Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2008, 13:31   #181
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Nikola Milosavljevic kaže: Pregled poruke
prestanite da spoil-ujete igre ubacivanjem screenova iz poodmaklih ili zavrsnih faza igre. ajde neke nebitne scene (borbe, medjusekvence...) ali dijalog sa ovim sarenom (ili kako vec) u mass effectu, nije ok. mozda nije kraj, ali ja svakako posle nekoliko dana igranja nisam stigao dotle. sta je cilj?? da recezent dokaze kako je stigao do kraja?? za oblivion expanzije (SI i KOTN) ubacili ste slike bukvalno borbi sa zadnjim bossovima. slicno je i sa poslednjim tomb raiderom.
Mislim da je o ovome bilo reči baš u temi o broju u kome je opisan poslednji TR, baš su se ljudi žalili oko slika bosseva, a odgovor je bio isti kao i tvoj zaključak
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 13:46   #182
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Zasto su onda ponovo to uradili sa Mass Effectom,meni licno to ne smeta,ali drugima da i nije u redu da to rade...
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 13:48   #183
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Pogotovo u Avanturama,jer je to srz igre.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2008, 22:56   #184
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Question Re: Greške/zamerke

ako se vec gledaju greske u SK 07/08 u opisu stampaca u okvirenoj rubrici pise da stampac moze primiti 650.000 listova dok u tekstu taj borj iznosi 65.000.
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 10:01   #185
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Nikola Stankovic kaže: Pregled poruke
ako se vec gledaju greske u SK 07/08 u opisu stampaca u okvirenoj rubrici pise da stampac moze primiti 650.000 listova dok u tekstu taj borj iznosi 65.000.
Ironicno, tekst o stampacima i stamparska greska...
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 18:26   #186
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Test Play, SK 11/2005 opis za igru "Suffering - Ties that bind"

Kuzma je uprospatio igru ovim opisom. Kada sam preshao originalni Suffering rekoh da vidim kakav je taj expansion i procitah opis u SKu. Kuzma je napisao da je sve isto kao u originalu i da je grafika ista, pa sam je zaobisao. Sad sam skoro nabavio slucajno igru i err, kao prvo, iako koristi isti engine, grafika je ZA KLASU bolja od one u originalu, svetlosni efekti i senke su mnogo bolje odradjeni, ima novih efekata, likovi su ispolirani, ima vise poligona, vecih tekstura.. A i igra ima nesto promenjenu mehaniku: nigde u tekstu ne pise da sada mogu da se nose samo dva oruzja istovremeno. Ne pise ni da ima novih protivnika i da su stari redizajnirani, cak pise, citiram, "Protivnici su identični onima iz originala", sto je jednostavno laz. Vise ne verujem ni jednom Kuzminoj recenziji. I ranije je brljao, ali ovo je stvarno previse.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 1:16   #187
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ako voliš igru kao što kažeš, onda ćeš je nabaviti i igrati bez obzira šta bilo ko napiše o njoj, poštko kažeš da si je zaobilazio godinama. Novom Tomb Raideru mogu da daju ocenu 30%, briga me, ja ću ga svakako igrati, uz te igre sam zoru dočekivao.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 16:39   #188
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ne mogu da verujem koja je igra igra meseca. Znam euforija oko olimpijade i sve, ali B produkcija nije zasluzila da bude proglashena igrom meseca
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Miki1987 (28.9.2008)
Stara 3.11.2008, 9:27   #189
Zole
Novi član
 
