Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2009, 21:13   #21
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Citat:
Evergreen94 kaže: Pregled poruke
BT JUNKI i sve to ostalo je djubre.Odes lepo ko covek na torrentz,i bog da te vidi.Torrentz je sajt koji pretrazuje druge torrent sajtove(mininova,pokajni pirate bay,..............-moji omiljeni).Mininova ima najbolji interfejs,ali su veoma slabi sa kvantitetom i kvalitetom torenta na globalnom nivou,sto je bzv.
Ццц, који црни Торрентз, 90% одатле су торенти за које је једини начин да дођеш до њих ''Sponsored Alternative Download'' илити плати, па клати. Кад год сам користио њихове услуге налетао сам на или вирусе или да платиш па скидаш. Реално гледано, и на БТјункие и Исохунту је 75% ствари треш, али барем ако ствари које тражим нема, не нуди ми алтернативу да платим за неку глупост која уопште није то.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 21:15   #22
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Ispljuva ga ti.Ja zaista ne znam da li mi pricamo o istoj stvari.
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 21:22   #23
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Neki kazu da je rapid shere odlican,ja nikada nisam naucio da ga koristim
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 21:25   #24
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Mlad si, naučićeš to ovde.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 21:31   #25
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Danke sen,sada imam stivo za pred-spavanje.Ali mi i dalje torenti deluju kao sigurnije resenje,ali hvala u svakom slucaju
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 21:41   #26
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Jeste, ali ako imaš dobru internet konekciju, dinamičnu IP i USD bolje je od Torrenta, a ako još uplatiš i Premium
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 21:48   #27
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Рапид је, по мом личном мишљењу, глупост. Наравно, брзини рапида нема поговора, највеће брзине дл са нета су са тог и таквих сервиса. Али сама намена рапида је парадоксална. Мислим, платити да би скинуо неки пиратски садржај са дотичног, а мали милион торент сајтова постоји, где је све фрее.. Јесте да већина људи користи фрај приступ, али они који плаћају, бацају новац у ветар, али да ми се толико жури да скинем нешто са нета и да још дам 50е или колико већ за то, неће да може. Такође, стоји да примарна делатност рапида није скидање и слање пиратерије на њега, али 95% људи само то и ради. Никада ми се није толико журило да скинем нешто, па да хоћу да платим за то. А и већи је избор материјала на торенту
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 21:59   #28
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Najvece brzine su preko usenet-a ali se placa, nema za dz. Rapid kao servis jeste ok, ali trenutno ima povoljnijih od njega a pritom pruzaju istu ako i ne bolju uslugu.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 22:31   #29
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Najvece brzine su preko usenet-a ali se placa, nema za dz. Rapid kao servis jeste ok, ali trenutno ima povoljnijih od njega a pritom pruzaju istu ako i ne bolju uslugu.
Nema tu sta rapid shere,moze da ti pruzi maksimalnu brzinu prema ogranicenjima tvog provajdera.Ti mozes da placas taj tvoj usenet 10000evra,ali ako ti je maksimalan download kod tvog provajdera 200kb per a sec,sigurno ti nece skidati 5 mega po sekundi,nego 200kb,u najboljem slucaju.Tako da sigurno ne moze biti najbrzi taj tvoj,msm ramisli ponekad,ovo je cista logika.Ako platis,imas maksimum na 1000000sajtova za skidanje podataka,samim tim postoje najbrzi nacini(sajtovi,servisi),ne postoji najbrzi
Citat:
icemama kaže: Pregled poruke
Extra Torrent nije los za filmove, svidja mi se sto imaju slike...
I meni se svidja sto imaju slike,ali posto za njih nisam cuo u zivotu,kod njih cu da gledam slike,a skidacu sa drugih sajtova.Uglavnom hvala za tip
Sada sam uzeo da skidam ono sto bi trbao dabude rip Andjela i demona,nadam se da ce sve biti na svo mmestu.Hvala mnogo,odlican sajt

Poslednja ispravka: Evergreen94 (1.7.2009 u 22:39)
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 22:39   #30
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Ti nisi skontao tok teme...
Rapid pruza max download (za bilo kog korisnika) oko 100mbit/s (nezavisno od tvog provajdera i brzine internet konekcije koju imas). Ne drzite me za ovo na rec, to je rekao neki lik iz Japana koji nije mogao vise da izvuce. Znaci, ako imas oko 200mbit/s internet konekciju (optika verovatno), ti ces furati 100mbit/s jer Rapid serveri nemaju toliku mogucnost tj. snagu da tebi izadju u susret za tvojih 200mbit/s.

