Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2010, 0:42   #361
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
A ja sam htio Zokija da pitam... svidja li mu se sta od ovih prime 2010. projekata, koji su do sad izletjeli... Whispered World, Puzzle Agent, i naravno treca sezona...
Sve mi se sviđa .
Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
... posto se nije izjasnjavao do sad (alarmantno!)...
U stvari, bilo bi mnogo više alarmantno da sam se izjasnio, obzirom da NIJEDNU igru izašlu 2010. godine nisam ni počeo da igram, kamoli da sam je odigrao. Zašto? Pa, kao prvo još uvek nisam izašao iz parka Outta Da Way , a kao drugo imam bar sedam stotina (mahom dobrih i neodigranih) avantura na stotinama diskova rasutim širom stana (my precious! ) pa ne znam šta pre da počnem u retkim trenucima kad znam gde mi je dhupe a gde mi je glava .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 0:46   #362
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
pa ne znam šta pre da počnem
evo ti izaberi neku od ovih

http://img534.imageshack.us/gal.php?g=83036503.jpg

i reci kad izaberes kako se zove igra, tj. sta pise na disku
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 0:53   #363
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Vidi ga ovaj!

A be, bratko, ne me prašuvaj za tova tuka .
P.S. Ovo je (improvizovani) hint.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2010, 17:39   #364
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Sve mi se sviđa .
U stvari, bilo bi mnogo više alarmantno da sam se izjasnio, obzirom da NIJEDNU igru izašlu 2010. godine nisam ni počeo da igram, kamoli da sam je odigrao. Zašto? Pa, kao prvo još uvek nisam izašao iz parka Outta Da Way , a kao drugo imam bar sedam stotina (mahom dobrih i neodigranih) avantura na stotinama diskova rasutim širom stana (my precious! ) pa ne znam šta pre da počnem u retkim trenucima kad znam gde mi je dhupe a gde mi je glava .
Zoki, sa avanturama ti je kao sa zenama - sto vise vremena trosis na one koje ne mozes da skontas i rijesis, to ti vise vremena prolazi za one nove, na kraju ih ni ne primijetis kad prodju pored tebe Samo, vremenom je sve teze i teze da nesto istinski odushevi...

...eto na primjer, ovogodisnje Sam&Max ludovanje. Odlazak u jedan naizgled novi smjer... ali krajnje sebi dosledno. I jos jedna epizoda koja to potvrdjuje. I kraj koji izuva iz cipela.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 17:43   #365
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Prica o Fahrenheitu na temi za novog avanturistu me podsetila da napisem:

Fahrenheit je interaktivni film. Nista vise, nista manje interaktivni film nego brojni interaktivni filmovi iz 90ih recimo.

Odusevljenje Fahrenheitom (nikako losa igra) i njeno svrstavanje u "novi pravac koji ce izmeniti avanturisticki svet koji poznajemo" je ravno Sajbirija-o-ludilu.

Tacno da je Fahrenheit ubacio i arkadne elemente (nikako lose) sa brzim pritiskanjem i koordinacijom ali to je kao kad nova avantura koja preslika Monkey Islanda keca ubaci i "zivo" macevanje u akcionom stilu - to nije "spasavanje zanra i revolucija" nego samo varijacija i nadogradjivanje u nekom smislu.

Svrstavanje ove igre u avanture nije slucajno zato sto su se oduvek interaktivni filmovi i avanture preplitale, ali ako uporedimo Phantasmagoriu ili Gabriel Knighta 2 sa Fahrenheitom vidi se da pored slicnosti koja predstavlja napredovanje kroz "filmsku" pricu preko odluka i postupaka, ove dve imaju neuporedivo vise zagonetaka koje su jedne od glavnih obelezja avanture.

Fahrenheit ima zagonetke, ali su one u usputnom planu i ne cine srz utkanu u pricu. Naravno, to nije nista lose ali sustina i koncept Fahreinheita nije nista sto nije uradio jedan Star Trek: Borg recimo. Takodje, imamo i Wing Commandera 4, koji je jos onda od interaktivnog filma napravio i pucacinu (ili obratno) ili Privateer-a pa se cak ne moze reci ni da je Fahreinheit prvi "izmislio" da spoji interaktivni film sa drugim zanrovima.

