Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Tema zaključana

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2016, 3:09   #961
bogdan
Član

Član od: 4.1.2006.
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 65 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Baš mi je žao što sam tek sad naišao na ovu temu

Neverovatno mi je da ima toliko malo Amigista.
bogdan je offline  
Stara 28.9.2016, 5:24   #962
pedjosav
Starosedelac

Član od: 17.5.2008.
Zahvalnice: 1.111
Zahvaljeno 613 puta na 456 poruka

Da, na ovom forumu...
pedjosav je offline  
Stara 28.9.2016, 10:21   #963
Elvir
Starosedelac

Član od: 6.5.2007.
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 994 puta na 627 poruka

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Da, na ovom forumu...
Vecina nasih foruma ovog tipa. Na stranim je naravno drugacije.
Elvir je offline  
Stara 28.9.2016, 20:10   #964
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

To verovatno ima i veze sa tim da srpski jezik govori oko 20 miliona ljudi sirom sveta a engleski skoro milijardu.
Sarmatian je offline  
Stara 28.9.2016, 20:33   #965
Elvir
Starosedelac

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
To verovatno ima i veze sa tim da srpski jezik govori oko 20 miliona ljudi sirom sveta a engleski skoro milijardu.
Da ali bilo koji jezik da govoris, to ne mora uticati da se odvoji sat vremena slobodnog vremena i odigra neka od legendarnih igara u okviru ovakvih takmicenja, postigne neki skor i okaci u okviru topica. Naravno ako si pravi ljubitelj retro sistema, koji voli da konkretno i igra igre. I kome nije jedino primarno zadovoljsto da cita forume i povremeno napise nostaligicni post...

Poslednja ispravka: Elvir (28.9.2016 u 21:07)
Elvir je offline  
Stara 29.9.2016, 15:33   #966
mmike
Član

Član od: 20.5.2016.
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka

možda samo nismo zainteresovani za ovakve vrste takmičenja
mmike je offline  
Stara 29.9.2016, 15:59   #967
bogdan
Član

Istina je da ovakav koncept takmičenja možda malo više odgovara "Debeljku", jer je npr. meni većina omiljenih igara sa Amige nepogodna za ovakav format bodovanja (sve avanture, Settlers, Transarctica, Ashes of Empire, North & South, Frontier, Dune 2, TV Sports Basketball, SWOS, Cannon Fodder i mnogo drugih...).

Sa druge strane gotovo nijedna Amiga igra nije za baciti tako da mi ovo takmičenje budi zaista lepe uspomene, a i nateralo bi me da ponovo pripalim moju staru "dvoiljadarku"
bogdan je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bogdan na korisnoj poruci:
mmike (30.9.2016)
Stara 29.9.2016, 16:13   #968
mmike
Član

upravo. amiga nam je pružila priliku da igramo igre koje su mehanički kompleksnije od silkworma, super froga i buble buble-a. takve igre sam prestao da igram još na spektrumu, i bez obzira na nostalgiju, slabo me privlači i da ih "kresnem" u dve hiljade i nekoj, a kamoli da se takmičim sa nekim ko očigledno baš, ali baš, baš, baš voli ovakve platformice

ali bih rado iskusio partiju colonization-a (naj, naj, naj, najbolje xxxx igre ikada), baš kao što sam pre par mesecio igrao deuterous, samo što to nije kompetitivno na način na koji bi elvir da se igra.
mmike je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mmike na korisnoj poruci:
bogdan (29.9.2016)
Stara 29.9.2016, 17:32   #969
mvasic
Starosedelac

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 1.234
Zahvaljeno 848 puta na 506 poruka

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
upravo. amiga nam je pružila priliku da igramo igre koje su mehanički kompleksnije od silkworma, super froga i buble buble-a. takve igre sam prestao da igram još na spektrumu, i bez obzira na nostalgiju, slabo me privlači i da ih "kresnem" u dve hiljade i nekoj, a kamoli da se takmičim sa nekim ko očigledno baš, ali baš, baš, baš voli ovakve platformice

ali bih rado iskusio partiju colonization-a (naj, naj, naj, najbolje xxxx igre ikada), baš kao što sam pre par mesecio igrao deuterous, samo što to nije kompetitivno na način na koji bi elvir da se igra.
Taj neki rad. Ja sam na Amigu presao 1990. Upravo zbog kompleksnijih igara. Avanture, RPG, strategije, i naravno SWOS (jurim update za sezonu 2016/17). Masa ovih igara, koje igramo ovde, me nije drzala dugo. Medjutim Civ i Colonization su mi pojeli sate zivota, upravo na Amigi.
mvasic je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
bogdan (29.9.2016), mmike (30.9.2016)
Stara 29.9.2016, 19:36   #970
Elvir
Starosedelac

Citat:

Pa dobro sad, zavisi sta je kome zabavnije. Ok neko vise gotivi igre sa konceptom price/dubine, nekim zapletom i vremenski dugim seansama i koje zanrovski odudaraju od koncepta koji je prilaogodjen ovakvom takmicenju. Takodje postoji i onaj nivo divljenja koji moze izazvati arkadna mehanika od strane potencijalnog gledaoca.

