Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2007, 12:37   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Cool Kolumnisti forumaši

Otvaram novu temu za sve nase clanove koji smatraju da bi i sami mogli da napisu kolumnu (doduse ovde samo u elektronskom obliku) i podele sa ostalima.

U slucaju da se tema pretvori u mesto za prepucavanje nemojte se iznenaditi ako je obrisemo ili zakljucamo.

Ocekujte da cu bez milosti brisati sve nebuloze i provokacije, cak rigoroznije nego inace.

Budite kreativni.

Poslednja ispravka: Marko_L (23.1.2007 u 12:34)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (9.8.2008)
Stara 11.1.2007, 23:39   #2
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

(ovo bi možda pre trebalo da ide u Cvet kompjutera, nego ovde, ali ajde )

I odjednom sam shvatio da sam se 20 godina vratio u prošlost. Sedoh na klupicu u obližnjem parku da razmislim šta mi je činiti. Pričati drugim ljudima šta se desilo stvarno bi bilo besmisleno i verovatno bi me smestili u ludnicu. Kome se sada obratiti? Ček malo... kompjuteri... oni su u ovom vremenu budućnost... možda da nađem redakciju nekog kompjuterskog časopisa... ionako tamo rade freekovi koji bi možda poverovali u moju priču...hmm...1987? Damn! Pa sada samo SK i Galakasija postoji, nema ostalih.
Ništa, obzirom da Galaksiju nikad nisam čitao, idem u SK.
Ulazeći u trošnu zgradu, čuo sam glasnu muziku još u prizemlju. Pa to je onaj fliper koji se igrao na commodore-u... neki "Dave's midnight magic" ili tako nešto...
Pokucah na vrata u uđoh. Par likova je onde bilo i pravo da vam kažem, nemam pojma ko su bili ti likovi. Gledaju oni mene začuđeno, gledam ja njih i pitam ih ono što mi je prvo palo na pamet (a obično u tim situacijama, ljudima padaju glupa pitanja na pamet):

Ja: Izvinite, da li je ovo redakcija SK?
Saradnik br1: Jeste.
Saradnik br2: Ma jok, samo se pretvaramo.
Ja: Imate li možda par minuta slobodnog vremena, da popričamo o nečemu, ako nije problem?
Saradnik br1: E, važi, nego znaš... sad i ne radimo baš... pa... ako ti nije problem da dođeš u ponedeljak od 9 ujutru. Znaš, biće tu i sekretarica, pa možeš njoj da se obratiš, ona otprilike treba da zna sve što te zanima.
Saradnik br2: Ma pričaj bre druže slobodno, pusti ti ovog druga zamlatu... Da te nije možda neki naš tekst deprimirao?[/B]

(uzdišem i nerviram se, jer je sve baš i pošlo kao što sam i predpostavljao... ovaj prvi me kulira, hoce da dođem kada on verovatno i ne radi... ovog drugog saradnika mi dodje da zgazim kao gnjidu, jer se podsmeva).

Ja: Ej ljudi, neću da okolišem uopšte. Ja sam došao iz budućnosti. Znam sve šta će da se desi... vaš časopis... postojaće i u vremenu odakle dolazim..
Saradnik br1: ...?
Saradnik br2: A iz koje ti to budućnosti dolaziš?
Ja: Iz 2007. Tačno 20 godina nakon ovog dana.
Saradnik br2: A čekaj, što si baš došao ovde?
Ja: Pa kontam, jedino bi vi mogli da shvatite postojeću situaciju. Kompjuteri su sada buducnost, u mome svetu su realnost. Vi ste možda pomalo i čudni u ovome vremenu. U mojem vremanu, prosečna osoba provede bar 5 sati dnevno uz računar, makar to bila neka glupa snajka koja ce da sluša muziku u WinAmp...
Saradnik br1: Pa dobro, OK. Ali kako ti sad misliš da mi tebi pomog...
Saradnik br2: U čemu slušaju muziku?
Ja: U WinAmpu.

