Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Konzolaske igre:da ili ne
Da 101 31,37%
Ne 160 49,69%
Nek ostane kako i jeste 61 18,94%
Glasova: 322. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2009, 19:49   #281
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Ja sam nov u temi pa mi ne zamjerite ako se udaljavam od vase rasprave.
Cek,cek?!Jesu li konzole ono sto ti igras pa te majka potjera kad hoce na TV-u da gleda spanske serije?
Ja licno sam protiv konzolnih igara i konzola.Konzole su s pocetka imale nekog smisla,ali sad to vise nisu konzole vec nesto izmedju kompjutera i konzola.Omogucili su da se na PS3 moze instalirati Linux
Ja mislim da SK treba da ostane SK i da baci u Dunav konzole i konzolaske igre.Ja mislim da konzole ne trebaju da budu dio SK-a.Ne vidim razloga osim toga sto polako postaju kompjuteri.
White Ripper je offline  
Stara 4.1.2009, 19:55   #282
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

voodoo_ je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Pjanovic (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 20:19   #283
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Sta je pesnik hteo time da kaze?
Dekip je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
White Ripper (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 20:25   #284
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Da lupate nasumično

Kad budete imali stalan pristup svim aktuelnim konzolama, mogućnost da igrate većinu igara koja vas zainteresuje na bilo kojoj platformi (ja imam, hvala na pitanju, iako kući imam samo PC), shvatićete da ne postoji "mi" i "oni", niti "mi branimo PC" a "zle konzole nas okupiraju i treba ih proterati", nego da su i PC i konzole samo platforme za igranje igara. Za mene su najbolje igre ove godine King's Bounty (koji je, duhom, čista PC igra) i GTA IV (koji je, duhom, čista konzolna igra), i apsolutno ne patim od kompleksa kao neki na ovoj temi koji iznose svoje misli da se čovek prekrsti dal su normalni.
voodoo_ je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Pjanovic (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 20:29   #285
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
King's Bounty (koji je, duhom, čista PC igra)
I duhom i realizacijom.
player1 je offline  
Stara 4.1.2009, 20:45   #286
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

PRVO:PC je malo vise od konzole,da li se slazes sa mnom?
DRUGO: Da bi imao sve aktuelne konzole i aktuelan PC,treba ti nezanemarljiva kolicina novca,ja je nemam.I PC ovakav kakav je me je kostao prilicno(ja sam ipak porodican covek).A ti,ako je to sto kazes tacno,ili si mamin i tatin sin,ili imas bogatog rodjaka Romana u americi sa taxi sluzbom koji te snadbeva,ili radis za neki casopis poput onog novosadiste iz SK koji je i progurao konzole u casopis,pa ih dobijas besplatno.
TRECE:Ja sve igre igram na misu i tastaturi i ne pravim razlike izmedju konzolnih i kompjuterskih igara,jer ih nisam probao na konzolama(samo se na nekima malo vise patim)
Prilicno mi je zasmetalo to sto je opis GTA4 bio tako stur sa sadrzinske strane jer je vec opisan pre 6 meseci za xbox.Nije stur sto se tice opisa tehnicke strane,vec sadrzinske.Ja sam opis u letosnjem broju samo prelistao nadajuci se da ce biti ''mesa'' i u ovom broju,kao sto je bilo u vreme kada je izasao GTA SA.I tada je isto prvo izasla i opisana konzolna verzija pa verzija za PC,ali je OPISANA.
Dekip je offline  
Stara 4.1.2009, 20:55   #287
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Nema nista sladje od komp gaminga.Konzole po meni nemaju nikakve drazi.Sto se tice "rata" konzola i PC-a mogu reci:ako zavladaju konzole bicemo prinudjeni da ih kupujemo(sto je nekako svarljivo) i bicemo prinudjeni da kupujemo samo originalne igre,sto znaci da ce igracko iskustvo biti mnogo vise oskudnije.
Yo man postao sam veteran
White Ripper je offline  
Stara 4.1.2009, 21:00   #288
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
PRVO:PC je malo vise od konzole,da li se slazes sa mnom?
DRUGO: Da bi imao sve aktuelne konzole i aktuelan PC,treba ti nezanemarljiva kolicina novca,ja je nemam.I PC ovakav kakav je me je kostao prilicno(ja sam ipak porodican covek).A ti,ako je to sto kazes tacno,ili si mamin i tatin sin,ili imas bogatog rodjaka Romana u americi sa taxi sluzbom koji te snadbeva,ili radis za neki casopis poput onog novosadiste iz SK koji je i progurao konzole u casopis,pa ih dobijas besplatno.
TRECE:Ja sve igre igram na misu i tastaturi i ne pravim razlike izmedju konzolnih i kompjuterskih igara,jer ih nisam probao na konzolama(samo se na nekima malo vise patim)
Prilicno mi je zasmetalo to sto je opis GTA4 bio tako stur sa sadrzinske strane jer je vec opisan pre 6 meseci za xbox.Nije stur sto se tice opisa tehnicke strane,vec sadrzinske.Ja sam opis u letosnjem broju samo prelistao nadajuci se da ce biti ''mesa'' i u ovom broju,kao sto je bilo u vreme kada je izasao GTA SA.I tada je isto prvo izasla i opisana konzolna verzija pa verzija za PC,ali je OPISANA.
1. Ok, na PC-u mozes da radis mnoge stvari koje ne mozes na konzoli.
Npr. mozes da kucas tekst u Wordu, mozes da obradjujes slike u Photoshopu, mozes da koristis AutoCAD i gomilu drugih stvari.
Ali, kakve to veze ima sa igrama?

