Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2013, 15:51   #1
4sstefan1991
Novi član
 
Član od: 13.1.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom HDD se "ocita", a zatim ne radi

Posedujem Buffalo HD-HS500U2 (eksterni hard disk od 500GB). Probao sam da resim problem zamenom kablova i pokretanjem na razlicitim kompjuterima i svuda ista prica.

Najnormalnije instalira drajvere, i ikonicom u start baru prijavljuje da je HDD uspesno povezan sa kompjuterom.

Nakon 2 minuta se pojavi i ikonica drajva u folderu "My computer" i zatim sledi dugotrajno ocitavanje koje se primeti u gornjem baru u folderu "My computer"... Ako kojim slucajem desnim klikom pokusam da pogledam "properties" ili kliknem dva puta na ikonicu hard diska (koja je oznacena po tacnom redosledu kao "Local Disc (:E)"), napredovanje ocitavanja se stopira i folder "My computer" prijavljuje bug (not responding).

Koliko mogu da cujem u HDD vrti normalno ali pored toga konstantno stuca (klikce), kao da je opterecen.

Naime ne zanima me njegova popravka posto je star, vec samo spasavanje podataka, da li neko moze da mi pomogne? Da li imate preporuku za spasavanje podataka u vidu programa, a ako sumnjate da je kvar mehanicke prirode (na sta ja sumnjam) onda povoljan servis koji bi uradio popravku?
4sstefan1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2013, 11:21   #2
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: HDD se "ocita", a zatim ne radi

Po tvom opisu bi rekao da je na hard disku problem mehanika. Naznam dal ces uspeti spasiti podatke jer se to sve upisuje na titanijumsku plocu u hard disku, a ta titanijumska ploca i pisac su mehanika u hard dusku.

Probaj odneti u neki servis pa vidi sta ce ti oni reci.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 20:46   #3
herrnikolic
Član
 
Član od: 14.12.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 392
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 29 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko AIM-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko MSN-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Yahooa korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Skypea korisniku herrnikolic
Određen forumom Re: HDD se "ocita", a zatim ne radi

Imao sam slučaj,nov komp kod komšije,al neko naglo izvukao kabli iz struje,pa win nije hteo da ga učita,nego dodje do onog startnog ekrena i tako vrti i vrti..
Kroz hierens boot sam utvrdio da je imao bad sector,sva sreca jedan i to na početku..
Dal moze to da bude,ne znam..

Poslednja ispravka: herrnikolic (9.9.2013 u 8:55)
herrnikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hard disk, hdd, ne radi, recovery

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prilikom pokretanja instalacije Windowsa tastatura ne radi mica1709 Kvarovi 5 1.3.2012 9:28
Program Radi Kod Mene A Ne Radi Kod Druga Delete Kvarovi 13 26.8.2011 11:03
Pomoć - monitor ne radi! dragutinka Kvarovi 15 11.9.2010 17:34
Mikrofon ne radi u Counter Strike-u Jenkiduduldu Mrežne igre 2 30.4.2009 18:31
Nece da radi total c i daemon Marko Kvarovi 8 29.12.2007 0:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com