Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Ljudi hajde da mi( clanovi foruma )sami odlucimo koja je igra bolja
Quake 4 11 33,33%
F.E.A.R. 22 66,67%
Glasova: 33. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2005, 22:01   #21
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Da se ne zove Quake siguran sam da ne bi bila igra meseca.
G.G. je offline  
Stara 1.11.2005, 22:18   #22
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Igra meseca bi trebalo da bude najbolja i najpopularnija igra koja se tog meseca pojavila. Svi koje znam jure F.E.A.R. i upgradeuju kompove za njega. Jedini ljudi koji su culi i primetili izlazak Quake4 je sacica FUSE-ovaca koji gledaju iskljucivo MP aspetk igre. Koji jos nije na potrebnom nivou i ceka se expanzija.

Stvarno ne vidim kako je do dileme doslo. A sto se tice CoD2 i Civ4 najverovatnije ce CoD2 poneti titulu, mada ce ga hardverska zahtevnost takodje ucitiniti pristupacnim malom broju ljudi. Civ4 ce igrati probrana elita koja ume da ceni civ serijal.

Ovog meseca imamo dva shootera FEAR i Q4 gde je skoro po svima FEAR bolji. Dilema izmedju Civ4 i Cod2 je dilema izmedju globalne turn based strategije i ultra adrenalinske akcije koja se prelazi za jedno popodne.
grdja je offline  
Stara 1.11.2005, 22:23   #23
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Chaos kaže:
Koji bre krug igraca , ko je leba ti Quake 4 u Srbiji docekao i odigrao sa odusevljenjem ko?
Evo ja
Q4 čekam otkad sam čuo da se radi, jer sam znao da će biti nastavak dvojke. I šta fali igri? Nije dosadna ko D3, nivoi su dovoljno raznoliki, protivnici dovoljno glupi (našta bi ličilo da se sa svakim gruntom ganjaš pet minuta oko burića dok ti on demonstrira revolucionarni AI, umesto da ga prosviraš "on sight"), sve je totalno old-school. Verovatno spadam u onu definisanu ciljnu grupu iz još jednog mišljenja ali je sramota što je igra dobila 80% kad zaslužuje 85
I multiplayer nije toliko loš. Patchevi će ispraviti sve što ne valja, u igraonice će doći jače mašine i svi deathmatcheri će biti zadovoljni. Ko ne voli krljanje rocketlauncherima, eto mu Battlefield 2
voodoo_ je offline  
Stara 1.11.2005, 22:40   #24
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Evo ja
Q4 čekam otkad sam čuo da se radi, jer sam znao da će biti nastavak dvojke. I šta fali igri? Nije dosadna ko D3, nivoi su dovoljno raznoliki, protivnici dovoljno glupi (našta bi ličilo da se sa svakim gruntom ganjaš pet minuta oko burića dok ti on demonstrira revolucionarni AI, umesto da ga prosviraš "on sight"), sve je totalno old-school. Verovatno spadam u onu definisanu ciljnu grupu iz još jednog mišljenja ali je sramota što je igra dobila 80% kad zaslužuje 85
I multiplayer nije toliko loš. Patchevi će ispraviti sve što ne valja, u igraonice će doći jače mašine i svi deathmatcheri će biti zadovoljni. Ko ne voli krljanje rocketlauncherima, eto mu Battlefield 2
Evo ja da se jednom slozim sa tobom
Sasa je offline  
Stara 2.11.2005, 11:33   #25
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
G.G. kaže:
Da se ne zove Quake siguran sam da ne bi bila igra meseca.
Da se ne zove Quake, ni 30% ljudi je ne bi nabavilo i trudilo se da je uopste pokrene...
Nenad Vasovic je offline  
Stara 2.11.2005, 15:35   #26
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

ok, josh nisam igrao ni f.e.a.r. ni quake4 ali po recenziji iz sk jasno je koja igra je bolja. nije mi jasno kako je uopste quake 4 igra meseca, ali to je stara pricha za sk, kako vi uopshte birate igru meseca? i zashto je uvek favorit fps u odnosu na rpg_ove, rts tbs strategije. kapiram da je fps jedan od najjachih zanrova u igrama, ali ne kapiram zashto je bash toliko favorizavan u odnosu na sjajne i po pet puta bolje strategije koje se pojavljuju.
ako se neko ne seca i doom3 i half life2 i farcry(dodushe on zasluzeno) su bile igre meseca iako su u principu velika razocharenja.

black&white2
myst5
ageofempires3
niburu
...

i vi izabraste konfekcijsko smece?
dkdnt je offline  
Stara 2.11.2005, 17:09   #27
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
dkdnt kaže:
kako vi uopshte birate igru meseca? i zashto je uvek favorit fps u odnosu na rpg_ove, rts tbs strategije.
Citat:
Nenad Vasovic kaže:
Nas rezon je da je Igra meseca najpopularnija medju najsirim krugom igraca, ne uvek i najbolja po raznim drugim karakteristikama.
Citaj covece, citaj...