Član od: 3.11.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Registrovao sam se samo da bih prokomentarisao opis Fallout3 od strane Miodraga Kuzmanovića a u ime pravih ljubitelja Fallout serijala. Jednom rečju njegov opis ovog navodnog nastavka je najblaže rečeno SRAMOTAN. Paracitiram: Fallout3 je po najvećem broju aspekata sasvim svoj, tačnije, gotovo potpuno dosledan prvom i drugom nastavku sa kojima deli gotovo sve, osim dvodimenzionalne izometrijske forme. Programeri/dizajneri bez izuzetka su ispoljavali pobožnu privrženost postulatima utemeljenim pre 10 godina. Njihova gotovo sektaška revnost u potpunosti se ovoplotila na način koji je samo promil daleko od teoretski i praktično najboljeg. Ove rečenice pokazuju koliki je poznavalac Fallout serijala. Da je Kuzmanović odigrao Fallout1 i njegov nastavak (a u to sumnjam) znao bi zašto ogroman procenat Fallout fanova širom sveta bojkotuje ovu igru inspirisanu Fallout-om.
Zole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Zole na korisnoj poruci:
Eni (3.11.2008), Ketchua (3.11.2008), Nash Knight (3.11.2008), shrafko (3.11.2008)
Stara 3.11.2008, 14:44   #190
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Heh, kad si tu, poseti na forumu temu o F3, pa vidi šta se ovde priča.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
oluja (3.11.2008)
Stara 5.11.2008, 21:37   #191
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Imam i ja par zamerki u vezi tekstova u test play.. A to su..

1. Kuzma, koliko god ga ja cenio, ne moze i ne sme opisivati toliko jakih svezih naslova.. U ovom broju je pored svih ostalih obaveza uspeo odigrati i oceniti FALLOUT3, FAR CRY 2, BiA Hells highway i Dead Space (da ne pominjem testove za xbox)? Niko nije toliki kapacitet da pored svih ostalih obaveza u casopisu i RL moze za kratko vreme prouciti sve ove naslove i dati valjan opis.

2. U proslom broju je bio opis za Warhammer online, i njega je trebao odraditi Kuzma kao iskusan mmorpg igrac, jer su po meni mmorpg naslovi mnogo bitniji od ostalih (licno misljenje, ne zelim da ulazim u raspravu oko toga). EDIT: mislim da je ovaj opis bio los

3. Nema treca, ok je sve ostalo.. Ponekad su neki delovi teksta potpuno nekorisni ali uopsteno je dobro uradjeno..

Kuzma je po meni dobar novinar ali njegov talenat previse pokusavaju da razvuku na sto vise mesta.. To jednostavno nije dobro..

PS. Jednom prilikom sam napao kuzmu zbog izjave da Guild Wars fanovi tvrdoglavo ostaju uz GW i da ne priznaju da im je dosadio... Bio je covek u pravu... GW je divna igra, ali sazvakali smo je previse puta.. I ovom prilikom se izvinjavam za pristrasne izjave
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 22:34   #192
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Slazem se da Kuzmanovicu treba zabraniti da se pise recenzije, sem za poneku hard core WWII strategiju ili neki MMORPG. Ali takodje mislim i da Jovana Ericic treba da se drzi Spore, Barbie i sl. igara i da joj se ne daje MMORPG niti ista drugo "ozbiljnije" u ruke.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 22:57   #193
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ali takodje mislim i da Jovana Ericic treba da se drzi Spore, Barbie i sl. igara i da joj se ne daje MMORPG niti ista drugo "ozbiljnije" u ruke.
Samo zato što je žensko? Možda nisi tako mislio, ali iz tvojih riječi se direktno i jasno stiče takav utisak. Ja ne igram onlajn igre, ali čitam opise vezano i za taj segment tržišta, i okvirno sam u toku sa materijom. I ne vidim šta je loše u njenoj recenziji. Jasna je, lijepo napisana, prokomentarisane su sve karakteristike igre, i dobre i loše, i osvrnula se na neizbježno poređenje sa WoW serijalom. Možda se ne slažeš sa njenim mišljenjem, ali to je već domen subjektivnog stava, koji je prisutan u svakoj recenziji.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 23:08   #194
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ali takodje mislim i da Jovana Ericic treba da se drzi Spore, Barbie i sl. igara i da joj se ne daje MMORPG niti ista drugo "ozbiljnije" u ruke.
Nash, ja šovinističkiju izjavu nisam skorije čuo
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 23:39   #195
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Nema to veze stim sto je zensko, nego sto pise nezainteresovano, ne opisuje detalje bitne za zanr, i jednostavno joj tekstovi nemaju zara. Ume ona da napise i neki kvalitetan opis, ali npr secam se onog za Warhammer online, kao da pise za katalog modela kartonskih kutija :zev:

Inace, ja nisam spomenuo da joj ne treba davati da radi recenzije zato sto je zensko, nego zato sto nije dovoljno kompetentna. To da je zensko ste rekli vi. Ko je ispao shovinista?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 10:46   #196
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Nema to veze sto je zensko!!.. Ovde komentarisemo autora, pol nema nikakve veze. Jednostavno njen opis Warhammera je ocajan.. Igrajuci WAR ja sam u prvih 5 sati igranja pokupio toliko losih i glupih stvari koje ona u tekstu i ne pominje.. Ne zelim sad da izlvacim ovde kompletan opis igre i da ga detaljno rec po rec prokomentarisem... Nije ceo tekst los, ima i dobrih delova ali to nije bilo dovoljno za celokupnu sliku. Doticni autor je imao i dosta dobrih tekstova (secam se imena kroz maglu, posto retko citam ko je autor kog teksta), i ne mislim da sad treba da se iskljuci iz Test Play, samo sam rekao da bi mmorpg trebao opisivati kuzma, a mozda cak i 2 autora (od kojih je jedan kuzma )

I plz ppl, bez prozivka o sovinizmu..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 18:49   #197
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

I posto je nahvalio Fallout 3 kao odlicni duhovni nastavak keca i dvojke, iako se gotovo nijedan hard-core old-school gamer ne slaze sa njim, i posto je opisao EA kao zlog monopolistickog dzina koji guta sve ribe manje od sebe, iako je poznato da je EA u teskoj finansijskoj krizi, Kuzma je na kraju nasao za shodno da pored jos milion ostalih gluposti napishe i "..ako se potpisnik ovih redova, hardcore manijak, ciji je core izliven od vulkanskog awesomitea, smeskao igrajuci, nema razloga da osmeh ne postane i deo vaseh "lesser" lica"

Znaci sad smo jos i niza bica od njega???

Otkaz. Sta cekate vishe?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Ketchua (13.11.2008), shrafko (13.11.2008)
Stara 13.11.2008, 21:32   #198
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Greške/zamerke

ja vec u par navrata napomenuh kako je covek najcrnji elitista...ali dosad to barem nije bilo usmereno ka publici tj. citaocima...

@Nash: nego sta nego smo niza bica...narocito ti... sta se bre uzbudjujes, vidis da je nosen pa ispusten...nema smisla da se nadas otkazu, izgleda da si zaboravio da je profit svetinja... a ove nove generacije bubuljicavih pubertetlija su izgleda sve sam mazohist...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 20:26   #199
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
ja vec u par navrata napomenuh kako je covek najcrnji elitista...ali dosad to barem nije bilo usmereno ka publici tj. citaocima...

@Nash: nego sta nego smo niza bica...narocito ti... sta se bre uzbudjujes, vidis da je nosen pa ispusten...nema smisla da se nadas otkazu, izgleda da si zaboravio da je profit svetinja... a ove nove generacije bubuljicavih pubertetlija su izgleda sve sam mazohist...
@Ketchua
Neka,neka.......i ti si jos uvijek pubertetlija.Salim se naravno....
@Nash
Nemoj ko indijski vladar Manu da omalovazavas zene i da ih obespravljujes.One popucase da se izbore za prava a ti tako
Nego da se manem zezancije.Niza bica ne postoje.Svako ima mozak,dva bubrega,srce,dvije noge,dvije ruke.....Sad necemo praviti klase....barem ne na forumu.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 1:48   #200
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Piter Molino, taj dražesni britanski vrag, već deset godina ne priča ni o čemu drugom već samo o sopstvenoj težnji da pokrene revoluciju u svetu igara, predviđajući status Jevanđelja svakom novom naslovu iz Lionheadove labolatorije. Đekna još nije umrla, a ka’ će, ne znamo... Ta revolucija nikako da se obistini, čoveka već pomalo zezaju na zapadnom medijskom nebu, ali kod nas još nije potrošio kredite Populousa, Syndicatea i Dungeon Keepera, tako da ga, zasad, nećemo staviti u isti koš sa potrošenim veličinama tipa Sida Mejera ili Vila Rajta, ekspertima u presipanju iz šupljeg u prazno.
Ovo me je stvarno iznerviralo. Covek pocne opis igre (inace radi se o opisu Fable 2 iz novembarskog broja, Kuzmanovic naravno) tako sto najsurovije isproziva coveka koji je za vreme starog dobrog Bullfrog-a dizajnirao Syndicate, Dungeon Keepera, Populus a jos i da ne zaboravimo Hi-Octane (meni najdrazu "voznju") i Powermonger, a u Lionheady Black and White i Fable, sad vec serijale, koji iako nisu ono sto se od njih ocekivalo (a ocekivalo se upravo zato sto je covek koji stoji iza njih za vreme Bullfrog-a dizajnirao gore navedene legende) odlicne igre.