Poslednja ispravka: [Imzadi] (23.1.2007 u 20:31) Razlog: Odvajanje tekstova bojom od ostalih postova
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 23:40   #3
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Saradnik br2: Pa šta mu to dođe? Neki super sonični stub na lasere? Ili možda neki novi Atari kompjuter?
Ja: Mogu da vam pričam sve šta će biti, nego, mogu li da sednem prvo?
Saradnik br2: Ma sedi bre (i namignu svom kolegi)! A šta kažeš, kakav će commodore da bude tada? Jel će da razbiju tržište? Jel će da razbiju Spectrum? Kakvi će kompjuteri da budu u poređenju sa ovim sada debeljkom ovde?
Ja: Commodore će na žalost da pukne. Pre svega zbog loše politike koju je vodio. Vidite, izaći će jedan računar po imenu Amiga, koji ce stvarno da uzburka tržište i to posebno evropsko tržište. I onda će lošom reklamom, činjenicom da je svaki od direktora u Commodore-u imao svoj privatni helikopter (što sam čuo od nekog lika, nije provereno) dovesti do kolapsa kompanije i prodavanje njenih licenci drugima... nije bitno... Commodore puca negde 1994. god. A kakve će mašine da budu tada? Pa evo, ovaj commodore (imam ga i ja kući još uvek zbog nostalgije) je u poređenju sa mojim, novo kupljenim core 2 duo procesorom, jedno 50000 puta sporiji.
Saradnik br2:[/B] Hehehe... za Amigu i mi znamo, pisali smo o njoj već u više navrata, nego... kolika je to brzina procesora, reci tačno? I koliko će kilobajta rama da ima ta tvoja mašina iz budućnosti?
Ja: Pa biće to u stvari dva procesora na 1,8 gigaherca, sa 1GB Rama, a to mu dođe mnogo više od milion kilobajta rama. Planirao sam da dokupim još 1 GB.
Saradnik br1: Heh... dobro ti je ovo... Ali kako će da se zove taj kompjuter? Da nije možda Spectrum?
Ja: Nažalost, Spectrum je izumreo još u doba 8-bitnih računara. Oduvaće Commodore sa genijalnom Amigom, i Spektrum i Amstrad i Atari, mada će Atari da ima kompjutere koji će da služe muzičkoj produkciji jos du...
Saradnik br2: Pa kako će da se zove taj ultra sonični kompjuter? Šta će on da radi? Jel' pere veš umesto vas? Jel' ti ide po pljeskavisu? Jel' vi uopšte jedete tada pljeskavice ili se hranite nekim polutečnostima ili tako nešto? Heh...
Ja: Pa vidi. Nije ti buducnost kao što je Artur Klark zamišljao. Nije se tu puno industrija razvila. Ne letimo mi za vikend na Mars. U principu, sve ti je, manje-više isto, sem što su se kompjuteri razvili...
Saradnik br2: Pa ako se toliko brzina basica ili cak masinca razvila, što se ne bi razvile i mašine. Pa zar je toliko komplikovano napraviti robota? I moj ćale, koji je inžinjer, bi bez frke uspeo elemente nekog robota da sklopi, ukoliko bi kompjuter mogao da bude kao čovek i da ga kontroliše...
Saradnik br1: Nego (gleda u saradnika2)... treba da idemo polako... (okreće se prema meni) momak, stvarno je dobro o ovome sto pričas... ali ajde da se vidimo u ponedeljak, pa da lepo prodiskutujemo o tome, pošto sada žurimo, a bice tada i sekretarica kojoj mozes da se obrat...

(ulazi saradnik br3)

Poslednja ispravka: [Imzadi] (23.1.2007 u 20:31) Razlog: Odvajanje tekstova bojom od ostalih postova
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 23:41   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Saradnik br3: Dobro veče drustvo. Valjda se ne ljutite što sam malo zakasnio na duel u Dave-u? Nema veze, cela je noć pred nama, otkačio sam nekako curicu... kao, krajnji su nam rokovi i te priče...

