Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2008, 2:27   #201
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Uh, ja da sretnem Mejera na ulici pljunuo bih ga po sred face, onako... bez blama

Svaka njemu čast na Civu i Piratesima (jesu extra igre, ali ideja baš i nije njegova, to su ranije bile board igre), dok se na svim kasnijim onnalazi samo u naslovu, dok su igre radili drugi, Brian Raynolds pre svih (Civ2 i AC koji su i najbolje igre). Većina njegovih "novih" igara su samo našminkane kopije starijih radova Civ, Col, Pirates, Railways... you name it Sid Mejer je definicija pojma kako živeti od stare slave A da ne pominjem izdavanje "ekspanzija" za Civ4 na godišnjem nivou, iako su sve te "izmene" komotno mogle da uđu i u vanilla izdanje

Ni druga dvojica nisu mnogo bolji, savršeno se uklapaju u sivilo gejming scene današnjice BTW na dosta Bullfrogovih igara koje pominješ Molino nije ni učestvovao, možda eventualno kao izvršni producent. A Rajt je davno prešao među casual gejmere...

A što je najgore nekada sam voršipovao svu trojicu, ali sam srećom u međuvremenu progledao

BTW treba znati kad je vreme da siđeš sa pozornice dok si još faca kao recimo Kantona, a ne da se povlačiš po nekim drugorazrednim klubovima da bi ućario još koji dolar...

Poslednja ispravka: DeCoy (24.11.2008 u 2:36)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 3:11   #202
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Svaka njemu čast na Civu i Piratesima (jesu extra igre, ali ideja baš i nije njegova, to su ranije bile board igre), dok se na svim kasnijim onnalazi samo u naslovu, dok su igre radili drugi, Brian Raynolds pre svih (Civ2 i AC koji su i najbolje igre).
Vec sam napomenuo da za Alpha Centauri on nije bio lead designer, a na Civ 2 ga je zamenio Brian jer je bio zauzet na drugim projektima. Sto se tice Civilizacije kao board game http://en.wikipedia.org/wiki/Civilization_(board_game) pravila nemaju nikakve veze sa Civ igrama. Posle su izbacene nove civilization board igre koje su radjene po pravilima iz Sidove civilizacije.

Citat:
BTW na dosta Bullfrogovih igara koje pominješ Molino nije ni učestvovao, možda eventualno kao izvršni producent.
U svakoj je bio lead designer sem u Hi-octane. I zaboravio sam da napomenem Magic Carpet.

Citat:
A Rajt je davno prešao među casual gejmere...
?? To sto se tebi (pa ni meni) njegove nove igre ne svidjaju ne znaci da nisu u neku ruku inovativne, ako nista drugo bar niko nista slicno nije pokusao, i svaka njegova igra je uspela u onome sto je trebala da ostvari.

Citat:
BTW treba znati kad je vreme da siđeš sa pozornice dok si još faca kao recimo Kantona, a ne da se povlačiš po nekim drugorazrednim klubovima da bi ućario još koji dolar...
(Ne diraj mi Jugovica on je jedini od ovde pomenutih koga ja vorshipujem)

Mozda se neko provlaci po klubovima jer voli da igra fudbal. Mozda neko bez ikakve potrebe ubaci negativne kritike o njemu zato sto nema sta da kaze vezano za temu jer nije imao vremena da se bolje informise o onome sto treba da uradi jer je uzeo na sebe odgovornost da napise 10 clanaka ovog meseca da ucari koji dinar vise.... A?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 16:28   #203
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ne znam, ja obozavam igre, a ne njihove dizajnere..
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2008, 19:27   #204
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Zasto nije opisana igra The Guild 2, bitno da ima konzolarnih sra*a koliko hoces
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Insecticide (7.12.2008), NjegovaWisost (24.1.2009)
Stara 2.1.2009, 1:40   #205
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

U opisu igre Rise of the Argonauts(SK 1/09) Aleksandar Dinić kroz ceo tekst spominje grčkog heroja 'Džejsona'.

