Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2012, 22:00   #1
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Bus Plus kartica!

Interesantno da nema ove teme???

Lepo sto pocinjemo da se modernizujemo ali... ljudi dodju u Beograd i ne znaju da otkucaju papirnu kartu u onim starim automatima a sada ce morati da se snadju sa touch screen ekranom i nekim plasticnim karticama koje pitaj Boga za sta sluze, kako se koriste, i gde se ubacuju???

Verujem da ce biti potpuna konfuzija...

Automati - plastika i touch screen, dajem im rok trajanja, s obzirom da je laktanje po busu veliko - pa mesec dana mozda...

Ja ne pratim tv i ne znam da li su objasnjavali nesto na tvu ali brale...sajt ima je katastrofa... nista nije objasnjeno jednostavno i konkretno. Ja cu se nekako snaci jer sam se razumem koliko toliko u tehnologiju ali ostali.

Dalje, kako ce neko da priblizi plastiku automatu ako ne moze da pridje od guzve?

I najveca glupost je sto nije objasnjeno na njihovom bednom sajtu kako ce studenti da se prilagode novom sistemu??? Neka mi neko da link gde pise kako ce studenti kupovati i koristiti mesecnu?
Master_Touch je offline  
Stara 31.1.2012, 22:12   #2
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ako je u pitanju dopuna od 1100 ili vidim da su povecali na 1400 dinara, koliko ce student puta moci da se vozi?
Master_Touch je offline  
Stara 31.1.2012, 22:36   #3
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ma ni prevoznici ne zanju tačno kako sve funkcioniše, burazer mi radi u Lasti i polja ljudi uopšte ne zna kako će to da funkcioniše, pola ljudi nagađa. Sve je nekako navrat-nanos, a posebno u ovo zimsko vreme kada svi u gužvi kako da održe sve polaske itd.
JohnnyNT je offline  
Stara 1.2.2012, 0:46   #4
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Da nije žalosno bilo bi smešno.....

zvucnjak je offline  
Stara 1.2.2012, 0:54   #5
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Podseća na samog Somborca u odnosu na ostatak Blica.
lijenština je offline  
Stara 1.2.2012, 12:30   #6
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Otvoreno opet. Behave!
Highlander je offline  
Stara 1.2.2012, 12:51   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ja sam uzeo plasticnu nepersonalizovanu, rekli mi da sacekam u firmi jer cemo dobiti personalizovane.

Elem, zivim na zadnjoj stanici 303 gde obicno nema nikoga u 7 i 15, pokusam da prinesem karticu i automat me odbije sa porukom "Greska u sistemu.", a vozac mi sa njegovog mesta vice da ne radi, nista, sednem i posmatram.

Na svakoj stanici brdo ljudi je ulazilo i stajalo na vratima i pokusalo da se otkuca bezuspesno, dok su ljudi iza njih cekali, da ne spominjem da je na svakoj stanici bus stajao sigurno par minuta vise, kad se sve to sabere, ja sam stigao na stanicu vinca sa zakasnjenjem od 15 minuta, takodje sam i na posao zakasnio.

Sve u svemu, vrlo tup i neorganizovan sistem, sutra krecem pola sata ranije na posao da bih uopste stigao na vreme.
Bokile je offline  
Stara 1.2.2012, 13:05   #8
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ja nisam imao danas probleme sa citacima kartica u busu...provereno za krseve na linijama 25p,27,12,65,74...malo mi je glupo da otkucavam mesecnu though
Dreamfall je offline  
Stara 1.2.2012, 13:12   #9
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Question Re: Bus Plus kartica!

Čini mi se da strip koji je zvucnjak postavio sumira čitavu situaciju. Koliko god ova ideja bila dobra, toliko je i loše realizovana.

Prva stvar koja mi upada u oko je opšti izgled cele stvari, validatori jednostavno nisu vandal-proof i to je činjenica. Već znam da dosta validatora ili ne radi, ili su jednostavno polomljeni.

Dobar deo validatora jednostavno ne funkcioniše, ili daje pogrešne informacije o stanju na računu.