Evo jedan primer usenet brzine - http://www.youtube.com/watch?v=coJKlLiMepw.

Inace, mnogo smo se odaljili od teme. Ima da popije lock ako se ovako nastavi...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Packy (2.7.2009)
Stara 1.7.2009, 22:44   #31
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Hvala na informaciji,nisam to znao,mada onda ni tvoj post nema vezesa tokom teme
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 22:50   #32
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Jozvane, pa već sam rekao da ti treba dynamic ip USD i nema više ograničenja. isto kao premium samo ne možete snimati fajlvoe veće od 200mb.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 0:00   #33
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Inace, mnogo smo se odaljili od teme. Ima da popije lock ako se ovako nastavi...
Upravo! Tema je prodaja Pirate Baya, i šta to znači za budućnost slobode Interneta, o čemu smo više puta pisali - a ne koji je oblik file sharinga najbolji, i odakle šta skidate! Priča ide mnogo dublje od toga...


Mućnite malo glavom i razmišljajte konstruktivno, ne samo koristoljubivo!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 8:30   #34
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Aaaaa,OK,sto ne rece odma.Pa,ovako,meni ce nedostajati pirate bay u svakom lsucaju.ON kod mene nikada nije bio primaran bit-torent sajt,ali je uvek bio neka pomoc,ako ne nadjem nigde drugde nacicu tu.Zato sada pomalo strepim,da necu uvek moci da nadjem sve.Msm,mininova je ok,ali je drasticno veci izbor stvari koje meni trebaju bio na pb-u.Zaista je greota sto su u principu zapecatili sajt.Sada bi ti sto su kupili sajt da obrnu pare,pa, nece to moci tako lako.Mislim da ce se ovo desavati sve cesce,i mozda ce ceo taj sistem poceti da odumire,ali bez brige,onda ce se pojaviti nesto novo,nesto bolje.Ako stvari budu isle tim tokom ovoj ce trenutak u knjigama biti pamcen kao pocetak kraja jedne ere
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2009, 12:32   #35
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Ako bivshi vlasnici TPB-a nisu bili zabrinuti (nisu ni sada, valjda), zashto bih bio ja

Citat:
TPB might change owner

Yes, it's true.

News reached the press today in Sweden - The Pirate Bay might get aquired by Global Gaming Factory X AB.

A lot of people are worried. We're not and you shouldn't be either!

TPB is being sold for a great bit underneath it's value if the money would be the interesting part. It's not. The interesting thing is that the right people with the right attitude and possibilities keep running the site.
As all of you know, there's not been much news on the site for the past two-three years. It's the same site essentially. On the internets, stuff dies if it doesn't evolve. We don't want that to happen.

We've been working on this project for many years. It's time to invite more people into the project, in a way that is secure and safe for everybody. We need that, or the site will die. And letting TPB die is the last thing that is allowed to happen!

If the new owners will screw around with the site, nobody will keep using it. That's the biggest insurance one can have that the site will be run in the way that we all want to. And - you can now not only share files but shares with people. Everybody can indeed be the owner of The Pirate Bay now. That's awesome and will take the heat of us.

The old crew is still around in different ways. We will also not stop being active in the politics of the internets - quite the opposite. Now we're fueling up for going into the next gear. TPB will have economical muscles to let people evolve it. It will team up with great technicians to evolve the protocols. And we, the people interested in more than just technology, will have the time to focus on that. It's win-win-win.

The profits from the sale will go into a foundation that is going to help with projects about freedom of speech, freedom of information and the openess of the nets. I hope everybody will help out in that and realize that this is the best option for all. Don't worry - be happy!
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2009, 13:54   #36
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Thumbs up Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Рапид је, по мом личном мишљењу, глупост. Наравно, брзини рапида нема поговора, највеће брзине дл са нета су са тог и таквих сервиса. Али сама намена рапида је парадоксална. Мислим, платити да би скинуо неки пиратски садржај са дотичног, а мали милион торент сајтова постоји, где је све фрее..
Рапидшер као сервис није направљен за размену нелегалног материјала, већ на против, за размену података. Баш као што Дропбокс служи за исто то, само на мало другачији начин. И исто као што торенти служе за размену података, не примарно нелегалног материјала. Ал то је „ван теме“

Да се вратим на тему. Оснивачи Залива пирата су након продаје трекера покренули нови пројекат TheVideoBay који представља YouTube без цензуре (ограничење приступа видео садржајима ако приступате из државе чији закони забрањују приказивање заштићеног материјала). Темељи се на HTML5 веб стандарду те је за његово „коришћење“ т.ј. гледање потребан Фајерфокс 3.5, Гугл Хром 3, Сафари 3.5 и 4, или други веб прегледач који подржава нову спецификацију веб језика.