Šta je sledeće? Herkjulizovi poduhvati? Akilizova peta? Jevanđelje po Metjuu i Džonu? Džizs, sin božji? Džizs indid.
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Father Jape na korisnoj poruci:
Equilibrium (2.1.2009), Ketchua (2.1.2009), player1 (2.1.2009)
Stara 2.1.2009, 12:39   #206
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

^Bilo je već priče o tome na drugom mestu.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=110

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=118
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 16:35   #207
zomg
Član
 
Član od: 2.2.2008.
Lokacija: Grizzly Hills Reputacija: ■■■■■■■■■
Poruke: 417
Zahvalnice: 680
Zahvaljeno 282 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku zomg
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Kad bi Kuzma opisivao super maria (i to onog starog) ,razvukao bi to na 3 strane i poceo bi da prica o drugom svetskom ratu,i njegovom uticaju na kraljicu engleske

Inace,vise mi se svidjaju po neki Kuzmini tekstovi o hardveru npr. Onaj neki zlatni dzojstik ili tako nesto...
zomg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 22:48   #208
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Sad bas da je mesto za ovo pitanje nije ali ipak

Kad ce biti otvoreno glasanje za najbolju igru 2008, 2035?

Mislim 2008 je odavno prosla, ajmo sa glasanjem
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 22:49   #209
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Mislim da ce to biti u drugoj polovini januara. Tako sam makar cuo... Ne znam da li je 100% sigurno.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 2:24   #210
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Igra The Blob je nastala kao studentski projekat na univerzitetu za video i dizajn igara u Utrehtu, u Holandiji, 2006.godine, i pojavila se za PC. Bila je to vise demonstracija sejdera i fizike, samo jedan nivo (for free). Australijanci su samo otkupili prava i dodali animacije i sve to komercijalizovali za Wii.....

http://www.gamedev.net/community/for...opic_id=401276
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 11:14   #211
Gale
Sk addict
 
Avatar korisnika Gale
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 178
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Bansek,
hvala na apdejtu! Nekako mi je promaklo...
Pozdrav.
Gale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gale na korisnoj poruci:
Bansek (10.2.2009)
Stara 10.2.2009, 2:57   #212
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Gale kaže: Pregled poruke
Bansek,
hvala na apdejtu! Nekako mi je promaklo...
Pozdrav.
Zadnjih 3-4 godina, silom prilika igram male "decje" igre sa neta. Te 2006. mi je bas bilo zao sto je The Blob ostao na tom jednom demonstracionom nivou. Moj sincic se odusevio. A i lak nacin da ukapira kako neke boje nastaju mesanjem....(recimo plava+zuta=zelena)).. I tako, zajedno igramo te igre )
Ja se odusevljavam sta sve ljudi stave u stotinak megabajta....
Vredno pomena :

http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...453#post714453

... a mogao bih ja da pocnem da pisem honorarno opise ovih "malih" igara za SK ????
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 3:27   #213
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Što ne bi mogao. Imaš neka uputstva na sajtu pa pogledaj kako i kome da se obratiš. Od njih zavisi hoće li prihvatiti, ali što da ne probaš?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 20:37   #214
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Kako bi volio jos kad bi u infobox-u ubacili podatak koliko igra zauzima na HDD-u
Dako mi se zelja ostvari.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 7:35   #215
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Kako bi volio jos kad bi u infobox-u ubacili podatak koliko igra zauzima na HDD-u
Dako mi se zelja ostvari.
Brate, to je za 99% ljudi nevažno...

Ako ti je važno, zaštekaj pa kupi HDD
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 18:22   #216
Stepski Vuk
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Lokacija: MIA
Poruke: 159
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 117 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ne mogu da verujem šta se dešava u Svetu Kompjutera...Kupio ja ovaj najnoviji aprilski broj, prelistavam ga i ugledam opis BlazBlue Continium Shift za PC. Obradjem se ja jer inače volim tabačine, a za PC ih baš nema mnogo(sem SF4 koji je bio odličan). Međutim posle poseta mojim omiljenim game sajtovima vidim da je igrica sa tim imenom trebala da izađe još pre 2 godine i to samo u Japanu..Novi BlazBlue Calamity Triger, međutim tek treba da izađe ove godine(TBA). Pogledam još malo tekst, naročito zamerke, bacim pogled na torrent sajtove i shvatim o čemu se radi...Bojan Jovanović, kako se zove autor dotičnog texta, je ladno skinuo repack verziju igre, tjst. verziju za automate koju je neko ˝prilagodio˝ za PC i nju opisao u SK...I još se žali kako igra nema modove i kako se za konfigurisanje joypada koristi "poseban programčić˝. Možda je hteo da se našali sa nama za prvi april.
Stepski Vuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2010, 0:08   #217
AkiRa
Novi član
 