Drugo, čemu maltretiranje ljudi koji imaju mesečne markice, zašto moraju da ih čekiraju pri ulazu? Ne vidim potrebu za tim sem evidentnog skupljanja podataka o kretanju (?!?). Izgovor da mogu da prate broj putnika u vozilima je blago rečeno, glup, jer ne mogu da znaju kada je ko izašao.

Treće, izbor zona je loše odrađen... Da li je neophodno svaki put izabrati zonu prevoza pre čekiranja? Zar neko nije pomislio da bi uvođenje vremenski ograničenih karata poboljšalo celu stvar? Zašto uz ovo nije omogućeno i plaćanje prevoza putem SMS-a?

Nisam siguran da će sistem kao ovakav zaživeti, jer bez fundamentalnih promena, ne verujem da će neko želeti da se na -20 gura pored vrata da bi overio karticu...

Takođe, razumem da je potezanje političkih tema ovde na forumu kranje nepreporučljivo, ali, ova izvedva jednostavno nije u interesu građana, već nekog drugog, i to je činjenica.
MG-RAY je offline  
Stara 1.2.2012, 13:21   #10
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Mane i prednosti Bus-Plus sistema:

Prednosti:

1. Markicu će te moći da dopunite na skoro svakoj trafici, a ne kao dosad samo na gsp prodajnim mestima.
2. GSP praćenje autobusa putem satelita može da doprinese tačnijem redu vožnje i doprinese da se poštuje propisana satnica polazaka. U slučaju zastoja u saobraćaju (neki sudar ili sl.) dispečar će moći da preusmeri sve autobuse sa neke linije na alternativni pravac (ako postoji takva mogućnost).
3. Zvučno i vizuelno obaveštavanje o stanici na kojoj se prevoz nalazi (ovo naručito može biti korisno stranim državljanima i ljudima koji dolaze u BG iz unutrašnosti).
4. Mogućnost da se u budućnosti veoma lako i jednostavno uvedu još neke vrste preplatnih karata (npr. sa vremenskim ograničenjem trajanja vožnje i sl.)


Mane:

1. Poništavanje (overavanje) personifikovanih putnih karata pri svakom ulasku u vozilo. Jedine karte koje bi trebalo da se overavaju su nepersonifikovane zbog skidanja iznosa sa njih.
2. Samo mesto (položaj) na koje su postavljeni aparati (na šipci kod ulaznih vrata) usporava ulazak i izlazak putnika. Aparati su trebalo biti postavljeni na suprotnu stranu od trenutne (kao i oni dosadašni mehanički) da bi se smanjili vreme ulaska u prevoz.
3. Domet aparata je veoma mali. Katicu bukvalno morate da prislonite na aparat (a i tad je pitanje da li će uspeti da istu očita). Povećati domet aparata na par santimetara (da može da se lakoćom očita).

dopunite...
wega je offline  
Stara 1.2.2012, 13:30   #11
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ja sam danas popi*deo kad sam skontao da je domet tolko slab da ne može ni kroz novčanik da mi poništi.

Jel zna neko provereno dal j stvarno obavezno da mi sa markicom poništavamo kartu svaki put?
SirDuck je offline  
Stara 1.2.2012, 13:34   #12
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ja sam danas popi*deo kad sam skontao da je domet tolko slab da ne može ni kroz novčanik da mi poništi.

Jel zna neko provereno dal j stvarno obavezno da mi sa markicom poništavamo kartu svaki put?
Citat:
Personalizovane smart kartice

Personalizovane kartice su vremenski ograničene pretplatne karte (mesečne i polumesečne). Svi korisnici uplatom iznosa predviđenog za mesečne odnosno polumesečne vožnje, imaju pravo na neograničen broj vožnji na svim linijama u ITS 1 i/ili ITS 2 u izabranim zonama u dnevnom saobraćaju (od 04:00 do 24:00 časa).
U personalizovanoj kartici smešteni su podaci o podvrsti karte (zona, tarifa...), a na kartici se nalaze lični podaci korisnika i fotografija korisnika radi vizuelne kontrole.
Personalizovane kartice nisu prenosive na drugog korisnika.
Personalizovane kartice se moraju validirati prilikom ulaska u vozilo (Check In).
5char
MG-RAY je offline  
Stara 1.2.2012, 13:36   #13
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Moraš svaki put da provučeš čak i ako imaš to što se nekad zvalo markica.