Још једна занимљивост да су видео и звук на овом новом заливу кодирани слободним Ogg Theora и Vorbis кодеком.

Дискусија на ТВБ форуму.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2009, 23:11   #37
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Рапид је, по мом личном мишљењу, глупост. Наравно, брзини рапида нема поговора, највеће брзине дл са нета су са тог и таквих сервиса. Али сама намена рапида је парадоксална. Мислим, платити да би скинуо неки пиратски садржај са дотичног, а мали милион торент сајтова постоји, где је све фрее.. Јесте да већина људи користи фрај приступ, али они који плаћају, бацају новац у ветар, али да ми се толико жури да скинем нешто са нета и да још дам 50е или колико већ за то, неће да може. Такође, стоји да примарна делатност рапида није скидање и слање пиратерије на њега, али 95% људи само то и ради. Никада ми се није толико журило да скинем нешто, па да хоћу да платим за то. А и већи је избор материјала на торенту
Glavna prednost rapidshare-a jeste u raznolikosti fajlova... Ukoliko znas gde da trazis, nacices sta god zelis... Primera radi, ja sam nasao nekoliko domacih filmova na rapidshare-u, a na nekom domacem ili stranom torrent tracker-u to nikada ne bih nasao, jer se nekom ne isplati da seed-uje film zbog samo jedne osobe (u ovom slucaju mene...).

Da se razumemo - ukoliko te interesuju 0day stvari - najnoviji filmovi (i DVD ripovi tih istih filmova), skorasnje epizode serija koje se trenutno emituju, muzika itd... - neces imati problema da skines to, jer ce ti fajlovi imati poprilican broj seed-era kako na javnim tako i na privatnim trekerima...

Ali, ako pozelis da pronadjes neki stariji film, a jos ako nije nesto popularan (tipa Silver Streak (1976)) - rapidshare je bezmalo jedino resenje... Mozda ce se i naci na nekom trekeru, ali dl ce retko dostizati svoj maksimum, upravo zbog malog broja seed-era.

Dakle, da sumiram - slazem se da je situacija paradoksalna - da trebas da platis da bi skidao nesto sto ionako nije legalno, ali ipak, isplati se...

Moja preporuka je da ne uplacujes premium na jedan mesec, cisto da probas - jer to je droga. Kada uplatis jedan mesec, vise neces moci bez RS-a
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2009, 23:50   #38
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

http://thepiratebay.org/blog/166
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 0:06   #39
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Citat:
absonic kaže: Pregled poruke
Da se razumemo - ukoliko te interesuju 0day stvari - najnoviji filmovi (i DVD ripovi tih istih filmova), skorasnje epizode serija koje se trenutno emituju, muzika itd... - neces imati problema da skines to, jer ce ti fajlovi imati poprilican broj seed-era kako na javnim tako i na privatnim trekerima...
Moje je iskustvo da 0-day stvari je mnogo brze skinudi rapidom, bar ako ih oces u prvom danu (zbog veoma loseg seed/lech odnosa na javnim trakerima, nekad i preko 20:1). Vec je druga stvar ako je sadzaj star nedelju ili vise.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 1:09   #40
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: The Pirate Bay prodat za $7.800.000

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Moje je iskustvo da 0-day stvari je mnogo brze skinudi rapidom, bar ako ih oces u prvom danu (zbog veoma loseg seed/lech odnosa na javnim trakerima, nekad i preko 20:1). Vec je druga stvar ako je sadzaj star nedelju ili vise.
Sve je brze preko rapida
Ali obicno se ~24h nakon release-a nakupi fin broj seedova, pa je dl brzina pristojna i (relativno) zadovoljavajuca.
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Pirate Bay Trial: Guilty! M.C. Brbljaonica 51 23.4.2009 21:50
Warner Bros. kupuje Pirate Bay dark mesiah Internet tehnologije 7 2.4.2009 16:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com