitanje JavaScript-heavy stranice (I'm thinking of you, engadget). Malo nervira to što nema Flash, ali ništa strašno toliko - postoji posebna YouTube aplikacija, to je bitno.

Ostale aplikacije su manje više super. Neke su po meni beskorisne (PhotoBooth, aplikaciju koja pravi zezov od slika, bih obrisao odmah da mogu), ali neke su super - npr. nova aplikacija Podsetnik, i Google Maps.

Kamera je fina, u najboljem slučaju. Po meni, tablet računaru i ne treba super kamera. Jedino je malo bezveze što je prednja kamera VGA - planiram da koristim iPad za Skype i FaceTime razgovore, pa bi bilo bolje da su stavili bar 1.3MPix. Zadnja kamera je 5 MPix "iSight" (šta god to značilo). Ima brz odziv i kao što rekoh, nije loša.

Jedan od razloga zbog kojeg sam kupio iPad jeste što hoću da imam "best of both worlds". Imam Samsung Galaxy S II koji obožavam, ali jednostavno neke aplikacije prosto bolje izgledaju na iOS-u, moram priznati.

Takođe, valja napomenuti da je zvuk sa zvučnika zadivljujuće dobrog kvaliteta i glasnoće. Mana je što postoji samo jedan zvučnik

Overall, utisci u radu su super. Tablet je brz, aplikacije su dobro dizajnirane i rade svoj pos'o.

Mane
Ima nekoliko mana. Prvo, (po meni) mana je što Apple konstantno insistira na korišćenju šugavog iTunes-a koga čak ni najgori Apple fanboi ne voli. Bez jailbreak-a, nemoguće je prebaciti film, muziku i slično na iPad, a da se ne koristi iTunes. Najcrnje je to što recimo ako sada koristite iTunes na ovom računaru, i sutra odete na svoj drugi računar koji ima instalirani iTunes ali nema istu "biblioteku multimedije", nemoguće je prebaciti bilo šta sa tog drugog računara na iPad, a da pritom ne obrišete svu muziku/sve filmove sa iPad-a. Ovo je jedan od glavnih razloga zbog koga sam razmišljao da li da uopšte uzimam iPad. Međutim, jailbreak sa pwntunes rešava i taj problem, pa sam odlučio da ga uzmem.

Osim toga, mana mu je što je ekran 4:3 tako da gledanje filmova nije super, što je šteta, mada je moguće razvući film (deformisati sliku) po celom ekranu. Takođe, mogli su malo da se postaraju o težini - igrao sam se ranije sa Samsung Galaxy Tab 10.1 koji me je razmazio u tom pogledu. Novi iPad je čak malo teži od prethodnika. Doduše, da su se postarali o težini, verovatno bi morali da skrate trajanje baterije, koja je inače duplo većeg kapaciteta nego ova u iPad 2.

Sigurno su neki od vas čuli za grejanje jednog dela iPad-a 3. Mogu reći da se zaista malo greje, u donjem desnom uglu (kada se drži horizontalno). Ali daleko od toga da je strašno. Ako se smanji malo osvetljenje ekrana, brzo se i to ohladi.

Stojim vam na raspolaganju ako imate pitanja
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (24.3.2012), TearDrop (24.3.2012), Vavilon (26.3.2012)
Stara 23.3.2012, 20:13   #2
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Novi iPad

koliko si platio?
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 20:15   #3
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom

Hvala na reviewu. Moguće je prebacivati fajlove na Ipad bez problema bez sh*ttunesa i jailbreaka, ako aplikacije podržavaju wifi transfer, npr avplayer za filmove ili good reader za dokumente
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 21:14   #4
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Novi iPad

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
koliko si platio?
479 EUR

Citat:
drgonozo kaže:
Hvala na reviewu. Moguće je prebacivati fajlove na Ipad bez problema bez sh*ttunesa i jailbreaka, ako aplikacije podržavaju wifi transfer, npr avplayer za filmove ili good reader za dokumente
U pravu si, moguće je, ali jednom sam bio u situaciji da nemam WLAN, a imao sam iPad kabal. Ne mož to s kablom!
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 21:18   #5
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Novi iPad

Baci neku sliku,nece ti se ruka osusiti
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 22:42   #6
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Novi iPad

Screenshots ili slike uređaja?
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 22:44   #7
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Novi iPad

po toj ceni,ovo je vec jako dobar tablet.
da ja kupujem,nikako ne bih isao na ipad,ali to sam ja,svakako da tablem ima svoje veliko trziste.odlicna masina,ali opet,ovo masina,se mora uzeti sa zadrskom,jer je ovo ipak i dalje pre svega igracka.da bih voleo da ga posedujem,bih
i moram da prokomentarisem ekran,nadam se da cu uskoro videti ovo cudo tehnike mislim,video sam retina display i ovo je manje vise to po broju piksela po inchu,ali opet siguran sam da izgleda fantasticno,i da ce ljudima koji imaju ovo tv i monitor pc-a izgledati ocajno
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 22:44   #8
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Novi iPad