Naravno, zanrovi su siroka stvar, pa cak mogu biti i subjektivna ali je sustina da se cesto zadnjih godina potencira taj "novi avanturisticki stil" kad je to u sustini davno oproban recept.

Heavy Rain ima sjajnu grafiku, vrlo moguce i pricu, likove... i ne znam sta jos ali to je nabudzeni interaktivni film. Cak i prva Quanticova igra - Omikron ne moze bas da se svrsta pod avanture a mislim da ima mnogo vise avanturistickih zagonetaka od ove dve.

Daleko od toga da mrzim interaktivne filmove ili da ne volim mesanje zanrova kad mi je npr. jedna od omiljenih igara i Conqueror 1086. koji je izmesao sve sto se naziva zanrom, ili Defender of the Crown... ali ne znam odakle potreba cim nesto odskace - kao sto je u slucaju Fahreinheita interesantna i originalna prica (bar donekle, slozice se svi) i fina produkcija uz verni filmski ambijent da se odmah stavlja na celo kolone "posrnulog" avanturistickog zanra koji sad svi treba da slede.

Kao da editori nekih magazina i sajtova vide avanturisticki zanr i ljude koji ih prave u klasicnom konceptu kao nesto i nekoga bez ideje koji cekaju na nove izdanke da pokazu u kom smeru treba da idu - pa je ovo vise kritika njima nego samom Fahreinheitu, Heavy Rainu i Quantic Dreamu, odnosno nekom zanrovskom definisanju.

Jer nemam nista protiv ni da se Fahreinheit svrstava pod avanture - popularna je igra i nece odmoci zanru, ali je jednako revolucionaran za pitanje avanturistickog zanra kao i jedan Mata Hari.

Poslednja ispravka: dijego_ (21.7.2010 u 18:23)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 18:59   #366
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

...sto je najjace, prve scene Fahrenhieta, dok je on u onom baru, pa vremensko reagovanje na dolazak policajca... Na mene je ostavilo veoma jak utisak. Nelinearna avantura u realnom vremenu, jbt! Ali, brzo se sve to srusilo...

Ja bi, iskreno, najvise volio kada bi dobili jednu avanturu konceptom blisku The Last Expressu, u jednom modernom 3D ruhu iz prvog ili treceg lica... Sa mnostvom stvari koje treba ispitati, likova koje treba upoznati, a vrijeme pichi li pichi... jedna sasvim prosjecna noir-detektivska prica na ulicama bilo kog americkog grada, eto cak bi i to u takvoj izvedbi bilo pun pogodak.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 20:22   #367
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Tacno da je Fahrenheit ubacio i arkadne elemente (nikako lose) sa brzim pritiskanjem i koordinacijom ali to je kao kad nova avantura koja preslika Monkey Islanda keca ubaci i "zivo" macevanje u akcionom stilu - to nije "spasavanje zanra i revolucija" nego samo varijacija i nadogradjivanje u nekom smislu.
Heh... odma me podesti na serijal avanturi o Indiani Dzonsu, i pesnicenje u njemu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 19:40   #368
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Sa stidom moram da priznam da sam odigrao vrlo malo klasika koje je izdala ova kuća (Sierra, prim. aut.), pa me vest da ću to (koliko sutra) moći da uradim uz pomoć ScummVM-a iskreno raduje
Odlicna prilika da i ja izjadam svoje Sijerolike grehe

Naime, koliko god to nepravedno zvucalo za mene su sinonimi Sijerine radinosti njihovi kasniji izdanci iz CD ere kao sto su Gabriel Knight 2 i Phantasmagoria pa tek onda raniji "Questovi" i igre sa disketa.

Ove novije cak smatram i "boljim" a razlog je naravno prost jer vecinu starih nisam ni igrao, ocito razmazen prvobitnim igranjem njihovih kasnijih i vise "user-friendly" avantura.

