Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2011, 15:50   #201
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
^ A zgrada skupštine, bolnice, škole? Ima još mnogo toga da se proda.Sve će to po dinar da ode Miškoviću, Beku, Čumetu itd. zbog nagomilanih dugova za struju i grejanje
Da, ali to su najobicnije nekretnine, dok su Telekom i EPS jedini preostali nosioci privrede, kod nas, koji nisu otisli u privatni sektor.

Kad oni odu, nema nista vise stvarno vredno da se puni budzet.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2011, 16:18   #202
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/877276/Продаја+корисна+за+"Телеком"+.html

Eto kad takav ekspert kaže da je korisno, a vi mu ne verujete...
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2011, 17:49   #203
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

^ Radujko pre 2 godine:

Citat:
Generalni direktor Telekoma Srbije Branko Radujko ocenio je danas da za sada ne bi trebalo privatizovati Telekom već ga treba pripremiti za širenje ili prodaju kada situacija na tržištu bude dobra. "Nije dobro prodavati takvu kompaniju zarad jednog godišnjeg budžeta", ocenio je on na skupu Ekonomist medija grupe o budućnosti javnih preduzeća u Srbiji.
http://www.naslovi.net/2009-02-24/be...lekoma/1052667

Meni se čini da situacija na tržištu sad nije ništa bolja nego tada.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2011, 18:34   #204
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Jbga, tad mu rekli da priča jedno, sad mu kažu da priča drugo... Nije on kriv.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2011, 19:34   #205
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

@Sun Tzu:

Jap, i Ivica i Marica našli zatim kućicu, ona od čokolade, pa ..... Ja tu dođem ko neki veliki zli vuk, sram me bilo. Idem da se stidim u uglu, cela dva sekunda.

Sad ozbiljno, more neka ćuti i ide u ministarstvo ili već gde je bezecvao, neka oslobodi firmu svog prisustva, bar jedan trut manje na spisku u firmi. Neka oteramo još onaj višak takvih i krenućé na bolje.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2011, 23:11   #206
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

^ Sad izvini, ali ništa ne kapiram o čemu pričaš... Ovaj deo o zlom vuku, ovo posle mi je jasno.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 9:15   #207
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Sto, pa vidis da Branko Radujko kaze da je prodaja u interesu za sve ? [brdo gela- pedja mijatovic]
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 11:21   #208
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Oko zlog vuka je na moj račun, jer stalno lajem protiv prodaje Telekoma, pa pošto je pas neki rođak vuka, a imamo zlog vuka u onim lepim bajkama ..... .

Ono što je on rekao na kraju je ovo: Oni spolja će bolje da vode firmu jer mi ovde to ne znamo, ili ti ja sam nesposoban za tako nešto. I to je razlog da se to proda, jer ako ja ovako lep i pametan neznam da vodim Telekom, onda u ovoj zemlji nezna niko.
To je prevod cele njegove priče, zavijene u sve moguće oblande. Moje pitanje njemu: ako su toliko pametan, mogao si da i sam shvatiš da ti tu nije mesto, što si se onda hvatao da radiš posao koji neznaš?

@HSVstoned:

Mada kad dobro razmislim, stvarno može da bude tako kako kaže. Mislim, eto, i mazohisti vole da ih biju pa ko sam ja da kažem da ljudima ne odgovara da imaju dva puta veće cene sa padom kvaliteta. Mislim, zaključak naših vrllih stručnjaka je da naš narod je šizofren pa ko zna, možda je i mazohistički pa ako je tako u većini, a izgleda da po njemu jeste, onda to mora da je normalno?

E baš ga zakomplikova, zar ne?. A nema mrmota da zavije čokoladu ...... .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 11:31   #209
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ma kod nas nikada nista nije bilo normalno i ja vise nikome ne verujem. A krenulo je da se normalizuje ali je stalo 12.03.2003 u 12.25h..