2. Zasto ti treba ogromna kolicina novca?
Da li ti znas uopste koliko kostaju konzole, a koliko prosecni racunari danas?
Drugo, to sto ti nemas novca da to sve posedujes ne znaci da su konzole lose jer TI ne mozes da ih kupis.

3. Ako nisi probao konzolne igre, kako mozes da pricas kako su PC igre bolje od konzolnih?
Ti, kao i mnogi clanovi ovog foruma, mislite da su PC igre = konzolne igre, kako po pitanju brojnosti, tako i po pitanju kvaliteta i zastupljenosti odredjenih zanrova, sto je daleko od realnog stanja stvari.
I ne kapiram zasto ti je smetalo sto nije opisivana prica i slicne stvari u opisu GTA4. Zasto bi to radili kada je u jednom od ranijih brojeva napisan opis od 2 strane? Ovako su opisane razlike i to se treba i raditi kada izadju portovi konzolnih igara koji su ranije opisani u svojoj originalnoj formi.

edit:
Citat:
White Ripper kaže:
Nema nista sladje od komp gaminga.Konzole po meni nemaju nikakve drazi.Sto se tice "rata" konzola i PC-a mogu reci:ako zavladaju konzole bicemo prinudjeni da ih kupujemo(sto je nekako svarljivo) i bicemo prinudjeni da kupujemo samo originalne igre,sto znaci da ce igracko iskustvo biti mnogo vise oskudnije.
Yo man postao sam veteran
Jesus Christ...
donator99 je offline  
Stara 4.1.2009, 21:17   #289
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Nema nista sladje od komp gaminga.Konzole po meni nemaju nikakve drazi.Sto se tice "rata" konzola i PC-a mogu reci:ako zavladaju konzole bicemo prinudjeni da ih kupujemo(sto je nekako svarljivo) i bicemo prinudjeni da kupujemo samo originalne igre,sto znaci da ce igracko iskustvo biti mnogo vise oskudnije.
Yo man postao sam veteran
Da si ti meni sine živ i zdrav, konzole "vladaju" gejming scenom od vremena pre tvog rođenja Šta su drugo bili prvi sistemi za kućnu zabavu do konzole Prema tome, da nije bilo "tih konzola" ne bi se ti danas igrao na PC-ju, nego kucao u Wordu i jurio se sa tabelama u Excelu
DeCoy je offline  
Stara 4.1.2009, 21:18   #290
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Cestitam!!!!!!!
PC kao igracka platforma ne moze da propadne,jer svake godine zbog igara,a ne office-a,ljudi poput nas sirom sveta daju silnu lovu na nove kompove ili komponente,i time pomazu tamo nekom asusu,gainwardu,intelu,amd-u,nvidiji,isl.da daju plate radnicima i da razvijaju nove tehnologije koje ce naci primenu i u drugim oblastima,a ne samo za gaming.Opet citat iz SK(doduse ne u celini):vise prodatih kopija igara za PC,znaci vise kopija windows-a,vise prodatih procesora,grafa imemorije.Da nisu konzole zasluzne za to?Pa svakoj od njih ima samo po jedna te ista grafa,ram,itd.A i najvecu zaradu ASUS ima na grafama srednjeg segmenta(150e),nego na svim ostalim zajedno(Asusov sajt),iliti,gamerskim karticama.Neko ce reci da su i kartice od 400-500e gamerske,ali su im serije jako male.Ako PC kao igracka platforma propadne,doci cemo u poziciju da ce konzole imati izmenjive komponente zarad zarade kompanija koje razvijaju i proizvode komponente,jer kome se isplati da razvija novu tehnologiju da bi ista bila aktuelna godinama???
To znaci da ce progres u informatici i kompjuterskoj tehnologiji da krene nizbrdo.
HA.Skoro kao doktorat.
Dekip je offline  
Stara 4.1.2009, 21:25   #291
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Cestitam!!!!!!!
