Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2007, 2:56   #1
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Carte Blanche - For a Fistful of Teeth

Nemam obicaj da za svaku avanturu otvaram novu temu(uvek to ucini neko drugi ), ali ova igra zasluzuje jednu.
Carte Blanche je jedna krajnje neobicna igra. Momci i devojke iz Absurdus-a su uradili prilicno dobru stvar.
Prvo sto upada u oci je to sto je kompletna igra uradjena u crno-beloj tehnici. Iako to mozda izgleda bez veze(na prvi pogled), upravo je suprotno i daje joj neki smek. I doprinosi celokupnoj atmosferi da docara Montreal 20ih godina proslog veka. A tek likov... Svi(vecina) likovi su groteskni i malo podsecaju na Grim Fandango likove. Ako izuzmemo humor, tu se zavrsava svak slicnost sa GF.
Humor, da, puno humora. Uvrnut, blesav, crn, politicki nekorektan....a nisam presao ni 20% igre. Da nije ovoliko smesna ne bih je ni igrao.
Tehnicki i gemplejski zaostaje za konkurencijom nekoliko godina. Staticni ekrani sa siromsnijim detaljima, rezolucija 800X340!!! odsustvo bilo kakve animacije(sem likova). Kursor je velicine Fice sa menijima odredjenih akcija.
Cela igra se svodi na dialoge i pokoju manipulaciju sa itemima. Uglavnom se divani. Postoji i neki sistem dobijanja vestina(RPG???), ali o tome malo kasnije kad malo vise saznam o tome. Izgleda da glavni lik formira svoj karakter na osnovu akcija. Posto se na svako pitanje moze odgovoriti na vise nacina. Voice acting je smesan, u svakom smislu te reci. Ali ako nista drugo bar doprinosi atmosferi.

Ja nalupetah svasta a nisam igru ni zavrsio

Dodacu ostatak kad zavrsim igru.
Inace i ovo igra izlazi epizodno(da sam samo znao, ne bih je ni igrao), ali ko zna kad ce sledeca epizoda(nije ovo S&M).

Oficijalna stranica

I malo slicica

Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 4:21   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Carte Blanche - For a Fistful of Teeth

Glupa igra ima takav bug da ne moze da se nastavi
Sad moram sve iz pocetka.

Sad mi i nije tako smesna.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 7:07   #3
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Carte Blanche - For a Fistful of Teeth

Zavrsio sam igru. Igrao sam je tacno 2 sata i 15 minuta(ima tajmer u igri). Sta reci.
U cipelam(bolje reci ciglama) ste mladog detektiva, koji je prvi dan na poslu. Dobijate dva slucaja. Jedan je maltene tutorial a oko drugog se vrti cela prica. Prica je bez veze...kao i cela igra. Kao sto sam vec rekao, ubaceni su neki kao RPG elementi koji rade svoj posao ali nisu nista nevidjeno i spektakularno. Kako rade. Pa tako sto za odredjene akcije(poskle nekog vremena) vam se povecavaju sposobnost(kojih ima dosta, cak 19). Da bi ste mogli da obavite neku radnju, morate imati neki odredjeni nivo poena za doticnu vestinu. Verujem da su to ubacili u igru samo zato da bi je malo produzili, jer bi se inace zavrsila za pola sat. Igra je ekstremno laka. Nema nikakvih zagonetki i sve se svodi samo na slusanje dialoga i kliktanje. Celu igru sam presao sa 90% mozga u ofsajd i jednim zatvorenim okom. Jedina svetla tacka je humor. Daleko od toga da je konstantna smejurija, ali vidi se da su autori igrali na tu kartu. Moram da priznam da ima par momenata gde je bas smesno, ali takvih momenata nema puno. Ali i to bledi kad se sve pogleda kao celina.
Suma sumarum.
Plus
Solidan humor, cela je u crno beloj tehnici, zanimljivo odradjeni likovi.
Minus
Ocajne tehnicke karakteristike, los voice acting, slaba prica, odsustvo zagonetki, duzina, jedan bug koji sprecava dalje napredovanje i mora se igrati iz pocetka, nema radijatora .
Preporuka samo za hard core avanturiste koji nemaju nista pametnija da rade, ostali zaobici.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 10:11   #4
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Carte Blanche - For a Fistful of Teeth

Nishta, zaobilazim, mnogo vishe minusa nego pluseva.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, carte blanche, for a fistful of teeth, opis igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com