U ovom smislu, Lucasove igre su mnogo vise "igrivije" (ne nuzno i bolje) za danasnjeg prosecnog avanturistu iz prostog razloga sto su blize danasnjem defaultu gde su hot spotovi obavezni, gde retko ima umiranja, gde nema dead-endova i slicno.

Recimo, igrao sam Larija 1 (1987.) i Gold Rush (1988.) i koliko god te igre imale svoj smek sa upisivanjem naredbi ili zivahnim i slobodnim okruzenjem pre cu izabrati da igram Larija 7 ili nesto slicno zbog komfornije izvedbe.

Mislim da je "pametni kursor" jedna od stvari koja me je najvise razmazila i da mi teze pada manuelno menjanje kursora i nedostatak hot spotova. Naravno, pitanje je sta je tu zapravo ispravno, ako bi smatrali da je u tom slucaju interaktivnost jos veca kada sami treba da uocite sta je bitno na ekranu.

Samim tim je i tezina, odnosno vreme potrebno za igranje drasticno vece - ako mi neko kaze da je presao Monkeya 1 ili 2 bez resenja reci su "Wow, svaka cast" ali ako mi kaze da je presao Conquest of the Longbow smatracu ga najvecim avanturistom ikad ili teskim lazovom

Posto nemam nista protiv teskih (logicno teskih) a ni dugackih avantura onda je to sigurno stvar navike i afiniteta svakog igraca. Opet, da me pita neko da li je bolji Lukas ili Sijera ne bih umeo da dam odgovor iako cu pocetniku pre predloziti Monkey ili Day of the Tentacle nego vecinu Questova, Gabriel Knight 1 i slicne iako to nista znaci za kvalitet tih igara, njihovu sjajnu pricu, bajkovitost i ostale kvalitete.

Poslednja ispravka: dijego_ (31.7.2010 u 19:56)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 20:57   #369
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Ma da sumiram ceo ovaj ^ post, ti si jedan razmazeni Syberista .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2010, 15:06   #370
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Da ne otvaram novi topic... Jako mi se svidjela ova "The Marionette" avantura. Toliko, da cu sledecih dana da probam jos par stvari sa AGSa koje do sada nijesam... Odavno avanturu nabijenu sa vise emocija nijesam odigrao.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 15:19   #371
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

danas sam resio jednu od najboljih zagonetki u poslednje vreme - naime skinuo sam zapakovane RAR fajlove kojima genijalni postavljac na nekom forumu nije ostavio sifru za otvaranje i taman kad sam hteo da stisnem DELETE rekoh: cekaj bre, sta je ovo za nas avanturiste

onda je sve sto je trebalo bilo da ime postavljaca poruke napisem obrnuto, da ih pretvorim u brojeve po atlantidskoj abecedi i njihov zbir pretvorim u odgovarajuci simbol po majanskom kalendaru, cije bi ime predstavljalo i sifru.

ipak, nije bilo to nego je ime originalnog "pakera" bilo napisano u samom imenu fajla bila sto je i bila sifra, ali sam se svejedno sjajno osecao

ali i zapitao zasto developeri malo ignorisu provaljivanje sifara i slobodnog zakljucivanja kada su zagonetke u pitanju, jer na prvu ruku mogu da se setim samo Frogwaresovih Serloka sa upisivanjem odgovora. Ovde iskljucivo mislim na to kada jednostavno morate da upisite "exactly" tacnu rec i tu NE RACUNAM kada upadnete na kompjuter gde treba da razbijete sifru a igra vam ponudi tri moguca odgovora od kojih je jedan pravi

Ne mislim samo na provaljivanje sifara, nego recimo u Serloku u jednom delu vi ste morali da napisete ime sledece lokacije gde cete se uputiti na osnovu nekih dokaza, mape i slicno
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Highlander (7.8.2010)
Stara 6.8.2010, 16:41   #372
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
danas sam resio jednu od najboljih zagonetki u poslednje vreme - naime skinuo sam zapakovane RAR fajlove kojima genijalni postavljac na nekom forumu nije ostavio sifru za otvaranje i taman kad sam hteo da stisnem DELETE rekoh: cekaj bre, sta je ovo za nas avanturiste

onda je sve sto je trebalo bilo da ime postavljaca poruke napisem obrnuto, da ih pretvorim u brojeve po atlantidskoj abecedi i njihov zbir pretvorim u odgovarajuci simbol po majanskom kalendaru, cije bi ime predstavljalo i sifru.

