Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2006, 10:21   #1
kokoko
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Igre za Amigu

Imam Amiga 500 ali, na žalost, ni jednu igru na disketama. Pokušao sam da sa Interneta skinem neke igre. Smimio sam igru sa .adf ekstenzijom na disketu, ali to na amigi ne radi.
Molio bih da mi objasnite kako da pribavim igre sa interneta jer bih se rado setio starih vremena.
Hvala.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 12:00   #2
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Igre za Amigu

Pa zar na sajtu sa kojeg skidaš igre ne pišu uputstva?
OT: Ovo je nevjerovatno, prvi put Game-o-kwiz nije na prvom mjestu u "Stare igre"!!!
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 12:12   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Igre za Amigu

Pogledaj ovde kako da ADF fajlove snimiš na disketu:
http://www.lemonamiga.com/?mainurl=h...ssplatform.php
(Method Two)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 13:35   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Igre za Amigu

Citat:
M1los kaže:
Pa zar na sajtu sa kojeg skidaš igre ne pišu uputstva?
OT: Ovo je nevjerovatno, prvi put Game-o-kwiz nije na prvom mjestu u "Stare igre"!!!
Sad jeste Uzevši u obzir da je tema statistički najposećenija na celom forumu i interesovanje učesnika, tema je dobila "Level up!" i sad je postavljena kao "Sticky"

Što se tiče igranja igara koji se dobijaju putem .adf-ova na Amigi to je porpilično komplikovan proces tako da bi zahtevao detaljnije objašnjenje. Jesi li siguran da ti WinUAE emulator ne bi odradio posao pošto na ovom forumu imaš linkove ka (rekao bih ) dobrom uputstvu za njegovo podešavanje.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 14:26   #5
kokoko
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Igre za Amigu

Citat:
holodoc kaže:
Sad jeste Uzevši u obzir da je tema statistički najposećenija na celom forumu i interesovanje učesnika, tema je dobila "Level up!" i sad je postavljena kao "Sticky"

Što se tiče igranja igara koji se dobijaju putem .adf-ova na Amigi to je porpilično komplikovan proces tako da bi zahtevao detaljnije objašnjenje. Jesi li siguran da ti WinUAE emulator ne bi odradio posao pošto na ovom forumu imaš linkove ka (rekao bih ) dobrom uputstvu za njegovo podešavanje.
Emulator ne pomaže. Amiga je ostala u kući mojih roditelja. Stiže zima i oni bi da se igraju (nekad smo izvlaćili šibicu ko će prvi).
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 14:53   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Igre za Amigu

Najveći problem je da negde moraš da nađeš DD (Double Density) diskete koje se koliko ja znam ne proizvode skoro celu deceniju HD prave problema sa matorim drajvom od 880KB koji se ugrađuje u Amigu 500.

Možeš da probaš ali generalno rečeno skoro pa ne vredi truda ako ne nađeš negde Amigine diskete ili možda neki komp koji će tvoji roditelji da koriste u kombinaciji sa emulatorom
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 16:30   #7
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Igre za Amigu

Hmmmm-u broju SK-a gde je prvi put bio opis WinUAE emulatora je pomenut i program transdisk preko koga je moguce adf(koji su zapravo image-i od Amiga disketa)prebaciti u regularan "sirovi" format amiga disketa i takve diskete,naravno, koristiti kao nekad davno na Amigi-znaci ubacis ih i vozis....
Proces nije(previse)komplikovan,a cini mi da su za celu operciju potrebna dva PC floppy drajva-ako ga vec imas,nije problem da pozajmis od nekog druga i drugi
I ne bi se slozio za prijateljem Holodoc-om-vredi truda jer orginalne Amiga igre u "native" rezolucijama izgledaju 5x bolje na TV-u(verovao ili ne)nego kad se teraju preko UAE koji emulira Amiga grafiku u VGA modu(d3d i opengl filteri donekle popravljaju stvar) i grafika je kudikamo "kocakstija" bar u full screen-u koji ja preferiram(kakav crni prozor)bez obzira na visinu rezolucije....
Mislim da nece biti problema ni sa danasnjim HD disketama-treba ih samo formatirati na kapcitet od 880kb,cime se gubi orginalni kapacitet HD diskete od 1.4MB(smrc!)-ja sam preko tako formatiranih disketa terao mnoge igre na Amigi bez problema-za ovu operaciju mogu da ti posluze amiga programi dcopy i xcopy koje mozes poterati preko UAE-a ili na samoj Amigi...
Srecno!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 19:04   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Igre za Amigu

Ma radice ti HD diskete 100% bez problema na Amigi,samo ih formatiraj u nekom Amiginom programu(mozes i u Workbenchu,ako nemas nijedan copy program).Meni je,back in the days,90% disketa bilo HD

A zar nije taj transrom ili trans disk bio za cupanje disketa sa Amige u adf format?Ili su to dva razlicita programa...

@Covenant
Ne bih se slozio da Amiga igre izgledaju bolje na TV(pogotovo ako imas TV velikih dimenzija).Najbolja je kombinacija Amiga + monitor,znam to iz iskustva Jes` da je bio 13`` ali posao odradjivao super,a plus je i TV bio stalno slobodan,ap nije bilo potreba za svadjom sa ukucanima
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 9:40   #9
Alenko
Član
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: CRO
Poruke: 44
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igre za Amigu

pozdrav, došao si pravome.
Ovime sam se bavio mjesecima, jer mi je na zivce ide da gdje god sam pitao svugdje su me slali na strane forume, a nigdje nikog konkretno da je to i napravio. E pa ja jesam, prebacivao sam stare amige igre sa disketa natrag na pc u adf format i igrao ih u emulatoru, doduse neke emulator jos ne podrzava, to su igre sa ovih prostora, knin peaks, arcade poker emulator itd.
Probao sam svakako, preko svih onih programa sa net-a
Jedan od problema sa recimo ser. konekcijom je da program transdisk moras imati na amigi, a nemas, kao ni ja
Pc drive ne cita amiga diskete ali postoji fora sa sva drive-a
....
prebaciti natrag adf na disketu je jos jednostavnije.
Ima nekoliko nacina.
Ja sam formatirao disketu na amigi.
Onda sam na pc-u napravio lzh arhivu adf file-a taman stane na onu disketu.
Disketu ocitao na amigi, dekompresirao lzh arhivu i programom adf2disk snimio taj (takoreci iso file) na disketu. Amiga cita bez problema.
Jedini je problem sto ti treba min minimuma a1200 ili a500 sa 2mb rama.
A500 nema dovoljno memorije za to.
Ja nasrecu imam a500 i 1200, a u međuvremenu sam nabavio veliki hard, spojio ga prvo na pc, winuae ga lijepo prepozna i prebacio sve adf na njega.
Evo ovdje sam se "igrao" sa time;

http://www.emulationgalaxy.co.yu/emu...d.php?tid=9325

inace hdd diskete cita amiga normalno, meni je pola disketa hdd
A drive se da i calibrirati ako tesko cita.
Sve imas na aminetu i amiga.org.
Bok
Alenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Java igre vs. Symbian igre PhaetoN Igre za mobilne telefone 66 26.5.2007 16:06
1 na 1 preko kabla al' za Amigu? holodoc Stare igre 2 6.3.2006 23:38
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com