2. Pod uslovom da dispečer nije ucirkan. Kakav crni red vožnje kad ti zadnji polazak (na stranu što je krajnji idiotluk da u dvomilionskom gradu neke linije imaju poslednji polazak pre 23h) zavisi od toga da li majstoru žurilo kući.

3. Zvučno obaveštenje koje je toliko razgovetno i može da se razume samo ako stojiš na manje od metra od validatora i ako se voziš u nekom od novih španskih tramvaja. Nivo buke u većini autobusa verovatno je za krivično gonjenje odgovornih u GSP-u.

BTW što se tiče nepersonalizovanih karata... Na trafikama se mogu kupiti 2 varijante: 250 din za onu koja ima rok važnosti 3 godine i 40 din za onu koja traje 3 meseca.
DeCoy je offline  
Stara 1.2.2012, 13:41   #14
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ok, to piše, ali nigde ne piše šta je kazna ako ne otkucam. Platio sam uslugu prevoza, nek se nose ako mi naplate takvu glupost.
SirDuck je offline  
Stara 1.2.2012, 13:45   #15
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@SirDuck: Idk, mogu da pokušaju da te kazne, što ne znači da će to proći, prevoz si platio i to je činjenica... Videćemo šta će zakon reći...

Inače:

http://www.poverenik.org.rs/index.ph...1-02-2012.html

"Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности донео је решење којим је привремено забранио Друштву за маркетинг и услуге Аpex Solution Technology обраду података о личности, конкретно серијског и алиас броја персонализованих СМАРТ картица у оквиру система за наплату карата и управљање у јавном превозу у Београду, тзв. Бус Плус систем."
MG-RAY je offline  
Stara 1.2.2012, 13:51   #16
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ja sam danas popi*deo kad sam skontao da je domet tolko slab da ne može ni kroz novčanik da mi poništi.

Jel zna neko provereno dal j stvarno obavezno da mi sa markicom poništavamo kartu svaki put?
Zvanicno je obavezno mada vidim da vlada veliko nezadovoljstvo medju ljudima koji imaju personalizovane i da niko nece validirati. Stvarno je bedno primoravati 450k-500k ljudi da ti daju statisticke podatke za dz. Licno smatram da ce ove firme vise profita dobijati od prodaje podataka marketing agencijama nego sto ce dobijati od prodaje karata (8% od prodaje ide njima).

Sve u svemu, necu se overavati i svadjacu se sa kontrolom svaki put kad mi budu *****li. Cuvam svaki racun odmah uz karticu, tako da razmisljam samo racun za taj mesec da im pokazujem da mi ne blokiraju karticu
Mali Mrav je offline  
Stara 1.2.2012, 13:52   #17
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Inače u novinama je pisalo da se u prvih mesec dana upotrebe sistema neće pisati kazne već će građane samo upozoravati na ispravan način upotrebe.
DeCoy je offline  
Stara 1.2.2012, 13:56   #18
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Inače u novinama je pisalo da se u prvih mesec dana upotrebe sistema neće pisati kazne već će građane samo upozoravati na ispravan način upotrebe.
Nece se pisati kazne za neoveravanje ili ce biti besplatan prevoz za sve celog meseca? Neverovatno mi je da bude ovo drugo
Mali Mrav je offline  
Stara 1.2.2012, 14:27   #19
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Praćenje vozila i polazaka suštinski nema veze sa naplatom prevoza tako da taj argument u korist sistema elektronskog plaćanja ne stoji. To je moguće uraditi i bez uvođenja novog sistema naplate.
lijenština je offline  
Stara 1.2.2012, 14:33   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Nece se pisati kazne za neoveravanje ili ce biti besplatan prevoz za sve celog meseca? Neverovatno mi je da bude ovo drugo
Pa nije besplatan prevoz, podrazumeva se da ti kao savestan građanin nećeš iskorišćavati dobrotu novog haračlije i praviti se Englez kad dođu da očitavaju karte: "Aaaaa, znači treba ispred aparata da se stavi...".
DeCoy je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com