Primer:

Sigurno cu imati veci respect kao gejmera na polju umeca, prema nekome ko je obrnuo jedan Uridium 2 na Amigi nego prema nekome ko je dogurao daleko u Colonization-u i slicnim igrama.

Citat:
možda samo nismo zainteresovani za ovakve vrste takmičenja
To smo odavno konstatovali.
Elvir je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
pedjosav (29.9.2016)
Stara 29.9.2016, 21:45   #971
bogdan
Član

Vidim ja da ovde postoji potencijal ali bi trebalo dobro razmisliti kakav koncept bi mogao da pokrije ove zaista ekstremno kvalitetne naslove.

Složio bih se sa tim šta je dolazak Amige doneo, u mojim očima Prijateljica nije oduvala Debeljka zbog ogromne prednosti u grafici i zvuku, već prvenstveno zbog enormnog skoka u kompleksnosti i "produbljenosti" igara (do tada bi možda neko i mogao da mi poturi pojam "igrica", ali posle nekih višednevnih igračkih sesija sa po eventualno 2-3h pauze za bio potrebe, samo bi imao 5 sekundi da se udalji )
bogdan je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bogdan na korisnoj poruci:
mmike (30.9.2016)
Stara 29.9.2016, 22:32   #972
Elvir
Starosedelac

Citat:
bogdan kaže: Pregled poruke
Vidim ja da ovde postoji potencijal ali bi trebalo dobro razmisliti kakav koncept bi mogao da pokrije ove zaista ekstremno kvalitetne naslove.

Složio bih se sa tim šta je dolazak Amige doneo, u mojim očima Prijateljica nije oduvala Debeljka zbog ogromne prednosti u grafici i zvuku, već prvenstveno zbog enormnog skoka u kompleksnosti i "produbljenosti" igara (do tada bi možda neko i mogao da mi poturi pojam "igrica", ali posle nekih višednevnih igračkih sesija sa po eventualno 2-3h pauze za bio potrebe, samo bi imao 5 sekundi da se udalji )
E vidis, gledano kroz danasnju prizmu, ja recimo jedan Miner 2049 na C64 ne bih mogao okarakterisati kao "igrica". Jer usled enormne tezine koja zahteva od igraca, ne sate nego godine igranja/vezbanja i truda zarad resavanja nivoa na posten nacin. Lepo je kada neko ima vremena za ogromne igracke sesije(Rpg, avanture, strategije ...) i povremene piš pauze, jedan brutalno tezak arkadni naslov, zahteva i nesto vise. A toga je debeljko imao na kilo. Okej nekome to nije zanimljivo ali ako pogledamo druge forume sa Amiga/C64 sadrzajem, shvaticemo da se takve igre igraju sa uzitkom vec godinama, upravo kroz ovakav vid takmicenja/zabave. Znaci, to je nesto sto postoji vec dugo vremena. Ovo kod nas je bio neka vrsta ultra retkog pokusaja od strane par entuzaista, da nesto slicno pokrenu. Medjutim, kao sto vidimo na ovom nasem terenu, tako nesto je ipak bezuspesno.
Elvir je offline  
Stara 30.9.2016, 9:18   #973
mmike
Član

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Sigurno cu imati veci respect kao gejmera na polju umeca, prema nekome ko je obrnuo jedan Uridium 2 na Amigi nego prema nekome ko je dogurao daleko u Colonization-u i slicnim igrama.
eh, taj sjajni uridium

i ta bezveze kolonizacija. otela mi hiljade sati
mmike je offline  
Stara 30.9.2016, 9:35   #974
mmike
Član

Citat:
E vidis, gledano kroz danasnju prizmu, ja recimo jedan Miner 2049 na C64 ne bih mogao okarakterisati kao "igrica". Jer usled enormne tezine koja zahteva od igraca, ne sate nego godine igranja/vezbanja i truda zarad resavanja nivoa na posten nacin.
ovde se nikako nećemo složiti. učenje bilo čega napamet ne razvija skill nego dresira.