ipak, nije bilo to nego je ime originalnog "pakera" bilo napisano u samom imenu fajla bila sto je i bila sifra, ali sam se svejedno sjajno osecao

ali i zapitao zasto developeri malo ignorisu provaljivanje sifara i slobodnog zakljucivanja kada su zagonetke u pitanju, jer na prvu ruku mogu da se setim samo Frogwaresovih Serloka sa upisivanjem odgovora. Ovde iskljucivo mislim na to kada jednostavno morate da upisite "exactly" tacnu rec i tu NE RACUNAM kada upadnete na kompjuter gde treba da razbijete sifru a igra vam ponudi tri moguca odgovora od kojih je jedan pravi

Ne mislim samo na provaljivanje sifara, nego recimo u Serloku u jednom delu vi ste morali da napisete ime sledece lokacije gde cete se uputiti na osnovu nekih dokaza, mape i slicno
Heh, tu mi na pamet pada uvijek http://www.godtower.com/... Kakvo mucenje. I kakav merak posle svakog predjenog nivoa!

Malo je problem tu jezickih barijera, znas...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 19:59   #373
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

@Diego: ništa, nego da kreneš ti sa tekstualnim avanturama. Teže su jedno 125 puta od običnih, grafičkih, ali i satisfakcija pri rešavanju jednog jedinog problema je srazmerno veća. Vidim da u tebi leži potencijal.
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 20:05   #374
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Ne slusaj ga, ne ulazi u taj probisvet .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2010, 0:01   #375
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Slažem se sa dijegom, lepo bi bilo da se ovakve zagonetke češće javljaju. Uostalom, ne mora uvek samo jedna reč da bude tačan odgovor, ako postoje sinonimi, onda se naravno mogu i oni koristiti.

EDIT: A zašto svi prozivaju Pjanovica za Syberiu? Pratim ovu sobu, ali nedovoljno izgleda...

Poslednja ispravka: Highlander (7.8.2010 u 0:19)
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2010, 14:46   #376
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Malo sam procesljao po naslovima koji su zapoceti a nikad nisu izdati, pa ako nekoga zanima da procita evo nekih od njih:

Larry 4: The Missing Floppies

Ovo je dugo bio posao za Dejvida Duhovnog i spekulacije igracke scene i niko nije bio tacno siguran sta se desilo sa "cetvrtim nastavkom" pa mu mozda i nije mesto u "zapocetim" igrama uopste, ali ne mari da se spomene. Treci deo Larija je izasao 1989. i nakon dve godine pauze odmah je izasao Larry 5! Neke od teorija se krecu dotle da je Al Lowe-ov pas pojeo projekat tj. diskete i da Sierra nije htela da radi projekat ponovo nakon "nestanka disketa".

Ipak, sam Al Lowe je na svom blogu "hintovao" da su uticale i neke druge stvari iako je pitanje koliko saljivdziju kao Al Lowea treba shvatiti ozbiljno - ali po njemu, Larry je zamisljen kao trilogija i nije ni planirao Larry-a 4. Onda su ipak odlucili da Larry 4 bude prva multiplayer avantura od cega se ubrzo odustalo, a Lowe nije znao kako da nastavi pricu posle Larija 3. Kad mu je jednog dana usao u kancelariju kolega dok je Al radio na "cetvorci" i pitao: "Jel to Larry 4?!", Al mu je sarkasticno odgovorio: "Ma jok, Larry 5!" i dobio ideju da igre u seriji i ne moraju da idu po redosledu. Larry 4 je ostao poznat pod imenom Leisure Suit Larry 4: The Missing Floppies.