Član od: 10.8.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Stepski Vuk kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem šta se dešava u Svetu Kompjutera...Kupio ja ovaj najnoviji aprilski broj, prelistavam ga i ugledam opis BlazBlue Continium Shift za PC. Obradjem se ja jer inače volim tabačine, a za PC ih baš nema mnogo(sem SF4 koji je bio odličan). Međutim posle poseta mojim omiljenim game sajtovima vidim da je igrica sa tim imenom trebala da izađe još pre 2 godine i to samo u Japanu..Novi BlazBlue Calamity Triger, međutim tek treba da izađe ove godine(TBA). Pogledam još malo tekst, naročito zamerke, bacim pogled na torrent sajtove i shvatim o čemu se radi...Bojan Jovanović, kako se zove autor dotičnog texta, je ladno skinuo repack verziju igre, tjst. verziju za automate koju je neko ˝prilagodio˝ za PC i nju opisao u SK...I još se žali kako igra nema modove i kako se za konfigurisanje joypada koristi "poseban programčić˝. Možda je hteo da se našali sa nama za prvi april.
Zaista liči na prvoaprilsku šalu. Prvo sam se obradovao da je Calamity Trigger izašao za PC posle svog odlaganja, kad ono - aprililili. Opisao je bagovit "ROM" sa arkadnih automata kao da je zvanična igra za PC (kako nije "Insert Coin" primetio).
Full verzija igre koja za par meseci izlazi za konzole će imati puno opcija (otključavanje Unlimited likova npr.) i modova igranja (story, survival), još jednog novog lika itd.
AkiRa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 17:46   #218
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Nije mi baš sasvim jasno čemu ovako žestoko negodovanje. Kao što i sam kažeš, tabačine na PC-u su retke, a PC verzija Calamity Triggera (koji smo opisali za PS3 u oktobarskom broju prošle godine) tek treba da se pojavi, još uvek se ne zna tačno kada (pominje se april kao mogući datum izlaska). U međuvremenu, pojavila se kakva-takva verzija Continuum Shifta koja može da se igra na PC-u i reč je o zaista dobroj igri (uprkos nekim nedostacima koji su razumljivi, s obzirom na "poreklo") koja je prisutna na nezvaničnom tržištu kao i sve ostale igre. Vrlo dobro smo znali o kakvoj je verziji igre reč, ali zar nije bolje što smo ljubiteljima jednog zanemarenog žanra skrenuli pažnju na njeno postojanje, nego da smo je preskočili?


Citat:
Stepski Vuk kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem šta se dešava u Svetu Kompjutera...Kupio ja ovaj najnoviji aprilski broj, prelistavam ga i ugledam opis BlazBlue Continium Shift za PC. Obradjem se ja jer inače volim tabačine, a za PC ih baš nema mnogo(sem SF4 koji je bio odličan). Međutim posle poseta mojim omiljenim game sajtovima vidim da je igrica sa tim imenom trebala da izađe još pre 2 godine i to samo u Japanu..Novi BlazBlue Calamity Triger, međutim tek treba da izađe ove godine(TBA). Pogledam još malo tekst, naročito zamerke, bacim pogled na torrent sajtove i shvatim o čemu se radi...Bojan Jovanović, kako se zove autor dotičnog texta, je ladno skinuo repack verziju igre, tjst. verziju za automate koju je neko ˝prilagodio˝ za PC i nju opisao u SK...I još se žali kako igra nema modove i kako se za konfigurisanje joypada koristi "poseban programčić˝. Možda je hteo da se našali sa nama za prvi april.
Citat:
AkiRa kaže: Pregled poruke
Zaista liči na prvoaprilsku šalu. Prvo sam se obradovao da je Calamity Trigger izašao za PC posle svog odlaganja, kad ono - aprililili. Opisao je bagovit "ROM" sa arkadnih automata kao da je zvanična igra za PC (kako nije "Insert Coin" primetio).
Full verzija igre koja za par meseci izlazi za konzole će imati puno opcija (otključavanje Unlimited likova npr.) i modova igranja (story, survival), još jednog novog lika itd.
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 16:37   #219
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ha i mene ste zeznuli jer sam poleteo na net da skinem igricu. Ehm preko Stema naravno
Nik86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 10:54   #220
Vlada81
Novi član
 