PC kao igracka platforma ne moze da propadne,jer svake godine zbog igara,a ne office-a,ljudi poput nas sirom sveta daju silnu lovu na nove kompove ili komponente,i time pomazu tamo nekom asusu,gainwardu,intelu,amd-u,nvidiji,isl.da daju plate radnicima i da razvijaju nove tehnologije koje ce naci primenu i u drugim oblastima,a ne samo za gaming.Opet citat iz SK(doduse ne u celini):vise prodatih kopija igara za PC,znaci vise kopija windows-a,vise prodatih procesora,grafa imemorije.Da nisu konzole zasluzne za to?Pa svakoj od njih ima samo po jedna te ista grafa,ram,itd.A i najvecu zaradu ASUS ima na grafama srednjeg segmenta(150e),nego na svim ostalim zajedno(Asusov sajt),iliti,gamerskim karticama.Neko ce reci da su i kartice od 400-500e gamerske,ali su im serije jako male.Ako PC kao igracka platforma propadne,doci cemo u poziciju da ce konzole imati izmenjive komponente zarad zarade kompanija koje razvijaju i proizvode komponente,jer kome se isplati da razvija novu tehnologiju da bi ista bila aktuelna godinama???
To znaci da ce progres u informatici i kompjuterskoj tehnologiji da krene nizbrdo.
HA.Skoro kao doktorat.
Ko je pricao o propasti PC gaminga?

Tvrdnja da se vecina racunara kupuje zbog gaminga nije tacna. Vecina racunara koji se prodaju su oni koji prvenstveno sluze sa surf internetom i slicnim stvarima, a to su najobicniji racunari koje Dell prodaje i za $500.

Kakve veze ima cinjenica da Asus najveci deo svoje zarade ostvaruje na maintstream karticama sa ovim o cemu mi pricamo?

Opet, ko je pricao o propasti PC gaminga? I kakve veze ima navodni propast PC gaminga sa komponentama u konzolama?

*(suludu tvrdnju o menjanju komponenata konzola ne treba komentarisati)*

Citat:
Ako PC kao igracka platforma propadne,doci cemo u poziciju da ce konzole imati izmenjive komponente zarad zarade kompanija koje razvijaju i proizvode komponente,jer kome se isplati da razvija novu tehnologiju da bi ista bila aktuelna godinama???]
Evo, npr. Sonyu.
Pogledaj komponente PS-a 2. Sve je Sony sam razvio, ili u saradnji sa drugim kompanijama (Rambus i Toshiba), a te komponente, osim RAM-a koji je Intel pokusao da progura u PC segment trzista, se nigde drugde nisu koristile.

Citat:
To znaci da ce progres u informatici i kompjuterskoj tehnologiji da krene nizbrdo.
Wrong. Razvoj celokupnog IT-a ne zavisi mnogo od razvoja GPU-ova, koji bi jedini bili na udaru da dodje do "propasti PC gaminga".
donator99 je offline  
Stara 4.1.2009, 21:25   #292
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Šta lupaš, više prodatih igara na PC-u? Pa zašto sve više njih izbegava da izdaje igre ekskluzivno za PC? Niko nije govorio o propadanju platforme, ali ovo što ti pišeš su budalaštine u najmanju ruku. Još pominješ doktorat...
M.C. je offline  
Stara 4.1.2009, 21:30   #293
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Za Donatora99
Izvini,ali si me pogresno razumeo.
Nisam CESTO igrao igre na konzolama,i nemam nista ni protiv njih ni igara za iste.
Ali imam protiv 2-4 strane u SK!!!!
Za kucnu multimediju ti treba malo vise od office paketa(to moze i na trojci od 100e)
Slazem se sa tobom da je malo mnogo da bude copy-paste clanak iz tamo maja-juna,ali je ipak previse stur.DON'T YOU THINK?
Izvini,opet,mrzelo me da ti citiram ceo post.
Ah,da,dobra ti je konfiguracija.
Nisam pomenuo da se vecina racunara kupuje zbog gaminga,ali da vise kostaju,to da.A,i nemoj sve ovo da dozivljavas licno.Ljudi kojima racunar sluzi samo za surf,su ljudi koji imaju problem u komunikaciji sa zivim ljudima.

