Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Jeste li razumjeli opis Civilizacije
Da, u potpunosti 30 63,83%
Djelimično 14 29,79%
Ne, nisam ništa shvatio 3 6,38%
Glasova: 47. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2008, 20:11   #1
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Civlization: Revolution i Qzmin virtuelni dijalog

Kako vam se svidio "opis " igre Civilization Revolution?
meni se lično ne sviđa što je dao opis igre u obliku dijaloga u kojem se ne može snaći ni gamerski obrazovan čovjek, ni ja nisam shvatio šta je Qzma htio da kaže za ovu igru, već da nije bilo ocjene, ne bih shvatio kakva je u suštini igra, tako je(moram reći iako sam htio ćutati) upropastio još nekoliko opisa.
Da se razumemo, meni se sviđaju opisi Qzme i njegov poseban način opisivanja ali mislim da je preterao u svom "opisu" civilizacije. Vaše mišljenje, jeste li razumjeli šta je Qzma htio da kaže u ovom opisu.
Jeste da je problem zastario, ali samo zato što ne čitam opise sličnih igara, pa sam danas slučajno pogledao opis ove igre.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2008, 20:25   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Konzolaska Civilizacija i Qzmin virtuelni dijalog

Kako misliš nije ništa rekao, lepo kaže:

Citat:
Sid Mejer (rezignirano): Gospodaru, sve sam uradio u skladu sa instrukcijama. Prilagodio sam Civ gameplay konzolnim igračima, smanjio trajanje prosečne partije sa dve noći na dva sata. Jedino se bojim da će ljudi na površini reći da je ovo Civilizacija za debile, a ne...
Belzebub: *Mhuuntweom* Neće, Mejeru. Sve je i dalje tu. Istraživanje, borba, kulturna, tehnološka, ekonomska i nasilna dominacija! (*puuwtroum*, nasilje!). To što si redizajnirao tehnološko drvo, smanjio broj tehnologija, jedinica i građevina samo znači da si kondenzovao najadiktivnije elemente igre, elimisao detalje koji podrazumevaju dugačke partije i dao konzolašima više vremena za obožavanje MENE, a manje za gledanje u TV ekran!

Sid Mejer: Ali morao sam da ukinem svaki oblik početnog podešavanja igre! Igrač će moći da bira samo nivo težine i civilizaciju koju vodi, nema „kastomizacije” terena, pravila, uslova za pobedu! Nema upravljanja radnicima, nema preraspodele štitova na ekranu grada, nema...
Belzebub: *Traubisodawluug* I ne treba da ih bude! Partije treba da budu kratke, izbora manje, a AI protivnici treba da budu veoma agresivni! Takođe, ukini sve suptilnosti u diplomatiji! Svedi gro komunikacije na ucene! Ucene! *Krumwumaha*
I to je to, sva suština ove igre. Opis ovakve igre nema nikakav drugi mogući pristup osim poređenja sa PC Civilizacijom, što je Kuzma i uradio. Ako očekuješ da ti neko od nule opisuje kako se igra Civilizacija, to je bezveze skroz...

Jedino što meni smeta su ove "ka-bum" onomatopeje, ali dobro.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
DeCoy (27.10.2008), Maladikt (3.11.2008), Wolverine (28.10.2008)
Stara 27.10.2008, 20:50   #3
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Konzolaska Civilizacija i Qzmin virtuelni dijalog

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Opis ovakve igre nema nikakav drugi mogući pristup osim poređenja sa PC Civilizacijom, što je Kuzma i uradio. Ako očekuješ da ti neko od nule opisuje kako se igra Civilizacija, to je bezveze skroz...

Jedino što meni smeta su ove "ka-bum" onomatopeje, ali dobro.
Drugo je to, normalno je da se poredi sa PC verzijom, ali da je ono što si ti naveo bilo samo to bilo bi sasvim u redu, ali on je pola(ako ne i više)opisa jednostavno popunio kojekakvim nepotrebnim sadržajem(da se ne izrazim sramotno) koji u velikoj mjeri bode oči, nemam pojma zašto je to uopšte i pisao. Bolje da je stavio ono malo što si ti naveo u citatu i mali uvod napravio, i da je ostavio mjesta za neku drugu igru, nego da je pisao ovaj nepotreban sadržaj(da ne budem prost) i stavio ono bitno u sred opisa da trebaš natenane pročitati sav ovaj njegov nepotreban sadržaj(Akhhhhm) da bi došao do pravog opisa.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 0:37   #4
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Civlization: Revolution i Qzmin virtuelni dijalog

Meni se nekako cini da njegovi opisi sve vise gube vezu sa realnoscu. Pocev od njegovog ubacivanja engleskih uzrecica gde god je to moguce (oh well, by the way...) do kvazi-duhovitih i sarkasticnih poredjenja koja su valjda samo njemu smesna. Ah, da - kad malo prokopas kroz to, shvatis da je tu i opis neke igre.

A sa ovim Arghhhh i Roargh je stvarno preterao. Izgleda da mu niko nije rekao da postoji razlika izmedju written word i spoken word, pa se gubi. Oh, well...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 23:13   #5
zarek
Novi član
 
Član od: 26.10.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku zarek Slanje poruke preko MSN-a korisniku zarek
Određen forumom Re: Civlization: Revolution i Qzmin virtuelni dijalog

ima stila, ali nekad i nekad taj njegov stil, moze da bude i pomalo besmislen, iako je on to sve dobro smislio...

po meni, pokazao je vrlo siroko razocarenje tim nastavkom Civilizacije, na neki svoj duhoviti nacin...

i ja sam razocaran cetvrtim delom, uzas, najradije bih se vratio u doba civ 2...ali ne moze...buducnost nas ceka..
zarek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2009, 21:17   #6
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Civlization: Revolution i Qzmin virtuelni dijalog

Мени је ово један од најбољих и најдуховитијих описа. Једноставно било би глупо причати о графици или музици када ова игра брука цео серијал Цивилизације.
А блатити Цивилизацију је богохуљење

Опис је предобар !
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com