Larry 8: Lust in Space

Larry 8 je vec bio opipljiviji od "cetvorke" i to u 3 dimenzije. Larry 8: Lust in Space (ili "Explores Uranus") je trebalo da bude 3D avantura slicna trecem Gabrielu ali je Sierra odustala od produkcije u burnim godinama krajem 90-ih. Ubrzo je i Al Lowe napustio Sierru, 1999. godine.

Osmi deo se i "reklamira" u sedmom delu Love for Sail kako u toku igre tako i po njenom zavrsetku.


Full Throttle: Payback

Full Throttle je imao sto i retko koja igra - cak dva planirana i nezavrsena nastavka. Malo manje se zna o Paybacku, prvom od njih koji je Lucas zapoceo sa radom 2000.

Tim Shafer, dizajner prvog dela je vec bio napustio Lucas Arts u to vreme ali igra je svakako bila u dobrim rukama - Larry Ahern, dizajner Curse-a koji je radio i na prvom delu je bio vodja projekta a crteze je trebalo da radi Bill Tiller.

Po Tilerovim recima, projekat je dobro napredovao dok se nije umesao neko iz viseg menadzmenta gde je doslo da kompletnog neslaganja, kao sto je onog u dizajnerskom smislu. Kada je video da mu "soli pamet neko ko nije ni igrao keca", i da je Lucas Arts umesto programera koji su ucestvovali u originalu postavio neke druge, odlucio je da napusti kompaniju 2001. isto kad i Ahern. LucasArts nije davao zvanicne izjave povodom prekida rada na Paybacku.

Prica je trebalo da bude slicna kao u kecu, a vrtela bi se oko planova mega-korporacije da asfalte zamenjuju podlogom podesne za hover vozila, i neslaganje bajkera i kamiondzija sa takvom odlukom. Ben bi trebalo da spreci atentat na vodju anti-hover pokreta Oca Torka, i da se udruzi sa novinarkom kako bi iskompromitovali mocnog guvernera.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	848026-full20050630075138_super.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	39,6 KB
ID:	35810 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	376_15.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	96,0 KB
ID:	35812


Full Throttle: Hell on Wheels

Jedan od najpoznatijih nastavaka koji nije izdat, Hell on Wheels je takodje i igra o kojoj su podeljena misljenja fanova oko toga koliko je dobro sto nije izasla uopste, zbog 3D grafike i ponovnog izostanka Shafera. Rad na igri je objavljen sredinom 2002. a igra je trebalo da izadje osim za PC i za PS2 i Xbox. Ono sto je upadalo u oci tradicionalnim avanturistima je veca doza arkade i akcije.

Jos jedan istaknuti veteran je bio vodja projekta - Sean Clark, koji je ucestvovao u izradi klasika poput Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Sam & Maxa i Day of the Tentacle-a i bio glavni dizajner na Escape from Monkey Island. Zanimljivo, Clark ipak nije ucestvovao na izradi keca pa je njegovo postavljanje po recima Tilera bilo "iznenadjenje".

Prica je bila malo preradjeni Payback, odnosno desavala se u El Nadi, Benovom starom poznatom terenu gde su putevi iznenada iskopani. Ben prvo sumnja na suparnicku bandu ali otkriva mnogo vecu zaveru, i udruzuje se sa Ocem Torkom i Morin u obracunu sa zlocincem.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1335.jpg
Viđeno:	10 puta
Veličina:	33,1 KB
ID:	35811

Krajem 2003. i samo par meseci nakon sto je na E3 sajmu prikazan demo igre i trailer objavljeno je da se prekida rad na igri, a Simon Jeffery, tadasnji predsednik LucasArtsa je dao samo formalno objasnjenje kako "ne zeli da razocaraju mnoge fanove originalne igre".

Ovo je bilo iznenadjenje za igracku scenu i jos uvek se ne zna precizno zbog cega je LucasArts odustao - neki navode da nisu bili zadovoljni 3D grafikom kao i da je pretio manji publicitet igri zbog odlaska Shafera. Da li je bilo to ili su jednostavno odlucili da usmere vodenicu na Ratove Zvezda, tek Hell on Wheels je bila pretposlednja "klasicna" Lucasova avantura u razvoju, pre nego sto ce mu se pridruziti i Sam & Max: Freelance Police.