(saradnik br1 bledi polako)

Saradnik br2: De si bre ti, kućo stara! Imamo ovde momka iz budućnosti...
Saradnik br3: Jel?...
Saradnik br2: Ma ne pitaj ništa, nego slušaj... momak je lud (gleda prema meni) pozitivno, naravno
Ja: Pa dobro, shvatite da i ja ne bih gledao ljude kao normalne da mi se tako dođu u firmu. Ali nisam ni imao nekog izbora. Vi ako hoćete, pitajte šta vas zanima... mislim da je ovo možda jedini način da mi poverujete...
Saradnik br2: (gleda u saradnika br3) Jel' znaš ti da ce Commodore da pukne već devedeset i neke (okreće se prema meni), koje god. rece?
Ja: '94.
Saradnik br2: E, 94. Tako je. Nego šta reče, kako će da se zove taj kompjuter budućnosti?
Ja: PC. Imate ga i sada.
Saradnik br2: PC?! Pa gde njega nađe? Modernu kucaću mašinu? Za šta PC može da služi osim za administraciju?
Ja: Pa fora je oko licence. Niko ne drži licencu za PC, tako da će mnogobrojni proizvođači da proizvode najraznorazije komponente. To će dovesti do dobre konkurencije. To je jedan od razloga zašto će Amiga da pukne, jer je Commodore ljubomorno čuvao svoju licencu... Bre... pa ja vam pričam ono što sam pročitao u vašem časopisu...
Saradnik br3: A sta si to pročitao?
Saradnik br2: Ajde sada ozbiljno, pošto sam te do sada shvatao ozbiljno. Kako to "Niko ne drži PC"? Pa drzi ga IBM.
Ja: Drži ga Microsoft.
Saradnik br2: Microsoft? Hahahaha... (obraća se kolegama)... onaj Dos što sam vam pričao , to su oni napravili.
Ja: Ali biće još jedna mnogo moćnija stvar, koju sada ne možete ni da zamislite...
Oni: Šta?
Ja: Internet, globalna mreža.
Saradnik br1: Internet?
Saradnik br3: Internet?
Saradnik br2: Internet? Jel' to engleska reč za Internat?
Ja: Internet vam je nešto, kada su svi računari umreženi medjusobno i vide jedan drugoga. To je alfa i omega. I osrednje pismeni, znaće da barataju...
Saradnik br2: I šta vam nudi taj internet?
Ja: Gomilu informacija. Zamisli to kao jednu ogromnu knjigu u kojoj će svako na svetu moći da ispiše po jednu stranicu...
Saradnik br3: Pa to će onda da bude gadna zbrka
Ja: Pa biće. Biće i zbrka izmedju ostalog... biće svega... eto, baš u vašem sam časopisu pročitao još '96. godine da je čoveku potrebno dva i po veka da ga pročitaju.
2007. odakle ja dolazim, biće potrebno, cenim, hiljade vekova...
Saradnik br2: Pa radite li vi nešto korisno, osim što pišete po tom Internetu?
Ja: Pa imaš mnogo ljudi, neki pišu, neki ne...

(nisam ni video kada je nestao saradnik br1. Uglavnom, vratio se sa nekom gospodom obučenom u belo i plavo. Evo me sada čekam suđenje. A uvalili mi branioca, čoveka, za koga sam saznao da pouzdano da mrzi kompjutere)

I eto, odakle neki proročki tekstovi saradnika u SK-u.

Poslednja ispravka: [Imzadi] (23.1.2007 u 20:32) Razlog: Odvajanje tekstova bojom od ostalih postova
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
doctor (19.10.2009), Geomaster (12.1.2009), korisnik (14.8.2008), Maximuss (10.6.2007), MilanSM (19.12.2007), RUSuper (28.1.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blog, kolumnisti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ko su naši forumaši Slavisa Brbljaonica 5 5.7.2008 15:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com