Citat:
dkdnt kaže:
ako se neko ne seca half life2 su bile igre meseca iako su u principu velika razocharenja.
Preterujes. HL2 je daleko od razocarenja... Ja ne znam sta si ti ocekivao - video igru ili svetsko cudo?
Reloader je offline  
Stara 2.11.2005, 18:16   #28
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Po čemu je HL2 suštinski bolji od Kvejka 4?
voodoo_ je offline  
Stara 2.11.2005, 19:07   #29
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Prica, atmosfera, izvodjenje, fizika, skripte...

Zadovoljan?
Reloader je offline  
Stara 2.11.2005, 20:33   #30
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Atmosfera je manje-više ista ko u Kvejku.
Izvođenje isto. Skripte takođe.
Fizika ne čini igru, a priča em ništa specijalno em se glupo završi...
Tako da eto. Ne kažem da Q4 zaslužuje 95%, ali nikako ne zaslužuje 80, jer onda ispade da je ista ko Doom, što je naravno daleko od istine.
voodoo_ je offline  
Stara 2.11.2005, 20:56   #31
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Atmosfera je manje-više ista ko u Kvejku.
Izvođenje isto. Skripte takođe.
Fizika ne čini igru, a priča em ništa specijalno em se glupo završi...
Tako da eto.
Just your opinion... o ukusima ne treba raspravljati...
Reloader je offline  
Stara 2.11.2005, 23:03   #32
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Quake is going down........but in a BLAZE OF GLORY!!!!!Fear ROCKS!!!
Wolverine je offline  
Stara 4.11.2005, 15:20   #33
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Sta nedostaje SK-u? Q4

Baš niste ispali fer u opisu ove dve igre. Quake ste prilično ocrneli a Fear ishvalili. (Primer pamfleta i panegirika, stručno rečeno). Nerealno je reći za Q4 da je 60% zahtevniji od Doom-a. Ja sam ga igrao i završio u 1280x1024 pri svim setovanjima na maximumu i uključenim AA 4x. Nikakvih seckanja niti usporenja. Fear je već druga priča: 1024x768 na maximalnim setovanjima bez AA jedva održava upoterbljivi frame rate na mašini P4(Prava "4"), na 3.6ghz hyper-threadingom, 1GB kingston hyperX rama i asusovom 6600 sa 256 Vrama i to klokovanom sa 300/500 na 520/620. Sramota je još veća za autore igre što u read me fajlu kažu da igranje nikako ne preporučuju u višim rezolucijama od 1024x768 na BILO kojem sistemu koji danas postoji. Šta to znači? Treba kupiti najnovij P4 EE koji košta k"o polovan auto i 7800GTX koji košta još toliko da bi igrao u bednih 1024x768? Igra čak ni ne nudi izbor rezolucije od 1280x1024, nego neke izmedju koje nisu standardne. Zbog čega ja sve ovo pišem? Zato što ste nerealno ocenili FEAR tako visoko. Čak ni priča nije ništa posebno a grafika a i zvuk (jednolična šatro-horor muzika u mračnim budžacima i isto tako jednolična "turbo" varijanta za vreme napucavanja) su ipak daleko ispod Quake-a. Mislim, nije ni Quake ništa posebno, ali je kako ste to vi dobro rekli old-school pucaljka, bez mnogo predaha. FEAR može da uplaši u prvih pola sata igranja. Posle toga ionako svuda vidite onog malog akrepa i kad ga ima i kad ga nema. A ne služi apsolutno ničemu sem da vam potroši ono malo municije koje može da se nadje za sačmaru, jer u ovakvim igrama važi jednostavno praviloucaj na sve što se mrda.
Rocker je offline  
Stara 4.11.2005, 15:21   #34
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Nastavak prethodne poruke (zbog dužine)

Ipak, najviše mi je krivo što ste "zakinuli" na oceni igri ACT OF WAR, opisanoj u 4 ili 5 broju ove godine (Izvinite, ali nisu mi ovi brojevi pri ruci). Zar samo 86 za igru koja će definitivno biti GAME OF THE YEAR bar kada su real-time strategije u pitanju? Npr. za nju ste rekli da je ekstremno hardverski zahtevna, što je delimično tačno kada se sve uključi na max, ali isto tako dobro radi i na low-end mašinama uz odgovarajuća podešavanja. Da ne tupim više o pojedinačnim primerima vaših opisa. Lično mislim da nijednu igru ne odigrate do kraja pre nego što je opišete u SK. Znam da je neki put potrebno mnooogo vremena za završavanje nekih igara, ali onda se bar potrudite da odigrate što više pre nego date svoj sud. Kažete da je konačna ocena zbir ukupnih utisaka članova redakcije. Baš me zanima kako toliko ljudi može da posveti dovoljno vremena svakoj igri da bi o njoj doneo sud. A ako se ovo odnosi na čisto posmatranje nekoga kako igra, onda to ne može da bude "realna" ocena. Znam da je svaka ocena, naravno, subjektivna, ali isto tako je potrebno posvetiti se nečemu u dovoljnoj meri da bi bila potpuna.
Nemojte sve ovo shvatiti kao neku gadnu kritiku, ovo vam pišem da bih dao svoj doprinos poboljšanju tekstova u SK a ne da bih vas pljuvao.