Citat:
Lepo je kada neko ima vremena za ogromne igracke sesije(Rpg, avanture, strategije ...) i povremene piš pauze, jedan brutalno tezak arkadni naslov, zahteva i nesto vise. A toga je debeljko imao na kilo.
zahteva isključenje kriterijuma i pristajanje na prilično pojednostavljen gameplay. nema to svako u sebi. zašto bih igrao igre za decu kad imam mnogo ozbiljnijih naslova na toj platformi (sad pričam o amigi, ali imao ih je i c64)? od laser squad-a do ufo-a, od supremacy-ja do reuniona, od carrier command-a preko armour geddon-a do warheada... spisak sjajnih igara sa dubljim gameplay-em je maltene nepregledan, za razliku od danas
jedino gde bi smo mogli da se nađemo je kick off 2, ali to ne bi imalo mnogo smisla

Citat:
Okej nekome to nije zanimljivo ali ako pogledamo druge forume sa Amiga/C64 sadrzajem, shvaticemo da se takve igre igraju sa uzitkom vec godinama, upravo kroz ovakav vid takmicenja/zabave. Znaci, to je nesto sto postoji vec dugo vremena. Ovo kod nas je bio neka vrsta ultra retkog pokusaja od strane par entuzaista, da nesto slicno pokrenu. Medjutim, kao sto vidimo na ovom nasem terenu, tako nesto je ipak bezuspesno.
igraju se i ove druge sa užitkom godinama, samo što je to mnogo ozbiljniji gameplay sa pravom replay vrednošću (bar kad su civ i col u pitanju) i nema nikakve veze sa učenjem kad robot krene desno a ti levo, skoči, levo, skoči, čučni, dole sekvenci napamet, iznova i iznova.
mmike je offline  
Stara 30.9.2016, 12:01   #975
Pegaz
Član

Član od: 19.3.2008.
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 22 puta na 11 poruka

Citat:
Naravno da se igraju ali ako govorimo o uzbudjenju, to je isto kada bi neko izjavio da mu je zanimljivije/zabavnije i uzbudljivije da gleda partije boćalica u domu penzionera nego trkacke runde Bolta koji eto, trci samo pravoliniskom mehanikom desetak sekundi...
Zezaš ili ovo ozbiljno misliš?

Citat:
Verovatno zato sto si bio "samleven" odmah posle startovanja partije , nakon cega si se pocesao po glavi I rekao samom sebi " U jbt nisam ja za ove decije igrice.."
Jeste, mora da je to u pitanju, koji bi drugi razlog bio.
Pegaz je offline  
Stara 30.9.2016, 12:18   #976
Elvir
Starosedelac

Citat:
Pegaz kaže: Pregled poruke
Zezaš ili ovo ozbiljno misliš?
Kroz malo direktniju formulaciju to bi zvucalo ovako : Ili je nesto smaranje ili nije smaranje.

Citat:
Pegaz kaže: Pregled poruke
Jeste, mora da je to u pitanju, koji bi drugi razlog bio.
Recimo jedan od razloga. Prevelika tezina.

Poslednja ispravka: Elvir (30.9.2016 u 13:51)
Elvir je offline  
Stara 30.9.2016, 13:03   #977
mvasic
Starosedelac

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 1.234
Zahvaljeno 848 puta na 506 poruka

@Elvir
Pretera ga s platformama

Skill = ubacivanje felširane lopte u šesnaesterac, i nabadanje iste glavom u gol (SWOS)

Lično, nikad nisam preterano gotivio platforme. E sad, kako da ubacimo SWOS u ovo naše takmičenje?
mvasic je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
mmike (30.9.2016)
Stara 30.9.2016, 13:25   #978
Elvir
Starosedelac

@mvasic

Platforme ?Ne znam na sta mislis.

Poslednja ispravka: Elvir (30.9.2016 u 13:35)
Elvir je offline  
Stara 30.9.2016, 16:25   #979
bogdan
Član

Ovo me podseća na:

bogdan je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku bogdan na korisnoj poruci:
mmike (30.9.2016), mvasic (30.9.2016), pedjosav (30.9.2016)
Stara 30.9.2016, 20:03   #980
pedjosav
Starosedelac

Član od: 17.5.2008.
Zahvalnice: 1.111
Zahvaljeno 613 puta na 456 poruka

Čemu prepucavanje i vredjanje ? Ako imate ideju i slobodno vreme- preuzmite administriranje, predlažite igre...
Siguran sam da Nergal neće da se ljuti.
Plata je dobra i redovna
pedjosav je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
Elvir (30.9.2016)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Vampire the Masquerade: Bloodlines goran.rs Role-Play 1220 8.6.2021 15:32
Dragon Age 2 Vulee Role-Play 3206 30.6.2019 22:49
Vlada prodaje 51 odsto Telekoma Kisr Internet usluge 252 27.1.2012 13:18
Nove lične karte (elektronske)... dzonihsv Brbljaonica 164 9.12.2009 23:36

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:53.