I jos usput ispljuje Sida Majera, coveka koji je radio Pirates!, Railroad Tycoon, Getysburg, Alpha Centauri, Colonization, Magic:The Gathering i naravno Civilization. I aposolutno nikakve veze nema sa Fable 2.

Sid Mejer, the man, koji je uspeo da izbaci 4 (5 ako racunamo Alpha Centauri, koji i jeste deo serijala mada na njemu nije bio glavni dizajner) dela svoje sjajne 4x igre i da pri tome svaku dotera, izmeni mehaniku i par pravila i doda neke novine da igraci ne mogu da odluce koja im je najbolja, a da pri tome niko ne moze da kaze da je neka igra iz serijala losa ili nekvalitetnija od drugih. Evo danas sam imao slobodnog vremena i nisam mogao da se odlucim da li da krenem Alpha Centauri, Civ 2 ili Civ 4. Reci za njega da je istrosena velicina, i to bez apsolutno ikakvog povoda i tamo gde takvom komentaru stvarno nije mesto, iz samo njemu poznatih razloga.... vidjao sam ja novinarstvo i profesionalizam. A kako je sam rekao jedanput u njegovoj kolumni koju i dalje volim da procitam Alpha Centauri mu je omiljena igra.

Jedina "fleka" u Majerovoj karijeri koja meni moze da padne na pamet je Civilizations Revolution. Igra po kvalitetu zaostaje za ostalim naslovima iz serijala. Ali ako uzmes u obzir da je radjena za drugu platformu, ciljnu grupu, kontrole itd. ne mozes bas direktno da je poredis sa Civilizacijom radjenom za PC. Uostalom, Civ revolutions je najbolja 4x igra za konzole, za koje je i pravljena tako da...

I naravno pominje se i potroseni Will, tvorac najprodavanije PC fransize svih vremena, kojoj ja iako nisam neki fan ne mogu da osporim kvalitet, i naravno fenomenalnih Sim City igara, glavnog coveka Maxis-a kad je izbacivao stare sim naslove (od kojih i dalje imam Sim Ant), coveka koji je ako ne otac onda barem kum city building i simulation igara. Sta, on pravi samo sim igre on presipa iz supljeg u prazno? Jugovic se bavio samo fudbalom on je ocajan sportista? A sto se tice njegove zadnje igre nisam imao prilike da je probam, ali svakako joj niko ne moze osporiti oreginalnost, a u njegovom casopisu Spore je bila igra meseca.

Kada je Heleru novinar za vreme intervjua pomenuo da nikada nije napisao nista bolje od Kvake 22 on je samo odgovorio - "Who has?"

Pa taj novinar(cic) svakako nije. Taj "novinar" definitivno nije napisao nista bolje od Kvake 22. Najbolja stvar koju je taj novinar uradio je najverovatnije to sto je procitao Kvaku 22.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Jamiroquai (24.11.2008), Ketchua (24.11.2008), Nikola95 (24.11.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
greske, zamerke

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com