Poslednja ispravka: Dekip (4.1.2009 u 21:42) Razlog: Ne stizem da ti odgovorim:)
Dekip je offline  
Stara 4.1.2009, 21:31   #294
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Šta lupaš, više prodatih igara na PC-u? Pa zašto sve više njih izbegava da izdaje igre ekskluzivno za PC? Niko nije govorio o propadanju platforme, ali ovo što ti pišeš su budalaštine u najmanju ruku. Još pominješ doktorat...
Koliko si originala kupio?
Dekip je offline  
Stara 4.1.2009, 21:33   #295
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Brate, stavite igre za konzolu na 50% SK, umesto totalno nezanimljivih beskorisnih opisa programa, umesto opisa hardvera, koji su zanimljivi 1% populacije . Ja nema nista protiv opisa konzolnih igara u SK, dok god ne idu na ustrb prostora za opis PC igara .
Pjanovic je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Dekip (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 21:36   #296
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

@Dekip

Kakve sad to veze ima sa mojim postom?
Ako baš hoćeš odg. - nijednu, niti nameravam dok ne počnem da radim.
M.C. je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Dekip (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 21:37   #297
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
PRVO:PC je malo vise od konzole,da li se slazes sa mnom?
DRUGO: Da bi imao sve aktuelne konzole i aktuelan PC,treba ti nezanemarljiva kolicina novca,ja je nemam.I PC ovakav kakav je me je kostao prilicno(ja sam ipak porodican covek).A ti,ako je to sto kazes tacno,ili si mamin i tatin sin,ili imas bogatog rodjaka Romana u americi sa taxi sluzbom koji te snadbeva,ili radis za neki casopis poput onog novosadiste iz SK koji je i progurao konzole u casopis,pa ih dobijas besplatno.
TRECE:Ja sve igre igram na misu i tastaturi i ne pravim razlike izmedju konzolnih i kompjuterskih igara,jer ih nisam probao na konzolama(samo se na nekima malo vise patim)
Prilicno mi je zasmetalo to sto je opis GTA4 bio tako stur sa sadrzinske strane jer je vec opisan pre 6 meseci za xbox.Nije stur sto se tice opisa tehnicke strane,vec sadrzinske.Ja sam opis u letosnjem broju samo prelistao nadajuci se da ce biti ''mesa'' i u ovom broju,kao sto je bilo u vreme kada je izasao GTA SA.I tada je isto prvo izasla i opisana konzolna verzija pa verzija za PC,ali je OPISANA.
Prvo : Za sve OSIM igara komp od 100e odradjuje posao SAVRSENO. Naravno, ima stvari koje zahtevaju zivotinje od masina ali igracka zivotinja ti tu necce ni najmanje pomoci.
Drugo: Zasto da imas sve konzole. ne budes alav. Na svakoj od kozola ima sasvim dovoljno igara da se svako iole normalan covek zadovolji. Kupi sada PS2 za 100e polovan i imacas da se igras extra kvalitetnim igrama dok ne osedis. Ukoliko nisi graphic whore, a nazalost zvucis kao prosecan graphic whore. Za 200e dakle mozes imati i komp za posao i kozolu za igre. Ja imam PS2, XBOX360 (privremeno doduse), PS3 i PC (star, nikada nisam jurio zverine, to smatram decijim poslom) i PS2 ima najveci playtime od svih. Razlog su igre koje mi se veoma svidjaju (trenutno utapam vec 60ti sat u Shin Megami Tensei Persona 4)
Trece: To je tvoj izvor. Meni je trebalo godinu dana da predjem sa Joystika na Tastaturu. Pa onda sam se akao dok nisam tu ukljucio i Mis. Prema tome, sa jpypadom sam se prilicno brzo ustosio. Naravno da je za neke zanrove mis majka ali je za druge ocaj boziji. Joypad nije savrsen ali je univerzalniji, i blista u drugim zanrovima u odnosu na mis a los je u mnogima gde je mis jak (pre svega RTS). E, da, da ne zaboravim. i dalje koristim sve kontrolere. Imam 3 joysticka, krs joypada, odlicnu astatutu i misa. Sve ima svoje rpednosti i korisim ih tamo gde mi to odgovara u konkretnom slucaju. I sve to sam dobio za manje od 50e zbirno (joypadi su sa konzola, dosli uz konzole, joystici svi sa buvljaka, tastatura od 20e i mis od 20e).
I naravno da PC kao igracka platforma nikada nece propasti. Ali pogledaj broj prodatih primeraka po igrama za PC i za konzole i nesto ce ti se reci.
Carnex je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Carnex na korisnoj poruci:
Dekip (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 21:42   #298
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Prvo : Za sve OSIM igara komp od 100e odradjuje posao SAVRSENO.
Ni monitor ne mozes da kupis za te pare.