Nastavice se

Poslednja ispravka: dijego_ (14.8.2010 u 16:27)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
zoran845 (14.8.2010)
Stara 15.8.2010, 2:49   #377
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Indiana Jones and the Iron Phoenix

A evo i price kako su Nemci, toliko znacajni za avanture ipak "unistili" nastavak jedne od najboljih avantura iz kolekcije LucasArtsa - Indiana Jones and the Fate of Atlantis.

Iron Phoenix je trebalo da bude nastavak Fate of Atlantisa a radnja da bude smestena nakon 2. svetskog rata gde bi Indi morao da udje u trag nacistima koji se kriju u Boliviji i planiraju da ozive Hitlera preko Kamena Mudrosti. Prilikom predstavljanja igre na sajmu u Evropi, developeri su saznali da bi igra sa takvom radnjom bila zabranjena u Nemackoj i odustalo se od produkcije zbog vise nego profitabilnog nemackog trzista. Dodatni razlozi su bili problemi oko dizajna i u odlasku jednog od glavnih programera. A ako je nesto dobro proizaslo iz svega - modifikovana prica je izasla u vidu stripa a delovi price takodje iskorisceni kasnije za The Infernal Machine, nezvanicni nastavak Fate of Atlantisa.


Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Svi elfovi 10 nivoa u igri World of Warcraft sigurno znaju da tu igru nisu tek tako "donele rode" i da je Warcraft fransiza osvojila svet prvo preko real-time strategija, ali je i jedna avantura imala uticaj na Warcraft svet. Rec je o jednoj od intrigantnijih prica kada su u pitanju prekinute igre i Blizzardov Lord of the Clans.

Blizzard je poceo sa razvojem igre neposredno po izdavanju expansion diska za Warcraft 2 - Warcraft 2: Beyond the Dark Portal i objavili rad na igri u martu 1997. Lord of the Clans je bio klasicna point & click avantura u LucasArts-ovom stilu a za ovu priliku Blizzard se udruzio sa kompanijom Animation Magic koja je radila animacije i jos neke propratne dizajnerske i programske stvari.

Posle vise od godinu dana produkcije, i kada je vecina stvari u igri bila zavrsena, ukljucujuci lokacije, zagonetke, glasove i vecinu animacija Blizzard je pred E3 sajam 1998. objavio da se obustavlja rad na igri. Fanovi su odmah zahtevali da se projekat "spasi" i ipak objavi.

Blizzard je saopstio da prekidanje igre nema nikakve veze sa ekonomskim razlozima i "isplativosti" i stanjem avanturistickog zanra vec da nisu bili zadovoljni razvojem i kvalitetom igre, iako i dan danas postoje spekulacije pravog razloga. Jedan od cescih razloga koji se dovodi u vezi sa ovim je i to sto je LucasArts u to vreme vec bio izbacio Curse of the Monkey Island koji Warcraft Adventures u stanju u kojem je trenutno bio i po Blizzardovoj proceni nije mogao da nadmashi a usput je Lucas najavio i jos graficki "napredniji" 3D Grim Fandango sto je zahtevalo da se rad na Lord of the Clans jos vise i ponovo produzi.



Blizzard je nakon prekida angazovao Star Trek spisateljku Christie Golden koja je od price igre i okvira Warcraft univerzuma napisala knjigu: Warcraft: Lord of the Clans.

Azeroth, mesto desavanja igre je takodje bilo i ono gde se desava Warcraft 3 koji je izasao kasnije a Thrall - glavni lik iz Lord of the Clansa je bio vodja orkova u toj igri.

Pre nekoliko meseci, na ruskom sajtu je procurio 20-minutni "gameplay", koji mozete da pogledate ovde

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	0.jpg
Viđeno:	4 puta
Veličina:	9,4 KB
ID:	35829


Sam & Max: Freelance Police

Uporedo sa Full Throttle 2: Hell on Wheels, u kancelariji preko puta Clarka, Michael Stemmle je radio na nastavku legendarnog Sam & Maxa is 1993. u kojem je i sam bio jedan od dizajnera. Igra je najavljena 2002. pod nazivom Sam & Max: Freelance Police.

