Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2011, 14:59   #281
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Evo ovako, prosle nedelje sam zamenio maticu, proc i ram, sve lepo povezao(sem bipera), posle pokretanja ventilatori su se zavrteli ali se na ekranu nije pojavila slika,ponekad bi se sam restartovao posle 10ak sekundi ili nastavio da se vrti bez slike. Odneo sam komp u servis i tamo je nekim cudom bez ikakve intervencije proradio. Odneo sam ga kuci i opet se posle pokretanje restartovao sto radi i sad. Znaci kad se upali posle duzeg vremena (sat, dva, pet) restartuje se, nekad cuje bip i normalno se pali, nekad se restatuje. Jos nesto, komp se jedva "povrati" iz sleep moda, desavalo se da se prilikom pokretanja biper oglasi 3 puta pa se restartuje jos par puta.

E sad desava se i sledece, sistemski hdd(samsung) prilikom paljenja i ponekad u radu zazuji(zvuk kao pokretanje elektromotora) i klikne, tek posle ovog klika pocinje se pokrece post ekran.

Sve u svemu hard disk je sigurno los, ali mislim da jos nesto nije u redu i to prilicno sumnjam u napajanje a mozda i MB.
Testiracu komp sa ovim napajanjem ali tek za par dana a do tad me zanimaju vasa misljenja.

cpu:i5-2500k stock,
mb:asus p8p67,
ram:2*4gb corsair vengeance 1600,
gpualit8800gt,
psucz stelth 600w,
hdd:samsung f3 1tb, wd 160gb, wd250,
monitor:asus vw222s,
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 23:17   #282
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Jesi probao sa C.M-om ??
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 0:01   #283
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Moguce da ti nesto ne valja u samoj instalaciji struje u kuci. Ako je radio u servisu, a nece kod tebe, mozda jednostavno ne valja nesto u samoj vezi napajanja i uticnice. Probaj jos negde da ga ukljucis. Javi obavezno rezultate sa drugim napajanjem.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2011, 16:37   #284
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Izvadio sam samsunga i sve je proradilo kako treba, tj. komp je poceo normalno da se pali i gasi, ali sam za svaki slucaj probao i sa CM napajanjem da vidim sta se desava i sve je radilo ok dok jednom prilikom komp nije otisao u sleep mod i posle toga mu je opet trebalo par restartovanja da se upali.
Nisam bio par dana kod kuce i komp nije paljen neko vreme i opet se tesko pali...

Trenutno je u kompu WD od 250 i novi WD green 1Tb, sistem je instaliran na manjem, napajanje je CM oz prethodnog posta.

Primetio sam da je problem izmedju maticne i hdd-ova,a mozda i gresim , sve u svemu MB ide na reklamaciju.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2011, 11:24   #285
arki
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 370
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 29 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
Izvadio sam samsunga i sve je proradilo kako treba, tj. komp je poceo normalno da se pali i gasi, ali sam za svaki slucaj probao i sa CM napajanjem da vidim sta se desava i sve je radilo ok dok jednom prilikom komp nije otisao u sleep mod i posle toga mu je opet trebalo par restartovanja da se upali.
Nisam bio par dana kod kuce i komp nije paljen neko vreme i opet se tesko pali...

Trenutno je u kompu WD od 250 i novi WD green 1Tb, sistem je instaliran na manjem, napajanje je CM oz prethodnog posta.

Primetio sam da je problem izmedju maticne i hdd-ova,a mozda i gresim , sve u svemu MB ide na reklamaciju.
Koji Bios ti je momentalno za MB
arki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2011, 19:31   #286
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

1005 tj onaj koji je vec bio, uradio sam update juce na 2001 ali sam pre toga vadio sve iz kucista da bih odradio neke modifikacije i od kad sam spakovao nisam imao nikakvih problema...
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2011, 11:29   #287
arki
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 370
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 29 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
1005 tj onaj koji je vec bio, uradio sam update juce na 2001 ali sam pre toga vadio sve iz kucista da bih odradio neke modifikacije i od kad sam spakovao nisam imao nikakvih problema...
Verovatno je zbog Bios-a,znaci sve si ponovo prepakovao?pa si uradio Upg-Biosa,A nisi probao pre Fleskovanja Biosa dali je bilo problema
arki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 1:12   #288
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
arki kaže: Pregled poruke
Verovatno je zbog Bios-a,znaci sve si ponovo prepakovao?pa si uradio Upg-Biosa,A nisi probao pre Fleskovanja Biosa dali je bilo problema
Prepakovao, pa je tako radilo 3-4 dana bez problema pa sam flashovao i dalje radi bez problema...
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 13:20   #289
noxy
Novi član
 
Član od: 21.10.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

imam problem sa racunarom...downgrade sam bios iz windows preko asus live i nakon zavrsenog procesa trazilo mi je da restartuje racunar, ja sam to i odradio i od dat ne mogu da upalim racunar...izaci samo welcome screen maticne ploce (kao na slici) i nista vise...ploca je asus m2v, socket am2....
evo i slike
http://www.dodaj.rs/f/3X/tu/4G1wDsXo/08092011539.jpg
noxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 15:16   #290
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Zašto si to uopšte uradio? Uglavnom, odradi clear CMOS na ploči prespajanjem odgovarajućeg džampera ili prosto skini bateriju na 10ak sekundi, pa probaj onda. Ako radi normalno, uđi u BIOS i ponovo podesi stavku po stavku. Ako neće da radi, moguće je da si loše flešovao BIOS. Ako ti ne dozvoljava da odatle ponovo flešuješ BIOS, moraćeš ploču da nosiš u neki servis koji ima EPROM programator i gde će ti flešovati BIOS ispočetka.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 17:03   #291
noxy
Novi član
 