Licno mi odgovara prodaja telekoma [da ne obrazlazem zasto] ali mislim da je ovo samo pokusaj za kratkorocno poboljsanje pred izbore i uvertira u vladu koju ce formirati ovi sto prodaju telekom, i ovi koji hoce da iskorene kriminal, korupciju, trenutno su malo gladni i zedni i pricaju sa Bekom.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
todos (19.4.2011)
Stara 19.4.2011, 12:57   #210
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ma da, ni sam ne znam što branim prodaju. Od NIS-a država ima veće koristi što ga je prodala nego kad je ona bila 100% vlasniik.
Ako Radujko tako kaže zašto nas je toliko mazo da je telekom u pravim rukama svih ovih godina. Zar je moguće da su im toliko slatke fotelje da se ne nađe ni jedan da kaže da nešto ne funkcioniše kako treba. I na kraju ako cene budu duplirane a kvalitet pao, menjamo kuću idemo kod drugih gde je bolje.
p.s.Što se menadžera tiče priznaju da su grdni i jedni od najgorih na svetu, ali ne i najgori. Eto naš čovek je postavljen za glavnog menadžera u Pitsburgu (poznatiji po Pitsburg Stilersima) gde je centrala jedne od najvećih kompanija na svetu koje se bave proizvodnjom čelika.
todos je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 13:57   #211
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Skoro sve nase sto vredi je ubijeno, nestalo ili su pobegli odavde..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 14:17   #212
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
p.s.Što se menadžera tiče priznaju da su grdni i jedni od najgorih na svetu, ali ne i najgori. Eto naš čovek je postavljen za glavnog menadžera u Pitsburgu (poznatiji po Pitsburg Stilersima) gde je centrala jedne od najvećih kompanija na svetu koje se bave proizvodnjom čelika.
Tamo ne mogu da kradu, pa je bezbedno postaviti ih.U stvari mogu i tamo da kradu, ali nemaju podršku države pa će kad tad biti uhvaćeni.Možeš koliko hoćeš, ne možeš dokle hoćeš
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 14:58   #213
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
I na kraju ako cene budu duplirane a kvalitet pao, menjamo kuću idemo kod drugih gde je bolje.
He, he, he .... Kod kojih? Mislim da i mi ostali znamo koji su ti drugi koji imaju bolju i jeftiniju ponudu od njih ovde kod nas, čisto da se spremimo. Jer ja baš nešto neznam ko je ta konkurencija koju ima Telekom.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 18:19   #214
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ja, bez šale zaboravih da monopol i dalje rula.
todos je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 1:24   #215
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
Austrijanci kupuju Telekom, Nemcima prodaju VIP mrežu

BEOGRAD - Telekom Austrija spreman da plati Srbiji 31 odsto, a da za 20 odsto OTE-ovih akcija da VIP. Dodatni rokovi traženi su zbog stava EU da nije prihvatljivo da Telekom Austrija drži 70 odsto tržišta.

Telekom Austrija u pregovorima za kupovinu Telekoma Srbija pokušava da izdejstvuje novo, dosta komplikovanije rešenje. Prema nezvaničnim saznanjima “Blica”, ideja je da Telekom Austrija kupi od Vlade Srbije 31 odsto akcija, dok bi za 20 odsto akcija koje drži OTE bila napravljena razmena - Dojče telekom (vlasnik OTE-a) prepustio bi te akcije austrijskom operateru, ali bi u zamenu za njih preuzeo VIP mobile.

Naš sagovornik iz Vlade Srbije tvrdi da bi to bila “win-win” kombinacija, dakle dobitna za sve - država bi za svojih 31 odsto dobila traženih 840 miliona evra, Telekom Austrija bi preuzeo 51 odsto kompanije bez dodatnih naprezanja da dostigne sumu od 1,4 milijarde evra, a Dojče telekom bi konačno ušao na tržište Srbije preko VIP-a.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/2...daju-VIP-mrezu