Lično, voleo bih da pored vaše ocene, stoji paralelno i ocena čitalaca ili da bar glasovi čitalaca udju u konačnu ocenu (mada smatram da su odvojene ocene ipak bolje) Zar je tako davno bilo vreme kada se glasalo za top 25 u SK? Tada igre nisu bile podeljene žanrovski, pa su se Mortal Kombat i FIFA otimali za prvo mesto, ali mogli bi ste i sada da uvedete neki vid glasanja u kome bi čitaoci izneli svoj sud o nekoj igri!

Poslednja ispravka: oluja (5.11.2005 u 1:03) Razlog: premesteno iz Sta nedostaje SK...
Rocker je offline  
Stara 5.11.2005, 4:22   #35
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Nastavak prethodne poruke (zbog dužine)

Citat:
Rocker kaže:
Ipak, najviše mi je krivo što ste "zakinuli" na oceni igri ACT OF WAR, opisanoj u 4 ili 5 broju ove godine (Izvinite, ali nisu mi ovi brojevi pri ruci). Zar samo 86 za igru koja će definitivno biti GAME OF THE YEAR bar kada su real-time strategije u pitanju?
Pored Age of Empires trojke? Nema sanse.......
Ogi je offline  
Stara 5.11.2005, 19:13   #36
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Nije valjda da je neko ocekivao da ce quake4 biti nesto u stilu FC-a ili HL-a.Quake je bio i ostace obicna pucacina gde se vecinom puca i malo razmislja tj. idealna igra za opustanje.Mislim sta reci onima koji su ocekivali nesto drugacije.Kada je izasao i q3 i njega su pljuvali, kao nema SP kao dvojka isl....a na kraju je postigao ogroman uspeh.
Takodje ista prica vazi i delimicno za doom3.Ako je neko igrao d1 ili d2 pretpostavio je da nece d3 doneti nista novo vec ce da nastavi tradiciju i da bude relativno ok nastavak prethodne dve igre sto je za mene i uspeo.Samo mi je zao onih koji su od doom-a3 i quake-a4 ocekivali svetsko cudo, promenu gameplay-a isl...jer sto bi oni to menjali ako gomili ljudi odgovara takav gameplay.

Sto se tice f.e.a.r-a igrao sam demo i nije mi se preterano svideo jer iako ja AI odlican, sami okolina je jednolicna i dosta se ponavlja(to su rekli i gomila ljudi koja su igrali doticnu igru).

Kao sto je Sasa rekao u nekom od postova ukusi se razlikuju i to ponekada drasticno, i to se mora shvatiti.Sto se tice igre meseca to su ljudi iz SK-a ovde vec rekli o cemu se radi.A meni se cini da su price kako je f.e.a.r bio ocekivaniji od q4 ko za malu decu.Uvek je quake bio igra koju su ljudi sa nestrpljenjem cekali mesecima i oko koje se lako moze stvoriti ogroman hype(u ovom slucaju veci od hype-a za igru f.e.a.r) pa je stoga iako ima sitnih nedostataka sasvim zasluzila titulu igre meseca.
Ivan1981 je offline  
Stara 6.11.2005, 22:47   #37
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Reloader kaže:
Citaj covece, citaj...



Preterujes. HL2 je daleko od razocarenja... Ja ne znam sta si ti ocekivao - video igru ili svetsko cudo?
to sam prochitao i nism mislio na bukvalnu tehniku ocenjivanja nego na zaista chudne ocene(dakle ne na proces nego na rezultat tog ocenjivanja).

a da li su razocharenja ili ne to ste vi napisali u sk_u kad je igra izashla prvo za doom pa za hl2, mislim da je bilo pod "i josh jedno misljenje"

ja igram strategije i rpg igre pa ne mogu da sudim o fps ali mogu da se chudim forsiranju istih.
dkdnt je offline  
Stara 8.11.2005, 21:32   #38
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
dkdnt kaže:
ja igram strategije i rpg igre pa ne mogu da sudim o fps ali mogu da se chudim forsiranju istih.
Kao sto sam pre rekao - to je zbog popularnosti doticnih. Sta mislis, sto na konzolama nema strategija?
Reloader je offline  
Stara 8.11.2005, 22:25   #39
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

strategije su najbolje igre koje vrede igrati ih a ne pucachine u kojima samo furash napred i bijesh sve redom ovog meseca za igru meseca trebali su da izabeu AOE III a ne glupi quake
Guliver je offline  
Stara 8.11.2005, 23:24   #40
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Guliver kaže:
strategije su najbolje igre koje vrede igrati ih a ne pucachine u kojima samo furash napred i bijesh sve redom ovog meseca za igru meseca trebali su da izabeu AOE III a ne glupi quake
Ok ali tako ne misli 90% ljudi.
Reloader je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com