Daj od svega pomalo....Moze i uredjaja ,a mogu i slike sa kamericom Ipada .
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 23:19   #9
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Novi iPad

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
Screenshots ili slike uređaja?
Oboje najbolje. Ja imam taj screenshot da vucem pola sata po ekranu da bih celog video 2048x1536 apple znaju oni sta valja :a plauz:
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 3:57   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPad 3G

Занима ме је ли ти тих 16гб довољно? Неко се је алио да су апликације због величине екрана пуно веће, па да то ствара проблеме са меморијом?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 17:02   #11
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: iPad 3G

Ne znam zašto je promenjen naslov teme... ne zove se iPad 3G, stvara se konfuzija, 3G je nešto sasvim drugo.

Citat:
NjegovaWisost kaže:
Занима ме је ли ти тих 16гб довољно? Неко се је алио да су апликације због величине екрана пуно веће, па да то ствара проблеме са меморијом?
Zavisi zašta ti treba iPad. Ako hoćeš da gledaš puno FullHD filmova, onda je 16 GB premalo. Ja sam hteo da kupim 64GB ili bar 32GB ali nisu imali (imali su samo 4G varijante koje su beskorisne jer imam Android za hotspot-om, a dosta skuplje). Ovaj WiFi only primerak koji sam ja uzeo je bio poslednji u radnji.

Elem, meni je ja mislim dovoljno. Evo sad imam prilično dosta "velikih" aplikacija, nešto muzike i filmova, i imam 8 giga slobodno. A ovo vezano da retina igre zauzimaju više, nisam baš siguran - Infinity Blade (original, bez retina podrške) zauzima 945 MB, dok Infinity Blade 2 koji ima retina podršku zauzima 936 MB...

Sad ću da roknem neki screenshot.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 17:17   #12
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: iPad 3G

Evo dva screenshot-a. Veličina je oko ~5 MB svaki. Imajte u vidu da kada zumirate u vašem browser-u kvalitet se gubi, ali to je što zbog kompresije, što zbog činjenice da se cela ova nezumirana rezolucija nalazi na ekranu od 9.7 inča...

http://i.imgur.com/MaKmU.jpg

http://i.imgur.com/1tGp4.jpg
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 19:51   #13
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: iPad 3G

I ja mislim da se ne zove 3g nego samo 3. Nervira me eplov odnos stranica,nekako mi je sav kockast
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 20:22   #14
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: iPad 3G

Ne zove se ni tako vec New Ipad bas kako ga je Deusdies i nazvao na pocetku..Mada mnogi ga i zovu samo iPad (3rd generation) ,s tim sto oznaka 3G nema blage veze s nazivom ovog uredjaja, vec 3G oznacava nesto 2go, tako da je promena imena teme cista glupost.
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 21:45   #15
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: iPad 3G

Jel bese ver. 5.1 jos uvek ne moze da se JB?
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 1:14   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: iPad 3G

Mene fascinira nedostatak flash podrške
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 1:37   #17
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: iPad 3G

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Jel bese ver. 5.1 jos uvek ne moze da se JB?
Ne može, nažalost, ali sigurno će moći za koji mesec/nedelju.

Citat:
SirDuck kaže:
Mene fascinira nedostatak flash podrške
I mene je u početku, ali sada sam primetio da većina sajtova radi kako treba - npr. BBC, CNN (fuj), EuroNews, Vimeo, YouTube, DailyMotion... na svima mogu da gledam video.

Mada čini mi se i da se Android polako udaljava od Flash-a, s obzirom da Chrome for Android ne podržava flash, plus skoro je neko iz Adobe-a izjavio da će uskoro prestati da podržavaju Flash da bi se prebacili na HTML5.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 14:57   #18
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: iPad 3G

Ni moj mobilni ne podržava flash te znam kako je, i html5 jeste bolji i brži, ali ako praviš uređaj koji košta tolko kolko košta, onda mu daj sve što jedan moderan uređaj treba da ima. Da dam 500-700 eura za uređaj koji zahteva posebnu aplikaciju da bi puštao youtube snimke? Nema šanse.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 15:25   #19
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: iPad 3G

Ma glupiraj u se iz epla,uvek su imali neke fiks ideje
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 18:01   #20
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: iPad 3G

Nek se glupiraju po tuđim novčanicima, moj neće pipnuti
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3rd, 3rd gen, apple, ipad, ipad 3g, itunes, review, test, user, wifi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com