Član od: 12.4.2010.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 7 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Nenad Vasovic kaže: Pregled poruke
Nije mi baš sasvim jasno čemu ovako žestoko negodovanje. Kao što i sam kažeš, tabačine na PC-u su retke, a PC verzija Calamity Triggera (koji smo opisali za PS3 u oktobarskom broju prošle godine) tek treba da se pojavi, još uvek se ne zna tačno kada (pominje se april kao mogući datum izlaska). U međuvremenu, pojavila se kakva-takva verzija Continuum Shifta koja može da se igra na PC-u i reč je o zaista dobroj igri (uprkos nekim nedostacima koji su razumljivi, s obzirom na "poreklo") koja je prisutna na nezvaničnom tržištu kao i sve ostale igre. Vrlo dobro smo znali o kakvoj je verziji igre reč, ali zar nije bolje što smo ljubiteljima jednog zanemarenog žanra skrenuli pažnju na njeno postojanje, nego da smo je preskočili?
Nenade, čitam Svet Kompjutera već 15 godina, a znam da ste vi u časopisu i znatno duže od toga. Zato mi je ovo što ste napisali potpuno neshvatljivo.

Zbog čega je toliko teško napisati da ste Vi lično kao urednik, i sam autor teksta (u mnogo većoj meri) odgovorni za jedan od najsramnijih opisa u istoriji časopisa?

Osim što opisivanjem hakovane arkadne verzije igre indirektno promovišete pirateriju, koji je uopšte smisao njenog predstavljanja kao igre za PC? Da li npr. po ovom receptu treba opisivati platforme sa Wii-ja uz naivno objašnjenje "vrlo dobro smo znali o kakvoj je verziji igre reč, ali zar nije bolje što smo ljubiteljima jednog zanemarenog žanra skrenuli pažnju na njeno postojanje, nego da smo je preskočili?"

Dalje, koji je uopšte smisao toga da autor navodi kao mane Continuum Shifta to što ima problema sa prepoznavanjem gamepada, ograničenje rezolucije na 1280x720 ili što ima samo arkadni mod (vrlo čudno za igru rađenu za automat, zar ne?). Ne kažem da bi to situaciju učinilo išta boljom, ali zar barem u jednoj rečenici nije moglo da se navede da NIJE u pitanju PC igra, umesto da se čitaoci koji vam veruju dovode u zabludu? Ovako, ispada da je autor svesno izbegao da napiše o čemu se ovde zapravo radi, nadajući se da to niko neće primetiti.

U opisu Assassin's Creeda 2, igri ste dali ocenu od 93, a autor je (po meni ispravno) konstatovao da nema svrhe snižavati mu ocenu zbog nečega za šta razvojni tim nije kriv, dakle za restriktivnu zaštitu od kopiranja. Zbog čega onda autor opisa BlazBlue ima pravo da blati nečiji rad na ovakav način?

P.S. PC verzija Calamity Triggera izlazi 27. maja. Ako je ljudi budu kupovali (umesto da igraju ovog nesrećnog pirata kako im savetujete), možemo očekivati i Continuum Shift za PC, a onda ćete se vi kao časopis naći u nebranom grožđu. Zato bi bilo najbolje da zbog ugleda časopisa, ali i novinarske etike, u sledećem broju odštampate i izvinjenje zbog ovog propusta koji baca veliku ljagu na Svet Kompjutera.
Vlada81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlada81 na korisnoj poruci:
Carnex (13.4.2010), DylaN (22.4.2010), Equilibrium (12.4.2010), meca dobric (8.5.2010), Nicklord (12.4.2010), shrafko (13.4.2010), zdravkelja (12.4.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
greske, zamerke


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com