Član od: 21.10.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

radio sam jer su poceli da mi se gube kontroleri za lan i dvd, ali posto sam imao vec zadnju verziju biosa probao sam da downgrade, misleci da cim postoji opcija u programu moze bezbedno da se odradi...probao sam to sa vadjenjem baterije i prespajanjem jumpera ali nije urodilo plodom...neki drugi savet? inace kod mene u gradu pitao sam u par servisa i niko nema programator, svi mora da salju u druge gradove i za to mi traze po meni puno para, tako da mi se to ne isplati....
noxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 14:30   #292
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Da li imaš uputstvo sa pločom u kome piše da možeš da povratiš bios sa diskete ili usb flasha mpja ploča 5PKC je vremenski stara ali ima tu opciju u biosu ako se desi da je bios koruptovan???
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 15:51   #293
noxy
Novi član
 
Član od: 21.10.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

evo sad citam knjigu koju sam dobio uz plocu, i nasao sam da moze da se vrati pomocu diska od ploce ili usb...najgore od svega je to sto meni kad dodje do posta tastatura ne reaguje, a pre pojavljivanje slike i zvuka beep radi normalno...
noxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2011, 2:37   #294
noxy
Novi član
 
Član od: 21.10.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

w39v040bpz msi
w39v040cpz asus

sta mislite, da li mogu da dignem sistem na msi, skinem njen cip, ubacim asus, odradim fles sa dobro verzijom, skinem cip, vratim msi i posle ovaj asus ubacim na plocu.... ovu gore su oznake cipa koje su napisane na njemu...po obliku su isti, ne znam samo sta znace ova slova "b" i "c" jer je tu jedina razlika....
noxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 11:07   #295
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Ako bi neko mogao da mom kompu da dijagnozu, ovako na daljinu Kompe od pre 2 dana nece da se ukljuci.

Pritisne se power dugme, ventilatori se zavrte na kucistu, napajanju, grafickoj i procesoru. Nema nikakvih bipova sa ploce, slike nema na ekranu. Pokusaj gasenja kompa je nemoguc, osim ako se ne izvuce kabl iz struje ili se zvekne prekidac na napajanju. Reset takodje ne funkcionise. Resetovan BIOS, povadjene sve komponente osim procesora u pokusaju da dobijem bilo kakav bip i sve sto sam dobio je onaj cenzurisani "biiiiiiiiiiiiip". Probano sa drugim napajanjem, isto. Ja sam 99% siguran da je maticna...

Ima li drugih misljenja?

Konfa je sledeca:

Ploca: Asus A8N5X socket 939
Proc: AMD Athlon X2 3800+
Mem: 4x512 MB DDR Kingston
Graf: MSI ATI Radeon 3650
Napajanje: CoolerMaster 420W
HDD: joj ne znam, imam ih sto godina zaboravio sam oznake. Jedan je Segate drugi WD.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 13:15   #296
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Ja sam slicnu situaciju imao na svom starom kompu i na kraju sam ustanovio da je razlog bio pogresno povezivanje optickih i hard drajvova sa maticnom ( i to onim praistorijskim parallel ATA klablovima xD).
I ja pucam na maticnu. Odnesi je u servis neki da je oprobaju, imaju oni one njihove uredjaje gde pustaju struju kroz plocu pa testiraju gde je kvar. Ona je najosetljiviji deo, posto nije zasticena. Dovoljno je da joj malo ogrebes neko kolo, a da ne govorim o pucanju nekih kondezatora i sta ja znam kojih jos elemenata
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 2:36   #297
darko0262
Član
 
Član od: 5.11.2009.
Poruke: 111
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Racunar ne reaguje... kada ga upalim ventilatori se okrecu svetli power lampica treperi cd-rom a monitor se ne pali tj treperi samo lampica kao da nije ukljucen nema biosa nema nista... sta ra radim??? probao sam restartovanje biosa... vadio bateriju ,ukljucivao bez baterije pomerao zdampere za reset biosa, menjao napajanje cistio ceo racunar i opet nista..... upitanju je ploca asus m4a88td-v evo\usb3
cup phenom 955be
lc power 600w
integrisana grafika
cd-rom hdd500gb.
darko0262 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 11:38   #298
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Ako ništa od delova nisi menjao/dodavao u međuvremenu nego se to desilo iznenada,verovatno je ploča .

Ne znam koliko kvalitetno kućište imaš,postoji mala šansa da možda zaglavljuje Power ili Reset taster.Otkači ih i probaj paljenje/reset direktno na pinovima ploče.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 12:46   #299
darko0262
Član
 
Član od: 5.11.2009.
Poruke: 111
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

a da nije ram upitanju..??
darko0262 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 19:51   #300
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Trebao bi da pišti biper ako je RAM .

Edit
Kog i koliko modula RAMa imaš ?
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, problem


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kada uključim kompjuter: CMOS SEting Wrong! Melody Kvarovi 12 3.8.2008 17:50
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43
Problem kada gasim racunar internacional Operativni sistemi 7 22.8.2006 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com