P.S.
A sto se tice neke multimedije, najeftiniji skart nije dovoljan.

Npr, ako oces da gledas filmove visoke rezolucije treba ti bar dobar procesor ili pak neka grafa (ili integrusa) sa takvim mogucnostima.

O nekoj ozbilnoj poslovnoj primeni (izuzimajuci najosnovnije Office okruzenje), necu ni da pricam.

Poslednja ispravka: player1 (4.1.2009 u 21:51)
player1 je offline  
Stara 4.1.2009, 21:49   #299
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Prvo : Za sve OSIM igara komp od 100e odradjuje posao SAVRSENO. Naravno, ima stvari koje zahtevaju zivotinje od masina ali igracka zivotinja ti tu necce ni najmanje pomoci.
Drugo: Zasto da imas sve konzole. ne budes alav. Na svakoj od kozola ima sasvim dovoljno igara da se svako iole normalan covek zadovolji. Kupi sada PS2 za 100e polovan i imacas da se igras extra kvalitetnim igrama dok ne osedis. Ukoliko nisi graphic whore, a nazalost zvucis kao prosecan graphic whore. Za 200e dakle mozes imati i komp za posao i kozolu za igre. Ja imam PS2, XBOX360 (privremeno doduse), PS3 i PC (star, nikada nisam jurio zverine, to smatram decijim poslom) i PS2 ima najveci playtime od svih. Razlog su igre koje mi se veoma svidjaju (trenutno utapam vec 60ti sat u Shin Megami Tensei Persona 4)
Trece: To je tvoj izvor. Meni je trebalo godinu dana da predjem sa Joystika na Tastaturu. Pa onda sam se akao dok nisam tu ukljucio i Mis. Prema tome, sa jpypadom sam se prilicno brzo ustosio. Naravno da je za neke zanrove mis majka ali je za druge ocaj boziji. Joypad nije savrsen ali je univerzalniji, i blista u drugim zanrovima u odnosu na mis a los je u mnogima gde je mis jak (pre svega RTS). E, da, da ne zaboravim. i dalje koristim sve kontrolere. Imam 3 joysticka, krs joypada, odlicnu astatutu i misa. Sve ima svoje rpednosti i korisim ih tamo gde mi to odgovara u konkretnom slucaju. I sve to sam dobio za manje od 50e zbirno (joypadi su sa konzola, dosli uz konzole, joystici svi sa buvljaka, tastatura od 20e i mis od 20e).
I naravno da PC kao igracka platforma nikada nece propasti. Ali pogledaj broj prodatih primeraka po igrama za PC i za konzole i nesto ce ti se reci.
Znam,ja prvi imam tonu naslova i nijedan originalan.Jezi ga,kao kad su pitali Muju da li bi radije sa Fatom ili sa dve druge ribe,a on odgovara:Fata je Fata ali dvije su dvije.A 50e je 50e,iliti,recimo joypad
Dekip je offline  
Stara 4.1.2009, 21:49   #300
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Naravno da je za neke zanrove mis majka ali je za druge ocaj boziji.
U kojim zanrovima je dzojstik pogodniji od misa, osim u sportskim simulacijama?
Dio37 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Obavezne igre sa PS2 The mighty Boo Konzole 38 14.7.2008 18:59
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
Igre za Amigu kokoko Stare igre 8 18.11.2006 9:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com