Nemam reči za ove nove mlatke što se planiraju.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 2:54   #216
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ne zna se šta je tragičnije i neshvatljivije u ovoj priči. To što sve izgleda kao trgovina na pijaci, što EU izražava zabrinutost zbog držanja 70% tržišta od strane TA a naši se uopšte nisu potresli zbog toga, kao što neko reče prodali bi im i da imaju svih 100% tržišta kao od šale, ili to što se na osnovu ovoga da zaključiti da nismo niti država niti nezavisna, već neka infantilna tvorevina koja mora da se drži za EU k'o pijan za tarabu.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2011, 16:53   #217
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Nama će sve to da bude problem kad se bude govorilo o našem pristupu koji treba da dobijemo a nećemo. Zašto? Pa tamo ne može da se rade poslovi na anačin koji mi radimo, nije država pijaca, ne mogu da se donose zakoni koji su kod nas predstavljeni kao evropski a u pitannju je čista sprdnja sa zakonima koja pokkriva sve i svašta (d, govorim o zakonu o zaštiti podataka, koji j esprdnja sa evropskim zakonima pa na dalje), ne može se u EU kad protivustavno i protivzakonito pootpuštaš sudije pa se potom juriš sa njima i EU da li je to tako ili kako mi kažemo, i nadaš se da će to proći samo od sebe .... Iskreno, imam utisak da gospoda i sama znaju da neće dobiti članstvo i da izvlače šta mogu da maznu. I da im je cela priča moramo u EU samo pokriče za neznanje, nesposobnost i krađu.

Bićé bolje da se ovde shvati da se u EU ne ulazi zato što si izglasao neke zakone, rekao da su u skalu sa EU normativima i zatim radiš šta hoćeš. Da se shvati da zakone donosimo zbog nas ne EU i da oni treba da se primenjuju a ne prvo tumače. Da shvatimo da je njima billo dosta jedna Rumunija gde su pousvajali zakone na brzinu na englskom i sada imaju problema d asve to uteraju u neki normalni tok, i da dotična Rumunija bš zbog toga ima ogormne probleme u toj istoj EU, i da njima ne treba još jedna takva zemlja. I da tamo nećemo sa ovakvim stavovima, ponašanjem, da ne pominjemo ekonomiju kakva nam je ovde.

I usput, onako još jedna vest čisto da se vidi šta se prodaje:

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti....id=507921&fs=1

Pa sad neko neka obavesti predsednika ove zemlje, našeg premijera, glavnog u Telekomu .... Očigledno da su oni vrlo neobaveštena deca, za njih je Koštunica malo dete.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2011, 14:43   #218
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ko može neka pogledao na RTS-u kako premijer odgovara na pitanja u vezi Telekoma
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2011, 18:32   #219
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ajd obavesti nas šta je genije sada izjavio, pošto nisam bio pri TVu da vidim. A poznavajući naše novine i vesti .....
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2011, 18:52   #220
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ja sam samo na kratko video razgovor njega i jednog iz DSS-a. DSS-ovac samo u jednoj rečenici spomene železnice i Jat, sve ostalo se odnosilo na Telekom - zarada ove i prošle godine, napredak vezan za nove usluge Telekoma (IP TV, veće brzine ADSL-a), otplata kredita za mobilnu mrežu u Crnoj Gori i Republici Srpskoj, kao koliko će Telekom zarađivati sledeće godine kada ne bude opterećen kreditom. A ovaj razveže priču o železnicama i Jatu kao i to da će se ponovo otvoriti tender za Jat, i ako ne bude prodat opet će biti tendera za ovu kompaniju. Posle priče o železnicama, u poslednjoj rečenici je rekao da se budžet Srbije ne sme puniti od novca iz Telekoma i da se zato mora prodati. Eto vidite ko nam je premijer, izbegava da odgovori na pitanje i hvata se za nešto što nema veze sa temom današnjeg razgovora u skupštini.
Posle ga je još jedan DSS-ovac pitao nešto vezano za Telekom ali ja nisam to gledao.

-------------------

SNS podneo krivičnu prijavu protiv premijera i grupe za prodaju Telekoma.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bil Gejts prodaje akcije Microsoft-a Dusan Despotovic Operativni sistemi 0 14.8.2009 17:26
Beotel se prodaje do kraja 2009.! gently Internet usluge 0 30.6.2009 15:58
ADSL u RS, posle prodaje telekoma bebeys Internet usluge 5 11.2.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com