Verovatno ne postoji bolji primer i igra koja sa toliko simbolike objasnjava kraj jedne "ere", razocarenje i "okretanje ledja" LucasArtsa avanturama ali i neke srecne okolnosti, kao sto je LucasArtsovo otkazivanje ove igre.

Freelance Police je trebalo da bude kompletna 3D igra poput Hell on Wheels-a, a za razliku od prethodnih Lucasovih igara - Monkeya 4 i Grim Fandanga imala bi klasicno point & click upravljanje. Steve Purcell, kreator Sam & Maxa je takodje znacajno ucestvovao u izradi iako je napustio LucasArts jos 1997.

Tada su dizajneri dobili i ideju da projekat pretoce u epizodne igre zbog 6 razlicitih i usko povezanih prica i da ga distribuiraju preko interneta - a ako vam ovo zvuci poznato citajte dalje.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	fp13.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	74,9 KB
ID:	35828 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	fp14.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	85,4 KB
ID:	35827

U martu 2004. i ubrzo nakon sto su otkazali i Full Throttle 2, LucasArts saopstava da se prekida i izbacivanje Freelance Police-a zbog "ekonomskih i trzisnih stanja". Ovo je dovelo do zestoke kritike igraca i brojnih peticija sirom interneta, a onda kada je vec bilo jasno da nema druge, nekoliko programera koji su radili na igri odlazi iz LucasArtsa i formira novu kompaniju - Telltale Games. Nakon sto nisu uspeli da otkupe prava od LucasArtsa da dovrse Freelance Police, od Purcella ubrzo dobijaju licencu na nove Sam & Max igre i krecu sa epizodnim konceptom 2006.

Poslednja ispravka: dijego_ (15.8.2010 u 14:33)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Oggy (15.8.2010)
Stara 15.8.2010, 15:26   #378
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Nekako me ova Diegova prica asocira na jednu temu - indie nastavci starih klasika...

Nekako kad se pocne prica o protekloj deceniji avantura, ovaj motiv, ili fenomen, je nezaobilazan... Veliki broj projekata od kojih se odustajalo ili su zbog "zahtijeva trzista" dobijali neko manje avanturisticko ruho, firme koje su propadale... ali fan base nije sjedio skrstenih ruku . Ljudi su, bez dinara naknade, odvojili svoj talenat, vrijeme, i uz ogroman napor i rad iznijeli neke projekte. Broken Sword 2.5. evo sad i The Silver Lining, mnogobrojni AGS projekti...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 21:25   #379
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Damn you Dijego, sad mi se igra ovaj Warcraft... Ima sve što i The Curse of Monkey Island, barem što se tehnikalija tiče. Ali čim te gameplay snimke kači neki tamo Rus, moguće je da ga fanovi jednog dana dovrše.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2010, 1:09   #380
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

heh, jeste mada to sto se pojavio kod Rusa nije slucajno zato sto spomenuti Animation Magic koji je radio sa Blizzardom na igri pored svog americkog ogranka ima i rusko uporiste ustvari, tako da ko zna...

svejedno, alfa verzija igre postoji, samo je pitanje koliko ce i da li ce Blizzard hteti da ga sacuva da ne procuri skroz

Ja se secam da se trailer ove igre vrteo po nekim diskovima i drugim igrama kao reklama, i znam da je izgledalo odlicno - animacije me podsecaju malo na onaj stil crtaca iz osamdesetih - nindza kornjace, flight of dragons... ali nisam znao da je igra ovako dobro izgledala, sa pozadinama, glasovima i ostalo.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, avanture po defaultu

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto su zamrle FMV avanture? Patton Avanturističke igre 28 8.4.2016 18:41
Lucas Artsove avanture caine Stare igre 23 20.5.2008 21:19
Stare domace tekstualne avanture za spectrum Shkomi Stare igre 7 5.11.2007 19:19
Stare avanture N_i_k_o_l_a Avanturističke igre 42 15.5.2007 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com